Legia Warszawa ogłosiła nowy sztab. Siedem nowych nazwisk

Maciej Piętak

22 czerwca 2026, 22:35 • 3 min czytania 3

Reklama
Legia Warszawa ogłosiła nowy sztab. Siedem nowych nazwisk

Legia Warszawa przedstawiła skład sztabu szkoleniowego na najbliższy sezon. Pojawiło się w nim siedem nowych nazwisk. Ponadto klub poinformował o odejściu legendy, która w ostatnich miesiącach kojarzyła się kibicom z katastrofalnymi rezultatami.

Reklama

Legia z nowym sztabem

Stołeczny zespół rozpoczął przygotowania do nadchodzącej kampanii. Poprzednie rozgrywki legioniści zakończyli na szóstym miejscu, do ostatniej kolejki walcząc o europejskie puchary, choć po rundzie jesiennej byli na dnie ligowej tabeli. Marek Papszun przejął drużynę zimą i wyprowadził Legię na spokojne wody. Teraz ma być jeszcze lepiej, a pomóc mu mają nowe osoby w sztabie szkoleniowym.

Jak poinformował klub, do sztabu dołączyli:

  • asystent trenera Rafał Figiel – w ostatnim sezonie pracował w Arce Gdynia u Dawida Szwargi i Dariusza Banasika,
  • trenerzy analitycy Kamil Kuprianowicz i Dominik Ciarkowski – dołączyli do sztabu z akademii Legii,
  • trener przygotowania fizycznego Tomasz Olszewski – wcześniej pracował m.in. w Polonii Bytom, Ruchu Chorzów, Stomilu Olsztyn, Pogoni Siedlce, Warcie Poznań i Łódzkim Klubie Sportowym,
  • lekarz Filip Latawiec, pełniący rolę Head of Medical Department w klubie,
  • fizjoterapeuta Dominik Ofat, który w ostatnim sezonie pracował w rezerwach Legii, oraz Łukasz Gembarzewski.

Kilka nazwisk opuściło również klub. Najbardziej znanym z nich jest bez wątpienia Inaki Astiz, któremu złośliwi będą wypominać katastrofalną serię meczów bez zwycięstwa, ale ci starsi będą doceniać blisko 200 spotkań ligowych w barwach Legii i dziesięć trofeów.

– Klub dziękuje dotychczasowym członkom sztabu za pracę i zaangażowanie na rzecz drużyny: asystentowi trenera Inakiemu Astizowi – przez wiele lat również utytułowanemu zawodnikowi, czterokrotnemu mistrzowi i sześciokrotnemu zdobywcy Pucharu Polski – trenerowi analitykowi Maciejowi Krzymieniowi, inżynierowi danych Bartłomiejowi Kuźmie, trenerowi przygotowania motorycznego Sebastianowi Basconowi Lopezowi, fizjoterapeucie Maciejowi Treutz-Kuszyńskiemu, a także lekarzowi Mateuszowi Dłutowskiemu – napisano w komunikacie.

Reklama

Legia rozpoczęła przygotowania, a już w piątek, 26 czerwca, wyjedzie na obóz do niemieckiego Herzogenaurach. W planach jest rozegranie aż ośmiu meczów towarzyskich. Rywalami warszawskiego zespołu będą rezerwy Bayernu Monachium oraz Norymbergi, izraelski Hapoel Beer Szewa, słowacki Trenczyn, cypryjski Aris Limassol oraz Radomiak Radom i Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Z polskim pierwszoligowym klubem Legia zmierzy się dwukrotnie.

Sezon ligowy podopieczni Marka Papszuna zainaugurują w piątek, 24 lipca, starciem w Szczecinie z Pogonią. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Sztab szkoleniowy Legii w przyszłym sezonie:

  • Trener: Marek Papszun
  • Asystenci trenera: Artur Węska, Rafał Figiel i Marek Wasiluk
  • Trener bramkarzy: Maciej Kowal
  • Asystent trenera bramkarzy: Paweł Szajewski
  • Szef analiz: Łukasz Cebula
  • Trenerzy analitycy: Kamil Kuprianowicz i Dominik Ciarkowski
  • Head of performance: Michał Garnys
  • Trener przygotowania motorycznego: Tomasz Olszewski
  • Lekarze: Filip Latawiec i Marcin Tusiński
  • Szef fizjoterapeutów: Bartosz Kot
  • Fizjoterapeuci: Kacper Balcerak, Giovanni Mangano, Dominik Ofat, Łukasz Gembarzewski
  • Trener mentalny: Paweł Frelik
  • Team manager: Paweł Feliciak
  • Kitmani: Sebastian Wołowicz i Piotr Kubeł.

Reklama

Fot. Newspix

3 komentarze
Maciej Piętak

Liczy, pisze i komentuje - nie zawsze w tej kolejności. Studiuje matematykę, a wcześniej przewinął się przez redakcje 90minut, FutbolNews oraz Żyjemy Futbolem. Prywatnie kibic Wisły Kraków oraz Chelsea. Ma beznadziejny gust muzyczny, jeszcze gorsze poczucie humoru, ale tyle dobrego, że czasem napisze jakiś niezły tekst

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Ekstraklasa

Reklama