Mioduski: – Jest potrzeba wzmocnień na paru pozycjach

redakcja

Autor:redakcja

05 sierpnia 2021, 18:34 • 2 min czytania

Reklama
Mioduski: – Jest potrzeba wzmocnień na paru pozycjach

Legia Warszawa zapewniła sobie jesienną grę w europejskich pucharach. Już w tej chwili ma zagwarantowany udział w Lidze Konferencji, ale dalej walczy o możliwość gry w Lidze Mistrzów, co może skończyć się również występami w Lidze Europy. Sprawa jest otwarta. W pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji do Champions League, Legia zremisowała z Dinamo Zagrzeb. Za tydzień rewanż. Położenie mistrza Polski w rozmowie z Legia.net skomentował właściciel klubu Dariusz Mioduski. 

Reklama

Mioduski cieszył się z remisu z Chorwatami.

– To był dla nas bardzo ważny mecz od strony psychologicznej, Teraz my byliśmy w takiej roli, jak Flora Tallinn w dwumeczu z nami. Pokazaliśmy, że potrafimy pograć w piłkę. Cieszy fakt, że mecz nie wyglądał jak obrona Częstochowy, ale był mądrze rozegrany w defensywie, mieliśmy też swoje okazje by strzelić gole. Remis jest wynikiem w pełni zasłużonym w moim odczuciu. I fajnie, że zawodnicy Legii już dziś wiedzą, że z Dinamem można pograć w piłkę i można ich pokonać. Większość osób przed meczem skazywała nas na porażkę i to pewnie dość dotkliwą. Taką, która odbierałaby nam szansę na awans mimo czekającego nas rewanżu. Po pierwszej połowie mamy niezły wynik, końcowy rezultat jest sprawą otwartą – mówi Mioduski w wywiadzie dla Legia.net. 

Najczęściej dyskutowanym wokół-legijnym tematem jest konieczność wzmocnień drużyny Czesława Michniewicza na kilku pozycjach – znalezienie zmiennika dla Filipa Mladenovicia i sprowadzenie przynajmniej jednego uniwersalnego środkowego pomocnika.

– Cały czas patrzymy na to co się dzieje i jesteśmy świadomi potrzeb na dość oczywistych chyba dla wszystkich pozycjach. Szczególnie po kontuzji Bartka Kapustki wiemy, że w tym miejscu potrzebujemy wzmocnienia. Chcemy to zrobić, równocześnie myśląc o tym   by nie zamykać drogi chłopakom, którzy są i mocno pracują na swoją szansę – opowiada Mioduski w wywiadzie dla Legia.net. 

Reklama

A jak Mioduski zapatruje się na przyszłość Czesława Michniewicza, z którym w pewnym momencie łączyły go dosyć szorstkie medialnie relacje?

– Trener Czesław Michniewicz ma ważny kontrakt do końca sezonu, oczywiście że będziemy rozmawiać o jego przedłużeniu, o przyszłości. To normalna sprawa. Na dziś jednak wszyscy koncentrujemy się na celu jakim są europejskie puchary. To jest w tej chwili najważniejsze. Trener pracuje, wspieramy go wszyscy tak mocno, jak możemy, dając to, co jesteśmy w stanie dać – kończy Mioduski w wywiadzie dla Legia.net.

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank