Jordan Majchrzak zadebiutował w AS Romie

12 marca 2023, 21:08 • 2 min czytania 18 komentarzy

Nic na to nie wskazywało, ale w końcu się udało. Jordan Majchrzak zadebiutował w barwach AS Romy w przegranym 3:4 spotkaniu z Sassuolo.

AS Roma zdecydowanie się nie popisała w niedzielne popołudnie. Drużyna Jose Mourinho miała szansę zrównać się punktami z drugim w tabeli Serie A Interem Mediolan, ale niespodziewanie przegrała z Sassuolo 3:4. Spotkanie od samego początku nie układało się po myśli gospodarzy, więc już po 18 minutach przegrywali 0:2.

Przy tym wyniku mieliśmy pierwszy wielki polski moment w tym meczu, ponieważ w 26. minucie swoją debiutancką bramkę w AS Romie zdobył Nicola Zalewski. Niestety na niewiele się to zdało. Gospodarze nie poszli za ciosem, a na dodatek pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartką ukarany został Kumbulla.

Drugi wielki polski moment mieliśmy w 77. minucie. To właśnie wtedy dość niespodziewanie Mourinho postanowił posłać na boisko Jordana Majchrzaka. 18-letni Polak zmienił Tammy’ego Abrahama i zadebiutował w oficjalnym spotkaniu AS Romy. To wielkie wyróżnienie dla młodego napastnika, który przecież został wypożyczony z rezerw Legii z myślą o grze w Primaverze.

Majchrzakowi nie udało się jednak zdobyć też przy okazji debiutanckiej bramki. Roma złapała jeszcze kontakt z doliczonym czasie gry, dzięki trafieniu Wijnalduma, ale nie zdołała już odrobić strat. Porażka z Sassuolo oznacza, że Giallorossi pozostaną na piątym miejscu w tabeli Serie A.