Finał piłkarskich mistrzostw świata kobiet dla Hiszpanek!

20 sierpnia 2023, 14:40 • 2 min czytania 5 komentarzy

Reprezentacja Hiszpanii z kolejnym międzynarodowym triumfem! Tym razem mowa o mistrzostwach świata kobiet. Po emocjonującym i wyrównanym starciu, żeńska sekcja „La Furia Roja” pokonała w finale reprezentację Anglii.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 po bramce jednej z gwiazd Realu Madryt – Olgi, która trafiła do siatki już w 29. minucie meczu. Hiszpanki prowadziły grę przez większość czasu, choć sytuacja mogła się odwrócić w okolicach 70. minuty finałowego starcia. To właśnie wtedy Mary Earps obroniła rzut karny wykonywany przez Jennifer Hermoso, co dodało reprezentantkom Anglii wiatru w żagle. Ostatecznie złoty medal powędrował jednak na Półwysep Iberyjski.

[avatar size=”original” align=”center” link=”

Warto zaznaczyć, że trzecie miejsce na turnieju zajęła reprezentacja Szwecji, która w walce o brązowy medal pokonała Australię 2:0.