post

Opublikowane 22.11.2021 09:57 przez

Szymon Janczyk

Karol Podliński w rok wspiął się z trzecioligowej Legionovii przez pierwszoligowego Radomiaka do ekstraklasowego Zagłębia Lubin. 24-letni napastnik opowiada nam o początkach i podążaniu śladem Łukasza Teodorczyka, nieudanych testach w Legii Warszawa, wejściu do seniorskiej szatni w Mławiance czy też zwątpieniu, gdy musiał cofnąć się do Legionowa, żeby wskoczyć na trampolinę do kariery. Zapraszamy.

Jest 2013 rok, Łukasz Teodorczyk debiutuje w reprezentacji Polski i strzela bramkę za bramką dla Lecha Poznań, a Karol Podliński strzela 18 goli dla Wkry Żuromin. Myślałeś wtedy, że chcesz być jak Teo?

Stare czasy! Pamiętam, że gdy byłem w Żurominie, to o Łukaszu Teodorczyku było bardzo głośno. To chłopak stąd, jeździliśmy z gimnazjum na mecze Polonii Warszawa, w których grał. Była chęć tego, żeby się wybić, podążyć jego śladem. To była może nie inspiracja, ale dowód na to, że nawet będąc w małej miejscowości, można osiągnąć coś więcej. Dla Żuromina, dla Wkry to, że Łukasz stamtąd wyszedł i osiągnął sukces w piłce, sporo znaczyło. Trenerzy pokazywali nam, że można i warto próbować.

Porównywano was? Warunki fizyczne macie podobne, można pomyśleć, że Wkra ma taśmę do produkcji wysokich napastników.

Faktycznie. Być może porównywano naszą posturę czy grę, ale nie zapamiętałem takich sytuacji. Ja też nie pochodzę dokładnie z Żuromina tak jak Łukasz, tylko z mniejszej miejscowości — Jonne.

Od czego zaczęła się twoja przygoda z piłką?

Właśnie od Wkry, bo to za sugestią jej trenera poszedłem do gimnazjum do Żuromina. W podstawówce jeździłem do innej Wkry, Wkry Bieżuń, to było obok. Tam stawiałem pierwsze kroki, ale debiut w juniorskich rozgrywkach to już Żuromin.

Czyli późno zacząłeś treningi.

Tak, to nie było jak teraz, że dzieci w wieku 5-6 lat zaczynają coś kopać w akademiach. W rodzinnej miejscowości grałem z chłopakami, to oczywiste, ale pod opieką trenera znalazłem się późno. Dlatego też dość późno trenerzy mogli u mnie coś poprawiać, profilować. Z jednej strony trochę tego żałuję, być może gdybym od najmłodszych lat był w systemie szkolenia, wyglądałoby to trochę inaczej.

Pierwsza pozycja?

Napastnik, dziewiątka. Od samego początku tak było, nie było większych roszad. W juniorach trochę bramek strzelałem.

Miałeś wzorce sportowe w domu?

Brat był w juniorach Wisły Płock. Jego kariera nie potoczyła się tak, jak chciał, ale lubiliśmy grać w piłkę. Nie byliśmy zafiksowani, ale my we dwójkę wyglądaliśmy najlepiej. Tata w klubie nie grał, nikt z rodziny też. Brat też był napastnikiem.

To musiała być rywalizacja jak u Inzaghich.

Przyznam szczerze, że nie. Mamy sporą różnicę wieku — cztery lata. Kiedy brat był w trampkarzach, ja byłem sporo mniejszy, więc nie mogłem z nim rywalizować bezpośrednio. Ale na pewno brat zapalał taką lampkę, że chciało się być lepszym od niego.

Dość szybko zauważyła cię Legia Warszawa. Zostałeś zaproszony na testy, gdy miałeś 16 lat.

Strzeliłem wtedy 18 bramek dla Wkry, to dlatego. Pamiętam, że byłem na testach przy ul. Obrońców Tobruku, tam później trenowałem w liceum. To było fajne uczucie, że ktoś się zainteresował. Ale tak naprawdę to było dwa dni testów, nie wyszło. Wtedy pojawiła się opcja dołączenia do UKS-u Białe Orły i pójścia do liceum w Warszawie, gdzie trenowali szkoleniowcy z MPZN-u. Chodziliśmy do szkoły, a potem raz, dwa razy dziennie trenowaliśmy pod ich okiem. Dużo się tam nauczyłem, to był już wyższy poziom. Trochę żałowałem, że trafiłem tam dopiero w liceum, bo niektórzy byli w tej szkole już od gimnazjum i mocno się rozwinęli.

RAPHAEL ROSSI – OD KRZYWEGO BOISKA W NON-LEAGUE DO PORTUGALSKIEJ EKSTRAKLASY

W UKS-ie byłeś jednak krótko, bo w wieku 18 lat trafiłeś do seniorów Mławianki.

Fizycznie wyglądałem trochę inaczej niż rówieśnicy. Miałem widocznie lepsze warunki, pewnie dlatego tak szybko wciągnęli mnie do seniorów. Bardzo dobrze mnie tam przyjęto, może też dlatego, że byłem z okolic, do Mławy miałem 40 kilometrów. Bramki po treningu, zbieranie i pompowanie piłek było, wiadomo, ale nie stałem z boku dlatego, że „młody”. Nie było też żadnych nacisków. Pamiętam, że w Mławiance grał wtedy Mariusz Walczak, który występował tam od zawsze. Zahaczył nawet o czasy, gdy Mława miała klub w starej drugiej lidze (obecna pierwsza – przyp.). Był już chyba grubo po 30-stce, ale widać było, że potrafił grać w piłkę i dawał mi cenne rady, starał się pomóc. Też grał w ataku.

Jakie miałeś wtedy podejście do piłki?

Różne. Zawsze chciałem grać, dążyłem do tego, żeby się rozwijać, dotrzeć wysoko. Ale też nie było tak, że olewałem przez to szkołę. Na przykład, zanim poszedłem do Znicza Pruszków, chciałem normalnie zdać maturę. Miałem już dość przenosin, bo najpierw byłem rok u Warszawie, potem była Mława i gdy Mateusz Stryjewski przeszedł z Mławianki do Znicza i pojawił się temat, żebym do niego dołączył, nie chciałem trzeci raz zmieniać szkoły, wolałem poczekać. Traktowałem to tak, że szkoła też jest ważna, trzeba ją skończyć. Ale sodówki nie miałem, w sumie nigdy. Może bardziej załamanie, gdy nie szło, że może lepiej poszukać stabilnej pracy, bo z tej piłki to nic nie będzie.

Karol Podliński i Piotr Krawczyk świętują gola dla Legionovii

Karol Podliński i Piotr Krawczyk świętują gola dla Legionovii

W Mławiance dało się utrzymać z piłki?

Nie, nie utrzymałbym się z tego. Drobna wypłata wpadała, dla mnie — jak na tamten czas — było to wystarczające. Ale miałem dobre warunki, bo załatwili mi mieszkanie w bursie szkolnej za darmo, miałem tam też posiłki. Stamtąd było blisko do klubu, więc niczego mi nie brakowało.

Trafiłem na takie zdanie w lokalnej prasie: „Tajemnicą poliszynela jest fakt, że napastnik długo w Mławie już nie zagości. Trener Adam Fedoruk właśnie został trenerem III-ligowych rezerw Lechii Gdańsk, a dyrektorem sportowym tamtejszego klubu jest Marek Jóźwiak, menedżer Podlińskiego”.

Były takie pomysły, był taki temat. Nie do końca pamiętam już, czemu ten transfer nie doszedł do skutku. Co do Marka Jóźwiaka – zacząłem z nim pracować już wtedy, gdy kończyłem gimnazjum w Żurominie. Po części dzięki niemu znalazłem się na testach w Legii, a potem w szkole MZPN. Dzięki niemu też trafiłem do Mławy, bo pan Marek grał kiedyś w Mławiance, znał się z Adamem Fedorukiem.

Okres w Zniczu traktujesz jako zmarnowany czas? W wieku, w którym wspomniany na wstępie Teodorczyk zostawał królem strzelców Młodej Ekstraklasy i debiutował w najwyższej lidze, dopiero przebijałeś się na zapleczu.

Nie, absolutnie. Gdy tam przyszedłem, Znicz Pruszków grał w pierwszej lidze. Traktowałem to wtedy jako sukces: wyszedłem z małej miejscowości, dotarłem na taki poziom. To była cenna nauka, w pierwszej rundzie nie grałem w ogóle. Dopiero po pół roku zaliczyłem sześć czy siedem spotkań. Musiałem dojrzeć, przeskok z czwartej do pierwszej ligi był spory. W drugiej lidze grałem już więcej.

Cały czas było wokół ciebie trochę szumu. Polecano cię wyżej, a jednak w Zniczu się nie przebiłeś, trafiłeś tylko do trzeciej ligi.

Znicz już mnie u siebie nie widział, ja też czułem, że stanąłem w miejscu. Kiedy zobaczyłem ofertę z Legionovii, stwierdziłem, że to może być mój ostatni moment, ostatnia szansa. To wtedy był ten moment zwątpienia, o którym mówiłem. Widziałem, że to tylko trzecia liga, ale czułem, że mogę się tam odbudować. W jakimś względzie to tam się ukształtowałem, zacząłem wykorzystywać swój potencjał — mówię tu o wzroście i sile. Dużo dało mi to, że praktycznie zawsze grałem od pierwszej minuty. To mi dało pewność siebie, w meczach rozwijasz się szybciej niż podczas treningów. Trener Marcin Sasal też obiecał mi, że gra będzie opierała się na tym, żebym utrzymywał piłki z przodu, wygrywał pojedynki. To był krok w tył, ale potem były dwa kroki do przodu.

Twoim kolegą był Piotr Krawczyk, ale tylko przez chwilę, bo po sezonie odszedł do Górnika Zabrze.

To też pokazało, że jeszcze nic straconego. Że nawet z trzeciej ligi można trafić do Ekstraklasy. Wtedy też zacząłem współpracę z Kamilem Burzcem, który na pewno pomógł mi w wielu aspektach. Z Legionovią awansowaliśmy do drugiej ligi i było trochę… dziwnie. Uważaliśmy, że graliśmy dobrze w piłkę, ale przegraliśmy jeden mecz, potem drugi, głupie błędy, sytuacje i ciężko było się z tego odgrzebać, podnieść. Miałem też świadomość, że ode mnie mogą zależeć wyniki drużyny i brałem to do siebie, gdy nie strzelaliśmy bramek.

PIOTR KRAWCZYK: GÓRNIK TO ŻYCIOWA SZANSA

Żałowałeś trochę, że dwie bramki na Widzewie strzeliłeś akurat przy pustych trybunach? Uciszyć pełny stadion w Łodzi — to byłoby coś.

Nie, ale ten moment mnie podbudował, bo właśnie wtedy się przełamałem i dostałem motywacyjnego kopa.

Jak trafiłeś do Radomiaka?

Po sezonie w Legionowie pojechałem na testy do Zagłębia Lubin. Nie zdecydowano się na mnie, a ja stwierdziłem, że dobrze byłoby spróbować chociaż szczebel niżej. Było kilka tematów, ale Radomiak był najbardziej konkretny. Widziałem, że byli przed rokiem w barażach, Kamil mówił mi, że mogę się tam rozwinąć. Trener Dariusz Banasik powiedział mi, że pamięta mnie ze Znicza Pruszków, mimo że się tam nie spotkaliśmy. To dało mi poczucie, że skoro trener wie, kim jestem, to nie trafiam tam przez przypadek.

Karol Podliński w barwach Radomiaka

Trener Banasik umie napompować zawodnika? Często wcielałeś się w rolę jokera.

Ma ciekawe podejście. Już w debiucie strzeliłem bramkę, znowu Widzewowi. Wiadomo, że każdy zawodnik chce zaczynać wszystkie mecze w pierwszym składzie, ale nie obrażałem się na decyzje trenera, bo widziałem, że będę dostawał szanse i trener ma plan.

Zimą miałeś dylematy? Walczyłeś z Radomiakiem o awans, ale dostałeś ofertę z Ekstraklasy „na już”.

Gdy pojawiła się oferta z Zagłębia Lubin, to długo się nie zastanawiałem. Byłem tutaj, widziałem, jaki to klub, jaka jest baza i otoczka, spodobało mi się to. Już wtedy rozmawialiśmy z menedżerem, że szkoda, że się nie udało, ale może jeszcze tu wrócę. Wiosną przeskok był spory, ale myślę, że sobie z nim poradziłem. Zacząłem od razu grać, nie odstawałem od innych, pomogłem drużynie. Być może nie strzeliłem wielu bramek, ale traktowałem to jako dobry początek.

Bardzo porozbijałeś obrońców Radomiaka na treningach? Będą chcieli się zemścić?

Wiadomo, że moja gra polega na tym, że lubię być w kontakcie z obrońcami. Było zaangażowanie, ale bez złośliwości, więc zemsty chyba nie będzie! Ogółem dobrze wspominam okres w Radomiu, z niektórymi chłopakami nadal mam dobry kontakt. Fajnie, że się z nimi zobaczę, fajnie, bo dzięki Radomiakowi trafiłem tutaj. Dariusz Banasik to świetny człowiek i trener. Cieszyłem się, że udało się awansować w dobrym stylu. Na pewno jakąś cegiełkę w tej rundzie, w której grałem w Radomiu, dołożyłem. To było dla mnie bardzo udane pół roku — na boisku, w drużynie. Same superlatywy, żadnych zastrzeżeń.

Jak dziś patrzysz na swoją karierę? Już nie musisz się martwić o to, czy klub załatwi bursę za darmo.

Podchodzę do tego na spokojnie, bez chaosu. Mam nadzieję, że nikt nie powie, że jestem dzisiaj kimś innym niż kiedyś, że się zmieniłem — negatywnie. Teraz muszę jeszcze poprawić skuteczność, pracuję nad tym. Śmieję się, że czasami wyglądam jak defensywny napastnik, od brudnej roboty. Nadal jestem młody, więc to, jak się rozwijam, jest teraz kluczowe.

CZYTAJ TAKŻE:

Zagłębie Lubin – Radomiak Radom. Typy, kursy bukmachera Fuksiarz.pl

SZYMON JANCZYK: Dzisiejszy mecz to gratka dla typujących. Zarówno za zwycięstwo gospodarzy, jak i gości Fuksiarz.pl oferuje kurs powyżej 2.50. Teoria Ekstraklasy podpowiada, że skoro Radomiak nie przegrał od sześciu gier, a ostatnie trzy wygrał, dziś przełamie się Zagłębie. Moim zdaniem radomianie nie poddadzą się tak łatwo i jeszcze przed przerwą trafia do siatki. Radomiak over 0,5 gola w 1. połowie – kurs 2,13 w Fuksiarz.pl.

ROZMAWIAŁ SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Weszło
01.12.2021

Weryfikujemy rezultat meczu Piast – Termalica. A co z golem Legii?

Weź tu bądź mądry przy tych spalonych. Naprawdę trudno nam zrozumieć to, dlaczego w 2021 roku, gdy na stadionie jest pierdyliard kamer, tak trudno jest ustawić jeszcze jedną kamerę sprawdzającą sytuację tego typu. Kwestia spalonego w meczu Legii z Jagiellonią jest bowiem niemal niemożliwa do rozstrzygnięcia. SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA EKSTRAKLASĘ! Bez linii wyrysowanych przez […]
01.12.2021
Ekstraklasa
01.12.2021

Niewulis: – Nie jestem zaskoczony, że Legia mocno walczy o Papszuna

– Nie jestem zaskoczony, że Legia aż tak mocno walczy o naszego trenera. Spodziewałem się nawet, że takie naciski pojawią się dużo szybciej. Pewnie jakieś były, ale nie aż takie, jak teraz. Cóż, jak do tego podchodzimy? Spokojnie, skupiamy się na meczach. Wiemy, że do końca rundy nic się nie wydarzy. Mamy nadzieję, że do […]
01.12.2021
Piłka nożna
01.12.2021

Błyszczy w Dynamie, nie istnieje w kadrze. Przypadek Sebastiana Szymańskiego

Bramki, w tym te kluczowe, zdobywane w końcówkach spotkań. Ładne asysty, nie tylko ze stałych fragmentów gry. Świetne wskaźniki, jeżeli chodzi o pracę w defensywie. Sebastian Szymański w sezonie 2021/22 wyrósł na znaczącą postać Dynama Moskwa, a nawet na wyróżniającego się zawodnika całej rosyjskiej ekstraklasy. Już wcześniej zbierał sporo pochwał za swoją postawę, ale teraz […]
01.12.2021
Prasówka
01.12.2021

PRASA. Żewłakow: Gdybym był dyrektorem Legii, nie zwolniłbym trenera

Środowa prasa to miks wszystkiego, co dzieje się w naszym futbolu. Od gali „Złotej Piłki” czy komentarzy po niej, przez kryzys Legii Warszawa i kolejną część prześwietlenia oraz wywiad, po ligową młóckę. W „Przeglądzie Sportowym” znajdziemy także dużą rozmowę z Michałem Żewłakowem. On również zabiera głos w sprawie problemów mistrzów Polski. – W sytuacji, w […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

SKANDAL, KRADZIEŻ, LE CABARET? NIEKONIECZNIE… | SMYKAŁKA #27

Dlaczego nie ma co się oburzać na PLEBISCYTY? Czy Lewandowski faktycznie był lepszy? I czy to naprawdę „ostatnia szansa Lewego na Złotą Piłkę”?
01.12.2021
Inne sporty
30.11.2021

Wejście smoka. Guanyu Zhou – pierwszy Chińczyk w F1

On sam mówi, że na drodze do Formuły 1 nie miał się na kim wzorować. Wcześniej kierowcy z Chin co najwyżej brali udział w testach bolidów, żaden nie dostał się na choćby jeden sezon do którejś z ekip. Guanyu Zhou będzie pierwszym, a na jego zakontraktowanie zdecydowała się Alfa Romeo Racing ORLEN. Jak doszedł do […]
30.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Ekstraklasa
01.12.2021

Niewulis: – Nie jestem zaskoczony, że Legia mocno walczy o Papszuna

– Nie jestem zaskoczony, że Legia aż tak mocno walczy o naszego trenera. Spodziewałem się nawet, że takie naciski pojawią się dużo szybciej. Pewnie jakieś były, ale nie aż takie, jak teraz. Cóż, jak do tego podchodzimy? Spokojnie, skupiamy się na meczach. Wiemy, że do końca rundy nic się nie wydarzy. Mamy nadzieję, że do […]
01.12.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Przełamanie Legii w bólach – dosłownie i w przenośni

To jest ten dzień! Kiedyś Legia Warszawa musiała się przełamać i przełamała się kosztem Jagiellonii, która w pierwszej połowie chyba przestraszyła się samej nazwy rywala, jakby zapominając, że znajduje się on w największym kryzysie od wielu lat i ostatnio łoił go każdy. W efekcie „Wojskowi” w bólach – w przenośni, ale też bardzo dosłownie – […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Bramkarz bohaterem Lecha. Nowe, nie znaliśmy

Bycie bramkarzem w Lechu Poznań to w tym sezonie bardzo specyficzna robota. Jeśli golkiper lubi i – co ważniejsze – potrafi się między słupkami „nudzić”, ta robota jest stworzona dla niego. Z kolei jeśli nie umie zachować koncentracji lub – co gorsza – sam wznieca pożary, to powinien poszukać sobie innego miejsca pracy. Najlepiej świadczy […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Twierdza Płock wciąż niezdobyta. Ekipa Bartoszka wypunktowała Cracovię

Wiemy już, dlaczego twierdza Płock jest tak potężna. Jakość i trochę szczęścia w zapasie to jedno, ale w futbolu decydują przecież detale. Te, sumując, grają na korzyść „Nafciarzy”. Nagrzany kibic Wisły Płock na majku – ukryty bohater, który ma za zadanie rozpraszać uwagę przeciwnika. Do tego trener Bartoszek ze swoją aparycją jako gość budzący strach […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jak rośnie nowe centrum treningowe Lecha za 40 mln zł?

Ponad rok temu Lech Poznań ogłosił plany budowy centrum badawczo-rozwojowego we Wronkach. W Kolejorzu doszli do wniosku, ze baza ich akademii potrzebuje przebudowy i wzbogacenia jej o kolejne nowinki. Razem z Michałem Kokotkiem, który koordynuje cały ten projekt, sprawdzamy – jak Lechowi idzie budowa, kiedy można spodziewać się nowego rozdziału w rozwoju akademii i czy […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

„W życiu bym nie przypuszczał, że przez obtartą piętę stracę osiem miesięcy”

Paweł Olszewski rok temu został odkryciem Ekstraklasy w barwach Jagiellonii Białystok, przebojowo grając na jej prawej obronie. Rundę wiosenną ubiegłego sezonu zakończył jednak po sześciu meczach i… nie do końca było wiadomo, dlaczego nie występuje. Pisano o zapaleniu kaletki w okolicach ścięgna Achillesa, ale niezorientowanym w terminologii medycznej niewiele to mówiło. Minęło ponad osiem miesięcy, […]
28.11.2021
Weszło
01.12.2021

Weryfikujemy rezultat meczu Piast – Termalica. A co z golem Legii?

Weź tu bądź mądry przy tych spalonych. Naprawdę trudno nam zrozumieć to, dlaczego w 2021 roku, gdy na stadionie jest pierdyliard kamer, tak trudno jest ustawić jeszcze jedną kamerę sprawdzającą sytuację tego typu. Kwestia spalonego w meczu Legii z Jagiellonią jest bowiem niemal niemożliwa do rozstrzygnięcia. SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA EKSTRAKLASĘ! Bez linii wyrysowanych przez […]
01.12.2021
Ekstraklasa
01.12.2021

Niewulis: – Nie jestem zaskoczony, że Legia mocno walczy o Papszuna

– Nie jestem zaskoczony, że Legia aż tak mocno walczy o naszego trenera. Spodziewałem się nawet, że takie naciski pojawią się dużo szybciej. Pewnie jakieś były, ale nie aż takie, jak teraz. Cóż, jak do tego podchodzimy? Spokojnie, skupiamy się na meczach. Wiemy, że do końca rundy nic się nie wydarzy. Mamy nadzieję, że do […]
01.12.2021
Piłka nożna
01.12.2021

Błyszczy w Dynamie, nie istnieje w kadrze. Przypadek Sebastiana Szymańskiego

Bramki, w tym te kluczowe, zdobywane w końcówkach spotkań. Ładne asysty, nie tylko ze stałych fragmentów gry. Świetne wskaźniki, jeżeli chodzi o pracę w defensywie. Sebastian Szymański w sezonie 2021/22 wyrósł na znaczącą postać Dynama Moskwa, a nawet na wyróżniającego się zawodnika całej rosyjskiej ekstraklasy. Już wcześniej zbierał sporo pochwał za swoją postawę, ale teraz […]
01.12.2021
Prasówka
01.12.2021

PRASA. Żewłakow: Gdybym był dyrektorem Legii, nie zwolniłbym trenera

Środowa prasa to miks wszystkiego, co dzieje się w naszym futbolu. Od gali „Złotej Piłki” czy komentarzy po niej, przez kryzys Legii Warszawa i kolejną część prześwietlenia oraz wywiad, po ligową młóckę. W „Przeglądzie Sportowym” znajdziemy także dużą rozmowę z Michałem Żewłakowem. On również zabiera głos w sprawie problemów mistrzów Polski. – W sytuacji, w […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

SKANDAL, KRADZIEŻ, LE CABARET? NIEKONIECZNIE… | SMYKAŁKA #27

Dlaczego nie ma co się oburzać na PLEBISCYTY? Czy Lewandowski faktycznie był lepszy? I czy to naprawdę „ostatnia szansa Lewego na Złotą Piłkę”?
01.12.2021
Inne sporty
30.11.2021

Wejście smoka. Guanyu Zhou – pierwszy Chińczyk w F1

On sam mówi, że na drodze do Formuły 1 nie miał się na kim wzorować. Wcześniej kierowcy z Chin co najwyżej brali udział w testach bolidów, żaden nie dostał się na choćby jeden sezon do którejś z ekip. Guanyu Zhou będzie pierwszym, a na jego zakontraktowanie zdecydowała się Alfa Romeo Racing ORLEN. Jak doszedł do […]
30.11.2021
Na zapleczu
30.11.2021

Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

– Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Asysta Frankowskiego, Szymański MVP w Rosji | STRANIERI

Rosja. Ten kraj, tamtejsza liga to miejsce, w którym polskim piłkarzom ewidentnie idzie najlepiej. W miniony weekend udowodnili to Sebastian Szymański i Rafał Augustyn. Jak szło biało-czerwonym w ligach zagranicznych? Mamy kilka bramek, trafiły się też asysty, ale niestety także sporo błędów. Jest jeden lider ostatnich tygodni, jeśli chodzi o Polaków w ligach zagranicznych. Sebastian Szymański jest […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Bułgaria, Czechy, Dania, Ukraina. Nieoczywiste kraje, które doczekały się Złotej Piłki

Jacy zawodnicy z miejsca kojarzą nam się z hasłem „Złota Piłka”? Leo Messi, Cristiano Ronaldo – wiadomo. Brazylijski Ronaldo, Zinedine Zidane czy Roberto Baggio pewnie też. Ale ten plebiscyt to nie tylko zwycięstwa gości, którzy reprezentują typowo piłkarskie nacje. Nacje, które zawsze były i są w światowej czołówce, które sięgały po mistrzostwo świata. Jeśli Robert […]
28.11.2021
Piłka nożna
27.11.2021

Mundial bez mistrzów Europy czy Ronaldo? O potknięciu Włochów i Portugalczyków

– Pojedziemy do Kataru – zapewniał Fernando Santos po wpadce z Serbią, która oznaczała, że reprezentacja Portugalii wylądowała w barażach. – Wygramy baraże i pojedziemy do Kataru po złoty medal – mówił Roberto Mancini, gdy Włosi zremisowali z Irlandią Północną i pewne było, że to Szwajcarzy awansowali na mundial. Losowanie baraży mistrzostw świata sprawiło, że już teraz wiemy, że […]
27.11.2021
Ekstraklasa
27.11.2021

Raków Papszuna jeszcze nigdy nie czekał tak długo na gola. Zagłębie pomoże?

Trzy mecze bez strzelonej bramki. Dwa punkty stracone z nieprzekonującym w tym sezonie beniaminkiem z Łęcznej. Trzy „oczka” w plecy po wyjeździe do notującej serię nieudanych spotkań Cracovii. Raków Częstochowa nie jest w najlepszym dla siebie momencie, ale szum, jaki powstał wokół trenera Marka Papszuna, pozwolił to trochę wyciszyć. Nie można jednak przemilczeć tego, że […]
27.11.2021
Ekstraklasa
26.11.2021

Leandro czy Yeboah – kto jest najlepszym dryblerem ligi?

Niemal całą rundę jesienną czarowali swoimi bramkami, kiwkami i rajdami. Niemal całą rundę jesienną czekaliśmy także na to, żeby spotkali się ze sobą na boisku. Leandro Rossi z Radomiaka i Yaw Yeboah z Wisły Kraków to według oficjalnych statystyk dwaj najlepsi dryblerzy w Ekstraklasie. Jak sobie radzą? Ile dają swoim zespołom? Sprawdziliśmy. Siedem — tyle […]
26.11.2021
Liczba komentarzy: 2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stanislav Levinsky
Stanislav Levinsky
9 dni temu

Drogie weszlo, linkujecie do https://weszlo.com/tag/zaglebie-lubin ale jak się kliknie to przekierowuje na tag „ZAGŁĘBIE LUBLIN” i nie da się niczego przeczytać o istniejącym klubie Zagłębie Lubin. Pamiętajcie, w Lublinie jest Motor

Sancho
Sancho
8 dni temu

Pamiętam drugoligowe derby z Lublinianką… 🙂

Suche Info
01.12.2021

Saganowski: – Ciśnienie w Legii jest ogromne

Legia Warszawa, delikatnie mówiąc, może mieć problemy, by wywalczyć sobie europejskie puchary poprzez ligę. Tym większe znaczenie ma ścieżka Pucharu Polski, w której dziś spotykają się z Motorem Lublin. Trenerem Motoru jest Marek Saganowski, piłkarz, który w Legii zapisał piękną kartę. Saganowski, oprócz standardowego „sentymenty są, ale gdy rozpocznie się mecz, trzeba odłożyć je na […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Weryfikujemy rezultat meczu Piast – Termalica. A co z golem Legii?

Weź tu bądź mądry przy tych spalonych. Naprawdę trudno nam zrozumieć to, dlaczego w 2021 roku, gdy na stadionie jest pierdyliard kamer, tak trudno jest ustawić jeszcze jedną kamerę sprawdzającą sytuację tego typu. Kwestia spalonego w meczu Legii z Jagiellonią jest bowiem niemal niemożliwa do rozstrzygnięcia. SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA EKSTRAKLASĘ! Bez linii wyrysowanych przez […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Tarasiewicz: – Nie będę ukrywał. Priorytetem jest liga

Dzisiejszy mecz Arki z Zagłębiem zapowiada się na całkiem wyrównany. Arce nie idzie w pierwszej lidze, Zagłębiu w Ekstraklasie. Mecz jednak w Gdyni, więc powiedzmy, że akcenty się rozkładają. A przynajmniej rozkładałyby się, gdyby nie zapowiadany rezerwowy skład Arki. Ryszard Tarasiewicz na konferencji przedmeczowej powiedział: – Nie będę ukrywał, że priorytetem jest dla nas liga, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Pique: – Piłka nożna może zaliczyć tendencję spadkową

Wywiady – podkreślamy: wywiady, nie rozmówki – z Pique zawsze są interesujące. I tym razem się o tym przekonaliśmy dzięki udziałowi Pique w programie „El Hormiguero”. Pique poruszył szereg tematów, od współpracy z Xavim, przez odejście Messiego, po swoje plany. Nas najbardziej zaciekawiła jego diagnoza dotycząca piłki nożnej jako takiej (transkrypcja za FCBarca.com): – To […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Kroos dałby Złotą Piłkę Benzemie

Opinie na temat Złotej Piłki koncentrują się przede wszystkim wokół tego, czy powinien wygrać Messi, czy Lewandowski. Toni Kroos sugeruje jeszcze inne rozwiązanie – dałby Złotą Piłkę Karimowi Benzemie. Benzema zajął 4. miejsce w głosowaniu Ballon d’Or, poza Lewandowskim i Messim tę dwójkę wyprzedził jeszcze Jorginho. Kroos powiedział: – Gram z nim i widzę, jak […]
01.12.2021
Ekstraklasa
01.12.2021

Niewulis: – Nie jestem zaskoczony, że Legia mocno walczy o Papszuna

– Nie jestem zaskoczony, że Legia aż tak mocno walczy o naszego trenera. Spodziewałem się nawet, że takie naciski pojawią się dużo szybciej. Pewnie jakieś były, ale nie aż takie, jak teraz. Cóż, jak do tego podchodzimy? Spokojnie, skupiamy się na meczach. Wiemy, że do końca rundy nic się nie wydarzy. Mamy nadzieję, że do […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Lewandowski wygrał ranking ESPN

Robert Lewandowski nie postawi Złotej Piłki za 2021 rok na kominku. Został natomiast doceniony przez ESPN. Nie ta sama ranga nagrody, chociaż, w zasadzie, ESPN zasięgi ma znacznie większe niż obecnie France Football. „ESPN 100” to ranking, który wyróżnia zawodników na każdej z pozycji. ESPN wybrało bramkarzem roku Jana Oblaka, prawym obrońcą roku Achrafa Hakimiego, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Evra: – Robert, zostałeś okradziony

Nie milkną echa gali Złotej Piłki, na której Robert Lewandowski zajął drugie miejsce, a Ballon d’Or przypadła Messiemu. Nie brak też opinii bardzo zdecydowanych, czemu wyraz dał choćby Patrice Evra. Były reprezentant Francji nie przebiera w słowach: – Robert Lewandowski dostał nagrodę, którą stworzyli specjalnie dla niego. Dlaczego? Bo oni czuli się winni. Tam jest […]
01.12.2021
Piłka nożna
01.12.2021

Błyszczy w Dynamie, nie istnieje w kadrze. Przypadek Sebastiana Szymańskiego

Bramki, w tym te kluczowe, zdobywane w końcówkach spotkań. Ładne asysty, nie tylko ze stałych fragmentów gry. Świetne wskaźniki, jeżeli chodzi o pracę w defensywie. Sebastian Szymański w sezonie 2021/22 wyrósł na znaczącą postać Dynama Moskwa, a nawet na wyróżniającego się zawodnika całej rosyjskiej ekstraklasy. Już wcześniej zbierał sporo pochwał za swoją postawę, ale teraz […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Mecz Radomiak – Piast jeszcze w tym roku

Na początku tygodnia koronawirus zdziesiątkował Piasta Gliwice. Zespół Waldemara Fornalika był zmuszony przełożyć mecz Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze oraz ligowe spotkanie z Radomiakiem Radom. Z tego co słyszymy, zaległości w Ekstraklasie zostaną odrobione jeszcze w tym roku. Radomianie i gliwiczanie zaliczą solidny, świąteczny maraton. W teorii jesienią mecze najwyższej ligi w Polsce nie miały […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Ivi Lopez najlepszym ekstraklasowym strzelcem w historii Rakowa

Ivi Lopez miał trudne wejście do ligi, ale w Rakowie bardzo w niego wierzono. Szybko zaczął potwierdzać swoją klasę i spłacać zaufanie, jakim obdarzył go Michał Świerczewski. Dziś Hiszpan to nie tylko lider zespołu, ale także zawodnik, który już zapisał się na kartach  historii Rakowa. Ivi Lopez w bieżącym sezonie w rozgrywkach ligowych strzelił już […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Dudek: – Faworyzowanie Messiego zaczyna ludzi irytować

Jerzy Dudek o Złotej Piłce porozmawiał z Interią. Zaatakował ostro cały plebiscyt, nazywając go nagrodą dla największej gwiazdy, a nie nagrodą dla najlepszego piłkarza roku. Dudek: – Patrząc na wyniki Złotej Piłki, przestaje ona być nagrodą dla piłkarza roku, zmienia się plebiscyt na największą gwiazdę. Największą gwiazdą jest Leo Messi. Jego klasa jest poza dyskusją, […]
01.12.2021
Prasówka
01.12.2021

PRASA. Żewłakow: Gdybym był dyrektorem Legii, nie zwolniłbym trenera

Środowa prasa to miks wszystkiego, co dzieje się w naszym futbolu. Od gali „Złotej Piłki” czy komentarzy po niej, przez kryzys Legii Warszawa i kolejną część prześwietlenia oraz wywiad, po ligową młóckę. W „Przeglądzie Sportowym” znajdziemy także dużą rozmowę z Michałem Żewłakowem. On również zabiera głos w sprawie problemów mistrzów Polski. – W sytuacji, w […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

SKANDAL, KRADZIEŻ, LE CABARET? NIEKONIECZNIE… | SMYKAŁKA #27

Dlaczego nie ma co się oburzać na PLEBISCYTY? Czy Lewandowski faktycznie był lepszy? I czy to naprawdę „ostatnia szansa Lewego na Złotą Piłkę”?
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Buksa strzela gola i marnuje karnego [WIDEO]

Niestety, klub Adama Buksy nie przeszedł półfinału play-offów MLS. New England Revolution było faworytem, jak przystało na zwycięzcę sezonu zasadniczego, ale lepsze okazało się New York City FC. Polak dobrze wszedł w mecz, w dziewiątej minucie strzelił gola. Bramka klasyczna dla Buksy – były gracz Pogoni to mistrz walki powietrznej. Niestety, mecz zakończył się wynikiem […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Badanie wariografem rozstrzygnie skandal z IV ligi?!

Do mocno niecodziennej sytuacji może dojść w Kujawsko-Pomorskim. Otóż do wyjaśnienia skandalu, w którym sędzia został zaatakowany przez arbitra, może posłużyć wykrywacz kłamstw. O sprawie poinformował na TVP Sport Rafał Rostkowski. Sprawa dotyczy meczu Cuiavia Inowrocław – Pogoń Mogilno. Najpierw oskarżony o uderzenie prezesa Cuiavii, Sławomira Roszaka, został asystent sędziego Bogdan Jarosz. Cuiavia oskarżyła Boińskiego o […]
01.12.2021
Suche Info
30.11.2021

Hellas bezbramkowo remisuje z Cagliari

Skończyło się bez bramek, więc zabrakło najważniejszego. Mecz nie był może najwyższych lotów, ale z perspektywy kibica reprezentacji Polski był ciekawą lekturą i pokazem solidności Pawła Dawidowicza. Jedyną skazą tego spotkania był incydent wywołany przez Giovanniego Simeone. Argentyńczyk uderzył przeciwnika w twarz i rozpoczęła się jatka. Wstali z ławek i ruszyli na siebie zarówno piłkarze […]
30.11.2021
Suche Info
30.11.2021

Trener Broni Radom zostanie asystentem w Cracovii

Jacek Zieliński niedawno został nowym szkoleniowcem Cracovii. Teraz doświadczony trener kompletuje swój sztab. Jedną z osób, które do niego dołączą, będzie dotychczasowy opiekun trzecioligowej Broni Radom. Mowa o 35-letnim Tomaszu Jasiku, który pracował w klubie od sierpnia. Tomasz Jasik trenerskie szlify zbierał na Lubelszczyźnie, gdzie przez długi czas opiekował się młodzieżowymi zespołami Motoru Lublin. W […]
30.11.2021