Wiadomo, że jest kurtuazja i praktyka, ale jednak widać szacunek ze strony selekcjonera Garetha Southgate’a w kierunku polskiej drużyny. Wiemy, że nie powie – a, przyjeżdżają Polacy bez Lewego, będzie trójka do przerwy. Niemniej słowa padają takie, z którymi aż chce się zgodzić – pytanie jak będzie na boisku.
Southgate: – Z naszej perspektywy patrzymy na to tak: brak Lewandowskiego sprawia, że inni będą tym głodniejsi by wziąć na siebie odpowiedzialność. Polacy mają bardzo dobrych graczy ofensywnych – choćby Milik, Zieliński, Piątek. To dobry zespół. Grałem przeciwko polskim zespołom. Polacy walczą bardzo mocno. Są dumnym narodem. Trzeba zauważyć, że posiadają nowego szkoleniowca, więc mają tym większą motywację, by się pokazać. Naiwne byłoby sądzić, że będą wiele słabsi bez Lewandowskiego. To dobry zespół.
O samym Lewandowskim wypowiedział się dla Evening Standard:
Southgate: – Myślę, że są na podobnym poziomie. Nie ma w tym momencie na świecie za wiele dziewiątek na światowym poziomie. Oczywiście jest Romelu Lukaku. Lewandowski i Kane. Myślę, że na tym poziomie grał też Sergio Aguero. Ale nie spotyka się też wielu takich napastników.
Cóż, liczymy, że Southgate nie zmieni zdania o polskiej reprezentacji po ostatnim gwizdku. Mamy wciąż w pamięci, jak Włosi przestrzegali przed nami, a potem porównywali nas do Estonii.
Fot. NewsPix