Gdańsk, PZPN, straż pożarna i mecz z Niemcami…

redakcja

Autor:redakcja

01 września 2011, 20:27 • 2 min czytania

Reklama
Gdańsk, PZPN, straż pożarna i mecz z Niemcami…

Straż pożarna wydała negatywną opinię w sprawie meczu Polska – Niemcy, co w normalnych warunkach powinno skutkować odwołaniem imprezy. Jednak… nic a nic z tego nie rozumiemy.
– Na tym stadionie wciąż jest wiele uchybień. Cały czas nie działa filar w kwestii bezpieczeństwa pożarowego, czyli system sygnalizacji pożarowej, który nie potrafi zlokalizować miejsca zagrożenia. Uruchamiamy czujkę w konkretnym punkcie na obiekcie, a on wskazuje zupełnie inne miejsce wystąpienia niebezpieczeństwa – powiedział zastępca komendanta Jakub Zambrzycki.

W tym momencie trzeba zapytać – czy ten system popsuł się w ostatnich dniach, czy też równie źle działał w czasie ligowych spotkań Lechii Gdańsk? Zambrzycki twierdzi, że dokumentacja tym razem została przygotowana w „katastrofalny” sposób, znacznie gorzej niż przy poprzednich wydarzeniach na tym stadionie. Co jest jednak ważniejsze – sprawnie sklecona dokumentacja, czy niedziałający system sygnalizacji pożarowej? Wcześniej system też nie działał, za to na papierze wszystko się zgadzało, więc można było grać?

Reklama

Na chłopski rozum – albo równie zła sytuacja była na meczach Lechii i wtedy straż pożarna zlekceważyła swoje obowiązki, albo teraz jest nadgorliwa.

Czytamy też:

Wątpliwości strażaków budzi również kwestia postawienia przy stadionie dwóch namiotów dla gości zaproszonych przez PZPN. – To są potężne konstrukcje, pod którymi ma przebywać 500 osób. To są tymczasowe obiekty budowlane, wymagające pozwolenia na postawienie. Wskazana jest również opinia rzeczoznawcy dotycząca chociażby oceny materiału, z jakiego są zbudowane. Wszystko musi odbywać się zgodnie z prawem – podsumował Zambrzycki.

O, to jest natomiast bardzo ciekawe. W Gdańsku zbudowano wielki stadion, posiadający całe zaplecze, sale VIP, sale konferencyjne itd. Tymczasem ktoś chce postawić dwa namioty. Niby po co? Czy obiekt wzniesiony z myślą o Euro 2012 nie jest w stanie pomieścić gości w salach pod trybunami? Na nowoczesnych stadionach nie trzeba wychodzić na zewnątrz, by zjeść, napić się itd. A PGE Arena chyba nowoczesna do cholery jest, skoro dopiero oddaną do użytku, prawda? Jakie więc namioty? Co my, Indianie?

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Hellebrand odpowiedział kibicom Górnika. „Rozumiem, że są wkurzeni”

Jan Broda
5
Hellebrand odpowiedział kibicom Górnika. „Rozumiem, że są wkurzeni”

Weszło

Reklama