Orban przeciwny Superlidze. „Najbogatsi nie mogą monopolizować piłki nożnej”

redakcja

Autor:redakcja

19 kwietnia 2021, 13:44 • 1 min czytania

Reklama
Orban przeciwny Superlidze. „Najbogatsi nie mogą monopolizować piłki nożnej”

Viktor Orban to nie tylko prominentny polityk, ale też wielki fan futbolu. Dlatego nie dziwi, że i on zabrał głos w temacie powstającej Superligi. 

Reklama

Viktor Orban to o tyle istotny przykład, że dla niego węgierska piłka miała być jednym z kół zamachowych promocji Węgier. To odgórny plan, by poprzez piłkę nożną budować część dumy węgierskiej, by nie powiedzieć: budować węgierską tożsamość. Poprzez futbol przecież też aktywizował węgierskie mniejszości w innych krajach, by wspomnieć choćby o projekcie DAC Dunajskiej Stredy.

Ferencvaros w tym roku grał w Lidze Mistrzów, więc mieli Węgrzy świeży smak piłkarskiego raju. Nic dziwnego więc, że Orban zareagował ostro w sprawie Superligi.

Orban: – Pozycja Węgier w tej sprawie jest taka, że piękno najwspanialszego ze sportów na świecie pochodzi stąd, że piłka nożna należy do wszystkich. Nie może być zmonopolizowana przez najbogatszych.

Węgry mają wesprzeć UEFA i FIFA we wszelkich planach i akcjach przeciwko Superlidze. Sojuszników mają więcej – są to choćby federacje piłki hiszpańskiej czy Premier League.

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank