„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Opublikowane 20.01.2022 11:05 przez

Szymon Janczyk

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków.

Jak to jest, że pierwszy raz wyjeżdżasz z Czech dopiero gdy masz 31 lat?

Miałem wcześniej oferty z innych klubów, innych krajów. Problemem było to, że właściciel FK Jablonec nigdy nie chciał pozwolić mi odejść. Najpierw graliśmy w Lidze Europy, teraz w Lidze Konferencji, więc nalegali, żebym został z nimi. Teraz miałem ostatnie pół roku kontraktu, więc udało mi się przekonać właściciela, że to ostatnia szansa, żeby coś na mnie zarobił. Ciężko się wyjeżdża z ligi czeskiej. Polska Ekstraklasa, liga słowacka — to są ligi, z których łatwiej jest odejść. W Czechach jest tak, że właściciele klubów zawsze chcą, żeby ktoś zapłacił za ciebie więcej niż jest w stanie zapłacić.

Kto się po ciebie zgłaszał?

Oferty, które otrzymywałem pochodziły z klubów z Ligue 2 czy z zespołów tureckiej Super Lig. Rok temu miałem też propozycję od jednej z polskich drużyn.

Co to był za klub?

Lech Poznań.

A może było odwrotnie i nie za bardzo chciałeś wyjeżdżać? Jesteś jednym z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. Konkretniej: ósmym.

Mógłbym zostać w Czechach przez całą karierę, wszystkich tam znałem, dobrze się tam czułem. Miałem jednak ochotę spróbować czegoś nowego, choć raz sprawdzić się w innej lidze. Zgłosiło się do mnie Zagłębie Lubin. Pierwszy kontakt miałem jesienią z Lubomirem Guldanem. Porozmawialiśmy, powiedział, że potrzebują napastnika w moim typie i zapytał, czy jestem zainteresowany zmianą klub. Zacząłem mocno się zastanawiać nad tą ofertą, bo w Jabloncu byłem już od ośmiu lat. Czułem, że potrzebuję nowego impulsu, jakiejś zmiany otoczenia. To mnie przekonało.

Jaka jest czeska liga? Trzy razy strzeliłeś w niej minimum 10 goli, ale też nie wykonywałeś rzutów karnych.

Liga czeska jest fizyczna, sporo klubów gra prostą piłkę. W zasadzie większość, bo tylko Slavia Praga, która dominuje w rozgrywkach, stara się grać nowocześnie. Co do karnych: nie wykonywałem rzutów karnych, bo nie umiem i nie pozwalali mi tego robić. Raz, w sezonie 2019/2020, gdy strzeliłem 10 bramek, koledzy przekonali mnie, żebym spróbował. Przestrzeliłem, więc potwierdziło się, że to nie dla mnie. Nigdy się tego nie uczyłem, kto inny zawsze był wyznaczany do „jedenastek”.

Z Jabloncem spędziłeś dwa sezony w Europie.

W pierwszym sezonie w Europie brakowało nam trochę doświadczenia. Graliśmy w Lidze Europy, szło nam nieźle, ale popełnialiśmy błędy indywidualne, traciliśmy bramki w końcówce, przez to przegrywaliśmy. Teraz walczyliśmy o awans do końca, ale zabrakło nam paru punktów. Gdybyśmy nie stracili bramki w 90. minucie pierwszego meczu z Randers…

Było wam jednak ciężko pogodzić ligę i europejskie puchary.

Gra w Lidze Konferencji miała swoje plusy — zyskaliśmy na tym finansowo, zarobiliśmy trochę pieniędzy dla klubu. Byliśmy też blisko wyjścia z grupy, nieźle nam szło. Ale odbiło się to na lidze, brakowało nam koncentracji, mieliśmy bardzo wąską kadrę i ciężko było grać co dwa razy w tygodniu. Brakowało nam sił, byliśmy zmęczeni.

LEGIA I KTO JESZCZE? PUCHAROWICZE, KTÓRYM NIE IDZIE W LIDZE

W swoim poprzednim zespole miałeś mocną pozycję. Bywałeś kapitanem.

Pierwszym kapitanem był zawsze Tomas Hubschman. Ja byłem jego zastępcą, kiedy brakowało go na boisku, trener wyznaczał mnie. Obaj byliśmy w klubie najdłużej, to wynikało z tego, bo liderem w szatni był zdecydowanie Tomas.

Podobno Tomas Pekhart zabrał ci miejsce w składzie na EURO.

Miałem bardzo dobrą drugą połowę sezonu przed mistrzostwami Europy. Od kwietnia strzeliłem dziewięć bramek i słyszałem, że jest szansa na wyjazd na turniej. Wcześniej byłem blisko reprezentacji, myślałem i chciałem załapać się do niej także wtedy. Ale w tym samym czasie Tomas Pekhart strzelił w Polsce, w silniejszej lidze, ponad 20 bramek. Został królem strzelców i mistrzem kraju, przez cały sezon grał bardzo dobrze. Sprawa była prosta: on albo ja. Wybrano jego.

Jesteście podobnymi napastnikami?

Tak, obaj jesteśmy silni fizycznie, dobrze gramy w powietrzu. Myślę jednak, że on jest skuteczniejszym zawodnikiem.

Ciężko było ci oglądać EURO 2020, wiedząc, że mogłeś być częścią drużyny, która dotarła do półfinału?

Nie, cieszyłem się z tego, jak dobrze nam poszło. To w końcu reprezentacja narodowa, kibicujesz jej niezależnie od okoliczności. Poza tym w kadrze grało wielu zawodników, których znam, wielu takich, z którymi grałem np. w Jabloncu i trzymałem za nich kciuki. Szkoda tylko, że nie udało się wygrać z Danią, bo mieliśmy spore szanse na półfinał. Na pewno był to bardzo dobry turniej w wykonaniu Patrika Schicka.

Czy czeskiej kadrze przez lata brakowało skutecznego napastnika?

Na pewno nie mamy i nie mieliśmy drugiego tak dobrego i skutecznego napastnika jak Patrik Schick. Jemu bardzo pomógł wyjazd do Bayeru Leverkusen, gdzie regularnie gra i strzela. W Czechach każdy, kto strzela 10-15 bramek, zaraz wyjeżdża do innego kraju, potem nie zawsze tam gra. Teraz jest chyba dobry moment dla naszych napastników. Michael Krmencik wrócił do Slavii, z kolei Jan Kuchta właśnie wyjechał do Rosji.

Adam Hlozek może być kolejną dużą gwiazdą czeskiej piłki?

Myślę, że może, choć to nie jest taka typowa „dziewiątka”. Powiedziałbym, że to bardziej „dziesiątka” Jest bardzo silnym i szybkim zawodnikiem, wciąż jest młodym piłkarzem. Jeśli wyjedzie do dobrej ligi, może odnieść sukces.

Dorastałeś gdy reprezentacja odnosiła duże sukcesy. 2004 rok to brąz mistrzostwo Europy, 1996 – srebro. To była twoja motywacja do zrobienia kariery?

Nigdy nie myślałem, że będę na tyle dobry, żeby w ogóle zagrać w reprezentacji Czech. Nie mam w niej zbyt wielu meczów, ale cieszę się, że to mi się udało. Ciężko pracowałem na to, żeby się tam znaleźć i to była dla mnie trochę taka nagroda. Utrzymywałem dobrą formę, strzelałem dużo bramek i ktoś mnie zauważył.

EURO 2004 – ZŁOTY CZAS CZESKIEJ KADRY

Miałeś swojego idola?

Jest nim Fernando Torres.

O, nikt z Czech?

Oglądałem najlepsze ligi na świecie, jestem kibicem Liverpoolu. Akurat trafiłem na ten czas, gdy grał tam Fernando Torres, dlatego akurat on był moim ulubionym zawodnikiem.

Wspomniałeś o Tomasie Hubschmanie. To niesamowite, że kiedy on debiutował w kadrze miałeś 11 lat, a mimo to jeszcze parę tygodni temu graliście w jednym zespole. Rozmawialiście o jego bogatej karierze?

Rozmawialiśmy długo o tym, jak to wyglądało w jego poprzednich klubach, jak duża różnica jest między Szachtarem Donieck a czeskimi zespołami. Opowiadał nam o trenerach, z którymi pracował. Mówił o reprezentacji kraju, o EURO 2004. Tomas to bardzo pozytywny człowiek, który chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami. Podpowiadał piłkarzom w Jabloncu, zwłaszcza młodym, co mogą zrobić, żeby wejść na najwyższy poziom. Ma świetną osobowość.

Jaki jest jego sekret, czemu nadal gra w piłkę?

Bardzo dba o to, żeby być dobre przygotowanym. Jest zdrowy, nadal ma ochotę, żeby grać, więc gra.

Interesujesz się jakimiś innymi sportami?

Numerem jeden zawsze była dla mnie piłka, ale oglądałem też trochę tenisa, hokeja. Teraz mam trochę mniej czasu, bo mam małego, 3-letniego synka i więcej uwagi poświęcam jemu i całej rodzinie. Żona i syn są nadal w Jabloncu, bo nie miałem jeszcze czasu zorganizować sobie mieszkania w Lubinie. To zresztą blisko, dwie godziny drogi stąd. Co do sportów: kiedy byłem młodszy to wiadomo, grało się we wszystko. Grałem w tenisa, hokeja i tak dalej, ale nie w klubach, nie w profesjonalnie.

Kojarzysz Michala Doleżala, trenera polskiej kadry skoczków?

Czeska prasa cały czas nas myliła, pisała o mnie „Michal Doleżal”. Nie rozumiałem, o co im chodzi! Wchodzę na „isport” a tam tekst: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi, dopiero po czasie zorientowałem się, że chodzi właśnie o tego trenera.

W polskiej ekstraklasie spotkasz wielu rodaków. Zaczynając od Zagłębia: o miejsce w ataku będziesz rywalizował z Tomasem Zajiciem.

Konkurencja zawsze jest dobra, nie boję się jej. Kiedy przyszedłem do Jablonca, też musiałem walczyć o skład. W jednym okienku ściągnięto dwóch napastników: Stanislava Tecla i Tomasa Wagnera. Ale dałem radę, grałem. Tomas Zajic pomagał mi wejść do zespołu, dobrze mnie przyjął, mogę mu tylko dziękować. A na boisku będzie grał lepszy.

Mamy także wielu czeskich stoperów. Sprawdziłem to i widzę, że przez lata mierzyłeś się z Jakubem Jugasem czy Michalem Frydrychem. Jest tu także David Jablonsky. Znacie się na wylot?

Oglądałem Ekstraklasę, śledziłem ją z powodu moich kolegów. Był tu Jan Sykora, który występował w Lechu Poznań. Znam wielu zawodników. Jakub Jugas grał ze mną w jednym zespole, Martin Pospisil to mój dobry znajomy, sporo z nim rozmawiałem. Jugas czy Michal Frydrych to nie są łatwi rywale, silni, agresywnie grający obrońcy. Ale myślę, że uda się strzelić im bramkę. W polskiej lidze jest więcej taktyki niż w Czechach, to może być główna różnica.

KIM JEST NOWY NAPASTNIK ZAGŁĘBIA LUBIN, MICHAL DOLEŻAL?

Masz jakieś pasje poza piłką nożną?

Poza spędzaniem czasu z rodziną to raczej oczywiste zajęcia: oglądam trochę filmów, czytam książki. Teraz czytam autobiografię Tomasa Hubschmana.

Miałeś taką sytuację w lidze czeskiej, gdy „poprawiłeś” sędziego. Powiedziałeś, że nie należy wam się rzut rożny. Co tobą kierowało?

Dla mnie to była normalna sytuacja, wiedziałem, że nie powinniśmy wykonywać tego stałego fragmentu, więc nie chciałem kłamać. Jestem takim człowiekiem: to, co mam w sercu, to i w głowie. Ale nie spodobało się to naszemu trenerowi! Mówił mi, żebym nigdy, ale to nigdy się nie przyznawał i więcej takich rzeczy nie robił.

Myślisz powoli o tym, co będziesz robił po karierze?

Mam trochę planów, pomysłów, chciałbym coś otworzyć. Może niezbyt precyzyjnych, ale mam. Pomyślę nad tym mocniej, gdy skończę z piłką. Wiem jednak, że ta kariera nie potrwa zbyt długo.

Nie tak długo jak ta Tomasa Hubschmana?

O nie, zdecydowanie!

WIĘCEJ O ZAGŁĘBIU LUBIN:

fot. Newspix

Suche Info
16.05.2022

Paulo Dybala się rozkleił. Odchodzi z Juventusu [WIDEO]

Dziś w Turynie dzień pożegnań. Odchodzi Giorgio Chiellini, ostatni mecz domowy w barwach Juventusu rozegrał też Paulo Dybala. Ten pierwszy nie ukrywał wzruszenia, a drugi wręcz kompletnie się rozkleił. Widać, że to niezwykle emocjonalny moment dla reprezentanta Argentyny. Paulo Dybala was moved to tears after playing his last match at the Allianz Stadium 💔 pic.twitter.com/orheJPClvQ […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Arsenal znów pokonany. Liga Mistrzów ucieka „Kanonierom”

Arsenal przegrał dzisiaj 0:2 z Newcastle United i na kolejkę przed końcem sezonu plasuje się na piątym miejscu w Premier League. Wygląda na to, że „Kanonierzy” jednak nie zdołają powrócić do Ligi Mistrzów. Naturalnie najistotniejsza w kontekście walki o udział w Champions League była niedawna porażka podopiecznych Mikela Artety 0:3 z Tottenhamem Hotspur, zajmującym obecnie […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

120 milionów euro za podpis dla Mbappe?

Jak informują hiszpańskie media oraz portal The Athletic, Kylian Mbappe po zakończeniu sezonu oficjalnie ogłosi przeprowadzkę do Realu Madryt. „Królewscy” skusili Francuza między innymi olbrzymią premią za podpis. 120 milionów euro – tyle ma zarobić Mbappe tylko za złożenie podpisu pod kontraktem. W teorii zatem mówimy o wolnym transferze, bo kontrakt napastnika z Paris Saint-Germain […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Wzruszające sceny we Włoszech. Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem [WIDEO]

Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem. Doświadczony obrońca po sezonie rozstanie się ze „Starą Damą”, dlatego kibice urządzili mu niezwykle wzruszające pożegnanie. Chiellini grał dla Juve przez siedemnaście lat. Dlatego Massimiliano Allegri zdjął go w siedemnastej minucie dzisiejszego meczu z Lazio. Kibice urządzili legendarnemu defensorowi gorące pożegnanie. Widać było też wzruszenie Andrei Agnellego, szefa klubu. […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Szysz, Poręba i Hładun pożegnani przez Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin utrzymało się w Ekstraklasie dzięki zwyżce formy w dwóch ostatnich meczach ligowych, ale przed „Miedziowymi” i tak wielkie zmiany. Klub już oficjalnie pożegnał Patryka Szysza, Łukasza Porębę i Dominika Hładuna. W mediach społecznościowych Zagłębia pojawiło się dziś pożegnalne zdjęcie. Dla Dominika Hładuna, Łukasza Poręby i Patryka Szysza sobotnie spotkanie z Rakowem Częstochowa było […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

WESZŁOPOLSCY LIVE OD 22:30 – BIAŁEK, PACZUL, ROKI, JANCZYK I MICHALAK

Mistrza znamy, spadkowiczów znamy, ale i tak warto pogadać o Ekstraklasie. O 22:30 startują Weszłopolscy.  
16.05.2022
Ekstraklasa
16.05.2022

Od nadziei do pogrzebu. Mecz, który przypieczętował spadek Wisły Kraków

Płacz Kazimierza Kmiecika. Piłkarze siedzący bezradnie na murawie w Radomiu. Wisła Kraków po 28 latach spadła z ligi. Pożegnała się z nią w absolutnie kuriozalnych okolicznościach, które — paradoksalnie — pasowały do ostatnich lat w wykonaniu tego klubu. Jak wyglądał najważniejszy mecz „Białej Gwiazdy” w Ekstraklasie w ostatnich latach? Jak filmik-mem „call an ambulance, but […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

Siedem scen z życia Wisły Kraków. Jak się spada z Ekstraklasy?

Żeby spaść z Ekstraklasy trzeba się postarać, ale żeby spaść z tej ligi będąc Wisłą Kraków, trzeba zrobić naprawdę dużo i włożyć w ten proces kompromitacji wiele serca oraz zaangażowania. Wybraliśmy siedem momentów, scen – zwał jak zwał – z sezonu 21/22, które przesądziły o pożegnaniu Wisły z naszą umowną elitą. Jest to podróż przez […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

Podolski zakończył długo wyczekiwany sezon jako kozak

Długo kazał na siebie czekać Lukas Podolski, biorąc pod uwagę to, jak wiele razy deklarował chęć gry dla Górnika Zabrze. Tak długo, że aż w pełni uzasadnione były rozważania na temat tego, czy klasą sportową dorówna do tego, co do naszej ligi wniósł jako wartościowa marketingowa. Mówiąc wprost: nie mieliśmy pełnego przekonania, czy mistrz świata […]
16.05.2022
Ekstraklasa
15.05.2022

Frydrych: To najtrudniejszy moment w karierze. Dziękujemy kibicom, to nasza wina

Wisła Kraków spadła do pierwszej ligi po porażce 2:4 z Radomiakiem Radom. Po meczu udało nam się złapać Michala Frydrycha. Kapitan „Białej Gwiazdy” podzielił się odczuciami odnośnie spotkania i całego sezonu, który zakończył się degradacją jego drużyny. Prowadziliście 2:0, dlaczego tak szybko to straciliście? Mieliśmy bardzo dobry wynik, początek drugiej połowy dobrze nam się ułożył. […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

Brutalna weryfikacja byłego selekcjonera

Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy, a wraz z nią spadł z niej Jerzy Brzęczek. W tej chwili chyba prędzej przekonalibyście nas, że Jan Kliment, Zdenek Ondrasek i Felicio Brown Forbes to bardzo dobrzy napastnicy niż do tego, iż były selekcjoner to bardzo dobry trener.  A przecież między innymi o to toczyła się gra, którą z […]
15.05.2022
Ekstraklasa
15.05.2022

Angielskie wyjście Wisły Kraków z Ekstraklasy

Wisła Kraków w weekend stopniowo traciła nadzieję na utrzymanie. Najpierw po golu Zagłębia Lubin. Potem po remisie w meczu Stali Mielec ze Śląskiem Wrocław. A kiedy w Radomiu „Biała Gwiazda” prowadziła już 2:0 i wydawało się, że stypę trzeba będzie odłożyć o tydzień, zespół Jerzego Brzęczka stwierdził, że w sumie ta 1. liga nie jest […]
15.05.2022
Liczba komentarzy: 17
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Exyou
Exyou
3 miesięcy temu

No i prosze, Czesi półfinał EURO, już nawet zapomniałem. Mając kilku klasowych piłkarzy i reszte totalnych średniaków ze Slavii, lig greckich, tureckich. Można? Można.

Polacy mają Lewandowskich, Zielińskich, Szczęsnych nie wiadomo kogo, piłkarzy grających w premier league i z grupy nie mogą wyjść, to najbardziej boli.

Pan Misiek
Pan Misiek
3 miesięcy temu
Reply to  Exyou

No właśnie nie grali w półfinale, bo odpadli z Danią w ćwierćfinale. Gdyby coś takiego palnął Szpakowski na wizji, na Weszło już byłoby dziesięć artykułów na ten temat.

Adam.
Adam.
3 miesięcy temu
Reply to  Exyou

Tylko , ze Czesi po pierwsze mają silniejszą ligę od naszej. Poza tym Czesi tylko mocni na euro a na mundialu nie wiadomo czy będą i co związku z tym ??

Francesco Coco
Francesco Coco
3 miesięcy temu
Reply to  Adam.

Co z tego że mają silniejszą ligę skoro kadrę mają słabsza? Mają więcej średniaków, ale nasza drużyna te top 16 zawodników miała lepszych

Exyou
Exyou
3 miesięcy temu
Reply to  Adam.

Za to polacy na mundialu zdobywają medale i ogrywają potęgi. Puknij się w łeb.

Francesco Coco
Francesco Coco
3 miesięcy temu

„Ale w tym samym czasie Tomas Pekhart strzelił w Polsce, w silniejszej lidze, ponad 20 bramek. ”

Że w jakiej lidze? Mają 3 zespoły lepsze niż Lech i Legia i brak syfoli typu Łęczna czy inne wynalazki

Kuba
Kuba
3 miesięcy temu
Reply to  Francesco Coco

Wystarczy porównać ranking UEFA i od razu wiadomo, która liga jest silniejsza. I nie, niech chodzi tylko o Slavię.

Pan Misiek
Pan Misiek
3 miesięcy temu
Reply to  Francesco Coco

Od zawsze weryfikatorem, która drużyna jest lepsza, jest mecz bezpośredni. Tak się w piłce nożnej ustala, kto jest lepszy. Nie na podstawie wyceny zawodników czy marki, tylko bezpośrednim starciem. A przypomnę tylko nieśmiało, że Legia Slavię pokonała.

sqrl
sqrl
3 miesięcy temu
Reply to  Pan Misiek

Słaby argument. W bezpośrednich meczach Legię zlały Cracovia, Wosła Płock i Stal Mielec – czy są to drużyny lepsze od Legii?

sqrl
sqrl
3 miesięcy temu
Reply to  sqrl

sorry, *Wisła

Pan Misiek
Pan Misiek
3 miesięcy temu
Reply to  sqrl

No kurwa chyba tak, skoro wskazuje na to nawet tabela Ekstraklasy!

Criticball
Criticball(@criticball)
3 miesięcy temu

Sympatyczny gość. Oby równie sympatycznie grał, jak wypada w mediach. Powodzenia.

Bazyli Bułgarobójca
Bazyli Bułgarobójca
3 miesięcy temu

Wywiad fajny, tylko gość wygląda bardziej jakby miał 40 lat nie 31 :p

lol
lol
3 miesięcy temu

Przebite blachy ma 🙂

Shark
Shark
3 miesięcy temu
Reply to  lol

Dla tych przegrywow zaglebia to i tak bez znaczenia,moze miec nawet 50 hehe

zielonka
zielonka
3 miesięcy temu

Ten półfinał Euro Czechów to widział tylko „redaktor”. I tak samo pewnie tylko on dosłyszał o tej „silniejszej” polskiej lidze.

Panini
Panini
3 miesięcy temu

Dziwny wywiad, zazwyczaj piłkarze (zwłaszcza młodzi polscy) mówią co to nie oni, a Dolezal trochę autoroast w niektórych fragmentach uprawiał. To rzeczywiście wolę już starych Czechów i Słowaków

Suche Info
16.05.2022

Paulo Dybala się rozkleił. Odchodzi z Juventusu [WIDEO]

Dziś w Turynie dzień pożegnań. Odchodzi Giorgio Chiellini, ostatni mecz domowy w barwach Juventusu rozegrał też Paulo Dybala. Ten pierwszy nie ukrywał wzruszenia, a drugi wręcz kompletnie się rozkleił. Widać, że to niezwykle emocjonalny moment dla reprezentanta Argentyny. Paulo Dybala was moved to tears after playing his last match at the Allianz Stadium 💔 pic.twitter.com/orheJPClvQ […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Arsenal znów pokonany. Liga Mistrzów ucieka „Kanonierom”

Arsenal przegrał dzisiaj 0:2 z Newcastle United i na kolejkę przed końcem sezonu plasuje się na piątym miejscu w Premier League. Wygląda na to, że „Kanonierzy” jednak nie zdołają powrócić do Ligi Mistrzów. Naturalnie najistotniejsza w kontekście walki o udział w Champions League była niedawna porażka podopiecznych Mikela Artety 0:3 z Tottenhamem Hotspur, zajmującym obecnie […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

120 milionów euro za podpis dla Mbappe?

Jak informują hiszpańskie media oraz portal The Athletic, Kylian Mbappe po zakończeniu sezonu oficjalnie ogłosi przeprowadzkę do Realu Madryt. „Królewscy” skusili Francuza między innymi olbrzymią premią za podpis. 120 milionów euro – tyle ma zarobić Mbappe tylko za złożenie podpisu pod kontraktem. W teorii zatem mówimy o wolnym transferze, bo kontrakt napastnika z Paris Saint-Germain […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Wzruszające sceny we Włoszech. Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem [WIDEO]

Giorgio Chiellini żegna się z Juventusem. Doświadczony obrońca po sezonie rozstanie się ze „Starą Damą”, dlatego kibice urządzili mu niezwykle wzruszające pożegnanie. Chiellini grał dla Juve przez siedemnaście lat. Dlatego Massimiliano Allegri zdjął go w siedemnastej minucie dzisiejszego meczu z Lazio. Kibice urządzili legendarnemu defensorowi gorące pożegnanie. Widać było też wzruszenie Andrei Agnellego, szefa klubu. […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Szysz, Poręba i Hładun pożegnani przez Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin utrzymało się w Ekstraklasie dzięki zwyżce formy w dwóch ostatnich meczach ligowych, ale przed „Miedziowymi” i tak wielkie zmiany. Klub już oficjalnie pożegnał Patryka Szysza, Łukasza Porębę i Dominika Hładuna. W mediach społecznościowych Zagłębia pojawiło się dziś pożegnalne zdjęcie. Dla Dominika Hładuna, Łukasza Poręby i Patryka Szysza sobotnie spotkanie z Rakowem Częstochowa było […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

WESZŁOPOLSCY LIVE OD 22:30 – BIAŁEK, PACZUL, ROKI, JANCZYK I MICHALAK

Mistrza znamy, spadkowiczów znamy, ale i tak warto pogadać o Ekstraklasie. O 22:30 startują Weszłopolscy.  
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Rutkowski: „Będziemy chcieli przeznaczyć spore środki i wzmocnić zespół”

Piotr Rutkowski w programie „Ekstraklasa po godzinach” przyznał, że Lech Poznań w letnim okienku transferowym ma zamiar jeszcze dodatkowo wzmocnić skład, by uniknąć spadku formy w kolejnym sezonie. – Nie można powiedzieć tak, że my zaczynaliśmy w tym sezonie od zera. Ten sezon zaczął się o wiele wcześniej. Jak zaczynaliśmy, to sezony porażek były ciężkie […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Prezes Lecha Poznań nie rozumiał, co skandują kibice? „On głównie dośpiewywał”

Jak pisaliśmy rano, Piotr Rutkowski mocno zagalopował się podczas mistrzowskiej fety Lecha Poznań. Prezes „Kolejorza” wraz z kibicami obrażał między innymi głównego konkurenta w walce o tytuł, skandując „Raków-cwel”. Dawid Szymczak z portalu Sport.pl informuje jednak, że Rutkowski… twierdzi, iż nie rozumiał, co dokładnie wykrzykują kibice. – Piotr Rutkowski odezwał się do Michała Świerczewskiego i […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Chelsea wchodzi do walki o Roberta Lewandowskiego?

Możliwy jest zaskakujący zwrot akcji w sprawie Roberta Lewandowskiego. Dotąd wydawało się, że Polak albo zostanie w Bayernie Monachium na kolejny sezon, albo już latem trafi do FC Barcelony. Jednak zdaniem dziennikarzy „The Guardian” do gry o napastnika wkracza też Chelsea. I coś w tym może być, biorąc pod uwagę okoliczności. W The Blues przeprowadzane […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Coming out w Anglii. Piłkarz Blackpool ogłasza: „jestem homoseksualistą”

To może być olbrzymi przełom w świecie angielskiego futbolu. Po raz pierwszy od 1990 roku aktywny, profesjonalny piłkarz przyznał publicznie, że jest homoseksualistą. Na coming out zdecydował się Jake Daniels, 17-letni zawodnik Blackpool. W sezonie 2021/22 Jake Daniels rozegrał jeden mecz na zapleczu angielskiej ekstraklasy. Stawia więc dopiero pierwsze kroki w zawodowej piłce, ale z […]
16.05.2022
Brama dnia
16.05.2022

Javi Moreno kontra Matuzalem | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Cykl współtworzymy wraz z naszymi partnerami z Gatigo! JAVI MORENO VS LIVERPOOL (16.05.2001) Dwadzieścia jeden lat temu Liverpool po szalonym meczu pokonał Deportivo Alaves 5:4 w finale Pucharu UEFA. Sprytnym golem z rzutu wolnego popisał się tamtego dnia Javi Moreno, napastnik hiszpańskiego klubu.  MATUZALEM VS MILAN (16.05.2004) A skoro […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Klęska reprezentacji Polski U-17 na mistrzostwach Europy

Katastrofą zakończył się pierwszy występ reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy U-17. Biało-czerwoni przegrali z Francją aż 1:6. Dla polskie kadry U-17 to trzeci występ na mistrzostwach Europy. W 2002 roku Polacy odpadli w fazie grupowej, dziesięć lat później dotarli do półfinału turnieju. Teraz zanosi się raczej na powtórkę tego pierwszego scenariusza. Co tu dużo tłumaczyć, […]
16.05.2022
Żużel
16.05.2022

Wyścig traktorów, śrubokręt i walkower – kompromitacja w hicie żużlowej 1. Ligi

Niedziela, godzina 19:15. Kilka tysięcy kibiców, zgromadzonych na stadionie przy ulicy Legionów, przeżywa niesamowite emocje związane z hitem żużlowej eWinner 1. Ligi. Oto Cellfast Wilki Krosno miał odjechać spotkanie ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra i zgodnie z programem zawodów, żużlowcy obu ekip powinni już ustawiać się do startu w pierwszym biegu. Powinni, ale ostatecznie fanom, […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Klopp: „Będę zaskoczony, jeśli uda nam się pokonać Real Madryt”

Wielkimi krokami zbliża się czas ostatecznych rozstrzygnięć w Lidze Mistrzów. 28 maja 2022 roku zmierzą się ze sobą Liverpool oraz Real Madryt. Juergen Klopp, szkoleniowiec The Reds, faworyta do triumfu widzi w „Królewskich” z uwagi na ich doświadczenie. – To oni [Real Madryt] są zdecydowanymi faworytami. Mają olbrzymie doświadczenie. My też jesteśmy bardziej doświadczeni niż […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Wybrano gracza sezonu w Bundeslidze. Lewandowski nie zdobył nagrody

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że Robert Lewandowski jest powszechnie wskazywany jako najlepszy piłkarz Bundesligi. Ale nie w tym sezonie. Jak poinformowała liga za pośrednictwem mediów społecznościowych, najlepszym zawodnikiem rozgrywek wybrano Christophera Nkunku. 24-letni pomocnik RB Lipsk faktycznie imponował formą w sezonie 2021/22. Zapisał na swoim koncie 20 bramek, dołożył też do kolekcji 13 asyst. […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

Których piłkarzy ze spadkowiczów widzielibyśmy w Ekstraklasie?

Poznaliśmy już wszystkich tegorocznych spadkowiczów. Właśnie pomachaliśmy na „do widzenia” trzem klubom – Wiśle Kraków, Bruk-Betowi i Górnikowi Łęczna. Rozliczenia trwają, szukanie winnych w toku. Czy będziemy tęsknić? I tak, i nie, dopiero pierwszoligowe boje oddzielą ziarno od plew, ale postanowiliśmy przysiąść z notesem i wypisać sobie piętnastu zawodników, których – w bliższej lub dalszej […]
16.05.2022
Suche Info
16.05.2022

Szymanowski: „Niech się teraz legendy wiślackie tłumaczą”

Wisła Kraków po porażce z Radomiakiem Radom pożegnała się z Ekstraklasą. Rozgoryczenia tym faktem nie ukrywa Antoni Szymanowski, jedna z największych postaci w historii „Białej Gwiazdy”. 82-krotny reprezentant Polski wypowiedział się na łamach Interii. – Degradacja Wisły to zbyt trudny dla mnie temat, jako dla człowieka od dawna pozostawionego na bocznym torze. Przede mną postawiono […]
16.05.2022
Weszło
16.05.2022

W „Niewydrukowanej” Wisła i Termalica byłyby poza strefą spadkową

W Ekstraklasie właściwie niemal wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia już zapadły. Ale w naszej „Niewydrukowanej Tabeli” jest jeszcze kilka znaków zapytania. Gdyby nie błędy sędziowskie, to np. nie byłby jeszcze przesądzony spadek Wisły Kraków. Czas zająć się kontrowersjami z 33. kolejki. Zaczynamy od derbów Poznania, bo widzieliśmy opinie, że Corryn przyaktorzył i spadł w ręce van der […]
16.05.2022