Kontuzje wygrały. Orlando Sa przechodzi na emeryturę

redakcja

Autor:redakcja

26 maja 2021, 19:43 • 1 min czytania

Reklama
Kontuzje wygrały. Orlando Sa przechodzi na emeryturę

– Dzisiaj, 26 maja 2021, kończę 33 lata. To miał być szczęśliwy dzień, ale właśnie przestaję robić to, co lubię najbardziej – tak, za pośrednictwem konta na Instagramie, Orlando Sa zapowiedział zakończenie piłkarskiej kariery. Były piłkarz Legii Warszawa podjął decyzję po tym, jak lekarze potwierdzili jego kolejną kontuzję. 

Reklama

Problemy ze zdrowiem doskwierały mu od dłuższego czasu. W tym sezonie Portugalczyk reprezentuje barwy Malagi, ale dla hiszpańskiego drugoligowca w ostatnim czasie rozegrał tylko 5 minut. Łącznie wystąpił w 21 spotkaniach, w których strzelił jedną bramkę, ale w lidze tylko trzy razy pojawiał się w wyjściowej jedenastce.

W sezonie 2019/20 nie rozegrał z kolei ani jednego meczu.

Sa odchodzi na emeryturę jako 1-krotny reprezentant Portugalii. Na swoim koncie ma cztery trofea: Puchar Portugalii wywalczony z FC Porto, mistrzostwo i Puchar Polski w barwach Legii Warszawa oraz Puchar Belgii, który zdobył wraz ze Standardem Liege. Prócz tych klubów na seniorskim poziomie grał dla: Bragi, Nacionalu, Fulham, AEL-u Limassol, Reading, Maccabi Tel Awiw, Henan Songshan Longmen i wspomnianej już Malagi.

W barwach Legii Warszawa strzelił 15 goli i zaliczył 5 asyst w 42 meczach.

Reklama

Fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank