Szwarga: – Jestem zadowolony, że debiut za mną. Teraz będzie lepiej

redakcja

Autor:redakcja

12 lipca 2023, 09:30 • 1 min czytania

Reklama
Szwarga: – Jestem zadowolony, że debiut za mną. Teraz będzie lepiej

W swoim samodzielnym debiucie w roli pierwszego trenera Dawid Szwarga pokonał Florę Tallinn w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. 32-letni szkoleniowiec Rakowa Częstochowa ocenił spotkanie na pomeczowej konferencji. 

Reklama

Starałem się zachować spokój, odłożyć emocje i nerwy na bok, ponieważ najważniejsze jest dobro drużyny. Jestem zadowolony, że debiut już jest za mną i teraz będzie już tylko lepiej. Już na przedmeczowej konferencji mówiłem, że jeśli ktoś spodziewa się łatwego spotkania, to muszę go rozczarować. Mecz był wymagający, musieliśmy być cierpliwi w ataku, aby przyspieszać grę w odpowiednich momentach. W drugiej połowie tworzyliśmy więcej sytuacji – stwierdził Dawid Szwarga, trener Rakowa Częstochowa na konferencji pomeczowej.

W profesjonalnym debiucie Szwargi w roli pierwszego trenera jego Raków pokonał 1:0 Florę Tallinn w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. 32-latek od sezonu 2023/24 przejął schedę po Marku Papszunie. Kolejne spotkanie zagra już w sobotę. Będzie miał okazję do zdobycia pierwszego trofeum w karierze. Zmierzy się w Superpucharze Polski z Legią Warszawa.

WIĘCEJ O RAKOWIE:

Fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank