UEFA ukarała Pogoń i Legię

redakcja

Autor:redakcja

10 sierpnia 2021, 20:48 • 1 min czytania

Reklama
UEFA ukarała Pogoń i Legię

Oj, dostało się Legii i Pogoni za incydenty z meczów pierwszej rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów i do Ligi Konferencji. UEFA nałożyła na dwa polskie kluby sowite kary pieniężne. 

Reklama

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA poinformowała, że Legia otrzymała łączną karę finansową w wysokości ponad sześćdziesięciu siedmiu tysięcy euro – ponad czterdzieści pięć tysięcy euro za użycie rac, dwanaście tysięcy za blokowanie wyjść ewakuacyjnych i dziesięć tysięcy za obraźliwe przyśpiewki i skandowania.

Nieco mniej surowo potraktowana została za to Pogoń, która swoją przygodę z europejskimi pucharami zakończyła jeszcze na pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji. Portowcy zostali zobligowani do zapłacenia ponad dwunastu tysięcy euro –  dziesięć tysięcy euro za użycie środków pirotechnicznych oraz ponad dwa tysiące euro za złamanie protokołu UEFA.

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank