Historia stała się faktem. Już nie trzeba powoływać się na światowych dziennikarzy, śledzić te wszystkie medialne plotki i doniesienia, przypuszczać, obliczać, analizować, tworzyć scenariusze. Leo Messi zagra w PSG. To już fakt.
A new 💎 in Paris !
PSGxMESSI ❤️💙 pic.twitter.com/2JpYSRtpCy
— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) August 10, 2021
PSG zapowiadało ten transfer przez cały dzień. Zaczęło się od nieco enigmatycznych, ale wymownych filmików z sześcioma Złotymi Piłkami przy Wieży Eiffla. Potem była flaga Argentyny powieszona w szatni PSG pomiędzy szafkami z koszulkami Mbappe i Neymara. Teraz jest już oficjalka. PSG, jak samo deklaruje, pozyskało diament.
– Nie mogę doczekać się tego rozdziału mojej kariery. Wizja klubu doskonale współgra z moimi ambicjami. Wiem, jak utalentowani są zawodnicy PSG. Chcę zbudować coś wielkiego w Paryżu, jestem zdeterminowany. Nie mogę się doczekać, żeby zagrać dla tego klubu – mówi Messi, cytowany przez oficjalną stronę PSG.
– Dołączenie Leo Messiego do naszego zespołu pokazuje nasze ambicje i nasz sukces. Tworzymy wspaniałą historię – skomentował Nasser Al-Khelaifi, prezydent Paris Saint-Germain.
Na naszych oczach pisze się historia współczesnego futbolu.
Fot. PSG