Premierowe trafienie Polaka w tegorocznej Lidze Konferencji Europy [WIDEO]

Paweł Marszałkowski

Opracowanie:Paweł Marszałkowski

02 października 2024, 18:40 • 1 min czytania 5 komentarzy

W środę ruszyła faza ligowa Ligi Konferencji Europy i już w pierwszym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Krzysztof Piątek. Jednak jego Basaksehir przegrał na własnym stadionie z Rapidem Wiedeń 1:2.

Wynik spotkania otworzyli w 43. minucie goście. Do siatki trafił Louis Schaub. Ekipa ze Stambułu odpowiedziała zaledwie kilka minut później. W doliczonym czasie do pierwszej połowy, Piątek wykorzystał świetne dośrodkowanie Serdara Gurlera.

Dosłownie kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej połowy, goście z Wiednia znów wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył Louis Schaub i okazało się, że było to ostatnie trafienie w meczu. Rapid wywiezie z Turcji cenne trzy punkty.

Krzysztof Piątek jest w świetnej dyspozycji od początku sezonu. We wcześniejszych spotkaniach zanotował osiem goli i asystę. Kolejne trafienie jest więc optymistycznym prognostykiem przed meczami z Portugalią i Chorwacją, na które napastnik Basaksehiru otrzymał powołanie.

Kaszub. Urodził się równo 44 lata po Franciszku Smudzie, co może oznaczać, że właśnie o nim myślał Adam Mickiewicz, pisząc słowa: „A imię jego czterdzieści i cztery”. Choć polskiego futbolu raczej nie zbawi, stara się pracować u podstaw. W ostatnich latach poznał zapach szatni, teraz spróbuje go opisać - przede wszystkim w reportażach i wywiadach (choć Orianą Fallaci nie jest). Piłkę traktuje jako pretekst do opowiedzenia czegoś więcej. Uzależniony od kawy i morza. Fan Marka Hłaski, Rafała Siemaszki, Giorgosa Lanthimosa i Emmy Stone. Pomiędzy meczami pisze smutne opowiadania i robi słabe filmy.