IO 2024: Francja wygrała z Egiptem, choć nie bez kłopotów

Opracowanie:Damian Popilowski

05 sierpnia 2024, 23:52 • 2 min czytania 4 komentarze

Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, zatem trzeba było szukać go w dogrywce. W niej znacznie lepiej poradziła sobie Francja, która rozbiła grający w osłabieniu Egipt i zwyciężyła ostatecznie 3:1. Gospodarze turnieju zagrają o złoto z Hiszpanią.

W drugim półfinale Igrzysk Olimpijskich w Paryżu Francuzi mierzyli się z Egiptem. Afrykańczycy radzą sobie podczas turnieju zaskakująco dobrze, ale w tym spotkaniu niekwestionowanym faworytem byli gospodarze.

Dobra dyspozycja Egiptu znalazła swoje odzwierciedlenie w tym, że do końca pierwszej połowy panował bezbramkowy remis. Na pierwsze trafienie czekaliśmy do 62. minuty… i nie był to gol dla Francji. Mahmoud Saber otrzymał piłkę w polu karnym, obrócił się z nią, trafił początkowo w obrońców, ale kolejna próba przyniosła już bramkę.

Reprezentacja Francji odpowiedziała golem dopiero w 83. minucie. Podanie Michaela Olise wykorzystał w polu karnym Jean-Philippe Mateta, który z bliskiej odległości posłał piłkę do siatki.

Tym sposobem przeszliśmy do dogrywki, a w niej Egipt musiał grać w osłabieniu, gdy Omar Fayed otrzymał o jedną żółtą kartkę za dużo. To się zemściło. W 99. minucie Jean-Philippe Mateta zapewnił swojej drużynie prowadzenie strzałem głową, natomiast w 108. minucie Michael Olise zupełnie odarł już rywali z marzeń, trafiając na 3:1 z krawędzi pola karnego.

Tym samym Francja zwyciężyła 3:1 z Egiptem i awansowała do finału, w którym zmierzy się z Hiszpanią.