On zastąpi Thomasberga. Dopiero co prowadził holenderskiego giganta

Przemysław Michalak

22 czerwca 2026, 17:15 • 1 min czytania 11

Reklama
On zastąpi Thomasberga. Dopiero co prowadził holenderskiego giganta

Pogoń Szczecin ogłosiła dziś rozstanie z Thomasem Thomasbergiem. Alex Haditaghi od razu zapowiedział, że ma nadzieję na ogłoszenie „w najbliższej przyszłości” nazwiska nowego trenera.

Reklama

Jak donosi Tomasz Włodarczyk z Meczyków, ma nim zostać Hiszpan Oscar Garcia. Sprawa jest praktycznie przesądzona.

Oscar Garcia ma być nowym trenerem Pogoni. Jeszcze niedawno prowadził Ajax

53-latek dopiero co zakończył swoją pracę w Ajaksie. Do klubu z Amsterdamu przyszedł w lutym, żeby prowadzić drugoligowe rezerwy, ale już po miesiącu awaryjnie objął pierwszy zespół po zwolnieniu Freda Grima.

Ajax w dziesięciu meczach pod wodzą Garcii odniósł pięć zwycięstw, trzy razy zremisował i dwa razy przegrał. Dało to piąte miejsce w tabeli, oznaczające eliminacje Ligi Konferencji. Duże rozczarowanie, ale to głównie wina poprzedników.

Mimo niezłych wyników Hiszpan nie został na stałe trenerem Ajaksu. Zastąpił go jego rodak Michel, natomiast Garcia przejmie stery w Pogoni. Był już jednym z poważniejszych kandydatów do prowadzenia Portowców, gdy z posadą pożegnał się Robert Kolendowicz. Wtedy wybór padł na Thomasberga, ale strony pozostawały w kontakcie.

Reklama

Oscar Garcia pracę szkoleniową rozpoczął w 2010 roku od młodzieżowych drużyn Barcelony. Przed Ajaksem samodzielnie odpowiadał za wyniki Brighton, Maccabi Tel Awiw, Watfordu, Red Bull Salzburg, St. Etienne, Olympiakosu, Celty Vigo, Stade Reims, OH Leuven i meksykańskiego Chivas.

fot. Newspix

11 komentarzy
Przemysław Michalak

Jeżeli uznać, że prowadzenie stronki o Realu Valladolid też się liczy, o piłce w świecie internetu pisze już od dwudziestu lat. Kiedyś bardziej interesował się ligami zagranicznymi, dziś futbol bez polskich akcentów ekscytuje go rzadko. Miał szczęście współpracować z Romanem Hurkowskim pod koniec jego życia, to był dla niego dziennikarski uniwersytet. W 2010 roku - po przygodach na kilku stronach - założył portal 2x45. Stamtąd pod koniec 2017 roku do Weszło wyciągnął go Krzysztof Stanowski. I oto jest. Najczęściej możecie czytać jego teksty dotyczące Ekstraklasy – od pomeczówek po duże wywiady czy reportaże - a od 2021 roku raz na kilka tygodni oglądać w Lidze Minus i Weszłopolskich. Kibicowsko nigdy nie był mocno zaangażowany, ale ostatnio chodzenie z synem na stadion sprawiło, że trochę odżyła jego sympatia do GKS-u Tychy. Dodając kontekst zawodowy, tym chętniej przyjąłby długo wyczekiwany awans tego klubu do Ekstraklasy.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Ekstraklasa

Reklama