„Dlatego klękamy”. Van Aanholt o rasistowskim zachowaniu fana

redakcja

Autor:redakcja

04 marca 2021, 18:51 • 1 min czytania

Reklama
„Dlatego klękamy”. Van Aanholt o rasistowskim zachowaniu fana

Dużo dyskutuje się ostatnio o sposobach walki z rasizmem. Od lata piłkarze w wielu ligach klękają przed meczami w geście solidarności z ofiarami dyskryminacji rasowej. Ostatnio jednak nasiliły się głosy krytyki, prawiące o tym, że to puste symbole, które działały na krótką metę, ale nie mają racji bytu w dłuższej perspektywie, bo gdzieś pomiędzy rozmywa się istota całej sprawy. Inne zdanie na ten temat ma Patrick van Aanholt. 

Reklama

Piłkarz Crystal Palace zaprezentował wiadomość, jaką otrzymał w mediach społecznościowych po bezbramkowo zremisowanym spotkaniu z Manchesterem United, w którym zmarnował doskonałą okazję na przesądzenie wyniku na korzyść swojego zespołu.

30-letni piłkarz screena opatrzył wymownym komentarzem:

– Dlatego klękamy. 

Reklama

Wtórował mu chociażby Christian Benteke.

– Mam tego dość. Musimy zrobić więcej, żeby temu przeciwdziałać. Pamiętaj, jesteśmy z tobą, bracie. 

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank