Zawiesili go, bo nie płacili

redakcja

Autor:redakcja

02 sierpnia 2010, 18:30 • 2 min czytania

Reklama

W „Gazecie Wyborczej” trochę dokładniej opisano sprawę Daniela Bueno, który w poprzednim sezonie strzelał gole dla Odry Wodzisław w ekstraklasie, a w tym, w pierwszej lidze, już mu się nie chciało.

Bueno przy pierwszej nadarzającej się okazji, pod osłoną nocy, czmychnął z Wodzisławia Śląskiego i więcej już nie zamierza się tam pokazywać – zresztą, niby po co? Klub go więc zawiesił, a menedżer piłkarza na to, że Odra się wygłupia, bo zamiast zawieszać, niech ureguluje rachunki.
No i w pewnym momencie wypowiada się Dariusz Kozielski, prezes Odry: – Jego menedżer podrzucił mu pomysł, że jest wolnym zawodnikiem, bo zalegamy mu z trzema pensjami. Wysłaliśmy propozycję rozłożenia tych płatności na raty i zawarcia ugody, ale nas ignorowano. My jako klub go zawieszamy, o czym pisemnie poinformujemy PZPN. Myślę, że zarówno piłkarz, jak i jego doradcy mają świadomość, że nałożyliśmy na niego kary za opóźnienie w treningach. Do tego dochodzi jeszcze nieobecność na meczu ligowym.

Reklama

„Wyslaliśmy propozycję rozłożenia tych płatności na raty i zawarcia ugody, ale nas ignorowano”. No, święte prawo piłkarza. Ma waszą ugodę – łagodnie to ujmując – w dupie. Trzeba było płacić na czas, to może by nie uciekał z Polski. Proste. Na raty to pan Kozielski może kupić sobie sokowirówkę, a pracownik ma prawo do otrzymowania wynagrodzenia zapisanego w umowie (wówczas ma obowiązek świadczenia pracy, zgodnie z zapisami w umowie). Ale miło ze strony prezesa klubu, że przyznał – chociaż nieświadomie – iż racja leży po stronie zawodnika.

Podsumowując – bardzo dobrze zrobiłeś, drogi Bueno. Powodzenia w karierze (nie no, żart, taki zwrot grzecznościowy – żeby nikt nie pomyślał, że mu wróżymy jakąś karierę).

NA ULICY LEŁ»Y 150 ZفOTYCH,
SCHYLISZ SIĘ PO TAKÄ„ KWOTĘ?
TAK / NIE

*** 50 DOLARÓW ZA DARMO. NIE MA Ł»ADNYCH HACZYKÓW! ***
WYPEفNIASZ QUIZ, ODBIERASZ PIENIÄ„DZE NA GRĘ, NICZEGO NIE WPفACASZ
PONAD TRZY MILIONY ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

Reklama

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

333 zł za gola Norwegii lub Francji dla nowych graczy STS! (Kurs 1,19 i stawka 2 zł!)

Damian Maniecki
0
333 zł za gola Norwegii lub Francji dla nowych graczy STS! (Kurs 1,19 i stawka 2 zł!)

Weszło

Reklama