Manchester City po szalonym meczu ogrywa Liverpool w EFL Cup

Autor:Arek Dobruchowski

22 grudnia 2022, 23:22 • 2 min czytania 1 komentarz

Manchester City po fascynującym spotkaniu w Pucharze Ligi Angielskiej pokonał przed własną publicznością Liverpool 3:2 i awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Cztery dni temu zakończyły się mistrzostwa świata w Katarze, a już dziś oglądaliśmy starcie dwóch angielskich gigantów w 1/8 finału EFL Cup. Obie ekipy nie zawiodły i dostarczyły nam wielkich emocji. Mimo że „The Reds” w przekroju całego spotkania nie zachwycali, to potrafili szybko doprowadzić do wyrównania.

Nie minęło 10 minut od rozpoczęcia spotkania, a już na listę strzelców wpisał się Erling Haaland. Niesamowity gość.  To było jego 30. trafienie w tym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki, w których brał udział (reprezentacja + klub). Manchester City dominował na boisku i wydawało się, że szybko podwyższy rezultat, a tu niespodziewanie Liverpool doszedł do głosu. Pierwszy celny strzał i od razu gol. Autorem trafienia Fabio Carvalho.

Najciekawszy moment tego spotkania? Początek drugiej połowy, gdzie w trzy minuty po wznowieniu gry oglądaliśmy dwa trafienia. Pierwsi na prowadzenie wyszli The Citizens za sprawą Mahreza. Otrzymał długie górne podanie od Gundogana i przyjęciem przygotował sobie piłkę do oddania precyzyjnego strzału lewą nogą z okolic pola karnego.

Nie minęło kilkadziesiąt sekund i mieliśmy 2:2. Akcję bramkową rozpoczął Alex Oxlade-Chamberlain długim pięknym podaniem „fałszem” do Darwina Nuneza. Urugwajczyk wyprzedził obrońcę, wpadł z futbolówką w pole karne i zagrał do wchodzącego Salaha, który z łatwością w pakował ją do siatki.

Gdy wydawało się, że ten gol może zadziałać pozytywnie na Liverpool, to do głosu doszedł ponownie Manchester City i ustalił wynik końcowy za sprawą Nathana Ake. Po krótko rozegranym rzucie rożnym, Kevin De Bruyne dośrodkował wprost na głowę Holendra, który z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi The Reds. Podopiecznych Jurgena Kloppa nie było już stać na odpowiedź.

Manchester City w ćwierćfinale zmierzy się z Southampton.

Manchester City – Liverpool 3:2 (1:1)

E. Haaland 10′, R. Mahrez 47′, N. Ake 58′ – F. Carvalho 20′, M. Salah 48′

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.