„Czego my się boimy? W piłkę grać?” – kulisy meczu Polska – Mołdawia [WIDEO]

17 października 2023, 16:42 • 2 min czytania 0 komentarzy

W niedzielę reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Mołdawią w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Na kanale „Łączy Nas Piłka” pojawiły się kulisy z tego spotkania, z których dowiadujemy się, jakimi słowami Michał Probierz starał się zmotywować kadrę w przerwie, żeby ta odwróciła losy meczu.

Do przerwy „biało-czerwoni” przegrywali 0:1 z Mołdawią po goli Iona Nicolaescu. – Czego my się boimy?! W piłkę grać?! Nakręcić się, to nie jest jeszcze nic przegranego! Nakręcić się, trzeba podkręcić, trzeba szybko zdobyć bramkę na 1:1 i dać maksa teraz jeszcze ile można! Spokojniej trochę przy tych sytuacjach. Jeżeli jest sytuacja, zwód, uderzcie to. Wrócić do grania można spokojnie, bo jest tych sytuacji dużo – nakręcał w przerwie Probierz reprezentantów Polski.

Dawać, dawać panowie, pull up! Pull up, ku*wa, trzeba to przepchnąć! Pierwsze wejście, dobre podanie, wślizg ku*wa, agresywne podejście do przeciwnika! Sytuacje zaraz stworzymy. Trzeba to przepchać, właśnie w trudach dzisiaj – krzyczał po chwili Kamil Grosicki.

Panowie, tu jest ku*ra 50 tysięcy ludzi na stadionie. Ludzi, którzy w was wierzą. I trener, który w was wierzy. Jeszcze raz wam mówię: nie wierzycie w siebie i swoje umiejętności. Potraficie grać w piłkę, tylko sprzedać to teraz na boisku. Wziąć tę piłkę, zabrać, wygrać pojedynek, wywalczyć tę piłkę i za wszelką cenę dążyć do zrealizowania tego, co robimy. Każdy z zawodników, spójrzcie na siebie, uwierzcie trochę w siebie no! Każdy w klubie gra jednym, czy drugim! Każdy w klubie jest wiodącą postacią! Przekazać to na boisku teraz. Wyjść na to boisko, pokazać charakter i uwierzyć sami w siebie! Jak nie wierzycie, to wam mówię, trener w was wierzy! Wyjść na boisko i wygrać ten mecz! – apelował Probierz.

Po zmianie stron Polacy ruszyli do ataku i szybko doprowadzili do wyrównania, ale tylko na tym poprzestali. Motywacji starczyło na kilkanaście minut.