Niespodzianka w Premier League. Aston Villa lepsza od Tottenhamu

Arek Dobruchowski

Autor:Arek Dobruchowski

01 stycznia 2023, 17:16 • 2 min czytania 1 komentarz

W Nowy Rok Tottenham podejmował przed własną publicznością Aston Villę w ramach 18. kolejki Premier League. Podopieczni Antonio Conte przegrali 0:2. Matty Cash i Jan Bednarek wystąpili w tym spotkaniu, ale obaj na boisku zameldowali się w drugiej połowie.

Tottenham słabo wszedł w rozgrywki Premier League po ich wznowieniu. W Boxing Day zremisowali 2:2 z Brentford, a dziś musieli uznać wyższość Aston Villi. Byli bezradni, a poszczególni piłkarze prezentowali się bardzo przeciętnie. Taki Hugo Lloris wypluł z rąk piłkę, którą powinien pewnie chwycić do „koszyczka” po strzale z dalszej odległości Douglasa Luiza.

Błąd bramkarza wykorzystał Watkins, który wyłożył futbolówkę jak na tacy do Buendii. A ten dopełnił formalności. Autorem drugiego gola dla The Villans był Douglas Luiz, który otrzymał precyzyjne podanie w pole karne od McGinna i pokonał Llorisa sprytnym strzałem w środek bramki.

Po przerwie spowodowanej mistrzostwami świata Matty Cash nie wyszedł jeszcze w pierwszym składzie Aston Villi w Premier League. Na razie przegrywa rywalizację z doświadczonym Ashley’em Youngiem. W starciu z Tottenhamem pojawił się na placu gry w 66. minucie zmieniając Leona Bailey’a. Drugi z reprezentantów Polski, Jan Bednarek zameldował się na boisku w 82. minucie. Zmienił Douglasa Luiza. Obaj niewiele wnieśli do tego spotkania.

Obecnie Tottenham zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli z 30 punktami na koncie. Z kolei Aston Villa umocniła się na 12. lokacie. Jej strata do „Kogutów” wynosi już 9 oczek. Premier League nie zwalnia tempa. Obie ekipy następny swój ligowy mecz rozegrają za trzy dni. The Villans podejmą u siebie Wolverhampton, a podopieczni Antonio Conte udadzą się na wyjazdową potyczkę z Crystal Palace.

Tottenham – Aston Villa 0:2 (0:0)

E. Buendia 50′, Douglas Luiz 73′

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.