Skorża: Górnik nie miał fazy w meczu, której się obawiałem

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

03 marca 2022, 08:40 • 2 min czytania

Reklama
Skorża: Górnik nie miał fazy w meczu, której się obawiałem

Lech Poznań bez większych problemów zameldował się w półfinale Pucharu Polski. Kolejorz ograł na wyjeździe 2:0 Górnika Zabrze po dwóch trafieniach Joao Amarala i czeka teraz na piątkowe losowanie par półfinałowych.

Reklama

Maciej Skorża był zadowolony z tego, jak przebiegał mecz w Zabrzu – lechici w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie, a w drugiej je podwyższyli i bez poważniejszych kłopotów przypieczętowali awans.

Drużyna dobrze wykonała swoją pracę. Od początku dobrze rozpoczęliśmy ten mecz i kontrolowaliśmy go. Może nie stwarzaliśmy dużej liczby sytuacji pod bramką rywali, ale Górnik to dobrze zorganizowana drużyna i nie było to łatwe, żeby wykreować sobie jakieś okazje od samego początku. Po naszej bardzo ładnej po lewej stronie boiska i płynnej akcji Kuby Kamińskiego oraz Pedro Rebocho, Joao Amaral zdobył bramkę. Wtedy troszkę łatwiej nam się grało – mówił Skorża na pomeczowej konferencji.

Szkoleniowiec Lecha Poznań nie ukrywał, że spodziewał się momentu, w którym to rywale przejdą do ofensywy i zepchną nieco gości do defensywy. Ale takiego okresu w tym meczu nie było.

Generalnie muszę powiedzieć, że w miarę pierwszą połowę mieliśmy pod kontrolą. Poza uderzeniami z dystansu, Górnik nie miał takiej fazy, o którą się trochę obawiałem, że zepchnie nas do obrony, bo nasi dzisiejsi rywale w Zabrzu grają bardziej ofensywnie i z rozmachem. Dzisiaj jednak nie dopuszczaliśmy do nich. Cieszę się, że drużyna potrafiła kontrolować boiskowe wydarzenia – chwalił zawodników trener.

Reklama

Na koniec Skorża pogratulował zespołowi gry i awansu do kolejnej fazy. – Mogę powiedzieć, że gratuluję drużynie, przechodzimy naprawdę trudnego rywala na jego terenie. Jesteśmy w półfinale Pucharu Polski, bardzo się z tego cieszymy i myślimy o niedzieli, o spotkaniu z Rakowem.

Losowanie półfinałów Pucharu Polski zostanie przeprowadzone w najbliższy piątek o godzinie 12:00, a transmisję będzie można śledzić na kanale Łączy Nas Piłka.

WIĘCEJ O PUCHARZE POLSKI:

fot. FotoPyk

Reklama
Damian Smyk

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank