Potrzebna reforma reformy Platiniego

redakcja

Autor:redakcja

04 sierpnia 2010, 22:54 • 2 min czytania

Reklama
Potrzebna reforma reformy Platiniego

W czwartej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów mamy: zespół z Austrii, zespół ze Słowacji, zespół z Mołdawii, zespół z Ukrainy, zespół z Rosji, zespół z Czech, zespół z Belgii, zespół z Izraela, zespół z Danii, dwa zespoły ze Szwajcarii, zespół z Serbii, zespół z Norwegii, zespół z Holandii oraz zespół z Portugalii. W zasadzie poza nami, to są wszyscy. Obecność w tym gronie nie powinna być zaszczytem, tylko raczej obowiązkiem.
Oni mają piłkę, my za to wysokie mniemanie o sobie. Jak tylko jakiś Polak wyjedzie do ligi szwajcarskiej, to zaraz jest śmiech. Gdzie? Do Szwajcarii? Ambicji nie masz? Tu byś pograł w pucharach! Zawsze nas śmieszy to oderwanie od rzeczywistości.

Reklama

Po wykazie drużyn, który przedstawiliśmy powyżej, widać, że reforma Platiniego skutkuje, ale… nie jest jeszcze doskonała. W związku z tym zgłaszamy się do prezydenta UEFA z prośbą o następujące zmiany w regulaminie:
a) W drugiej rundzie kwalifikacji LM mistrz Polski przystępuje do gry z jednobramkową przewagą nad przeciwnikiem.
b) W trzeciej rundzie kwalifikacji LM mistrz Polski przystępuje do gry z dwubramkową przewagą nad przeciwnikiem. W razie zmarnotrawienia tej przewagi już w pierwszym meczu, do rewanżu mistrz Polski przystępuje z jednobramkową przewagą.

Wierzymy, że takie zmiany są możliwe do zaakceptowania przez UEFA. Wszak chodzi o rzeczywiste zrównianie szans, a o jakim zrównaniu możemy mówić, kiedy nasze pierdoły mają grać przeciwko piłkarzom zaczynając od wyników 0:0? To hipokryzja, a nie zrównanie szans. W ramach dodatkowej argumentacji załączamy wykaz polskich bitew o Ligę Mistrzów:

1997 – bez awansu
1998 – bez awansu
1999 – bez awansu
2000 – bez awansu
2001 – bez awansu
2002 – bez awansu
2003 – bez awansu
2004 – bez awansu
2005 – bez awansu
2006 – bez awansu
2007 – bez awansu
2008 – bez awansu
2009 – bez awansu
2010 – bez awansu

NA ULICY LEŁ»Y 150 ZفOTYCH,
SCHYLISZ SIĘ PO TAKÄ„ KWOTĘ?
TAK / NIE

*** 50 DOLARÓW ZA DARMO. NIE MA Ł»ADNYCH HACZYKÓW! ***
WYPEفNIASZ QUIZ, ODBIERASZ PIENIÄ„DZE NA GRĘ, NICZEGO NIE WPفACASZ
PONAD TRZY MILIONY ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

Reklama

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

333 zł za gola Norwegii lub Francji dla nowych graczy STS! (Kurs 1,19 i stawka 2 zł!)

Damian Maniecki
0
333 zł za gola Norwegii lub Francji dla nowych graczy STS! (Kurs 1,19 i stawka 2 zł!)

Weszło

Reklama