Frederiksen: Ważne jest to, aby posiadać szeroką kadrę

Radosław Laudański

Opracowanie:Radosław Laudański

03 sierpnia 2024, 23:49 • 2 min czytania 11 komentarzy

Lech Poznań w przekonującym stylu wygrał 3:1 z Lechią Gdańsk. Trener Niels Frederiksen nie ukrywa, że jest zadowolony z postawy swojej drużyny. Szkoleniowiec wyjaśnił również, jakie są najważniejsze potrzeby klubu, a także wytłumaczył zaskakujący brak w kadrze meczowej Mihy Blazicia.

Dwa tygodnie temu podczas konferencji po meczu z Górnikiem mówiłem, że było to wyraźne zwycięstwo w naszym wykonaniu i pokazuje to nie tylko wynik. Graliśmy w dobrym tempie, z dużą intensywnością. Wykonaliśmy wiele wbiegnięć w pole karne rywala. Druga połowa nie była tak zadowalająca dla nas. Nie wiem, dlaczego przy prowadzeniu 3:0 zawsze grasz inaczej. Drugą połowę powinniśmy wygrać, a ją przegraliśmy. Jesteśmy jednak zadowoleni z przebiegu meczu – skomentował przebieg meczu Frederiksen.

Potrzeby transferowe

W kolejnej wypowiedzi szkoleniowiec Lecha Poznań zwrócił uwagę na sytuację kadrową, a także skomentował absencję w kadrze Mihy Blazicia.

Dla trenera zawsze dobrze jest mieć możliwość rotacji, ważne jest to, aby posiadać szeroką kadrę i dobrych zmienników. Jeśli chodzi o system, to zawsze można go zmienić. Nie myślę jednak o ustawieniu z trójką obrońców, ponieważ jestem zadowolony z gry w obecnym systemie. Moim celem jest wykorzystanie maksimum z każdego piłkarza, którego posiadam w kadrze. Jeśli miałbym ocenić potrzeby transferowe, to przydałoby się wzmocnienie w środku pola, na prawej obronie, a także na skrzydle. Sytuacja w zespole jest taka, że w tym momencie mamy bardzo dobrych zawodników w obronie. Stąd decyzja o braku w kadrze meczowej Mihy Blazicia. Na dziś grają inni, Miha trenuje z nami na co dzień i zobaczymy, jak jego sytuacja będzie wyglądać w przyszłości – dodał szkoleniowiec Lecha Poznań.

Nie zabrakło również komplementów dla Dino Hoticia, który nadspodziewanie dobrze wszedł w nowy sezon.

– Dino pokazał w dwóch poprzednich meczach, że jest w wysokiej formie. W drugim meczu jego bramka została anulowana. Wysoka forma była jednym z aspektów, który zadecydował o tym, że znalazł się w pierwszym składzie. Bardzo dobrze odnalazł się w naszej koncepcji gry i bardzo dobrze rozumiał się z Afonso Sousą oraz Antonim Kozubalem. Postawienie na niego było dobrą decyzją – podsumował trener Lecha Poznań.

Lech Poznań w następnej kolejce zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Spotkanie odbędzie się w piątek o godzinie 20:30 na stadionie w Częstochowie.

Urodzony w tym samym roku co Theo Hernandez i Lautaro Martinez. Miłośnik wszystkiego co włoskie i nacechowane emocjonalną otoczką. Takowej nie brakuje również w rodzinnym Poznaniu, gdzie od ponad dwudziestu lat obserwuje huśtawkę nastrojów lokalnego społeczeństwa. Zwolennik analitycznego spojrzenia na futbol, wyznający zasadę, że liczby nie kłamią. Podobno uważam, że najistotniejszą cnotą w dziennikarstwie i w życiu jest poznawanie drugiego człowieka, bo sporo można się od niego nauczyć. W wolnych chwilach sporo jeździ na rowerze. Ani minutę nie grał w Football Managera, bo coś musi zostawić sobie na emeryturę.