Luis Enrique: „Piłkarze zrobili wszystko, o co ich prosiłem”

redakcja

Autor:redakcja

06 grudnia 2022, 20:08 • 1 min czytania

Luis Enrique: „Piłkarze zrobili wszystko, o co ich prosiłem”

Reprezentacja Hiszpanii żegna się z mundialem po 1/8 finału. Podopieczni Luisa Enrique polegli w rzutach karnych z reprezentacją Maroka. Co miał do powiedzenia selekcjoner ekipy z Półwyspu Iberyjskiego na konferencji prasowej?

– Zabrakło nam gola. Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną… Maroko wykonało gigantyczny wysiłek fizyczny. Bronili się znakomicie. Stworzenie okazji bramkowych dużo nas kosztowało. Jestem w tej chwili bardzo dumny. Piłkarze zrobili wszystko, o co ich prosiłem. Takie jest życie. Rzuty karne nie są loterią. Sam wybrałem pierwszą trójkę strzelców. Drugi raz zrobiłbym to samo – zapewnił Luis Enrique.

– To nie jest dobry czas na rozmowę o mojej przyszłości. Teraz chcę wrócić domu, zobaczyć się z rodziną. W przyszłym tygodniu porozmawiam z prezesem federacji – dodał Hiszpan. Choć wiele wskazuje na to, że nie utrzyma on posady selekcjonera. Od dawna jest mocno krytykowany przez część mediów.

Koniec końców – wynik na mistrzostwach go nie broni.

Czytaj więcej o mistrzostwach świata:

Fot. FotoPyk

Najnowsze

Suche Info

Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank