Cremonese wygrywa z Romą

Autor:Paweł Paczul

28 lutego 2023, 20:33 • 1 min czytania 4 komentarze

Niespodzianka w Serie A – Cremonese ograło Romę.

Cremonese to zespół ze strefy spadkowej włoskiej ekstraklasy (do meczu z ekipą Mourinho bez wygranej!), podczas gdy Roma walczy o Ligę Mistrzów – nie było więc wątpliwości od kogo trzeba tutaj oczekiwać zwycięstwa. A taki psikus. Gospodarze wygrali 2:1 po golach Tsadjouta i Ciofaniego (z rzutu karnego). Roma była w stanie odpowiedzieć tylko bramką Spinazzoli – na tamten czas był to gol wyrównujący, ale rzymianie nie utrzymali choćby remisu.

Co więcej… stracili Jose Mourinho. Portugalczyk wyleciał z ławki rezerwowej za czerwoną kartkę już na początku drugiej połowy.

Zalewski grał w tym spotkaniu do 63. minuty. Roma przy wygranej mogła doskoczyć do trzeciego Milanu i drugiego Interu (oba zespoły po 47 punktów). Przyszła jednak porażka i Roma dalej jest piąta.

Na Weszło pisze głównie o polskiej piłce, na WeszłoTV opowiada też głównie o polskiej piłce, co może być odebrane jako skrajny masochizm, ale cóż poradzić, że bardziej interesują go występy Dadoka niż Haalanda. Zresztą wydaje się to uczciwsze niż recenzowanie jednocześnie – na przykład - pięciu lig świata, bo jeśli ktoś przekonuje, że jest w stanie kontrolować i rzetelnie się wypowiedzieć na tyle tematów, to okłamuje i odbiorców, i siebie. Ponadto unika nadmiaru statystyk, bo niespecjalnie ciekawi go xG, półprzestrzenie czy rajdy progresywne. Nad tymi ostatnimi będzie się w stanie pochylić, gdy ktoś opowie mu o rajdach degresywnych.