Polacy wychowani w lepszych ligach. Jak sobie radzą w Ekstraklasie?

Opublikowane 22.01.2022 16:54 przez

Jakub Białek

Potomkowie polskich rodzin żyjących na emigracji, czy po prostu Polacy wychowujący się w innych krajach, to temat, który będzie przewijał się coraz częściej nie tylko w kontekście reprezentacji, ale i transferów do Ekstraklasy. Przez ostatnie 2,5 sezonu naszą ligę zasiliło aż 20 piłkarzy polskiego pochodzenia, którzy albo wychowywali się w zagranicznych klubach albo bardzo wcześnie do nich wyjechali dzięki ponadprzeciętnej grze na szczeblach młodzieżowych. W związku, że trafia do nas kolejny zawodnik spełniający te kryteria (Dennis Jastrzembski ma podpisać kontrakt ze Śląskiem Wrocław), dokonujemy małej analizy – jak radzą sobie w Ekstraklasie młodzi Polacy, którzy trafili do niej wychowując się w zagranicznych klubach?

Dennis Jastrzembski – modelowy transfer Śląska Wrocław

Wspomniany Śląsk Wrocław jest na tym polu pewnym ewenementem. Dennis Jastrzembski idealnie wpisuje się w politykę transferową tego klubu. Zawodnik z rocznika 2000 ma na swoim koncie…

 • 8 meczów w Bundeslidze w tym sezonie,
 • 22 mecze w Bundeslidze (Hertha i Paderborn) oraz Pucharze Niemiec generalnie,
 • epizod w 2. Bundeslidze i regularną grę na półrocznym wypożyczeniu w 3. Bundeslidze (Waldhof Mannheim).

Jak na standardy „Polaków z zachodu”, to całkiem poważne CV. Zwykle trafiają do nas bowiem piłkarze, którzy w żaden sposób nie zaistnieli w pierwszych zespołach swoich klubów, a jedyne, czym mogą się pochwalić, to barwne anegdoty o zawodnikach, których znamy z telewizji. Jastrzembski coś pograł, choć i tak koniec końców – po długich latach w Berlinie – został zimą odstrzelony.

Dlaczego uznaliśmy, że Jastrzembski idealnie wpisuje się w politykę Śląska?

Ano dlatego, że klub z Wrocławia w ostatnim czasie chętnie skupuje młodych Polaków, będących zrzutami z lepszych klubów. Już teraz w drużynie Jacka Magiery można znaleźć Łukasza Bejgera (Manchester United), Marcela Zyllę (Bayern Monachium), Przemysława Bargiela (AC Milan), Javiera Hyjka (Atletico Madryt), Jakuba Iskrę (SPAL) i Mateusza Maćkowiaka (RB Lipsk, obecnie wypożyczony). No i wkrótce też Jastrzembskiego. W polskich warunkach nie mieliśmy jeszcze klubu, który tak odważnie poszedłby w tym kierunku polityki personalnej. Swego czasu sygnały przejawiała Pogoń (Stec, Cibicki, Podstawski, Niepsuj), ale wycofała się z tego pomysłu. Warto wspomnieć, że to Śląsk wypromował też Przemysława Płachetę, który w młodym wieku przeniósł się do niemieckiej akademii Red Bulla.

Powroty młodych Polaków – czy warto?

Jedni uważają, że warto przyglądać się Polakom chcącym zejść do Ekstraklasy, bo to świadczy o ich ambicji, a wiadomo, że niczego młody piłkarz nie potrzebuje jak minut. O te znacznie łatwiej na naszym podwórku niż w wielkich klubach, gdzie jest po kilku gości na twoje miejsce i nikt za tobą nie zapłacze, jeśli przepadniesz, a słowo „cierpliwość” powinieneś sobie wytatuować na nadgarstku.

Drudzy z kolei uważają, że gdyby byli dobrzy, to żaden klub by ich tak łatwo nie oddawał. A mocna marka w CV to tylko wabik, za którym nie idzie w parze realna jakość nawet na poziomie Ekstraklasy. Fakty z ostatnich 2,5 roku są brutalne: ci piłkarze raczej furory nie robią.

Ale zacznijmy od tych, co dają radę.

Powroty udane:

 • Maik Nawrocki
 • Ben Lederman
 • Łukasz Bejger
 • Karol Niemczycki

Słowo „powroty” należy oczywiście potraktować bardzo swobodnie, bo każda historia jest inna, a taki Ben Lederman nigdy wcześniej nie mieszkał w Polsce, a po drodze zdążył grać już w Stanach, Izraelu, Hiszpanii i Belgii. Historia młodego chłopaka, którego rodzina rzuciła wszystko, by ten mógł grać w FC Barcelona, brzmiała jak potencjalna mina. A tymczasem polsko-izraelsko-amerykański zawodnik nie tylko stał się jednym z ciekawszych młodzieżowców w lidze, ale i załapał się do kadry U-21.

Łukasz Bejger? To tak naprawdę jedyny udany tego typu transfer Ślaska Wrocław. W zasadzie z miejsca wskoczył do defensywy swojej drużyny i nie schodzi poniżej pewnego poziomu, a przy tym imponuje nowoczesnym stylem gry. Niemczycki nie pograł za dużo w Bredzie i szybko zdecydował się na ryzykowne zejście do pierwszej ligi. Nie przepadł, wręcz przeciwnie. Mimo wszystko pozytywnie należy ocenić też Maika Nawrockiego, w którego kontekście kwota wykupu 1,5 miliona euro była w pewnym momencie określana jako promocja.

Powroty przeciętne:

 • Szymon Czyż
 • Dominik Steczyk

Steczyk długo był postrzegany jako kabaretowy transfer, grający tylko dlatego, że spełnia wymóg przepisu o młodzieżowcu. Tak czy inaczej wskoczył na wyższy poziom, a Piast nawet wykupił go na stałe. Inna sprawa, że teraz najchętniej by go gdzieś oddał. Szymon Czyż wracał z łatką „piłkarza z Ligi Mistrzów” i póki co wygląda blado. Z drugiej strony – zaliczył właśnie awans sportowy, bo tak należy postrzegać awans do Rakowa. Wciąż rokuje.

Powroty słabe:

 • Alex Sobczyk
 • Marcel Zylla
 • Mateusz Lewandowski
 • David Kopacz
 • Paweł Cibicki

Lewandowski przyszedł z czwartej ligi i wyglądał jak piłkarz z czwartej ligi. I w Wiśle Płock, i w Koronie, nie bronił się niczym poza piłkarskim nazwiskiem. Nazwisko doskonale z kolei pasowało do Davida Kopacza, który… no, był w Górniku kopaczem, po prostu. Alex Sobczyk miał momenty – zwłaszcza fajne wejście – w tym momencie leczy jednak groźną kontuzję. Zylla? Aż dziw bierze, że wraz z Alphonso Daviesem i Michaëlem Cuisancem stanowił o sile trzecioligowych rezerw Bayernu. Paweł Cibicki to z kolei bohater żmudnego serialu „zagra dla Polski czy nie?”, po którym nie pozostawił po sobie dobrego wrażenia. To odniesione z boiska może tak złe nie było, ale szybko wykluczył się z gry z powodu wiadomych problemów.

Powroty anonimowe:

 • Dominik Wydra
 • Javier Hyjek
 • Jakub Iskra
 • Przemysław Bargiel
 • Wiktor Pleśnierowicz
 • Paweł Żuk
 • Jakub Bednarczyk
 • Mateusz Maćkowiak
 • Kamil Bielikow

To najliczniejsza grupa. Siłą rzeczy sprawili oczekiwania, a niczego jeszcze za bardzo nie pokazali. Oczywiście z różnych powodów, bo Wydra czy Pleśnierowicz szybko doznali poważnych urazów. Hyjek? To już jego drugi klub, wciąż nie wiadomo, na co go stać. Podobnie jak Bargiela, który wyjeżdżał przecież do Milanu z łatką ogromnego talentu. Żuk wylądował w niższych ligach angielskich, Bednarczyk w rezerwach St. Pauli, Iskra i Maćkowiak wciąż walczą o to, by przebić się w Śląsku. Pierwszy dostając pojedyncze minuty, drugi – będąc na wypożyczeniu. W tej grupie umieszczamy także Kamila Bielikowa, w którego jednak pokładają sporą wiarę w Zagłębiu Lubin (obecnie na wypożyczeniu w pierwszej lidze).

Cztery udane powroty, reszta przeciętna, słaba lub anonimowa. Nie wystawia to dobrej laurki piłkarzom wychowywanym poza naszymi granicami. Nadzieja dla kibiców Śląska? Taka, że każdy przypadek jest inny, a Jastrzembski nie trafia do Ekstraklasy znając topowych piłkarzy jedynie z klubowej stołówki. Jakkolwiek to brzmi… rozegrał w tym sezonie w Hercie tyle samo meczów, co Krzysztof Piątek.

Więcej o historiach Polaków wychowanych na obczyźnie:

Fot. FotoPyK

Suche Info
19.05.2022

Imaz blisko Lechii Gdańsk

Jesus Imaz jest blisko przenosin do Lechii Gdańsk. Taką informację podał Piotr Wołosik z Przeglądu Sportowego. Klub z Białegostoku oferował zawodnikowi bardzo dobre warunki, ale najwyraźniej strony nie dojdą do porozumienia. Tym bardziej że sytuacja skomplikowała się po urazie Imaza – przed nim Hiszpan mógł liczyć na jeszcze lepszy kontrakt, natomiast po kontuzji klub chciał […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak z drużyny-mema zrobić maszynę, czyli Maciej Skorża trenerem sezonu?

Trwa dyskusja o tym, kto powinien zostać najlepszym trenerem sezonu w Ekstraklasie. Nie brakuje głosów o tym, że Maciej Skorża dostał samograja i z taką kadrą mistrzostwo zdobyłaby nawet żona Barry’ego Douglasa. Ale czy na pewno? Czas rozliczyć szkoleniowca Kolejorza z jego pracy. – Jak trener mówi, że chce coś budować, to niech jedzie na […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Szymon Marciniak w gronie arbitrów na mundial w Katarze

Na mistrzostwa świata w Katarze jedzie polska reprezentacja i jadą również polscy sędziowie. W gronie nominowanych arbitrów znalazł się Szymon Marciniak oraz jego asystenci – Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Z kolei za monitorem VAR będzie miał okazję usiąść Tomasz Kwiatkowski. Mundial w Katarze potrwa od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku. WIĘCEJ O […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Gdzie odbędzie się mistrzowska feta Lecha Poznań?

Feta Lecha Poznań z okazji zdobycia mistrzostwa Polski ma odbyć się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wcześniejsze mistrzostwa Kolejorz świętował na Starym Rynku albo na placu Mickiewicza. Pierwsza lokalizacja odpadła ze względu na przebudowę, druga, ponieważ tuż obok też trwa remont. Wybrano więc teren MTP, a konkretnie plac Świętego Marka. Po meczu z Zagłębiem Lubin […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak z drużyny-mema zrobić maszynę, czyli Maciej Skorża trenerem sezonu?

Trwa dyskusja o tym, kto powinien zostać najlepszym trenerem sezonu w Ekstraklasie. Nie brakuje głosów o tym, że Maciej Skorża dostał samograja i z taką kadrą mistrzostwo zdobyłaby nawet żona Barry’ego Douglasa. Ale czy na pewno? Czas rozliczyć szkoleniowca Kolejorza z jego pracy. – Jak trener mówi, że chce coś budować, to niech jedzie na […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
1 liga
19.05.2022

Trenerskie przymiarki w 1. lidze. Kto poprowadzi Chrobrego i Podbeskidzie?

Pierwszy raz od dawna w 1. lidze może dojść do sporej wymiany trenerów w przerwie między sezonami. Nowych szkoleniowców szukają w Bielsku-Białej, Głogowie, Rzeszowie, Łodzi i Tychach. Jakie nazwiska są przymierzane do pracy w poszczególnych klubach? Na rynku trenerskim jest sporo szkoleniowców, którzy próbują wrócić na karuzelę. Ci znani z pierwszoligowych boisk to choćby Dariusz […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Plany transferowe Radomiaka. Powrót Mikity i nowy bramkarz?

Radomiak Radom zamyka sezon i szykuje się do letniego okna transferowego. Beniaminek dwa wzmocnienia zaklepał już wcześniej, a co dalej? W klubie nie ukrywają, że rozmowy o wzmocnieniach już trwają. Poznaliśmy kilka nazwisk, którymi interesuje się ekipa Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu plany na letnie okienko są jasne. Klubowi zależy na ściągnięciu jednego lub dwóch prawych […]
19.05.2022
Brama dnia
19.05.2022

Jörg Böhme – dublet prawie na wagę mistrzostwa | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu Schalke 05 pokonało 5:3 SpVgg Unterhaching i przez kilka cudownych chwil kibice ekipy z Gelsenkirchen byli przekonani, że ten triumf zapewnił im upragnione mistrzostwo Niemiec. Nie zdawali sobie sprawy, że Bayern Monachium nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w starciu z HSV. Wspominamy ten mecz w dzisiejszej „Bramie dnia”. 1. JÖRG BÖHME […]
19.05.2022
Liczba komentarzy: 11
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk
Patryk
3 miesięcy temu

Trochę po chuju ta analiza, faktycznie mała, nawet bardzo.

Adrian
Adrian
3 miesięcy temu

Jastrzembski zagrał więcej spotkań w tym sezonie w 1. Bundeslidze w Hercie, niż Puchacz mający miejsce w pierwszym składzie seniorskiej reprezentacji Polski, także jest nadzieja

Cocksucker
Cocksucker
3 miesięcy temu

Jeśli trafili do Ekstraklasy to znaczy, że nie byli wystarczająco dobrzy tam gdzie się wychowali, proste.

Wstyd
Wstyd
3 miesięcy temu
Reply to  Cocksucker

Najwieksze przypaly ekstraklasy https://youtu.be/6p6T9pEHwSg

Łukasz
Łukasz
3 miesięcy temu

Do listy dorzuciłbym jeszcze Mikołaja Kwietniewskiego, który przeszedł do Legii z rezerw Fulham, a obecnie gra w Skrze Częstochowa

Marian
Marian
3 miesięcy temu

A Gorgon?

Titus Bramble
Titus Bramble
3 miesięcy temu

Jakub Iskra jest spoko

sierot
sierot
3 miesięcy temu

Jeszcze Podstawski, nawet jest na zdjęciu. Był i nima.

Piotr Szkudlarek
Piotr Szkudlarek
3 miesięcy temu

Ja pamietam ile sobie obiecywalismy po Gracjanie Horoszkiewiczu, ktory mial być w tym miejscu co dzis jest Bednarek albo po Adamczyku z Chelsea (miał być tam gdzie Zielinski teraz…)

baran
baran
3 miesięcy temu

Jeszcze taki bramkarz ktory gral w młodzieżowym Leverkusen – Tomasz Kucz. Wrócił do Polski i w Pogoni Siedlce nie dał rady.

Essa
Essa
3 miesięcy temu

GDZIE MACIEK KORZYM I CHELSEA?

Suche Info
19.05.2022

Imaz blisko Lechii Gdańsk

Jesus Imaz jest blisko przenosin do Lechii Gdańsk. Taką informację podał Piotr Wołosik z Przeglądu Sportowego. Klub z Białegostoku oferował zawodnikowi bardzo dobre warunki, ale najwyraźniej strony nie dojdą do porozumienia. Tym bardziej że sytuacja skomplikowała się po urazie Imaza – przed nim Hiszpan mógł liczyć na jeszcze lepszy kontrakt, natomiast po kontuzji klub chciał […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak z drużyny-mema zrobić maszynę, czyli Maciej Skorża trenerem sezonu?

Trwa dyskusja o tym, kto powinien zostać najlepszym trenerem sezonu w Ekstraklasie. Nie brakuje głosów o tym, że Maciej Skorża dostał samograja i z taką kadrą mistrzostwo zdobyłaby nawet żona Barry’ego Douglasa. Ale czy na pewno? Czas rozliczyć szkoleniowca Kolejorza z jego pracy. – Jak trener mówi, że chce coś budować, to niech jedzie na […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Szymon Marciniak w gronie arbitrów na mundial w Katarze

Na mistrzostwa świata w Katarze jedzie polska reprezentacja i jadą również polscy sędziowie. W gronie nominowanych arbitrów znalazł się Szymon Marciniak oraz jego asystenci – Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Z kolei za monitorem VAR będzie miał okazję usiąść Tomasz Kwiatkowski. Mundial w Katarze potrwa od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku. WIĘCEJ O […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Gdzie odbędzie się mistrzowska feta Lecha Poznań?

Feta Lecha Poznań z okazji zdobycia mistrzostwa Polski ma odbyć się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wcześniejsze mistrzostwa Kolejorz świętował na Starym Rynku albo na placu Mickiewicza. Pierwsza lokalizacja odpadła ze względu na przebudowę, druga, ponieważ tuż obok też trwa remont. Wybrano więc teren MTP, a konkretnie plac Świętego Marka. Po meczu z Zagłębiem Lubin […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Aubameyang skończył reprezentacyjną karierę

Pierre-Emerick Aubameyang zakończył reprezentacyjną karierę. Były napastnik kadry Gabonu napisał: – Po 13 latach dumnego reprezentowania mojego kraju ogłaszam, że kończę reprezentacyjną karierę. Chciałbym podziękować mieszkańcom Gabonu oraz wszystkim, którzy wspierali mnie w dobrych i złych chwilach. Zawodnik Barcelony rozegrał 72 spotkania w kadrze Gabonu i strzelił 30 bramek. Największym sukcesem pozostał ćwierćfinał Pucharu Narodu […]
19.05.2022
1 liga
19.05.2022

Trenerskie przymiarki w 1. lidze. Kto poprowadzi Chrobrego i Podbeskidzie?

Pierwszy raz od dawna w 1. lidze może dojść do sporej wymiany trenerów w przerwie między sezonami. Nowych szkoleniowców szukają w Bielsku-Białej, Głogowie, Rzeszowie, Łodzi i Tychach. Jakie nazwiska są przymierzane do pracy w poszczególnych klubach? Na rynku trenerskim jest sporo szkoleniowców, którzy próbują wrócić na karuzelę. Ci znani z pierwszoligowych boisk to choćby Dariusz […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Plany transferowe Radomiaka. Powrót Mikity i nowy bramkarz?

Radomiak Radom zamyka sezon i szykuje się do letniego okna transferowego. Beniaminek dwa wzmocnienia zaklepał już wcześniej, a co dalej? W klubie nie ukrywają, że rozmowy o wzmocnieniach już trwają. Poznaliśmy kilka nazwisk, którymi interesuje się ekipa Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu plany na letnie okienko są jasne. Klubowi zależy na ściągnięciu jednego lub dwóch prawych […]
19.05.2022
Brama dnia
19.05.2022

Jörg Böhme – dublet prawie na wagę mistrzostwa | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu Schalke 05 pokonało 5:3 SpVgg Unterhaching i przez kilka cudownych chwil kibice ekipy z Gelsenkirchen byli przekonani, że ten triumf zapewnił im upragnione mistrzostwo Niemiec. Nie zdawali sobie sprawy, że Bayern Monachium nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w starciu z HSV. Wspominamy ten mecz w dzisiejszej „Bramie dnia”. 1. JÖRG BÖHME […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

„Sezon smutny jak życie w Wałbrzychu. Niech Mioduski się wstydzi”

Kibice Legii chcą „uczcić” nieudany sezon w wykonaniu Legii. Mianowicie opuścić trybuny na 17 minut. Czyli tak, by jedna minuta odpowiadała jednej porażce Wojskowych w sezonie. Na profilu Nieznanych Sprawców na Facebooku możemy przeczytać: Zwracamy się do wszystkich kibiców Legii Warszawa. Przed nami ostatni meczu sezonu. Sezonu smutnego jak życie w Wałbrzychu. Najgorszego sezonu w […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak radzili sobie triumfatorzy Ligi Europy w kolejnym sezonie?

Na początku rozgrywek 14/15 UEFA zdecydowała, że zwycięzca Ligi Europy otrzyma gwarancję występów w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Dla wielu drużyn był to tylko miły dodatek. Dla pozostałych wielka szansa, która dodatkowo podkręcała rywalizację. Sprawdziliśmy, jak triumfatorzy Ligi Europy radzili sobie w Lidze Mistrzów i jak gra w tych prestiżowych rozgrywkach wpłynęła na ich […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Kobylański w TSV 1860 Monachium

Martin Kobylański ma nowy klub. To TSV 1860 Monachium. Przez ostatnie trzy sezony Kobylański występował w Eintrachcie Brunszwik. Awansował nawet do 2. Bundesligi, by po sezonie zlecieć i dalej grać na trzecim poziomie rozgrywkowym w Niemczech. Teraz Brunszwik znów awansował (z drugiego miejsca), ale już nie wziął Kobylańskiego na pokład. TSV jako czwarty zespół trzeciej […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Magath utrzyma Herthę czy spełni ostatnią posługę dla HSV?

Felix Magath niespodziewanie po pięciu latach powrócił w marcu do pracy trenerskiej. Podjął się trudnego zadania utrzymania Herthy Berlin w Bundeslidze. Starą Damę objął, gdy ta znajdowała się w strefie spadkowej. Wyprowadził ją z niej, ale w ostatnich minutach 34. kolejki sezonu wylądował w barażach za sprawą zwycięstwa VfB Stuttgart nad 1. FC Koeln (2:1). […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Pogromca gwiazd. Kim jest Kamil Pestka?

Niemroźne przedpołudnie na boisku treningowym Pasów przy ulicy Wielickiej w Krakowie. Kamil Pestka siedzi na zdezelowanym krzesełku przy samej murawie w szarej bluzie i dżinsowych spodniach z dziurami na kolanach. – Whisky z Michałem Probierzem czy whisky z Czesławem Michniewiczem? – pytamy przewrotnie. – Whisky z jednym i drugim! – odpowiada zgrabnie.  Minęły dwa lata […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

„Nie zawsze wynik jest celem nadrzędnym”. Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku w Świdnicy

Po kilku latach przerwy finały wojewódzkie turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” wróciły do Świdnicy. Na obiektach miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w środę rywalizacja o prym na Dolnym Śląsku rozpoczęła się od kategorii U12. Podczas ceremonii otwarcia zobaczyliśmy przykry obrazek. Podsumowanie tego, jak wiele zabrała nam pandemia. Po tym jak prowadzący zapytał […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Verratti twierdzi, że Benzema faulował Donnarummę

Marco Verratti w rozmowie “Le Parisien” wspomina dwumecz z Realem w Lidze Mistrzów i wskazuje powody, dla których PSG odpadło z Ligi Mistrzów. Zdaniem piłkarza Benzema faulował Donnarummę: – Dla mnie to był faul. W starciu z Troyes widzieliśmy, że sędzia anulował gola za podobny faul Kyliana na obrońcy, który nawet nie upadł. Jednak każdy […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Origi trafi do Milanu

Divock Origi zostanie nowym piłkarzem Milanu. Piłkarz po ośmiu latach opuszcza Liverpool na stałe. Fabrizio Romano napisał na Twitterze: – Divock Origi nie ma wątpliwości co do swojego kolejnego celu: czeka tylko na ukończenie badań medycznych i podpisanie kontraktu jako nowy zawodnik Milanu w nadchodzących tygodniach. Origi trafił do Liverpoolu z Lille w 2014 roku. […]
19.05.2022