Grzesik: Jeżeli ktoś myśli, że odpuścimy Lechowi, powinien iść do specjalisty

Opublikowane 14.05.2022 08:51 przez

Przemysław Michalak

Warta Poznań na dwie kolejki przed końcem ma już pewne utrzymanie w Ekstraklasie. W efekcie wzmagają się spekulacje co do postawy „Zielonych” w derbach z Lechem, który znajduje się na ostatniej prostej w drodze po mistrzostwo. Obrońca Warty, Jan Grzesik jest wręcz zniesmaczony takimi spekulacjami. Jakie on i koledzy mają powody, żeby chcieć wygrać z „Kolejorzem”? Czy to dobrze, że ostatecznie Warta będzie gospodarzem w Grodzisku? Jaki cel został mu do zrealizowania na mecie sezonu?  

Co bardziej podejrzliwi i złośliwi zakładają, że po zapewnieniu sobie utrzymania macie już plażowanie w drużynie.

Chyba jednak chodzi przede wszystkim o ludzi złośliwych. Ciągle podkreślam, że my też nadal gramy o coś. Mamy swoje małe cele, a od znalezienia się na takim czy innym miejscu zależą pewne gratyfikacje finansowe, wynikające z wewnętrznego regulaminu premiowania. Jeżeli ktoś uważa, że my już odpuszczamy sezon i będziemy grali w pici-polo, to, z całym szacunkiem, ale grubo się myli.

Zdajecie sobie sprawę, że nieprzekonanych nie wyprowadzicie z błędu inaczej niż urwaniem punktów Lechowi? Jeżeli przegracie, to będą mówili, że Warta się podłożyła.

Dlatego nie warto zawsze słuchać wszystkich komentarzy. Tu mamy idealny przykład. Można teraz wyciągać różne rzeczy. Od chwili awansu przegraliśmy z Lechem wszystkie trzy mecze. Czy ktoś wtedy mówił, że odpuściliśmy, bo Lech potrzebował zwycięstwa? No nie. Nie podejrzewano też, że gdy my znajdowaliśmy się w trudnej sytuacji, to dzwoniliśmy na Bułgarską, żeby tym razem spięli się na nas nieco mniej. Ktoś, kto wpada na takie pomysły i głośno o nich mówi, może dla własnego dobra powinien się skonsultować ze specjalistą.

Wiadomo, że co by się w sobotę nie wydarzyło, będzie jakieś gadanie. Jeżeli przegramy, to sprawa stanie się jasna: wyświadczyliśmy przysługę Lechowi w walce o mistrzostwo. Jeżeli zremisujemy lub wygramy, to będą mówili, że pewnie Raków dał nam premię motywacyjną. Moim zdaniem tego typu spekulacje nie powinny się pojawiać w mediach, nie ma sensu ich analizować. Jesteśmy piłkarzami, to nasza praca, w której chcemy zarabiać pieniądze, a one leżą na boisku i nigdzie indziej.

Chcesz mnie przekonać, że Raków nie oferował wam dodatkowej motywacji? Jak to w ogóle możliwe?

(śmiech) Nic o tym nie słyszałem. Kurde, czasy pana, który chyba siedzi obecnie w więzieniu, już się skończyły. Niektórzy najwyraźniej sądzą, że nasza piłka nadal wygląda w tym względzie jak dwie dekady temu. Śmialiśmy się w szatni, że rozdajemy karty na szczytach tabeli i możemy zacząć rozmawiać, ale to tylko robienie sobie jaj. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w rzeczywistości.

Może to jest właśnie dla was dodatkowa motywacja: udowodnienie przeciwko Lechowi, że nadal gracie na sto procent?

Niedawno jechałem autem i widziałem baner Lecha „Dwa kroki do mistrzostwa, to już ostatnia prosta”.

Kurczę… Jak mówiłem, do tej pory trzy razy przegraliśmy z Lechem. Jeśli trzykrotnie od kogoś dostajesz, to chcesz go w końcu pokonać. Druga sprawa – ludzie już najwyraźniej zapomnieli jak mocno Lech się cieszył, gdy strzelił nam gola w ostatniej minucie. A my o tym pamiętamy, wielu zawodników z tamtego meczu nadal gra w Warcie. Trener Szulczek mówił na konferencji, że Lech dysponuje bardzo jakościowymi piłkarzami i większość meczów z Wartą by wygrał, ale zdarzają się spotkania wyjątkowe, w których uda się zremisować lub zwyciężyć. Liczę, że w sobotę trafimy właśnie na taki moment.

Wcześniej wiele dyskusji wzbudzał pomysł, żeby Warta była gospodarzem derbów na stadionie Lecha. W klubie naprawdę poważnie rozważano ten wariant czy słyszeliście o nim głównie w mediach?

Skoro media tak mocno wałkowały ten temat, to pewnie się pojawił, ale na jakim etapie się zakończył i z jakiego powodu, trudno mi stwierdzić. W tej kwestii mogą się wypowiedzieć władze klubu. Co do nastawienia zespołu, dla nas większym atutem jest granie w Grodzisku Wielkopolskim niż na stadionie Lecha. Z drugiej strony, każdy występ przy Bułgarskiej jest większą przyjemnością, bo przyjdzie kilka razy więcej ludzi. Szczerze mówiąc, nie żyłem tą sprawą i w zasadzie było mi obojętne, jaki będzie jej finał. Stanęło na tym, że idziemy normalnie według terminarza, Lech jak każdy wybiera się do Grodziska i chyba dobrze, że tak się stało.

Warta zabierze punkty Lechowi? W Fuksiarz.pl kurs 4.80 na remis i 7.80 na zwycięstwo Warty

Zostały jeszcze dwa mecze, ale skoro osiągnęliście główny cel, można już pokusić się o pewne podsumowanie. Kończący się sezon jest dla ciebie lepszy niż poprzedni?

Na pewno jest równiejszy. Nie przełożyło się to niestety na obfitość w statystykach ofensywnych i prawdopodobnie nie uda mi się przebić dorobku sprzed roku. Mówię „niestety”, bo na starcie taki cel indywidualny sobie założyłem. Najważniejsze jednak, że miałem mniej wahań formy. Dużo rzadziej przytrafiały mi się takie mecze jak na przykład z Legią w ubiegłym sezonie, gdy grałem naprawdę słabo i popełniałem proste błędy. Ale dla odmiany, mniej było występów, w których mocniej błysnąłem i zwróciłem na siebie uwagę. Wychodzę z założenia, że mimo wszystko lepsza jest taka solidna powtarzalność.

Krótko mówiąc, stałeś się solidnym ligowcem pełną gębą.

Nie mi to oceniać. Od takich komentarzy są dziennikarze i kibice. Najważniejsze, że mam mocną pozycję w zespole i nawet jeśli na zewnątrz pojawiały się negatywne oceny, to zawsze czułem zaufanie ze strony sztabu szkoleniowego. I tylko to mnie interesuje. Traktuję to jako nobilitację i dowód na to, że coś niecoś potrafię, jak to słyszeliśmy niedawno na słynnym filmiku (śmiech).

Sezon rozpocząłeś z przytupem. Po trzech kolejkach miałeś dwa gole i asystę, wielu brało cię do Ustaw Ligę i tym podobnych rozgrywek, a ty wyczerpałeś magazynek. Później jedynym konkretem w ofensywie był gol z Radomiakiem. Przeżyłeś osobiste rozczarowanie?

Aż tak bym tego nie nazwał. Nie patrzę zbyt mocno na takie statystyki. Bardziej mnie interesuje, ile okazji stworzyłem kolegom i ile okazji sam nie wykorzystałem. Po obu stronach znalazłoby się parę przykładów, gdy ktoś mógł coś zrobić lepiej. Przykładam dużą wagę do jakości ostatniego podania i strzału, staram się te elementy ulepszać. Mój przykład pokazuje, że nie zawsze rozpoczęcie od dwóch bramek i asysty oznacza zakończenie sezonu z dorobkiem typu 7+7. Mogę jedynie przeprosić tych, którzy mnie wybierali do swoich drużyn! Jeżeli mocniej punktowałem, to poprzez czyste konto całego zespołu.

Jak odnajdujesz się na prawym wahadle? Grasz na nim, odkąd trenerem Warty został Dawid Szulczek, który zmienił ustawienie zespołu. 

Bardzo dobrze. Jest to dla mnie nowość na tak wysokim poziomie, ale wcześniej miałem już styczność z tym ustawieniem w II lidze. To całościowo była bardziej luźna formuła. Nie mieliśmy aż tak dokładnych analiz gdzie pobiec, kiedy iść do pressingu, a kiedy obniżyć. W Warcie wszystko jest precyzyjniej określone. Były więc rzeczy, które musiałem doszlifować. Nie powiem, że ta pozycja została skrojona pode mnie, bo znajdziemy wielu lepszych zawodników na tej pozycji, ale ogólnie odpowiada mi. Chcę poprawić swoją grę w ofensywie i zobaczymy. Może jeszcze coś dołożę w tym sezonie, a w nowym poprawię dotychczasowe liczby.

W jednym kontekście wyróżniasz się w tym sezonie na tle całej ligi.

Domyślam się, że chodzi o liczbę rozegranych minut.

Dokładnie. Masz prawo cieszyć się na myśl o rychłym urlopie, bo nie opuściłeś ani sekundy od 1. kolejki.

I mam nadzieję, że nie opuszczę do samego końca. To mój kolejny mały cel, obym go nie spieprzył. Podkreślam jednak, że chodzi o wątek poboczny, drugoplanowy. Wielu zawodników grało od deski do deski, ale dostali czwartą żółtą kartkę i musieli pauzować. Pamiętajmy, że ja mam trzy „żółtka”. Od paru kolejek udaje mi się pilnować, ale to się może w każdej chwili zmienić. Przed Stalą Mielec niektórzy się śmiali, że pewnie dziś coś dostanę, żeby zrobić sobie wolne na święta. Powiedziałem, że nie ma o tym mowy. Już wtedy wiedziałem, że mam okazję dobić do kompletu minut w sezonie. Ostatnio patrzyłem na tego typu statystykę i byłbym jedynym zawodnikiem z pola, któremu by się to udało. Poza mną wszystko rozegrali tylko Frantisek Plach i Dante Stipica. Chociaż w ten sposób chciałbym wyraźniej zaznaczyć swoją obecność w Ekstraklasie.

I tu cię mam. Z Lechem będziesz odstawiał nogę, żeby nie zarobić czwartej żółtej kartki. 

(śmiech) Nikt w poprzednich meczach nie mógł mi zarzucić, że odpuściłem w jakiejś sytuacji, więc gdyby teraz zaczął wymyślać takie rzeczy, ponownie zaleciłbym wizytę u specjalisty. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Gdyby doszło do sytuacji, w której przeciwnik stwarza przewagę idąc z kontrą, a ja mogę przerwać akcję kosztem kartki, to oczywiście przerwę, bo w pierwszej kolejności nie chcę stracić gola. No i niech co bardziej podejrzliwi pamiętają, że z trzema żółtymi kartkami grałem już dziewięć poprzednich meczów. Tyle samo meczów z trzema kartkami, czyli wtedy do samego końca rundy, rozegrałem jesienią 2019 po awansie ŁKS-u, a w całym poprzednim sezonie zostałem upomniany dwa razy. Da się to zrobić, tylko trzeba być jeszcze bardziej skoncentrowanym i jeszcze lepiej ustawionym. Kartki często wynikają z błędów na tym polu.

rozmawiał PRZEMYSŁAW MICHALAK

WIĘCEJ O WARCIE POZNAŃ:

Fot. FotoPyK

Suche Info
18.05.2022

Prezydent Betisu: „Bellerin musi wrócić do Arsenalu”

Wiele wskazuje na to, że wyjaśniła się najbliższa przyszłość Hectora Bellerina. Prezydent Betisu – Angel Hara potwierdził, że obrońca wróci do Arsenalu. Nie wyklucza jednak, że drogi klubu i piłkarza jeszcze się przetną. Prawy obrońca zamienił Anglię na Hiszpanię w ostatni dzień letniego okna transferowego. Arsenal zdecydował się wypożyczyć go do Betisu na cały sezon, […]
18.05.2022
Tenis
18.05.2022

Roland Garros za pasem. Kto może zagrozić Idze Świątek?

28 zwycięstw z rzędu. Pięć wygranych turniejów, w tym cztery rangi WTA 1000. W ostatnich trzech imprezach ledwie jeden stracony set. Bez porażki na mączce w trwającym sezonie. Iga Świątek wkroczy w Roland Garros jako ogromna faworytka do zwycięstwa w całym turnieju. Czy ktokolwiek będzie w stanie zagrozić jej na drodze do ostatecznego triumfu? Teoretycznie […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

1. FC Slovácko z Pucharem Czech

W finale Pucharu Czech – MOL Cup zespół 1. FC Slovácko pokonał Spartę Praga 3:1. To pierwsze takie trofeum w historii klubu Wszystko rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. W 11. minucie spotkania po rzucie karnym wynik otworzył Vaclav Jurečka. Kilkanaście minut później 27-latek asystował przy golu prawego obrońcy – Petra Reinberka. Po tym golu […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Belgowie ogłosili powołania na mecze z Polską, Walią i Holandią

Trener Roberto Martinez ogłosił nazwiska 32 piłkarzy, którzy w czerwcu zagrają w meczach Ligi Narodów przeciwko Polsce, Walii i Holandii. W kadrze znalazło się dwóch debiutantów. Po raz pierwszy w reprezentacji będą mieli okazję zagrać pomocnik ustępującego mistrza Francji, Lille – Amadou Onana oraz napastnik holenderskiego Vitesse, Lois Openda. Obaj panowie mają za sobą występy […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Tiba i van der Hart odchodzą z Lecha

Mistrzowie Polski zdecydowali się nie przedłużać wygasających 30 czerwca kontraktów z Pedro Tibą i Mickeyem van der Hartem. Zawodnicy o decyzji klubu zostali poinformowani przez dyrektora sportowego – Tomasza Rząsę oraz trenera Macieja Skorżę. Obaj piłkarze będą mieli okazję pożegnać się z poznańską publicznością w meczu 34. kolejki PKO Ekstraklasy. Kolejorz zmierzy się w niej […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Mistrzostwo i co dalej? Lech musi dozbroić kadrę na bardzo intensywny sezon

Lech Poznań przyklepując mistrzostwo na kolejkę przed końcem sezonu zyskał nie tylko spokój w ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin. Zyskał też tydzień więcej na to, by władze klubu mogły się skupić na budowie drużyny na przyszły sezon. A ten może być ekstremalnie wyczerpujący dla Kolejorza. Poznaniakom przyda się kadra szersza nawet niż ta, którą Maciej […]
18.05.2022
Piłka nożna
18.05.2022

Wojtala: – Lech potrzebuje wzmocnień w każdej formacji

Paweł Wojtala mistrzostwo Polski z Lechem Poznań wygrywał dwukrotnie. Teraz po raz pierwszy może cieszyć się z niego jako prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Co czuł po finale Pucharu Polski? Jak ocenia pracę trenera Skorży? Co sądzi na temat wydarzeń spod stadionu? Jakich wzmocnień musi dokonać Lech, aby powalczyć o awans do Ligi Mistrzów? Jak […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Czy Lech jest wyjątkowym mistrzem? || Roki wyjaśnia #58

W dzisiejszym odcinku swojego vloga Mateusz Rokuszewski zajął się mistrzostwem, które już kolejkę przed końcem zdobył Lech Poznań. Dlaczego do tego doszło? Czyją zasługą przede wszystkim jest ten tytuł? Co wyróżnia Kolejorza spośród dotychczasowych mistrzów? Między innymi na te pytania odpowie Roki.  Zapraszamy. A tu poprzedni odcinek o najlepszych graczach sezonu. CZYTAJ WIĘCEJ O LECHU […]
18.05.2022
Ekstraklasa
17.05.2022

Dla Rakowa to nowy, wspaniały świat… Ale też lekcja pokory

To doprawdy zadziwiające, że dopiero trzeciego sezonu w Ekstraklasie Raków omal nie zwieńczył mistrzostwem Polski. Brakowało naprawdę niewiele, żeby Michał Świerczewski utarł nosa wszystkim klubom, które od wielu lat szczycą się budowaniem „ambitnego projektu”, ale lawirują między nieudolnością w zarządzaniu a czystym przypadkiem odtrąbionym jako efekt dalekowzrocznej pracy. Nie, w tej lidze szumne zapowiedzi w […]
17.05.2022
Ekstraklasa
16.05.2022

Od nadziei do pogrzebu. Mecz, który przypieczętował spadek Wisły Kraków

Płacz Kazimierza Kmiecika. Piłkarze siedzący bezradnie na murawie w Radomiu. Wisła Kraków po 28 latach spadła z ligi. Pożegnała się z nią w absolutnie kuriozalnych okolicznościach, które — paradoksalnie — pasowały do ostatnich lat w wykonaniu tego klubu. Jak wyglądał najważniejszy mecz „Białej Gwiazdy” w Ekstraklasie w ostatnich latach? Jak filmik-mem „call an ambulance, but […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

Siedem scen z życia Wisły Kraków. Jak się spada z Ekstraklasy?

Żeby spaść z Ekstraklasy trzeba się postarać, ale żeby spaść z tej ligi będąc Wisłą Kraków, trzeba zrobić naprawdę dużo i włożyć w ten proces kompromitacji wiele serca oraz zaangażowania. Wybraliśmy siedem momentów, scen – zwał jak zwał – z sezonu 21/22, które przesądziły o pożegnaniu Wisły z naszą umowną elitą. Jest to podróż przez […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

Podolski zakończył długo wyczekiwany sezon jako kozak

Długo kazał na siebie czekać Lukas Podolski, biorąc pod uwagę to, jak wiele razy deklarował chęć gry dla Górnika Zabrze. Tak długo, że aż w pełni uzasadnione były rozważania na temat tego, czy klasą sportową dorówna do tego, co do naszej ligi wniósł jako wartościowa marketingowa. Mówiąc wprost: nie mieliśmy pełnego przekonania, czy mistrz świata […]
16.05.2022
Liczba komentarzy: 33
Subscribe
Powiadom o
guest
33 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Przem37
Przem37
4 dni temu

Weszlo po co pompujecie ten balon.
Tylko w waszych dziennikarskich głowach rodzą się te afery. Naprawdę uważacie ze Warta która jest na 11 miejscu jak przegra to się podłoży.
Nie ono po prostu są słabsi, zgodnie z ta teoria jak Lis wrzucił sobie piłkę do bramki z Rakowem to sprzedali ten mecz?
Trochę lodu na głowę jak wiem ze Xkom wam płaci, ale bez przesady.

vitex
vitex
4 dni temu
Reply to  Przem37

dasd

Piotr
Piotr
4 dni temu

Grzesik, chyba Ty.

Torebka z herbatą na oko
Torebka z herbatą na oko
4 dni temu

Przecież jak Lech zdobędzie mistrza to w redakcji weszlo puszczą zwieracze i nastąpi wyciek fekali porównywalny ze słynną Trzaskowianką która swego czasu obficie zasilała królową polskich rzek.

Zerzen34
Zerzen34
4 dni temu

Kaczynianką.

Zerzen34
Zerzen34
4 dni temu

Przecież w Weszło jest kartoflarz Smyk. Raczej raczej biały płyn będzie ciekł.

Kaziu dej na wino
Kaziu dej na wino
4 dni temu

Z całym szacunkiem dla Warty , ale nikt nie musi się podkładać . Lech niech zagra swoje i będzie git !

Gmoch
Gmoch
4 dni temu

No słabsza jest, ale zawsze jest jakiś element przypadku, szczęścia/pecha. Dlatego lubimy oglądać futbol. Może się okazać, że Warta odda 2 strzały celne, Lech 10 i będzie 2:1 🙂

Mnie tam jedno kto będzie majstrem. U Lecha tylko obawiam się wyprzedaży letniej. Raków wydaje się stabilniejszy. Z drugiej strony Raków bez napastnika też cudów w pucharach nie zrobi. Przydałby się im jakiś egzekutor, nie napastnicy robiący miejsce i rozpychający się łokciami.

XardasKSP
XardasKSP(@xardasksp)
4 dni temu
Reply to  Gmoch

Raków wiosną nie przegrał żadnego meczu wiec jest nadzieja ze w pucharach by nie odpadł z ogórkami na poziomie Ekstraklasy przynajmniej.

Gmoch
Gmoch
4 dni temu
Reply to  XardasKSP

No i zawsze jest szansa, że kogoś do ataku kupią.
Klub rozsądnie prowadzony.

Andrzej
Andrzej
4 dni temu
Reply to  Gmoch

no przecież Papszun zagiął się na Makucha z Miedzi, chłopak 23 lata, więc będzie „rósł”, a już teraz w 1. zrobił różnicę

Sracz
Sracz
4 dni temu
Reply to  Gmoch

W Rakowie też będzie wyprzedaż, nie ma szans że zatrzymają Kovacevicia i Lopeza, Sorescu pewnie wróci do Rumunii, Shkurin do Rosji, jeszcze pewnie kogoś im wyrwą.
Na obecny moment ani Raków ani Lech nie mają żadnych szans na LM, LE to jak w przypadku Legii kwestia farta. Do LKE się może chociaż załapiemy bo kluby z eliminacji LM mają bardzo prostą drogę, ale i tu bym nie postawił dużych pieniędzy.

Gmoch
Gmoch
4 dni temu
Reply to  Sracz

W przypadku polskich klubów nie liczę na fazę grupową LM. To kwestia totalnego przypadku, szanse marginalne. Bardziej liczę na grupę w LE, to już jest wielki sukces. LKE też jest ok.

Ciekawe czy Makucha puszczą. Przydałby się w Miedzi na ekstraklasę.

Antywos
Antywos
4 dni temu

Każdy logicznie myślący człowiek wie, że warta nic nie zrobi
a) jest za słaba
b) gdyby urwała punkty to zawodnicy nie mogą uciekać z Poznania bo życia tam mieć nie będą
c) niejako prezes sam zapowiedział, że dadzą dupy jak będzie trzeba
d) to zaprzyjaźnione kluby

Fredy
Fredy
4 dni temu

Tak jest! Dojedźcie wronieckich przegrywów dzisiaj!

Fredy
Fredy
4 dni temu
Reply to  Fredy

Gity mają wyruchać twoich kolegów z pierdla?

Matt
Matt
4 dni temu

Fryzjer od rana dzwoni gdzie trzeba i nawet starania Warty na niewiele się zdadzą.

Cjjdne
Cjjdne
4 dni temu

„Warta jest słabsza i nie ma szans” przypomniec mecz Lecha z Wisłą, gdzie Wiśle nie uznano gola i Lech strzelił na remis w 97’

ZABÓR POLSKI - KOLONIJNA 3RP
ZABÓR POLSKI - KOLONIJNA 3RP
4 dni temu

Pamiętam w sezonie 2016/17 w przedostatniej kolejce Feyenoord walczył o tytuł miał 4 pkt przewagi po 32 kolejkach i przyszedł mecz wyjazdowy w 33 kolejce z Excelsiorem Rotterdam, czyli klubem filialny, gdzie wielu piłkarzy Feyenoord szło na wypożyczenia i przez kilka lat te zespoły miały choćby złączone zespoły rezerw w jeden.

Wynik „po przyjacielsku” był taki.

exc.png
hahaha
hahaha
4 dni temu

Aż do Holandii musiales sie udac aby tlumaczyc dzisiejsze odpuszczenie meczu Lechowi? xDDD

Krzysztof
Krzysztof
4 dni temu

Ale po co przykład?
Feyenoord miał CZTERY punkty przewagi i jeszcze w ostatniej kolejce mecz ze słabym Heraclesem u siebie.
I zapomniałeś dodać, że dzięki temu „sensacyjnemu” zwycięstwu Excelsior uratował się przed barażami o pozostanie w lidze.

Nerd
Nerd
4 dni temu

Jak łatwo wszyscy zapominają to co Warta odjebała w meczu z Rakowem i to że Szulczek specjalnie na ten jeden mecz wstawił do bramki parodystę :Lisa, mimo że cały czas bronił Grobelny.

Koala Lump z Ur
Koala Lump z Ur
4 dni temu
Reply to  Nerd

To nie pasuje do teoryjki.

Imię*
Imię*
4 dni temu

Postawiłem dużo kasy na to, że jednak odpuścicie, więc nie zawiedzcie mnie

Fredy
Fredy
4 dni temu

Kurwa bicia piany ciag dalszy. Powinni na zlosc tym debilnym pismakom ustentacyjnie sie polozyc . A Trala powinien zaliczyc fenomenalnego samoboja a na koniec na polu karnym zlapac pile w rece i powiedziec MOWISZ I MASZ .Po strzeleniu bramy z karnego powinien dostac flage Kolejorza i zrobic z nia runde dookola boiska

Krzysztof
Krzysztof
4 dni temu
Reply to  Fredy

A po gwizdku wypic zimne piwko z biało niebieskiego kufla i powiedzieć do kamery: Ale Weszło xD

Mk72
Mk72
4 dni temu
Reply to  Fredy

I tak Lech.. I tak Le h mistrzem, panowie

Sumienie
Sumienie
4 dni temu

Będzie remis ,ale Raków przegra z Zagłębiem.

Zerzen34
Zerzen34
4 dni temu

Kolejka cudów to była 32. Warta na Lecha się nie zrobię, Zagłębie na Raków tak, chyba, że Termalica padnie z Piastem.

kamil
kamil
4 dni temu

Wszystko dogadane, warta jako 1 strzela gola, lech potem 2-3 i nikt nie ma prettensji. Lamak, jak sie patrzy po dobrym kursie-nie ma za co.

Ams
Ams
4 dni temu

Tylko nie Lokomitiw Wronki

WYKOLEJORZ WROZNAN CIUCHCIA WJEZDZA DO ZAJEZDNI
WYKOLEJORZ WROZNAN CIUCHCIA WJEZDZA DO ZAJEZDNI(@wykolejorz-wroznan-ciuchcia-wjezdza-do-zajezdni)
4 dni temu

Ciekawy casus. Poznańska drużyna gra swoje mecze domowe w Grodzisku Wielkopolskim. Z kolei Wroniecka drużyna gra swoje mecze domowe w Poznaniu i to pod inną nazwą.

Koala Lump z Ur
Koala Lump z Ur
4 dni temu

W Warszawie gra ekipa z jakiejś wiochy na Wołyniu. To jest dopiero casus. Casus Clay.

Suche Info
18.05.2022

Prezydent Betisu: „Bellerin musi wrócić do Arsenalu”

Wiele wskazuje na to, że wyjaśniła się najbliższa przyszłość Hectora Bellerina. Prezydent Betisu – Angel Hara potwierdził, że obrońca wróci do Arsenalu. Nie wyklucza jednak, że drogi klubu i piłkarza jeszcze się przetną. Prawy obrońca zamienił Anglię na Hiszpanię w ostatni dzień letniego okna transferowego. Arsenal zdecydował się wypożyczyć go do Betisu na cały sezon, […]
18.05.2022
Tenis
18.05.2022

Roland Garros za pasem. Kto może zagrozić Idze Świątek?

28 zwycięstw z rzędu. Pięć wygranych turniejów, w tym cztery rangi WTA 1000. W ostatnich trzech imprezach ledwie jeden stracony set. Bez porażki na mączce w trwającym sezonie. Iga Świątek wkroczy w Roland Garros jako ogromna faworytka do zwycięstwa w całym turnieju. Czy ktokolwiek będzie w stanie zagrozić jej na drodze do ostatecznego triumfu? Teoretycznie […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

1. FC Slovácko z Pucharem Czech

W finale Pucharu Czech – MOL Cup zespół 1. FC Slovácko pokonał Spartę Praga 3:1. To pierwsze takie trofeum w historii klubu Wszystko rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. W 11. minucie spotkania po rzucie karnym wynik otworzył Vaclav Jurečka. Kilkanaście minut później 27-latek asystował przy golu prawego obrońcy – Petra Reinberka. Po tym golu […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Belgowie ogłosili powołania na mecze z Polską, Walią i Holandią

Trener Roberto Martinez ogłosił nazwiska 32 piłkarzy, którzy w czerwcu zagrają w meczach Ligi Narodów przeciwko Polsce, Walii i Holandii. W kadrze znalazło się dwóch debiutantów. Po raz pierwszy w reprezentacji będą mieli okazję zagrać pomocnik ustępującego mistrza Francji, Lille – Amadou Onana oraz napastnik holenderskiego Vitesse, Lois Openda. Obaj panowie mają za sobą występy […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Tiba i van der Hart odchodzą z Lecha

Mistrzowie Polski zdecydowali się nie przedłużać wygasających 30 czerwca kontraktów z Pedro Tibą i Mickeyem van der Hartem. Zawodnicy o decyzji klubu zostali poinformowani przez dyrektora sportowego – Tomasza Rząsę oraz trenera Macieja Skorżę. Obaj piłkarze będą mieli okazję pożegnać się z poznańską publicznością w meczu 34. kolejki PKO Ekstraklasy. Kolejorz zmierzy się w niej […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Mistrzostwo i co dalej? Lech musi dozbroić kadrę na bardzo intensywny sezon

Lech Poznań przyklepując mistrzostwo na kolejkę przed końcem sezonu zyskał nie tylko spokój w ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin. Zyskał też tydzień więcej na to, by władze klubu mogły się skupić na budowie drużyny na przyszły sezon. A ten może być ekstremalnie wyczerpujący dla Kolejorza. Poznaniakom przyda się kadra szersza nawet niż ta, którą Maciej […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Chicharito wróci do Europy?

Meksykanin, reprezentujący obecnie barwy Los Angeles Galaxy znalazł się na celowniku AEK Ateny. Jak podaje FOX Deportes, nowy trener zespołu ze stolicy Grecji – Matías Almeyda chce rozpocząć swoją kadencję od głośnego ruchu na rynku transferowym. Były szkoleniowiec San Jose Earthquakes, Chivas czy River Plate planuje sprowadzić do Aten Javiera „Chicharito” Hernandeza. 33-letni meksykanin jest […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Rangersi powalczą dziś o trofeum, a Aaron Ramsey o swoją przyszłość

Przygotowując się do startu obecnego sezonu Aaron Ramsey nie mógł przypuszczać, że zagra w finale europejskich pucharów w barwach Rangersów. Piłkarska rzeczywistość zmienia się jednak bardzo szybko i dzisiaj Walijczyk stoi przed właśnie takim wyzwaniem. A jego efekty najprawdopodobniej zdecydują o jego dalszej karierze. Gdy Ramsey opuszczał Arsenal, by występować w Juventusie, mogło się wydawać, […]
18.05.2022
Brama dnia
18.05.2022

Cafu kontra Sergio Ramos | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną „Bramę dnia”. To cykl współtworzony przez nas z partnerami z Gatigo. CAFU VS UDINESE (18.05.2008) Czternaście lat temu ostatniego oficjalnego gola w karierze zdobył legendarny Cafu.  SERGIO RAMOS VS LEVANTE (18.05.2008) Tego samego dnia do siatki trafił też Sergio Ramos po efektownej asyście Gutiego, specjalisty w tym względzie.  No to […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Legia straci skrzydłowego, ale celuje w jego następcę

Legia Warszawa w najbliższym okienku transferowym będzie musiała załatać jeszcze jedną dziurę. Jak informuje „Legia.net” klub opuści skrzydłowy Benjamin Verbić. W jego miejsce legioniści chcą jednak ściągnąć innego zagranicznego zawodnika. Słoweniec trafił do Legii dzięki zezwoleniu od FIFA. Światowa federacja postanowiła pozwolić piłkarzom z Rosji i Ukrainy na zmianę klubów poza okienkiem transferowym. Benjamin Verbić […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Piłkarki i piłkarze w USA będą zarabiały tyle samo

Po latach walki o równe płace w Stanach Zjednoczonych piłkarki i piłkarze reprezentacji kraju będą wynagradzani tak samo. Decyzja w tej sprawie już zapadła i jest oficjalna. Co to oznacza? Długie negocjacje przyniosły efekty. Władze Amerykańskiej Federacji Piłki Nożnej i związki piłkarzy oraz piłkarek reprezentacji USA ogłosiły porozumienie w sprawie równego wynagrodzenia zawodniczek i zawodników. […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Legia interesuje się Jasonem Lokilo. Trzeba za niego zapłacić

Skrzydłowy Górnik Łęczna jest zapewne jednym z tych zawodników, o których kluby Ekstraklasy przeprowadzą małą wojenkę w trakcie letniego okna. Już wiadomo, że ekipa z Lubelszczyzny w przyszłym sezonie będzie grała w I lidze, ale pomocnik pokazał się w obecnych rozgrywkach z na tyle z dobrej strony, że chętnych do jego zatrudnienia nie zabraknie. Lokilo […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Radosław Majecki w Lechu Poznań? Mistrz Polski monitoruje jego sytuację

Radosław Majecki latem ma zmienić klub. AS Monaco dało zielone światło na jego wypożyczenie, a zainteresowany jego pozyskaniem ma być… Lech Poznań. Informację o tym, że mistrz Polski monitoruje temat byłego bramkarza Legii Warszawa podał Sebastian Staszewski z „Interii”. AS Monaco miało w przeszłości odrzucać oferty wypożyczenia Majeckiego z Belgii, Holandii oraz Włoch. Teraz jednak […]
18.05.2022
Niezły numer
18.05.2022

Piąty finał pucharów dla Rangersów. Wyprzedzą Celtic w europejskich sukcesach?

Dwa. Tyle trofeów w Europie zdobyły kluby ze Szkocji – Rangers oraz Celtic. Największe marki z Glasgow triumfowały odpowiednio w Pucharze Zdobywców Pucharów i Pucharze Europy (Lidze Mistrzów). Teraz The Gers mają szansę zdobyć drugi puchar i wyprzedzić lokalnego rywala. Rangers mieli rzecz jasna zdecydowanie więcej szans na zdobycie trofeów na Starym Kontynencie. W finałach europejskich pucharów […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Trwa bitwa o pokazywanie Ekstraklasy. Canal+ przeprowadza kontratak

Już w tym tygodniu Ekstraklasa SA ma wysłać do podmiotów telewizyjnych i streamingowych zaproszenia na przetarg. W jego trakcie rozstrzygnie się, kto będzie transmitował spotkania najwyższej polskiej ligi w latach 2023–2027. Nie będzie to jednak klasyczny przetarg, a bardziej konkurs z elementami negocjacji. Wszystko powinno wyjaśnić się do końca czerwca. Kwota 300 mln zł za […]
18.05.2022
Liga Europy
18.05.2022

Siedem scen z życia Giovanniego van Bronckhorsta

Indonezyjskie pochodzenie. Przywiązanie do Feyenoordu Rotterdam. Sukcesy w Szkocji, kłopoty w Anglii, triumf w Lidze Mistrzów z Barceloną. No i ten niezapomniany gol w półfinale mistrzostw świata. Wspominamy karierę Giovanniego van Bronckhorsta, szkoleniowca Rangersów, przed dzisiejszym finałem Ligi Europy, gdzie The Gers zmierzą się z Eintrachtem Frankfurt. Mistrzostwo z Feyenoordem Giovanni van Bronckhorst urodził się […]
18.05.2022
Liga Europy
18.05.2022

Niedoceniony przez „Wilki”. Uwielbiany przez „Orły”

Nie da się ukryć, że trenerzy z Austrii cieszą się coraz większym zainteresowaniem klubów Bundesligi. Wielu z nich ma w CV epizod pracy w Red Bullu Salzburg, który zdominował austriacką piłkę i jest czymś w rodzaju certyfikatu jakości. Takową zmiankę w swoim życiorysie posiada również Oliver Glasner, którego nazwisko zyskuje na wartości. Jest piątym austriackim […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Michał Helik trafi do MLS?

Polscy piłkarze zaczynają coraz odważniej kolonizować Stany Zjednoczone. Liczba biało-czerwonych w Major League Soccer może wzrosnąć, gdyż na celowniku tamtejszych klubów jest kolejny Polak. Jak informuje „TVP Sport” ofertę z MLS otrzymał Michał Helik. Nazwa klubu, który ubiega się o Polaka, jeszcze nie padła, natomiast sam zainteresowany może być chętny na zmianę otoczenia. 26-letni zawodnik […]
18.05.2022