Radomiak Radom z powodu kontuzji stracił kolejnego zawodnika. Najlepszy strzelec Zielonych, Leonardo Rocha, w meczu ze Śląskiem Wrocław musiał przedwcześnie opuścić murawę. Udało nam się ustalić, jak poważny jest uraz Portugalczyka.

Koniec sezonu Leonardo Rochy? Duży problem Radomiaka

Wygląda na to, że Rocha nie poprawi już swojego dorobku strzeleckiego w obecnych rozgrywkach. 25-letni napastnik doznał kontuzji kolana, która wykluczy go z gry na trzy tygodnie. Są szanse na to, że Leonardo Rocha wystąpi w ostatnim meczu sezonu — z Pogonią Szczecin — ale na ten moment bardziej prawdopodobny scenariusz to pauza do końca maja.

Rocha: Na treningach Mbappe niszczył każdego

Radomiak Radom. Kontuzja Leonardo Rochy

W Radomiu cieszą się, że sprawa nie okazała się poważniejsza, bo Rocha mógł uszkodzić więzadła. Napastnik doznał urazu po strzeleniu bramki Śląskowi, gdy przypadkowo wpadł w niego rywal. Noga „została” w miejscu, niedługo potem piłkarz zgłosił potrzebę zejścia z boiska. Gol zdobyty we Wrocławiu był szóstym trafieniem Leonardo w Radomiaku, co czyni go najlepszym strzelcem zespołu. W ostatnich spotkaniach sezonu zastąpi go ktoś z dwójki Jean Franco Sarmiento — Krystian Okoniewski. Z tym drugim wiązane są spore nadzieje w kontekście przyszłych rozgrywek i spełnienia limitu gry młodzieżowców. Nie jest tajemnicą, że radomianie znów postawią na młodego zawodnika w bramce — mówi się o ponownym wypożyczeniu Gabriela Kobylaka — ale piłkarze z pola też mają odegrać w tym wszystkim swoją rolę.

Ciężko będzie jednak załatać na szybko dziurę po podstawowym napastniku. Rocha to jedenasty zawodnik ligi pod względem strzałów/90 minut (2,83) i piętnasty jeśli chodzi o kontakty z piłką w polu karnym (4,09). Pod oboma względami przebił więc Mauridesa (odpowiednio 2,19 i 2,8), którego kilka miesięcy temu zastąpił. Portugalczyk jest także skuteczniejszy od poprzednika — notuje 0,43 xG i 0,47 bramek/90 minut (vs 0,32 i 0,27). W ostatnim czasie zaczęły pojawiać się informacje o potencjalnym letnim transferze napastnika. Leonardo jest obserwowany, ale nikomu z takim ruchem się nie śpieszy.

Wiadomo jednak, że Rocha w przypadku odejścia w Polsce nie zostanie. Zarówno otoczenie zawodnika, jak i sam Raków, zaprzeczają zainteresowaniu ze strony tego klubu. Radomiak natomiast już teraz ustawił cenę minimalną na poziomie miliona euro.

Michał Kaput wciąż na celowniku Radomiaka

Leonardo Rochy zabraknie w meczu z Piastem Gliwice, co każe wspomnieć o innym potencjalnym transferze. Ostatnio informowaliśmy o zainteresowaniu radomian Maximem Dominguezem i Janem Grzesikiem oraz o zaklepanym już skrzydłowym — Edim Semedo. Radomiak wciąż szuka też „szóstki” i nadal interesuje się powrotnym transferem Michała Kaputa. Temat co jakiś czas wraca, ale dotychczas był on blokowany przez Piasta. Latem może być inaczej, bo Kaput w Gliwicach gra coraz mniej.

Z tego co słyszymy, nowy trener Radomiaka na bieżąco ogląda i opiniuje cele transferowe klubu, szykując się na letnie okienko. W przypadku wymienionych przez nas wcześniej nazwisk werdykt był pozytywny. Po sezonie natomiast zapadną decyzje co do odejść z zespołu.

WIĘCEJ O RADOMIAKU RADOM:

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Najnowsze

Suche Info

Fornalik: – Wierzę, że Probierz nawiąże do świetnych czasów Nawałki

redakcja
Suche Info

Antony został przywrócony do treningów w Manchesterze United

redakcja
Ekstraklasa

Szalenie ważne pytania przed 10. kolejką Ekstraklasy [ZAPOWIEDŹ]

redakcja
12
Suche Info

Poznaliśmy pary 1/16 finału Pucharu Polski. Dwa starcia ekstraklasowiczów

redakcja
24
Suche Info

Niemcy tłumaczą się po zagłosowaniu za przywróceniem Rosji do gry

redakcja
Inne sporty

Polki na igrzyskach, czyli nie tylko panowie mają klątwę do odczarowania

Kacper Marciniak
6

Ekstraklasa

Ekstraklasa

Szalenie ważne pytania przed 10. kolejką Ekstraklasy [ZAPOWIEDŹ]

redakcja
12
Weszło

Lot wznoszący Myśliwca. Historia trenera Widzewa

Mateusz Janiak
Weszło

Poznańska lokomotywa przejechała się po bezbronnym Rakowie

Maciej Wąsowski
6
Ekstraklasa

Na co komu Liga Mistrzów? Pogoń i Legia zapewniły większe emocje

Przemysław Michalak
82
Ekstraklasa

Szefowie europejskich klubów spotkają się w Warszawie. Zaprosił ich Dariusz Mioduski

Szymon Janczyk
Ekstraklasa

Rakoczy: Probierz dobrze poukładał kadrę U-21. Chciał, żebyśmy ryzykowali

Szymon Janczyk