Sparingi polskich drużyn. Stomil bije Arkę, Zagłębie lepsze od Górnika

02 lipca 2022, 22:20 • 2 min czytania 8 komentarzy

Trwają przedsezonowe sparingi polskich klubów. Co działo się dziś w meczach z udziałem tych drużyn?

Na uwagę zasługują przede wszystkim mecze, w których naprzeciw siebie stanęły ekstraklasowe zespoły. Beniaminek z Legnicy uległ Warcie Poznań, a jedynego gola w tym meczu strzelił 18-letni Szymon Sarbinowski.

W Opalenicy podczas 120-minutowego meczu Zagłębie Lubin wbiło Górnikowi Zabrze trzy gole, nie tracąc przy tym żadnego. Derbowy rywal Zagłębia, Śląsk Wrocław pokonał czwartą drużynę serbskiej ekstraklasy 3:1. Dwa gole w tym meczu strzelił Piotr Samiec-Talar, co z pewnością jest dla kibiców Śląska dobrym prognostykiem przed zbliżającym się sezonem.

Oto pełen zestaw wyników polskich drużyn w dzisiejszych sparingach:

Banik Ostrawa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0

Chrobry Głogów – Górnik Polkowice 1:2 (Michał Michalec 31 – Dawid Burka 42, Filip Baranowski 78)

Olimpia Elbląg – Sokół Ostróda 5:0 (Dawid Wojtyra 48, Maciej Famulak 69, Dawid Danilczyk 74, Jakub Branecki 84, Dominik Kozera 90)

Radunia Stężyca – GKS Przodkowo 2:1 ( Tomasz Dejewski 63, Janusz Surdykowski 81 – zawodnik testowany 22)

Piast Gliwice – Stal Rzeszów 2:0 (Rauno Sappinen 10, Oskar Leśniak 90)

Ruch Chorzów – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (Kacper Wełniak 76)

Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 3:2 (Ednilson Furtado 60, 90, Robert Majewski 66 – Maciej Wichtowski 40, Kamil Włodyka 69)

Warta Poznań – Miedź Legnica 1:0 (Szymon Sarbinowski 52)

MFK Dukla Bańska Bystrzyca – GKS Katowice 1:2 (Martin Slaninka 49 – Jakub Arak 60, Grzegorz Rogala 80)

Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 2:1 (Dawid Ryndak 13, Aleksander Piątek 120 – Jakub Szrek 79; grano 4×30 minut)

Lech II Poznań – Śląsk II Wrocław 1:2 (Łukasz Spławski 79 – Szymon Krocz 89, 90)

Wisła Kraków – GKS Jastrzębie 3:0 (Piotr Starzyński 52, 61, Enis Fazlagić 85)

GKS Tychy – Skra Częstochowa 4:1 (Nemanja Nedić 8, Daniel Rumin 55, Patryk Mikita 68 (k), Marcin Kozina 74 – Krzysztof Ropski 110; grano 4×30 minut)

Chojniczanka Chojnice – Jagiellonia Białystok 0:2 (Jesus Imaz 87, Martin Pospíšil 91; grano 4×30 minut)

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 3:0 (Tomasz Pieńko 32, Kacper Chodyna 54, Kōki Hinokio 82; grano 4×30 minut)

Garbarnia Kraków – Siarka Tarnobrzeg 1:4 (Wojciech Słomka 15 – Marcin Stefanik 14, 39 (k), Iván Agudo 46, Paweł Mróz 78)

Arka Gdynia – Stomil Olsztyn 1:3 (Mateusz Kuzimski 31 – Piotr Kurbiel 13 (k), 60, Maciej Spychała 67 (k))

Śląsk Wrocław – FK Radnicki Nis 3:1 (Piotr Samiec-Talar 4, 47, Sebastian Bergier 62 – Stefan Mitrović 86)

Górnik Łęczna – FC Voluntari 2:1 (Łukasz Szramowski 36, Marcin Biernat 61 – George Merloi 71)

Bohemians 1905 Praga – Cracovia 2:1 (Jan Kovařík 45, Matěj Koubek 77 – Michał Rakoczy 26)