Raków bez wyrazu stracił gola po własnych błędach [WIDEO]

05 października 2023, 19:25 • 1 min czytania 5 komentarzy

Raków Częstochowa już po dwudziestu czterech minutach stracił gola w meczu ze Sturmem Graz. Mistrzowie Polski sami narobili sobie problemów.

W pierwszy meczu fazy grupowej Ligi Europy Raków Częstochowa był dużo słabszy od Atalanty Bergamo. Z włoską drużyną przegrał zasłużenie 0:2. Mistrzowie Polski mieli poprawić sobie humory w starciu z hipotetycznie najsłabszą z wylosowanych ekip – Sturmem Graz. Rzeczywistość dość mocno zweryfikowała ekipę Dawida Szwargi.

Nie dość, że Raków nie stwarzał sobie żadnych okazji bramkowych, to na domiar złego popełniał proste błędy w defensywie. I tak po fatalnie rozegranym kontrataku przez Marcina Cebulę, częstochowianie stracili gola w dwudziestej czwartej minucie spotkania po swojej obronnej indolencji. Za krótkie wybicie piłki przez Adnana Kovacevicia wykorzystał William Boeving. Precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce mistrzów Polski.