Zbigniew Boniek uderza w prezesa Ekstraklasy

redakcja

Autor:redakcja

18 sierpnia 2021, 22:31 • 1 min czytania

Reklama
Zbigniew Boniek uderza w prezesa Ekstraklasy

Marcin Animucki, prezes Ekstraklasa S.A., ostatecznie nie został wybrany do nowego zarządu PZPN. Ustępujący sternik związku, Zbigniew Boniek, na Twitterze umieścił wpis, w którym stwierdził, że jest to dla przegranego katastrofa wizerunkowa. 

Reklama

Na wniosek klubów Ekstraklasy do zarządu PZPN został wybrany Jakub Tabisz, pełniący funkcję wiceprezesa Cracovii Kraków. Z kolei na wniosek klubów 1. ligi do tego składu gremium wszedł Marcin Janicki – przewodniczący rady nadzorczej Warty Poznań. Ponadto o pozostałe 10 miejsc w nowym zarządzie walczyło 14 kandydatów niezgłoszonych przez klubu. Marcin Animucki zdobył zaledwie 25 głosów i tym samym nie będzie znajdował się we władzach PZPN-u. Ostatni kandydat, który dostał się do zarządu otrzymał 57 głosów (Eugeniusz Nowak).

Zbigniew Boniek postanowił skomentować to na swoich mediach społecznościowych.

 

Reklama

Marcin Animucki kieruje Ekstraklasą od 2017 r. Wcześniej przez pięć lat zajmował stanowisko wiceprezesa ligowej spółki. Zasiada także w zarządzie European Leagues – organizacji zrzeszającej najważniejsze profesjonalne ligi europejskie – niedawno został wybrany na drugą kadencję.

fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank