Jakub Kamiński mecz FC Koeln z HSV (4:1) zakończył z golem i asystą. Zasłużenie znalazł się w jedenastce tej kolejki Bundesligi magazynu „Kicker”, a trener Lukas Kwasniok nie szczędzi pochwał swojemu podopiecznemu.

Kamiński błysnął w końcówce spotkania, gdy goście grali już w dziewiątkę. Najpierw dzięki swojej szybkości uciekł obrońcom i wystawił piłkę koledze na strzał do pustej bramki. Na koniec samemu odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i przymierzył pod poprzeczkę.
Reprezentant Polski po dziewięciu meczach ligowych ma już na koncie cztery bramki i asystę.
Jakub Kamiński chwalony przez trenera FC Koeln
– To w tej chwili nasz najlepszy zawodnik – chwalił Kamińskiego trener Lukas Kwasniok na pomeczowej konferencji.
– Jest bardzo wszechstronny – może zagrać na prawym skrzydle i prawym wahadle oraz na lewym skrzydle i lewym wahadle – a do tego skromny i chętny do nauki. Potrafi odmienić losy meczu. Kuba wypełnia każde zadanie ku mojemu pełnemu zadowoleniu – dodał z uznaniem szkoleniowiec.
FC Koeln po dziewięciu ligowych kolejkach zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem czternastu punktów.
CZYTAJ WIĘCEJ O NIEMIECKIEJ PIŁCE:
- Jakub Kamiński może zostać w FC Koeln. Tyle trzeba zapłacić
- Media: Trzy niemieckie kluby chcą Szymańskiego
- Polak graczem kolejki w Bundeslidze. Fantastyczny występ
Fot. Newspix