Jacek Magiera o krok od Śląska Wrocław?! Lavicka zwolniony

redakcja

Autor:redakcja

21 marca 2021, 15:55 • 2 min czytania

Reklama
Jacek Magiera o krok od Śląska Wrocław?! Lavicka zwolniony

Gdy Jacek Magiera zostawił pracę w PZPN, było jasne, że na karuzelę trenerską wraca nazwisko, które może trochę namieszać. Dużo mówiło się o Magierze w kontekście Śląska Wrocław, a teraz kolejny słaby mecz wrocławian przypieczętował los Vitezslava Lavicki. Jak podał Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, rozmowy z Jackiem Magierą są na finiszu.

Reklama

Magiera jest ostatnim polskim trenerem, który wygrał mecz w Lidze Mistrzów. Jego karta w Legii Warszawa, czyli ostatnia zapisana w lidze, jest kartą pamiętną: przejął pracę po Besniku Hasim w trakcie pamiętnej, ligomistrzowej jesieni, a potem poukładał zespół. Zajął trzecie miejsce w grupie Champions League, potem zdobył mistrzostwo Polski.

Zwolniony po odpadnięciu z pucharów w kolejnym sezonie, kiedy Legia okazała się gorsza najpierw od Astany, a potem od Sheriffu Tyraspol. Nie da się jednak ukryć, że późniejsze lata rzucają inne światło na tamto odpadnięcie.

Magiera miał być w Legii trenerem na lata, niedługo przed otrzymaniem wilczego biletu to właśnie zapowiadał Magierze prezes Dariusz Mioduski. Tak się nie stało i przyjął pracę w PZPN, gdzie pracował chociażby przy reprezentacji U20 podczas młodzieżowego mundialu.

W Legii punktował ze średnią 1.90 w 50 meczach. Jego ostatni ligowy mecz to… poprowadzenie Legii w 1:2 ze Śląskiem Wrocław 9 września 2017.

Reklama

Magiera ostatnio pracował jako trener reprezentacji Polski U19.

Co do Lavicki, na oficjalnej stronie Śląsk czytamy: – Jesteśmy wdzięczni Vitezslavowi Laviczce za zakończoną sukcesem misję ratowania Ekstraklasy dla Śląska oraz kolejny sezon pełen emocji. Jednak w naszej ocenie od kilku miesięcy drużyna nie rozwijała się w kierunku, na jakim nam zależy i na jaki umawialiśmy się z trenerem. Długo wspólnie pracowaliśmy nad poprawą sytuacji, ale niestety nie przyniosło to oczekiwanych efektów. Stąd trudna decyzja o wcześniejszym zakończeniu współpracy z pierwszym trenerem i całym sztabem szkoleniowym – wyjaśnia prezes Śląska Piotr Waśniewski. 

Fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Piękny gol Bośniaka na mundialu! Jeden z najmłodszych w historii [WIDEO]

Mikołaj Duda
0
Piękny gol Bośniaka na mundialu! Jeden z najmłodszych w historii [WIDEO]

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank