Kulą u nogi Korony są długi. Spłaciliśmy już 11 milionów

Opublikowane 07.12.2021 08:55 przez

Jakub Białek

– Wiele osób rzuca takie hasło, że postawiliśmy wszystko na jedną kartę. W programie wspominaliście „Ekstraklasa albo śmierć”. Nic z tych rzeczy. Kulą u nogi Korony są niestety długi. Przez ostatnie dwanaście miesięcy spłaciliśmy blisko jedenaście milionów długów. W tej chwili Korona ma nieco ponad osiem milionów złotych zobowiązań. Spłacamy je regularnie i żadne nie ma natury natychmiastowej spłaty – mówi w programie „Weszłopolscy” Łukasz Jabłoński, prezes Korony, z którym podsumowaliśmy jesień w wykonaniu kieleckiego klubu. Dlaczego zwrócił się do miasta z prośbą o dokapitalizowanie i czym przekona nowego trenera?

Duże rozczarowanie? Lekkie rozczarowanie? Czy może wszystko idzie zgodnie z planem, skoro Korona kończy na trzecim miejscu? Jakie uczucia panują w Kielcach po tej rundzie?

Na pewno jest bardzo duży niedosyt, ale mimo wszystko chcemy z pokorą przyjąć tę trzecią pozycję w tabeli i się z niej cieszyć. Oczywiście, na początku sezonu określiliśmy jasny cel, jakim jest bezpośredni awans do Ekstraklasy. Niestety, zamiast miejsca 1-2 mamy trzecie i brakuje nam czterech punktów do drugiej lokaty, dziewięć do pierwszej. Ale jak mówiłem – trzeba to przyjąć z pokorą. Na pewno cieszy zwycięstwo z GKS-em Jastrzębie. Piłkarze będą mieli lżejsze głowy na urlopie i mam nadzieję, że wrócą silniejsi i zaczniemy drugą rundę zdecydowanie lepiej.

Jak to jest rywalizować o trenerów z Legią? Mamy wrażenie, że rywalizujecie o dwóch. Po pierwsze – Aleksandar Vuković był widziany niedawno na trybunach w Kielcach i wiadomo, że to postać związana z Koroną, a on sam mówi, że może wrócić do Legii, bo ma kontrakt. Leszek Ojrzyński też z wami rozmawia, ale też sugeruje go się Legii jako rozwiązanie tymczasowe. Jak chcecie – niezależnie od nazwiska – przekonać nowego trenera?

Myślę, że nie rywalizujemy z Legią. Gramy w innej lidze. Chcemy przekonać potencjalnych trenerów tym nowym projektem Korony. Zmieniło się w klubie niemalże wszystko – właściciel, prezes, mamy głównego sponsora i prezesa rady nadzorczej w postaci Piotra Dulnika. A przede wszystkim jest dyrektor sportowy, czyli Paweł Golański. Myślę, że to jest taki pewnik dla trenerów, że jest jakiś plan na ten klub i chcemy doprowadzić do stabilności. Wiem, że wcześniej humorystycznie podchodziliście do długofalowej wizji Korony Kielce, ale mimo wszystko mam nadzieję, że uda się osiągnąć stabilizację w klubie i to przekona następnego trenera.

Nie widzieliście żadnej szansy, że to się może jeszcze udać z Dominikiem Nowakiem? Pierwsza liga jest mocno przewrotna, a sam dorobek punktowy nie sugerował, że potrzebna jest zmiana na już.

Jakiś czas rozmawialiśmy na ten temat. Gdy zatrudnialiśmy trenera Nowaka, chcieliśmy odwrócić bolączkę polskiej piłki, w której trudno utrzymać się trenerom – poza nielicznymi wyjątkami – dłużej niż jeden sezon. Ale niestety, nie udało się. Ostatnie wyniki, ta sinusoida, cel, do którego musimy dążyć, nie pozwoliły na to, by kontynuować tę współpracę. Mówię to z bólem serca, ale trzeba było podjąć taką decyzję. Czasami ta najtrudniejsza decyzja jest lepsza niż brak tej decyzji.

Zwrócił się pan ostatnio do miasta z prośbą o dokapitalizowanie Korony w kwocie 3,5 miliona złotych. Jednym z pierwszych haseł nowej ekipy w klubie było to, że już nie będzie proszenia w mieście o pieniądze. Skąd zmiana tego założenia, które wam przyświecało?

Założenie jest cały czas takie samo: usamodzielnienie i zrównoważenie budżetu Korony. Co rozumiemy przez równowagę budżetową? To, by wydatki i przychody były na tym samym poziomie. Należy wziąć pod uwagę, że zastaliśmy klub z długami rzędu 17 milionów złotych. W tej chwili – oprócz pracy nad zaspokojeniem potrzeb finansowych na bieżący sezon – musimy pracować na spłacenie zobowiązań, stąd wziął się wniosek o dokapitalizowanie. Mała poprawka – pierwotnie miała to być kwota 5,9 milionów złotych, ale radni postawili sprawę jasno, że na tę chwilę jest szansa na 3,5 miliony złotych, a w przyszłości zobaczymy, jak Korona będzie wyglądała nie tyko od strony sportowej, ale i organizacyjnej. Wtedy będzie decyzja, co dalej z Koroną. W tym momencie mogę powiedzieć, że brakuje mi w kasie blisko 2,4 miliony. Mimo wszystko jestem nastawiony optymistycznie.

KORONA BYŁA SOLĄ W OKU. CHCIAŁBYM, ŻEBY BYŁA OCZKIEM W GŁOWIE. DUŻY WYWIAD Z ŁUKASZEM JABŁOŃSKIM

Co, jeśli nie uda się awansować? Dalej będziemy oglądali Koronę, która walczy o awans czy jednak będzie to zupełnie inny klub?

Takie samo pytanie padło na sesji rady miasta. Ja oczywiście jak najmniej chciałbym mówić publicznie na temat „co się stanie, jeżeli Korona nie awansuje”. Ale mimo wszystko udzieliłem tej odpowiedzi. Musimy podchodzić do prowadzenia klubu w sposób odpowiedzialny. Nie mamy stuprocentowej pewności, czy Korona awansuje. Jeśli nie, trzeba będzie podjąć męską decyzję: podejmujemy walkę w następnym sezonie, ale wtedy będą potrzebne pieniądze od właściciela? Albo dostosowujemy klub organizacyjnie do warunków pierwszoligowych, tak, by budżet był równy budżetom, które panują w pierwszej lidze?

Nie boi się pan, że pójdziecie ścieżką wydeptaną przez ŁKS, gdzie szykują się zmiany, bo było podejście „albo Ekstraklasa, albo będzie ciężko”?

Wiele osób rzuca takie hasło, że postawiliśmy wszystko na jedną kartę. W programie wspominaliście „Ekstraklasa albo śmierć”. Nic z tych rzeczy. Kulą u nogi Korony są niestety długi. Przez ostatnie dwanaście miesięcy spłaciliśmy blisko jedenaście milionów długów. W tej chwili Korona ma nieco ponad osiem milionów złotych zobowiązań. Spłacamy je regularnie i żadne nie ma natury natychmiastowej spłaty.

To zobowiązania licencyjne?

Nie. Korona nie ma żadnych zobowiązań licencyjnych od stycznia 2021 roku. Nie ma obawy. Od listopada ubiegłego roku nie było żadnego opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń. Dużo wcześniej występuje do właściciela z tego typu tematami, żeby nie podążyć drogą poprzedników, którzy jechali do samego końca, aż do wyczerpania wszystkich możliwości układowych i dopiero wtedy pukali do właściciela, że nie mamy powietrza, nie dajemy rady, pomóżcie.

Jak z perspektywy rundy oceniacie letnie transfery? Trafiło do was dużo doświadczonych piłkarzy, między innymi Adam Frączczak, który świetnie zaczął, a później wyglądał nieco gorzej.

Nigdy nie zdarzy się tak, żeby w klubie sportowym wszystkie transfery w stu procentach wypaliły. Adam Frączczak? Myślę, że to kluczowa postać w składzie Korony i tak będzie dalej. Ogłosiliśmy, którym zawodnikom dajemy wolną rękę. Z letniego okienka to skrócenie dwóch wypożyczeń – Bortniczuka i Lewandowskiego. Pozostałe transfery uważam osobiście za bardzo udane. Niestety Frączczaka dopadła kontuzja, ale wierzę, że w następnej rundzie będzie w takiej samej formie, jak na początku, będzie błyszczał i stanowił o sile tej drużyny.

W skali szkolnej jaką ocenę wystawia pan za lato?

Piątkę.

Rozmawiali WESZŁOPOLSCY

CZYTAJ TAKŻE:

Fot. newspix.pl

Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
1 liga
26.01.2022

Widzew remisuje z Unionem Berlin! „Nikt nie miał tak mocnego sparingpartnera”

Żaden polski klub nie miał zimą tak ciekawego sparingpartnera jak… pierwszoligowiec. Widzew Łódź zmierzył się dziś z Unionem Berlin. O klasie tego rywala nikogo nie trzeba przekonywać – to czwarta drużyna Bundesligi (rewelacja rozgrywek), która po bardzo udanym poprzednim sezonie (Union miał bronić się przed spadkiem, a dotarł do Ligi Konferencji) wskoczyła na jeszcze wyższy […]
26.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Bayern i sztuka odpuszczania, gdy jest za drogo 

Podczas gdy PSG, Manchester City czy Chelsea są zasilane ogromnymi pieniędzmi krezusów i ich wydatki na rynku transferowym z ostatniej dekady idą w miliardy euro, Bayern opiera swój budżet na tym, co sobie wypracuje, a gdy Niklas Süle oczekuje zbyt dużej podwyżki, po prostu z niego rezygnuje. Rynek transferowy zamyka Bawarczyków w potrzasku. Z jednej […]
25.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Erling Haaland. Dlaczego ciągle łapie kontuzje?

Robert Lewandowski? Postawny, nabity, świetnie dbający o swoje ciało, omijający kontuzje. Erling Haaland? Postawny, nabity, świetnie dbający o swoje ciało, co chwilę wpadający w drobne urazy. Norweg doznał właśnie ósmej kontuzji od maja 2020 roku (!), co nakazuje powoli zastanawiać się – czy zdrowie nie przeszkodzi mu w zrobieniu wielkiej kariery? Erling Haaland – historia […]
25.01.2022
Weszło
23.01.2022

Zajrzyjmy do przeszłości. Czy Cezary Kulesza trafiał z trenerami?

Cezary Kulesza ma duże doświadczenie w zatrudnianiu trenerów. Ale nawet mimo bogatej przeszłości na fotelu prezesa Jagiellonii Białystok, wybór przyszłego selekcjonera reprezentacji nie jest łatwy, lekki i przyjemny. Głowa polskiej piłki zadeklarowała, że nowy szkoleniowiec pojawi się 19 stycznia. Ta sztuka się nie udała. Kolejną datą graniczną jest koniec stycznia, co oznacza, że proces rekrutacji […]
23.01.2022
Weszło
22.01.2022

Polacy wychowani w lepszych ligach. Jak sobie radzą w Ekstraklasie?

Potomkowie polskich rodzin żyjących na emigracji, czy po prostu Polacy wychowujący się w innych krajach, to temat, który będzie przewijał się coraz częściej nie tylko w kontekście reprezentacji, ale i transferów do Ekstraklasy. Przez ostatnie 2,5 sezonu naszą ligę zasiliło aż 20 piłkarzy polskiego pochodzenia, którzy albo wychowywali się w zagranicznych klubach albo bardzo wcześnie […]
22.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Liczba komentarzy: 9
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ProfesorKuleszówki
ProfesorKuleszówki
1 miesiąc temu

Kulą u nogi kieleckich podatników jest Korona.

Sentino
Sentino
1 miesiąc temu

Gdy zatrudnialiśmy trenera Nowaka, chcieliśmy odwrócić bolączkę polskiej piłki, w której trudno utrzymać się trenerom – poza nielicznymi wyjątkami – dłużej niż jeden sezon. Ale niestety, nie udało się.
————————-

Co za typ… Nie udało się? Po prostu nie wytrzymaliście ciśnienia, typowy prezesina z polskiej piłki, wyjebać trenera najłatwiej, a w mediach opowiadać bajki o długofalowej wizji. Jeszcze żeby ten Nowak miał jakieś złe wyniki ale 3 miejsce?

Zygmunt Karabasz
Zygmunt Karabasz(@zygmunt-karabasz)
1 miesiąc temu

A skąd Korona bierze kasę na spłatę długów? Oczywiście od miasta. Najpierw prywatny inwestor odkupił Korone za pół darmo, następnie naściągał szrotu i narobił większych długów. Potem miasto odkupiło klub i spłaca długi. KABARET. Oczywiście warto wspomnieć, że Kielce jako biedniejszy region kraju dostaje janosikowe, tak więc wszyscy składamy się na ten cyrk.

Thiago
Thiago(@thiago)
1 miesiąc temu

Żałosne. Najpier Golański w wywiadzie w co drugim zddaniu sam sobie zaprzeczał, a teraz jeszcze ten wystawia sobie piątke… a kto zatrudniał Nowaka i się zgadzał na kontrakt z nim? Skoro go zwolniliście to znaczy, że to był błąd i prezes oraz Golanski ( dyrektor sporotwy ) tez ponosi za to wine! Golanski cos tam gadał, ze bierze to na klate, ale jakie konsekwencje poniósł? Zadne! Najłatwiej trenera zwolnić. I widze, ze w Koronei wraca stare – najpierw gadali, że juz nigdy miasto o kase nie beda prosili, co najwyżej będa brali pozyczki do spłacenia, a teraz chcą kase od miasta. Gadali, że trener bedzie miał czas, a po pierwszych niepowodzeniach od razu go wywalili! Patolgoia polskiej piłki w pełnej okazałości, brak konsekwcencji! Za to co robicie zycze wam brak awansu!

tytus
tytus(@tytus)
1 miesiąc temu

Spłaciliśmy… Miasto spłaciło jak robi co roku w Koronie i dziesiątkach innych klubów.

Rycerz w ortalionowej zbroi
Rycerz w ortalionowej zbroi
1 miesiąc temu

Widzicie te tłumy turystów i inwestorów, które ciągną do Kielc, bo Korona tak świetnie promuje miasto za jedynie 3.5 bańki? Ja to nawet nie wiedziałem, że jest takie miasto, ale dzięki Koroneczce już wiem i na pewno w najbliższe wakacje tam pojadę, nie do Barcelony czy Rzymu.

Mks
Mks
1 miesiąc temu

Długi powinien oddawać kuzera i bartoszek!!!!

qdlaty81
qdlaty81(@qdlaty81)
1 miesiąc temu

No. 8mpln zadluzenia.
Brakuje 3,5mpln do budzetu.
Ocena 5

Meto
Meto
1 miesiąc temu

Widzę, że mamy w dyskusji samych dopierdlaczy, obojętnie komu, obojętnie na jaki temat byle dopierdolić. Ok. Jeżeli ta krytyka jest konstruktywna i służy wyjaśnieniu zagmatwanych tematów lub zadaje kłam pokrętnym wyjaśnieniom adwersarza, to ja jestem na tak, natomiast rzucanie górnolotnych frazesów , oklepanych komunałów niczemu nie służy, a przystępując do dyskusji nie przygotowani ośmieszacie się Panowie. Nie bronię obecnego zarządu Korony ani nie oceniam co zrobili dobrze czy źle, mam w dupie jaką politykę transferowa prowadzą ale w przeciwieństwie do Was zapoznałem się ze sprawozdaniami finansowymi Korony S.A dostępnymi w sieci, które spółka musi publikować i wam radzę zrobić to samo zanim zaczniecie pierdolić głupoty po raz kolejny.

Suche Info
27.01.2022

Chambers piłkarzem Aston Villi

Zupełnie niespodziewanie, bez żadnych przecieków, transferu dokonała Aston Villa. Klub ten wzmocnił Callum Chambers. Chambers podpisał umowę do czerwca 2025 roku. Do tej pory był piłkarzem Arsenalu, ale nie grał tam dużo. W tym sezonie dwa mecze ligowe, w zeszłym dziesięć, kiedy wracał do zdrowia po zerwaniu więzadeł krzyżowych. Jego najlepsze chwile u Kanonierów to […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Piątek będzie miał rywala

Dusan Vlahović odchodzi do Juventusu, ale naiwny był ten, kto myślał, że Fiorentina zostanie tylko z Krzysztofem Piątkiem i Polak będzie grał wszystko od deski do deski. Viola szykuje już zastępstwo dla swojej gwiazdy. Kogo? Arthura Cabrala z FC Basel. Brazylijski strzelec regularnie dziurawi siatki w szwajcarskiej lidze: Sezon 19/20 – 14 goli 20/21- 18 […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Przybyłko: – Rozmawiałem z Legią, ale Chicago Fire było konkretne

Kacper Przybyłko trafił do Chicago Fire i już w debiucie – na razie sparingowym – strzelił swoją pierwszą bramkę. W rozmowie z portalem Meczyki.pl mówił między innymi o zainteresowaniu Legii. Przybyłko stwierdził: – Było blisko Legii, ale oni chyba koncentrują się na lecie. To normalne, że zimą nie ma aż tyle pieniędzy. Były rozmowy, były […]
27.01.2022
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Zmiany w zarządzie Legii

Legia.Net informuje, że dojdzie do zmian w zarządzie Legii. Ten obecnie funkcjonuje w trzyosobowym składzie – Dariusz Mioduski, Tomasz Zahorski i Jarosław Jurczak. Czwartym do brydża ma być Marcin Herra. Zasiada on obecnie w zarządzie Legia Tenis, wcześniej był w spółce PL.2012, która koordynowała polskie przygotowania do mistrzostw Europy, jest także prezesem Arena Operator, która […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Daníel Leó Grétarsson nowym zawodnikiem Śląska

Daníel Leó Grétarsson został nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Islandczyk podpisał kontrakt do czerwca 2025 roku. Grétarsson to środkowy obrońca, w razie potrzeby może obsadzić też lewą stronę defensywy. Ostatnio występował w Blackpool, ale grał tam mało. Zaliczył 12 występów w League One, a po awansie znalazł się jeszcze bardziej w odstawce – trzy mecze na […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

OFICJALNIE: Paweł Wszołek piłkarzem Legii

To już oficjalne – Paweł Wszołek wrócił do Legii. Zawodnik został wypożyczony do końca sezonu 2021/2022. – Paweł Wszołek dobrze spisywał się w Legii i zawsze mogliśmy na nim polegać. Potrzebowaliśmy piłkarza na tę pozycję – mamy Mattiasa Johanssona, a Paweł jest bardziej ofensywnie usposobionym zawodnikiem. Jestem przekonany, że będzie się prezentował tak, jak przed […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kasperczak: – Z wyboru selekcjonera zrobiła się szopka

Henryk Kasperczak nie jest zadowolony z tego, jak długo ciągnie się telenowela z wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wyraził swoją opinię na łamach Sport.Dziennik.pl. Trener stwierdził: – Wydaje mi się, że najpoważniejszym kandydatem do pracy z reprezentacją był Marcel Koller, ale Szwajcar ostatecznie odmówił. Teraz Kulesza chce pokazać, że wskaże swojego kandydata, że nie będzie […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kolejne wzmocnienie Rakowa?

Raków zbroi się na rundę wiosenną Ekstraklasy, ale dotychczasowe posiłki mają mu nie wystarczyć. Klub ściągnął już Deiana Sorescu, Bogdana Racovitana i Szymona Czyża. Teraz czas na napastnika. Miałby nim być Illija Szkurin, informuje portal Meczyki. Szkurin to piłkarz CSKA Moskwa, który przebywa na wypożyczeniu w Dynamie Kijów. W ośmiu ligowych meczach nie strzelił jeszcze […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

„Co ma do tego moja zmarła matka?”, czyli awantura w Serie B

Ostatnia kolejka Serie B. Lecce podejmuje Vicenzę, lider podejmuje czerwoną latarnię tego sezonu rozgrywek na zapleczu włoskiej elity. 2:1 dla faworytów, ale mecz na styku, szalona końcówka. W pewnym momencie doliczonego czasu gry do sędziego podchodzi Riccardo Meggiorini i zaczyna płakać… Kamery rejestrują skargę Meggioriniego, który chwilę wcześniej strzelił gola kontaktowego dla Vicenzy. 36-letni napastnik […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Rangnick jednak na stałe w Manchesterze United?

Czy Manchester United pod wodzą Ralfa Rangnicka stał się potęgą na miarę swojego potencjału? Nie. Czy to jednak oznacza, że trener tymczasowy, bo takim mianem tytułuje się Niemiec, nie zostanie w swojej roli na dłużej niż kolejne kilka miesięcy? Wcale nie jest to powiedziane.  W tekście o początku awaryjnej kadencji Rangnicka w Anglii pisaliśmy: Jeżeli […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

„Boniek sprzątał po Lacie, Kulesza sprząta po Bońku”

Serial „Jak PZPN wybiera selekcjonera?” ciągnie się od miesiąca. Henryk Kasperczak uważa, że z procesu wyboru nowego selekcjonera zrobiła się szopka.  – Zbigniew Boniek sprzątał po Grzegorzu Lacie, teraz Cezary Kulesza sprząta po Bońku. Oni podejmują samodzielnie decyzje. Widać było, że Kulesza nie ma przekonania do Sousy i wykorzystał sytuację, gdy ten zwrócił się do […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kręcina wskazuje wymarzonego kandydata na selekcjonera

Zdzisław Kręcina wskazał swojego wymarzonego kandydata na selekcjonera reprezentacji Polski. I jest to wybór – powiedzmy sobie szczerze – tak nieoczywisty, jak absurdalny.  – Miałbym wymarzonego kandydata – gdyby był dziesięć lat młodszy. To – moim zdaniem – mistrz świata w kategorii dokonywania niemożliwego. Czego by się nie tknął, kogo by nie prowadził, kończyło się […]
27.01.2022