Kibice Wisły Kraków nie zostaną wpuszczeni na stadion ŁKS-u

Piotr Rzepecki

Opracowanie:Piotr Rzepecki

09 września 2024, 15:00 • 2 min czytania

Reklama
Kibice Wisły Kraków nie zostaną wpuszczeni na stadion ŁKS-u

Kolejny raz kibice Wisły Kraków nie zostaną wpuszczeni na stadion rywala. Ta sytuacja ciągnie się od ponad roku i znakomita większość klubów odmawia przyjazdu zorganizowanej grupie kibiców „Białej Gwiazdy”.

Reklama

Podobnie było w tym sezonie w Pruszkowie, kiedy na mecz ze Zniczem nie mogli przyjechać fani z Krakowa. Na stadion przy ulicy Reymonta nie przyjechali z kolei kibice Arki Gdynia. To rzecz jasna konsekwencja wydarzeń z Radłowa, kiedy w wyniku bójki kibiców zginął 40-letni mężczyzna, a winą zostali okrzyknięci kibice Wisły.

W komunikacie, który przestawiła dziś Wisła Kraków czytamy:

W otrzymanej informacji czytamy: „Wobec zaistnienia przesłanek wskazujących na możliwość pojawienia się zagrożeń dla bezpieczeństwa oraz przebiegu imprezy masowej informujemy, że Ł.K.S. Łódź S.A. powołując się na Uchwałę nr 11/85 z dnia 20 lutego 2013 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej ws. zasad udziału kibiców drużyny gości na meczach piłki nożnej podczas rozgrywek szczebla centralnego organizowanych przez PZPN i Ekstraklasę S.A., odmawia przyjęcia zorganizowanej grupy kibiców klubu Wisła Kraków na ww. spotkanie”.

Klub Wisła Kraków wnioskuje, że próba zapewnienia bezpieczeństwa jest ponad możliwości klubu – w szczególności po skandalicznym zachowaniu kibiców z Łodzi i braku możliwości panowania nad nimi w meczu z Wartą Poznań, gdy sytuacja ewidentnie wymknęła się klubowi spod kontroli – pokazuje, że kibice Białej Gwiazdy w meczu z ŁKS-em mogą nie czuć się bezpiecznie.

Reklama

Starcie między ŁKS-em a Wisłą Kraków zaplanowano na 17 września. Jest to zaległy mecz 1. kolejki, który nie odbył się w pierwotnym terminie z uwagi na grę „Białej Gwiazdy” w eliminacjach europejskich pucharów.

Reklama

WIĘCEJ NA WESZŁO:

Fot. Newspix

Piotr Rzepecki

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Piękny gol Bośniaka na mundialu! Jeden z najmłodszych w historii [WIDEO]

Mikołaj Duda
0
Piękny gol Bośniaka na mundialu! Jeden z najmłodszych w historii [WIDEO]

Betclic 1. Liga

Reklama
Betclic 1. Liga

Lechia żegna piłkarza i znowu uderza w PZPN. „Nieodwracalne szkody”

Jan Broda
4
Lechia żegna piłkarza i znowu uderza w PZPN. „Nieodwracalne szkody”