Trwają wybory Galerii Legend Ekstraklasy

redakcja

Autor:redakcja

28 marca 2021, 10:10 • 2 min czytania

Reklama
Trwają wybory Galerii Legend Ekstraklasy

Słyszeliście o Galerii Legend Ekstraklasy? Otóż taka istnieje i właśnie otwierają się do niej wrota. W tygodniu 94. rocznicy pierwszej kolejki piłkarskich rozgrywek ligowych w Polsce (29 marca – 6 kwietnia) będzie można głosować, a trzy nazwiska z dekady 2011-2020 dołączą do Galerii Legend.

Reklama

Głosy będzie można oddawać za pomocą aplikacji Ekstraklasy. Jaka jest procedura? Czytamy na Ekstraklasa.org:

Kibice w jednym okresie mają do dyspozycji trzy równoważne głosy. Na podstawie liczby wskazań stworzona zostanie klasyfikacja, po czym dziesięciu piłkarzom zostaną przypisane punkty:

1. miejsce – 10 punktów
2. miejsce – 9 punktów
3. miejsce – 8 punktów
4. miejsce – 7 punktów

5. miejsce – 6 punktów

Reklama

………

10. miejsce – 1 punkt

Waga głosów kibiców, zrównoważona będzie wagą głosów dwójki ekspertów – Krzysztofa Marciniaka (Canal+) i Romana Kołtonia (Prawda Futbolu). Mogli oni wskazać pięciu zawodników, którym przypisana została punktacja:

1. miejsce – 5 punktów

Reklama

2. miejsce – 4 punkty

3. miejsce – 3 punkty

4. miejsce – 2 punkty

5. miejsce – 1 punkt

Reklama

Maksymalnie zatem jeden piłkarz może otrzymać 20 punktów (10 od kibiców + 2 x 5 od ekspertów). Po ujawnieniu głosów ekspertów punkty zostają zsumowane z wyborem fanów. Do Galerii Legend wchodzi trzech piłkarzy z najwyższą liczbą głosów.

O wejście do prestiżowego grona, w którym obecnie znajduje się 22 piłkarzy, ubiegają się: Igor Angulo, Gerard Badia, Piotr Celeban, Kasper Hamalainen, Artur Jędrzejczyk, Tomasz Jodłowiec, Michał Kucharczyk, Dusan Kuciak, Arkadiusz Malarz, Flavio Paixao, Michał Pazdan, Miroslav Radović, Marcin Robak, Jakub Rzeźniczak i Filip Starzyński. Kogo wam brakuje, kogo byście wybrali?

Wybory za dekadę 2011-2020 są kontynuacją akcji z 2018 roku, w trakcie której w Galerii Legend Ekstraklasy #MojeLegendy znalazło się dwudziestu dwóch piłkarzy z poprzednich okresów. Są to: Zbigniew Boniek, Lucjan Brychczy, Gerard Cieślik, Marek Citko, Kazimierz Deyna, Tomasz Frankowski, Andrzej Juskowiak, Hubert Kostka, Grzegorz Lato, Robert Lewandowski, Włodzimierz Lubański, Mirosław Okoński, Stanisław Oślizło, Teodor Peterek, Ernest Pohl, Henryk Reyman, Włodzimierz Lubański, Andrzej Szarmach, Maciej Szczęsny, Ernest Wilimowski, Jacek Zieliński i Maciej Żurawski. Nagrodę specjalną przyznano także rekordziście w liczbie występów w najwyższej polskiej lidze – Łukaszowi Surmie.

Źródło: Ekstraklasa.Org

Reklama

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Ciekawy transfer w Ekstraklasie. To skuteczny 21-latek [NEWS]

Duda  &  Janczyk
2
Ciekawy transfer w Ekstraklasie. To skuteczny 21-latek [NEWS]

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank