Kulą u nogi Korony są długi. Spłaciliśmy już 11 milionów

Opublikowane 07.12.2021 08:55 przez

Jakub Białek

– Wiele osób rzuca takie hasło, że postawiliśmy wszystko na jedną kartę. W programie wspominaliście „Ekstraklasa albo śmierć”. Nic z tych rzeczy. Kulą u nogi Korony są niestety długi. Przez ostatnie dwanaście miesięcy spłaciliśmy blisko jedenaście milionów długów. W tej chwili Korona ma nieco ponad osiem milionów złotych zobowiązań. Spłacamy je regularnie i żadne nie ma natury natychmiastowej spłaty – mówi w programie „Weszłopolscy” Łukasz Jabłoński, prezes Korony, z którym podsumowaliśmy jesień w wykonaniu kieleckiego klubu. Dlaczego zwrócił się do miasta z prośbą o dokapitalizowanie i czym przekona nowego trenera?

Duże rozczarowanie? Lekkie rozczarowanie? Czy może wszystko idzie zgodnie z planem, skoro Korona kończy na trzecim miejscu? Jakie uczucia panują w Kielcach po tej rundzie?

Na pewno jest bardzo duży niedosyt, ale mimo wszystko chcemy z pokorą przyjąć tę trzecią pozycję w tabeli i się z niej cieszyć. Oczywiście, na początku sezonu określiliśmy jasny cel, jakim jest bezpośredni awans do Ekstraklasy. Niestety, zamiast miejsca 1-2 mamy trzecie i brakuje nam czterech punktów do drugiej lokaty, dziewięć do pierwszej. Ale jak mówiłem – trzeba to przyjąć z pokorą. Na pewno cieszy zwycięstwo z GKS-em Jastrzębie. Piłkarze będą mieli lżejsze głowy na urlopie i mam nadzieję, że wrócą silniejsi i zaczniemy drugą rundę zdecydowanie lepiej.

Jak to jest rywalizować o trenerów z Legią? Mamy wrażenie, że rywalizujecie o dwóch. Po pierwsze – Aleksandar Vuković był widziany niedawno na trybunach w Kielcach i wiadomo, że to postać związana z Koroną, a on sam mówi, że może wrócić do Legii, bo ma kontrakt. Leszek Ojrzyński też z wami rozmawia, ale też sugeruje go się Legii jako rozwiązanie tymczasowe. Jak chcecie – niezależnie od nazwiska – przekonać nowego trenera?

Myślę, że nie rywalizujemy z Legią. Gramy w innej lidze. Chcemy przekonać potencjalnych trenerów tym nowym projektem Korony. Zmieniło się w klubie niemalże wszystko – właściciel, prezes, mamy głównego sponsora i prezesa rady nadzorczej w postaci Piotra Dulnika. A przede wszystkim jest dyrektor sportowy, czyli Paweł Golański. Myślę, że to jest taki pewnik dla trenerów, że jest jakiś plan na ten klub i chcemy doprowadzić do stabilności. Wiem, że wcześniej humorystycznie podchodziliście do długofalowej wizji Korony Kielce, ale mimo wszystko mam nadzieję, że uda się osiągnąć stabilizację w klubie i to przekona następnego trenera.

Nie widzieliście żadnej szansy, że to się może jeszcze udać z Dominikiem Nowakiem? Pierwsza liga jest mocno przewrotna, a sam dorobek punktowy nie sugerował, że potrzebna jest zmiana na już.

Jakiś czas rozmawialiśmy na ten temat. Gdy zatrudnialiśmy trenera Nowaka, chcieliśmy odwrócić bolączkę polskiej piłki, w której trudno utrzymać się trenerom – poza nielicznymi wyjątkami – dłużej niż jeden sezon. Ale niestety, nie udało się. Ostatnie wyniki, ta sinusoida, cel, do którego musimy dążyć, nie pozwoliły na to, by kontynuować tę współpracę. Mówię to z bólem serca, ale trzeba było podjąć taką decyzję. Czasami ta najtrudniejsza decyzja jest lepsza niż brak tej decyzji.

Zwrócił się pan ostatnio do miasta z prośbą o dokapitalizowanie Korony w kwocie 3,5 miliona złotych. Jednym z pierwszych haseł nowej ekipy w klubie było to, że już nie będzie proszenia w mieście o pieniądze. Skąd zmiana tego założenia, które wam przyświecało?

Założenie jest cały czas takie samo: usamodzielnienie i zrównoważenie budżetu Korony. Co rozumiemy przez równowagę budżetową? To, by wydatki i przychody były na tym samym poziomie. Należy wziąć pod uwagę, że zastaliśmy klub z długami rzędu 17 milionów złotych. W tej chwili – oprócz pracy nad zaspokojeniem potrzeb finansowych na bieżący sezon – musimy pracować na spłacenie zobowiązań, stąd wziął się wniosek o dokapitalizowanie. Mała poprawka – pierwotnie miała to być kwota 5,9 milionów złotych, ale radni postawili sprawę jasno, że na tę chwilę jest szansa na 3,5 miliony złotych, a w przyszłości zobaczymy, jak Korona będzie wyglądała nie tyko od strony sportowej, ale i organizacyjnej. Wtedy będzie decyzja, co dalej z Koroną. W tym momencie mogę powiedzieć, że brakuje mi w kasie blisko 2,4 miliony. Mimo wszystko jestem nastawiony optymistycznie.

KORONA BYŁA SOLĄ W OKU. CHCIAŁBYM, ŻEBY BYŁA OCZKIEM W GŁOWIE. DUŻY WYWIAD Z ŁUKASZEM JABŁOŃSKIM

Co, jeśli nie uda się awansować? Dalej będziemy oglądali Koronę, która walczy o awans czy jednak będzie to zupełnie inny klub?

Takie samo pytanie padło na sesji rady miasta. Ja oczywiście jak najmniej chciałbym mówić publicznie na temat „co się stanie, jeżeli Korona nie awansuje”. Ale mimo wszystko udzieliłem tej odpowiedzi. Musimy podchodzić do prowadzenia klubu w sposób odpowiedzialny. Nie mamy stuprocentowej pewności, czy Korona awansuje. Jeśli nie, trzeba będzie podjąć męską decyzję: podejmujemy walkę w następnym sezonie, ale wtedy będą potrzebne pieniądze od właściciela? Albo dostosowujemy klub organizacyjnie do warunków pierwszoligowych, tak, by budżet był równy budżetom, które panują w pierwszej lidze?

Nie boi się pan, że pójdziecie ścieżką wydeptaną przez ŁKS, gdzie szykują się zmiany, bo było podejście „albo Ekstraklasa, albo będzie ciężko”?

Wiele osób rzuca takie hasło, że postawiliśmy wszystko na jedną kartę. W programie wspominaliście „Ekstraklasa albo śmierć”. Nic z tych rzeczy. Kulą u nogi Korony są niestety długi. Przez ostatnie dwanaście miesięcy spłaciliśmy blisko jedenaście milionów długów. W tej chwili Korona ma nieco ponad osiem milionów złotych zobowiązań. Spłacamy je regularnie i żadne nie ma natury natychmiastowej spłaty.

To zobowiązania licencyjne?

Nie. Korona nie ma żadnych zobowiązań licencyjnych od stycznia 2021 roku. Nie ma obawy. Od listopada ubiegłego roku nie było żadnego opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń. Dużo wcześniej występuje do właściciela z tego typu tematami, żeby nie podążyć drogą poprzedników, którzy jechali do samego końca, aż do wyczerpania wszystkich możliwości układowych i dopiero wtedy pukali do właściciela, że nie mamy powietrza, nie dajemy rady, pomóżcie.

Jak z perspektywy rundy oceniacie letnie transfery? Trafiło do was dużo doświadczonych piłkarzy, między innymi Adam Frączczak, który świetnie zaczął, a później wyglądał nieco gorzej.

Nigdy nie zdarzy się tak, żeby w klubie sportowym wszystkie transfery w stu procentach wypaliły. Adam Frączczak? Myślę, że to kluczowa postać w składzie Korony i tak będzie dalej. Ogłosiliśmy, którym zawodnikom dajemy wolną rękę. Z letniego okienka to skrócenie dwóch wypożyczeń – Bortniczuka i Lewandowskiego. Pozostałe transfery uważam osobiście za bardzo udane. Niestety Frączczaka dopadła kontuzja, ale wierzę, że w następnej rundzie będzie w takiej samej formie, jak na początku, będzie błyszczał i stanowił o sile tej drużyny.

W skali szkolnej jaką ocenę wystawia pan za lato?

Piątkę.

Rozmawiali WESZŁOPOLSCY

CZYTAJ TAKŻE:

Fot. newspix.pl

Weszło
20.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Gdyby Polacy mieli głosować, zastanawiam się jak wysoko znalazłoby się na liście najpilniejszych potrzeb – priorytetowych do rozwiązania problemów – nasze miejsce w rankingu UEFA. Czy na pierwszym? A może jednak trzecim? Czy jednak znalazłby się tak daleko, że aby je dostrzec na hipotetycznej liście, trzeba by użyć tego niedawno wysłanego na orbitę teleskopu? Jest […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Klimek: – Jeszcze nie musi pan kupować stroju Borata!

– Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Premier League jest coraz bardziej toksyczna, ale władze są same sobie winne

Wczoraj Boris Johnson podjął decyzję o normalizacji życia z wirusem COVID-19. Od przyszłego czwartku w Anglii zniknie obowiązek certyfikatów szczepień, noszenia maseczek oraz pracy zdalnej. Dla wielu osób – wreszcie. Dla innych – zbyt wczesna inicjatywa. Uderza jednak to, że konkretną decyzję w sprawie całego kraju podjęto szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
20.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Gdyby Polacy mieli głosować, zastanawiam się jak wysoko znalazłoby się na liście najpilniejszych potrzeb – priorytetowych do rozwiązania problemów – nasze miejsce w rankingu UEFA. Czy na pierwszym? A może jednak trzecim? Czy jednak znalazłby się tak daleko, że aby je dostrzec na hipotetycznej liście, trzeba by użyć tego niedawno wysłanego na orbitę teleskopu? Jest […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Klimek: – Jeszcze nie musi pan kupować stroju Borata!

– Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Premier League jest coraz bardziej toksyczna, ale władze są same sobie winne

Wczoraj Boris Johnson podjął decyzję o normalizacji życia z wirusem COVID-19. Od przyszłego czwartku w Anglii zniknie obowiązek certyfikatów szczepień, noszenia maseczek oraz pracy zdalnej. Dla wielu osób – wreszcie. Dla innych – zbyt wczesna inicjatywa. Uderza jednak to, że konkretną decyzję w sprawie całego kraju podjęto szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Weszło
14.01.2022

Dyrektor sportowy Wolfsburga dla Weszło. „Niewielu jest tak uzdolnionych piłkarzy jak Kamiński”

– Chcemy, żeby Kamiński od lata grał u nas maksymalnie dużo i wszedł na poziom Bundesligi tak szybko, jak to możliwe – mówi w rozmowie z Weszło Marcel Schäfer, dyrektor sportowy VfL Wolfsburg. Na jakiej pozycji widzi Polaka jego nowy klub? Czy będzie wprowadzany powoli, a może od razu ma walczyć o wyjściowy skład? Jakim […]
14.01.2022
Weszło
13.01.2022

Co zrobić z ambicją Fabiana Piaseckiego?

Śląsk Wrocław skrócił wypożyczenie Fabiana Piaseckiego, co oznacza, że problematyczna sytuacja sprzed pół roku wraca do punktu wyjścia. Napastnik nie będzie czarował już w Stali Mielec, która nie znalazła środków na to, by go wykupić. A jednocześnie znów czeka go walka o miejsce w składzie z Erikiem Exposito, która nie musi zakończyć się powodzeniem. Pat […]
13.01.2022
Weszło
12.01.2022

Rasistowska Legia jest za Armenią, więc pozwoliła na pobicie Emreliego. Tak było! Naprawdę!

Pobicie Mahira Emreliego to sprawa, której nie należy bagatelizować. Zwłaszcza w świetle faktów, jakich dostarcza nam prawnik azerskiego piłkarza. Wydawało się, że to kwestia, którą powinni rozstrzygnąć policjanci, kierownictwo Legii i prawnicy zawodnika? Nic bardziej mylnego. To o wiele grubsza historia. Polityczna. Nie możemy wykluczyć, że mówimy o akcie potężnej rasowej niechęci i międzynarodowym skandalu. […]
12.01.2022
Bundesliga
11.01.2022

Gdzie trafia Kamiński? Pigułka wiedzy: 15 faktów o VfL Wolfsburg

VfL Wolfsburg. Klub z dużymi tradycjami wśród polskich piłkarzy. Stabilne przedsiębiorstwo Volkswagena, które nie musi przestrzegać zasady 50+1. I jednocześnie zespół w kryzysie, którego trener wisi na włosku i który nie zamierza sprowadzać zimą nowych zawodników. Wiosną czeka go trudna walka o utrzymanie. Gdzie trafi latem Jakub Kamiński? Przygotowaliśmy dla was pigułkę wiedzy, czyli 15 […]
11.01.2022
Liczba komentarzy: 9
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ProfesorKuleszówki
ProfesorKuleszówki
1 miesiąc temu

Kulą u nogi kieleckich podatników jest Korona.

Sentino
Sentino
1 miesiąc temu

Gdy zatrudnialiśmy trenera Nowaka, chcieliśmy odwrócić bolączkę polskiej piłki, w której trudno utrzymać się trenerom – poza nielicznymi wyjątkami – dłużej niż jeden sezon. Ale niestety, nie udało się.
————————-

Co za typ… Nie udało się? Po prostu nie wytrzymaliście ciśnienia, typowy prezesina z polskiej piłki, wyjebać trenera najłatwiej, a w mediach opowiadać bajki o długofalowej wizji. Jeszcze żeby ten Nowak miał jakieś złe wyniki ale 3 miejsce?

Zygmunt Karabasz
Zygmunt Karabasz(@zygmunt-karabasz)
1 miesiąc temu

A skąd Korona bierze kasę na spłatę długów? Oczywiście od miasta. Najpierw prywatny inwestor odkupił Korone za pół darmo, następnie naściągał szrotu i narobił większych długów. Potem miasto odkupiło klub i spłaca długi. KABARET. Oczywiście warto wspomnieć, że Kielce jako biedniejszy region kraju dostaje janosikowe, tak więc wszyscy składamy się na ten cyrk.

Thiago
Thiago(@thiago)
1 miesiąc temu

Żałosne. Najpier Golański w wywiadzie w co drugim zddaniu sam sobie zaprzeczał, a teraz jeszcze ten wystawia sobie piątke… a kto zatrudniał Nowaka i się zgadzał na kontrakt z nim? Skoro go zwolniliście to znaczy, że to był błąd i prezes oraz Golanski ( dyrektor sporotwy ) tez ponosi za to wine! Golanski cos tam gadał, ze bierze to na klate, ale jakie konsekwencje poniósł? Zadne! Najłatwiej trenera zwolnić. I widze, ze w Koronei wraca stare – najpierw gadali, że juz nigdy miasto o kase nie beda prosili, co najwyżej będa brali pozyczki do spłacenia, a teraz chcą kase od miasta. Gadali, że trener bedzie miał czas, a po pierwszych niepowodzeniach od razu go wywalili! Patolgoia polskiej piłki w pełnej okazałości, brak konsekwcencji! Za to co robicie zycze wam brak awansu!

tytus
tytus(@tytus)
1 miesiąc temu

Spłaciliśmy… Miasto spłaciło jak robi co roku w Koronie i dziesiątkach innych klubów.

Rycerz w ortalionowej zbroi
Rycerz w ortalionowej zbroi
1 miesiąc temu

Widzicie te tłumy turystów i inwestorów, które ciągną do Kielc, bo Korona tak świetnie promuje miasto za jedynie 3.5 bańki? Ja to nawet nie wiedziałem, że jest takie miasto, ale dzięki Koroneczce już wiem i na pewno w najbliższe wakacje tam pojadę, nie do Barcelony czy Rzymu.

Mks
Mks
1 miesiąc temu

Długi powinien oddawać kuzera i bartoszek!!!!

qdlaty81
qdlaty81(@qdlaty81)
1 miesiąc temu

No. 8mpln zadluzenia.
Brakuje 3,5mpln do budzetu.
Ocena 5

Meto
Meto
1 miesiąc temu

Widzę, że mamy w dyskusji samych dopierdlaczy, obojętnie komu, obojętnie na jaki temat byle dopierdolić. Ok. Jeżeli ta krytyka jest konstruktywna i służy wyjaśnieniu zagmatwanych tematów lub zadaje kłam pokrętnym wyjaśnieniom adwersarza, to ja jestem na tak, natomiast rzucanie górnolotnych frazesów , oklepanych komunałów niczemu nie służy, a przystępując do dyskusji nie przygotowani ośmieszacie się Panowie. Nie bronię obecnego zarządu Korony ani nie oceniam co zrobili dobrze czy źle, mam w dupie jaką politykę transferowa prowadzą ale w przeciwieństwie do Was zapoznałem się ze sprawozdaniami finansowymi Korony S.A dostępnymi w sieci, które spółka musi publikować i wam radzę zrobić to samo zanim zaczniecie pierdolić głupoty po raz kolejny.

Suche Info
20.01.2022

Piotr Koźmiński: Zvonimir Kozulj podpisał kontrakt z Termaliką

Powroty do Ekstraklasy są zawsze głośnym tematem i przywołują wiele wspomnień. Piotr Koźmiński za pośrednictwem Twittera poinformował, że Zvonimir Kożulj podpisał kontrakt z Bruk-Betem.  Bośniak w przeszłości występował w Pogoni Szczecin. W ekipie Portowców rozegrał 58 oficjalnych spotkań. Strzelił 12 bramek i 11 asyst. Przez pewien czas był uważany za gwiazdę ligi, ale na początku […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Daily Star: Paul Pogba chce odejść do Realu Madryt

Nie jest tajemnicą, iż Manchester United chciałby zatrzymać w swoich szeregach francuskiego pomocnika. Jakiś czas temu „Czerwone Diabły” przedstawiły Paulowi Pogbie propozycję nowej umowy. Jednak reprezentant Francji na razie nie przedłużył kontraktu z angielskim klubem i wielce prawdopodobne, że w ogóle tego nie zrobi. Francuski zawodnik kończy kontrakt z Manchesterem United w czerwcu, więc wzbudza […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Gdyby Polacy mieli głosować, zastanawiam się jak wysoko znalazłoby się na liście najpilniejszych potrzeb – priorytetowych do rozwiązania problemów – nasze miejsce w rankingu UEFA. Czy na pierwszym? A może jednak trzecim? Czy jednak znalazłby się tak daleko, że aby je dostrzec na hipotetycznej liście, trzeba by użyć tego niedawno wysłanego na orbitę teleskopu? Jest […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

The Telegraph: Everton zainteresowany zatrudnieniem Fabio Cannavaro

Nowego menedżera szuka klub, który jako jeden z zaledwie sześciu nigdy nie spadł z Premier League, a jego poprzednimi szkoleniowcami byli Carlo Ancelotti i Rafael Benitez. Wcześniej mówiło się o tym, że Everton chciał, by Martinez objął pogrążoną w kryzysie drużynę, nie rezygnując tym samym z posady selekcjonera. Miałby więc łączyć obie fuchy. Nie było […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

AFE upomina Barcelonę w sprawie Dembele

Dochodzi coraz więcej informacji na temat przedłużającej się sagi z francuskim skrzydłowym. W sprawę wmieszał się związek zawodowych piłkarzy w Hiszpanii (AFE). Ousmane Dembele nie znalazł się w kadrze FC Barcelony na dzisiejszy mecz Pucharu Króla, w którym rywalem Dumy Katalonii będzie Athletic Bilbao. Wiele wskazuje na to, że Francuza w barwach tego klubu już […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Radomiak zatrzyma lidera zespołu. Wkrótce przedłużenie umowy

Zimowe okienko transferowe w Ekstraklasie trwa. Jak udało nam się ustalić, w najbliższym czasie poznamy ostateczną decyzję co do przyszłości obrońcy Radomiaka Radom, Mateusza Cichockiego. Kontrakt jednego z liderów beniaminka ligi wygasa wraz z końcem sezonu. W tureckim Belek toczyły się rozmowy w sprawie tego, gdzie Cichocki zagra w przyszłym sezonie. Radomiak Radom od dawna […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Klimek: – Jeszcze nie musi pan kupować stroju Borata!

– Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Kadra coraz droższa. PZPN podwyższył ceny biletów

29 marca reprezentacja Polski rozegra mecz na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Rywalem będą Szwedzi lub Czesi, ale kluczowym pytaniem pozostaje to, o jaką stawkę będzie toczyć się rywalizacji. Jeśli kilka dni wcześniej przegramy z Rosją, drugi marcowy mecz będzie tylko starciem towarzyskim. Jeśli wygramy, powalczymy o wyjazd do Kataru. PZPN podał informacje dotyczące biletów na […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Vagner Love wyląduje w Danii

Wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy kolejny przystanek, który na trasie swojej kariery zaliczy Vagner Love. Brazylijczyk, mimo że w czerwcu skończy 38 lat, wciąż budzi zainteresowanie niezłych klubów. Tym razem trafić ma do FC Midtjylland.  Według Fabrizio Romano ruch zostanie oficjalnie potwierdzony w ciągu najbliższych godzin. Vagner Love ma pomóc zespołowi z Herning w […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Premier League jest coraz bardziej toksyczna, ale władze są same sobie winne

Wczoraj Boris Johnson podjął decyzję o normalizacji życia z wirusem COVID-19. Od przyszłego czwartku w Anglii zniknie obowiązek certyfikatów szczepień, noszenia maseczek oraz pracy zdalnej. Dla wielu osób – wreszcie. Dla innych – zbyt wczesna inicjatywa. Uderza jednak to, że konkretną decyzję w sprawie całego kraju podjęto szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Bartosz Kwiecień odchodzi z Jagiellonii

Zapadła kolejna decyzja personalna w Jagiellonii Białystok. Piątym piłkarzem, który opuścił klub z Podlasia, jest Bartosz Kwiecień.  Wcześniej z Jagi odszedł Dani Quintana, a Godfrey Stephen (Dinamo Tbilisi), Krzysztof Toporkiewicz (Stomil Olsztyn) i Eryk Matus (Wigry Suwałki) udali się na wypożyczenia (tak jak Luka Gugeszaszwili, ale Gruzin stale przebywa na tej zasadzie w innych zespołach). […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Mama strzelała gole Hiszpanii, tata zdobywał medale MP, syn gra na ME. Poznajcie historię Pietrasików

Rodzina Pietrasików to prawdziwe sportowe świry. Grzegorz uprawiał handball – przez lata bronił w Anilanie, z którą sięgał po medale mistrzostw Polski. Jego żona Katarzyna grała w piłkarskiej reprezentacji. Ariel wchodzi z przytupem do kadry Patryka Rombla (mecz z Norwegią dziś o 20.30), a nie należy też zapominać o trzy lata młodszej od niego Ewie, […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Rangnick o ściągnięciu z boiska Ronaldo: – Być może kiedyś sam będzie w takiej w sytuacji

Manchester United poradził sobie wczoraj z Brentford, wygrywając 3-1, ale w mediach po tym zwycięstwie sporo mówi się też o zachowaniu Cristiano Ronaldo, który nie krył irytacji po tym, gdy został ściągnięty z boiska.  Do zmiany doszło w 71. minucie przy stanie 2-0 dla Czerwonych Diabłów. Portugalczyka decyzją Ralfa Rangnicka zastąpił Harry Maguire, a przy […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Kolejny obrońca opuszcza Arsenal. Kierunek? Włochy

Kolejny zawodnik opuszcza szeregi Arsenalu. Niedawno Sead Kolasinac przeniósł się na stałe do Marsylii, a teraz w jego ślady idzie Pablo Mari. Hiszpan trafił do Udinese Calcio.  Na razie na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Wcześniej na podobnych warunkach inny zawodnik Kanonierów, Ainsley Maitland-Niles, wzmocnił AS Romę. 28-letni Mari do Arsenalu trafił w lipcu 2020 […]
20.01.2022
Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022