Adam Nawałka nie został jeszcze zaprezentowany jako nowy-stary selekcjoner, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce to nastąpi. Team manager reprezentacji Polski, Jakub Kwiatkowski, zdradził, iż Nawałka zaczął już nieformalną pracę.

Kwiatkowski: – Nawałka rozmawiał już z Łukaszem Piszczkiem

Były selekcjoner myśli nad skonstruowaniem odpowiedniego sztabu. W tym celu spotkał się z Łukaszem Piszczkiem, którego chce przekonać do roli asystenta.

Nie będę kłamał, jestem w kontakcie z Adamem Nawałką. Od kilku dni rozmawiamy praktycznie codziennie. Czasu jest na pewno mało do pierwszego barażowego meczu z Rosją. Ten czas trzeba efektywnie wykorzystać. Adam Nawałka podjął pewne ryzyko, bo jeszcze nie ma podpisanej umowy, a już rozpoczyna wstępną pracę. Kompletuje sztab. Wiem, że spotkał się też z Łukaszem Piszczkiem i obaj panowie rozmawiali – mówi Kwiatkowski w „Sportowym Wieczorze” na TVP Sport.

Nie chcę w buty selekcjonera, bo to on będzie miał decydujące zdanie, jak chce wykorzystać tak znakomitego i doświadczonego piłkarza. Pamiętajmy, że na ten moment Łukasz nie ma jeszcze papierów trenerskim. Swoim doświadczeniem, wiedzą i osobowością może bardzo dużo dać reprezentacji. Myślę, że ten pomysł podoba się każdemu – dodaje.

Kwiatkowski zdradził też, że prezentacja nowego trenera biało-czerwonych będzie miała miejsce najwcześniej w środę i odbędzie się na Stadionie Narodowym.

CZYTAJ WIĘCEJ O NAWAŁCE:

Fot. FotoPyK

Weszło
26.09.2022

Szczęsny, ufam tobie. Kiwior to nasz najlepszy stoper [NOTY]

Jeden z najlepszych występów w reprezentacyjnej karierze Wojciecha Szczęsnego. Jakub Kiwior udowadniający, że na ten moment jest naszym najlepszym stoperem. Karol Świderski przyklepujący status „drugiego po Lewandowskim”. Kolejny świetny występ Zielińskiego. I absurdalny mecz w wykonaniu kapitana. Oto noty, jakie wystawiliśmy reprezentacji Polski za mecz z Walią. Walia – Polska. Noty dla naszych reprezentantów WOJCIECH SZCZĘSNY – 8 Rozegrał jeden z najlepszych meczów w karierze reprezentacyjnej. […]
26.09.2022
Suche Info
26.09.2022

Michniewicz: W dywizji A można najeść się wstydu, ale trzeba uczyć się od najlepszych

Czesław Michniewicz zabrał głos po meczu Polski z Walią. Selekcjoner biało-czerwonych na antenie „TVP Sport” skomentował grę naszej drużyny, odniósł się także do utrzymania w dywizji A. Kilka wątków rozwinięto na konferencji prasowej. – Zagraliśmy nieźle. Psychicznie byliśmy na właściwym poziomie po słabym czwartkowym meczu. W pierwszych minutach Walia przeważała, ale wróciliśmy do gry, wiedzieliśmy, że to ustanie, jeśli nie stracimy bramki. Drużyna funkcjonowała dobrze, nawet Żurkowski, który mniej gra w klubie, […]
26.09.2022
Weszło
25.09.2022

Cztery rzeczy, które wiemy po Walii. Mamy stopera i napastnika numer dwa

Wygrana w Cardiff z Walią (1:0) pozwoliła reprezentacji Polski utrzymać się Dywizji A Ligi Narodów. Ponadto selekcjoner Czesław Michniewicz znalazł odpowiedzi na kilka pytań. Dowiedzieliśmy się na przykład, że Jakub Kiwior stał się podstawowym środkowym lewym stoperem, a Karol Świderski prowadzi w castingu na partnera Roberta Lewandowskiego w ataku naszej kadry. Oczywiście wiemy i pamiętamy, że to wciąż tylko wygrana z Walią, która nam generalnie leży, ale mimo wszystko przynajmniej kilka plusów […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Lewandowski: Cel minimum wykonany. Nasz potencjał nie jest jeszcze wykorzystany

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski, skomentował spotkanie z kadrą Walii. Niemal tradycyjnie już napastnik zaznaczył, że w ofensywie możemy spisywać się jeszcze lepiej niż obecnie. – Cel minimum został zrealizowany, utrzymaliśmy się w dywizji A. Dzisiaj zagraliśmy prościej i bardziej efektywnie. W ofensywnie nasz potencjał nie jest jeszcze wykorzystywany, mamy problemy, żeby stworzyć klarowne sytuacje, przejść większością zawodników na połowę rywala. To jest rzecz, nad której poprawą […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Szczęsny: Mogliśmy zagrać jeszcze 90 minut i nie stracić gola

Wojciech Szczęsny skomentował mecz reprezentacji Polski z Walią w „TVP Sport”. Bramkarz biało-czerwonych mówił m.in. o tym, jak ocenia swoją dyspozycję w tym spotkaniu. – Dobrze czujemy się, gdy trzeba dowieźć wynik do końca meczu. Gramy charakternie, ambitnie, nie próbujemy niesamowitej piłki — tak wyglądała druga połowa. Udało nam się strzelić bramkę i wydawało nam się, że możemy grać nawet kolejne 90 minut i nie stracić gola – powiedział Wojciech Szczęsny […]
25.09.2022
Weszło
25.09.2022

W środku pola znów to samo. Krychowiak – nie, obok niego – kto?

Jest takie mądre powiedzenie po meczach reprezentacji, że „dziś największymi wygranymi są ci, którzy nie grali”. I co mecz mamy wrażenie, że największym zwycięzcą w walce o miejsce w środku pola jest akurat ten pomocnik, który tym razem nie zagrał. Po meczu z Holandią domagano się Żurkowskiego zamiast Linettego. Dziś z Walią zagrał Żurkowski i zawiódł. To teraz czas jeszcze na Klicha i Góralskiego, byśmy ponownie powiedzieli – nie wiemy kto ma zagrać obok Krychowiaka, a najlepiej, jakby […]
25.09.2022
Suche Info
26.09.2022

Michniewicz: W dywizji A można najeść się wstydu, ale trzeba uczyć się od najlepszych

Czesław Michniewicz zabrał głos po meczu Polski z Walią. Selekcjoner biało-czerwonych na antenie „TVP Sport” skomentował grę naszej drużyny, odniósł się także do utrzymania w dywizji A. Kilka wątków rozwinięto na konferencji prasowej. – Zagraliśmy nieźle. Psychicznie byliśmy na właściwym poziomie po słabym czwartkowym meczu. W pierwszych minutach Walia przeważała, ale wróciliśmy do gry, wiedzieliśmy, że to ustanie, jeśli nie stracimy bramki. Drużyna funkcjonowała dobrze, nawet Żurkowski, który mniej gra w klubie, […]
26.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Lewandowski: Cel minimum wykonany. Nasz potencjał nie jest jeszcze wykorzystany

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski, skomentował spotkanie z kadrą Walii. Niemal tradycyjnie już napastnik zaznaczył, że w ofensywie możemy spisywać się jeszcze lepiej niż obecnie. – Cel minimum został zrealizowany, utrzymaliśmy się w dywizji A. Dzisiaj zagraliśmy prościej i bardziej efektywnie. W ofensywnie nasz potencjał nie jest jeszcze wykorzystywany, mamy problemy, żeby stworzyć klarowne sytuacje, przejść większością zawodników na połowę rywala. To jest rzecz, nad której poprawą […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Szczęsny: Mogliśmy zagrać jeszcze 90 minut i nie stracić gola

Wojciech Szczęsny skomentował mecz reprezentacji Polski z Walią w „TVP Sport”. Bramkarz biało-czerwonych mówił m.in. o tym, jak ocenia swoją dyspozycję w tym spotkaniu. – Dobrze czujemy się, gdy trzeba dowieźć wynik do końca meczu. Gramy charakternie, ambitnie, nie próbujemy niesamowitej piłki — tak wyglądała druga połowa. Udało nam się strzelić bramkę i wydawało nam się, że możemy grać nawet kolejne 90 minut i nie stracić gola – powiedział Wojciech Szczęsny […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Polska zostaje w dywizji A. Kto jeszcze? Niedzielne wyniki Ligi Narodów [WIDEO]

Znamy już komplet niedzielnych wyników Ligi Narodów. Najważniejsze rozstrzygnięcie to oczywiście utrzymanie reprezentacji Polski w dywizji A. Warto jednak spojrzeć na to, co działo się na innych boiskach. Holandia i Chorwacja to dwie drużyny, które awansowały do Final Four Ligi Narodów. Nasi grupowi rywale pokonali Belgię 1:0, choć jeszcze w ostatniej minucie do wyrównania mógł doprowadzić Dodi Lukebakio, który zrobił to: pic.twitter.com/YeM81ls4ns — Big Chance Missed (@ChanceMissed) […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Reprezentacja Polski w pierwszym koszyku przed losowaniem eliminacji EURO!

Wygrana z reprezentacją Walii i korzystne rozstrzygnięcia innych spotkań sprawiły, że kadra Polski będzie rozstawiona w pierwszym koszyku eliminacji do Mistrzostw Europy 2024. Co to oznacza w praktyce? Wiadomo: nie trafimy na jedną z topowych reprezentacji na Starym Kontynencie. Nie jest jednak tak, że zupełnie straciliśmy szansę na wylosowanie mocnego przeciwnika. Koszyki przed losowaniem EURO 2024 prezentują się na ten moment tak. Polska w 1. koszyku przed losowaniem eliminacji EURO 2024 1. koszyk eliminacji […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Lewandowski do Świderskiego i Polska prowadzi z Walią! [WIDEO]

Duet Robert Lewandowski – Karol Świderski? Top. To po akcji tego duetu, choć zaczętej doskonałym podaniem Jakuba Kiwiora, reprezentacja Polski objęła prowadzenie w meczu z Walią. Świderski od początku spotkania był aktywny, wywalczył kilka rzutów wolnych, ale najważniejsze wydarzyło się w drugiej połowie meczu. Jakub Kiwior odważnie podłączyć się do akcji ofensywnej i z bocznego sektora boiska dograł piłkę do Roberta Lewandowskiego. Ten ściągnął na siebie obrońców […]
25.09.2022
Liczba komentarzy: 19
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mariusz tapczan
mariusz tapczan
8 miesięcy temu

„Nie chcę w buty selekcjonera, bo to on będzie miał decydujące zdanie, jak chce wykorzystać tak znakomitego i doświadczonego piłkarza. Pamiętajmy, że na ten moment Łukasz nie ma jeszcze papierów trenerskim”

Aha

smyq
smyq
8 miesięcy temu

Czyli Piszczek miałby mieć tę funkcję, jaką wszyscy sugerowali, by dostał Błaszczykowski, gdy był jeszcze powoływany przez Brzęczka.

Wojna
Wojna
8 miesięcy temu
Reply to  smyq

I podsumowując, nie zapomnijmy wspomnieć o trzecim z Dortmundu – Lewym. On jest i będzie w butach selekcjonera, i to takich na koturnach.

Kalarepa
Kalarepa
8 miesięcy temu

Kolejny przykład, jak w wielu kwestiach jesteśmy głupim narodem. Sytuacja jak za Smudy – większość wrzeszczała, że to on powinien być trenerem. Logicznych argumentów nie było, ale w telewizji mówili, że on dobry trener, no i Polak, więc się najlepiej nadaje. Głosy nielicznych, którzy wskazywali na słabość trenerskich umiejętności Smudy ginęły we wszechobecnym optymizmie. No i Smuda spierdolił nam najważniejszą imprezę w kraju.
Teraz też pseudoeksperci krzyczą, że trenerem musi być Polak. Chuj z umiejętnościami, narodowość jest najważniejsza. Żaden z naszych trenerów nie należy nawet do średniej europejskiej półki, ale z tym też chuj, ważne, że będzie Polak.
Rany, jakim głupim narodem my jesteśmy.

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
8 miesięcy temu
Reply to  Kalarepa

Twój nick idealnie oddaje „mądrość” działaczy.

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
8 miesięcy temu

Przy zagranicznym trenerze – brak Polaków w sztabie.
Przy polskim trenerze – Polacy w sztabie.

AHA.
I jak cokolwiek ma się zmienić na lepsze w tym śmietniku? Didżeja już wybrali? A jak tam casting na gościa od grilla?

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
8 miesięcy temu

Ja pierdole. Może niech jeszcze Fabiana ściągnie, albo lepiej – Żewłakowa?

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
8 miesięcy temu

Powinni wziąć Ciebie, kumuchu 🙂

Shark
Shark
8 miesięcy temu

piszczek asystent buahahahaha,jeszcze wojtunio Kowalczyk na kierownika bufetu,tomcio hajto na rzecznika i sztab gotowy

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
8 miesięcy temu
Reply to  Shark

I Kucharski na skarbnika 😀 😀

F91-DudeLange
F91-DudeLange(@f91-dudelange)
8 miesięcy temu

XD

polacy.jpg
Naczelny hejter
Naczelny hejter
8 miesięcy temu

zabawnie byloby jakby Kulesza pod wplywem chwili jednak podpisal kogos innego, a tu Adam juz sztab kompletowal xD

Fidel
Fidel
8 miesięcy temu

Mioduski by tak zrobił

Ancymon
Ancymon
8 miesięcy temu

„Łukasz nie ma papierów trenerskich” Jest inteligentny, bystry. Ma ogromną wiedzę praktyczną, doświadczenie. Współpracował ze świetnymi fachowcami, ogarnia taktykę. Ma autorytet i jest lubiany przez ludzi.Czego mogą Go nauczyć polscy trenerzy w „kuleszówce”?.

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
8 miesięcy temu

Jest nadzieja że tylko na dwa mecze.
Powołanie Nawałki to smutny czas dla kibiców.
Nigdy tego nie zrozumiem.
Czy my jesteśmy narodem idiotów?

Zibitop
Zibitop
8 miesięcy temu

Nic nie słychać czy wróci Tomek Iwan

Damian
Damian
8 miesięcy temu

Pan Adam Nawałka to zgrana karta, miał swoje pięć minut i wystarczy. Nie popisał się również w Lechu, aczkolwiek praca trenera od selekcjonera trochę się różni. Nie pracuje od kilku lat, możliwe – że trochę mu umknęło. Wysoce żenująca -w przypadku tego kandydata – jest wiara w przesądy, mierzenie szafek, autokar do tyłu etc. Nie wiem dlaczego opinia publiczna, komentatorzy tak bardzo go faworyzują. Czyżby nie pamiętali tych wszystkich blamaży!? Już raz wszyscy byli za Smudą i słabo to wyszło, powrót Piechniczka tez być nieciekawy. Ps. Lewandowskiemu to pasuje, bo będzie miał selekcjonera w kieszeni.

ARON
ARON
8 miesięcy temu

Kurwa czytam te komentarze i nie wierzę.Bardzo dobry wybór razem z Piszczkiem jak najbardziej Polski trener zagraniczni mają nas gdzieś tak jak piłkarze teksty typu jakim głupim narodem jesteśmy bo obcokrajiwcowa nie bierzemy to dopiero jest głupie.Powodzenia Adam wybór Łukasza jak najbardziej trafne słuchałem jego analiz gość ma mega wiedzę i doświadczenie.Trzymam kciuki i będzie dobrze hetero teraz się nie przejmuj jak wygrasz to będzie odwrotnie zjebany Polski naród.

JOZZI
JOZZI
8 miesięcy temu

Team Manager jak złoto. Koleś tam siedzi od lat jest od podawania wody w hotelu plus zadbania o to żeby pościel w łóżkach była ciepła. Ewidentnie brakuje kolesia od Playstation czyli dyrektora Iwana. Futbolowi decydenci.