Peszko na tropie spisku. Francuzi mają kompleks Polaków

Opublikowane 30.11.2021 16:17 przez

redakcja

Warto mieć kolegów, którzy wezmą cię w obronę. A tacy, którzy zrobią to nawet kosztem obnażenia własnej niewiedzy? Prawdziwy skarb. Robert Lewandowski powinien cenić przyjaźń ze Sławomirem Peszko, który stanął za swoim kumplem, mimo że do końca nie ogarnia zasad plebiscytu Złotej Piłki.

O kumpelstwie obu panów powszechnie wiadomo, sam Peszko z dumą przypomina w swoim felietonie „Setka z Peszkinem” na meczyki.pl, że był jednym ze świadków na ślubie Lewego. No więc gdy niedocenienie w plebiscycie Złotej Piłki spotkało nie tylko Polaka-rodaka, ale i piłkarza-kumpla, zawodnik Wieczystej stanął za nim murem:

– (…) uważam, że w zwycięstwie pomógł mu (Messiemu – red.) przede wszystkim transfer do PSG. Medialny, głośny, wzbudzający duże emocje na całym świecie. A nie da się ukryć, że Złota Piłka to nagroda właśnie za popularność. I dlatego ten plebiscyt jest tak kontrowersyjny.

– Tak sobie myślę, że może niektórzy, w tym właśnie dziennikarze „FF”, mają jakiś kompleks Roberta Lewandowskiego? Kompleks Polski, kompleks Polaków? Jestem przekonany, że gdyby „Lewy” grał w Paryżu, to by miał już dwie, a kto wie, czy nie trzy Złote Piłki.

A więc Peszko stawia konkretny zarzut: wygraną Messiemu załatwił transfer do PSG, bo dziennikarze „France Football” mieli wybrać swojego. Drogi Sławku, pozwól, że ci to rozpiszemy. Tak z czystego serca, żebyś w przyszłości nie paplał już głupot, skoro zdecydowałeś się na fach felietonisty. Otóż o wyborze Złotej Piłki decydują dziennikarze ze 185 krajów i – uwaga, teraz może nastąpić olśnienie – tylko w jednym z nich funkcjonuje „France Football”. A konkretnie we Francji. To taki kraj na zachód od Niemiec, w których grałeś. Na zachód, czyli tak jakby na lewo.

No to jak to jest – wielka Polska boli cały świat? Czy dziennikarz z Belize też ma kompleks Polski? A ten z Bułgarii? Dokonujący wyboru z Erytrei również chciał być profrancuski? Co z Mikronezją? Może ci wszyscy ludzie chcieli się przypodobać francuskiemu magazynowi? Może byli namawiani? Nie wykluczamy. Być może to znacznie większy spisek, niż może się wydawać.

CZY STOKOWIEC STRZELAŁ DO KENNEDY’EGO? W TAKIM TEMPIE PESZKO OSKARŻY GO TAKŻE O TO

To naprawdę ciekawa teoria, jakoby „France Football” miało w jakikolwiek sposób manipulować wynikami plebiscytu po to, by doceniać piłkarzy grających w Ligue 1 lub PSG. Oto FAKTY:

  • Leo Messi zgarnął pierwszą Złotą Piłkę w historii PSG (dopiero teraz zaczęli kręcić, wcześniej tego nie robili?),
  • piłkarz z Paryża tylko raz znalazł się wcześniej na podium (Neymar w 2017),
  • i generalnie reprezentanci PSG tylko dwa razy byli w piątce (Zlatan w 2013 i Mbappe w 2018),
  • dla porównania piłkarze Bayernu pięć razy sięgali po ZP,
  • a w pierwszej piątce byli 27 razy,
  • piłkarze z Bundesligi znajdowali się w piątce 45 razy, ci z Ligue 1 – 15 razy,

No cóż – klasyczna teoria z dupy. Jak na nasze, to poszkodowani powinni się czuć bardziej Argentyńczycy niż Polacy, bo do 1995 roku plebiscyt nie obowiązywał piłkarzy spoza Europy, przez co np. Diego Maradona nigdy nie otrzymał trofeum (dostał dopiero po latach – honorowe).

CZYTAJ TAKŻE:

Fot. FotoPyK

Liczba komentarzy: 42
Subscribe
Powiadom o
guest
42 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piniu
piniu
1 miesiąc temu
Kandydat na Selekcjonera
Kandydat na Selekcjonera(@kandydat-na-selekcjonera)
1 miesiąc temu

Szkoda, że zamiast promować byłych piłkarzy, którzy posiadają intelektualne predyspozycje do wypowiadania się w sposób merytoryczny i logiczny, promuje się tych, którzy tymi cechami nie grzeszą. Ciągle wyskakuje co powiedział Hajto, Peszko, Tomaszewski. Dlaczego nie można zadzwonić chociażby do Łukasza Piszczka i jego poprosić o opinię lub zaprosić do programu? W złą stronę to idzie.

Gmoch
Gmoch
1 miesiąc temu

Odsłony! Oglądalność! Jest większa szansa, że taki piłkarz coś głupiego chlapnie. W dodatku z reguły ma większe parcie na szkło, więc wyskakuje z czymś kontrowersyjnym. Głupota, a nawet chamstwo dobrze sprzedają się. Jest dobry popyt na to. Merytoryczne komentarze są często gorzej przyjmowane, co widać czasem nawet po reakcjach innych komentujących na Weszło.

Jak coś zbyt długie lub trudne to be:)

Judegan
Judegan
1 miesiąc temu
Reply to  Gmoch

I znów Pizdo jesteś expert od wszystkiego

Cocksucker
Cocksucker
1 miesiąc temu

Bo Piszczek nie chce być medialnym celebrytą jak reszta

piniu
piniu
1 miesiąc temu

Ten Piszczek? To raczej czesiek711

kol. Zenon
kol. Zenon
1 miesiąc temu

Przeczytajcie sobie wywiad z Maciejem Iwańskim, jedynym dziennikarzem z PL, który miał prawo głosu w plebiscycie FF … powiedział kilka mądrych rzeczy, niestety jak czytam tutaj forum to niewielu je zrozumie, a jeszcze mniej odniesie do siebie.

vice-mistrz
vice-mistrz
1 miesiąc temu

Ale przecież Bobik Łobełt nie jest popularniejszy od Messiego, więc o co masz pretensje? 🙂

Ja tu bardziej widzę kompleks polaczków, którzy wszędzie wietrzą spiski i że ktoś robi coś przeciwko nim 🙂

Bobik może jedynie wygrać plebiscyt Przeglądu Sportowego albo jakiegoś Bilda w Niemczech 🙂

Sławek, mniej pij, bo pitolisz trzy po trzy.

Klekot
Klekot
1 miesiąc temu

A czy ktoś bronił przejść lewusowi do PSG albo do Realu Madryt przed laty? Nie. Miał oferty, ale woli siedzieć w strefie komfortu do końca kariery 🙂 Sam jest sobie winien. Gdyby przeszedł do Realu to Perez, by załatwił minimum ze dwie ZP, a tak może sobie jedynie pomarzyć, a jego nachlani kumple mogą doszukiwać się spisku 🙂 A wystarczyło tylko pójść do normalnej ligi 🙂

Radek
Radek
1 miesiąc temu
Reply to  Klekot

Też bym wolał zostać w Bayernie. To wcale niegorszy klub od Realu. Poza tym nie wiadomo jakby mu poszło w Realu. Może byłoby odwrotnie.
Marcin MK-Energy

Imie
Imie
1 miesiąc temu

To prawda, że Francuzi mają kompleks, konkretnie kompleks wyższości, ale akurat Polskę mają zwyczajnie w dupie…

Jerzy
Jerzy
1 miesiąc temu

Ależ oczywiście, że Peszko ma rację: a niby dlaczego france odwołali plebiscyt w zeszłym roku??? Messi gra we francuskim klubie, a Polaczek w niemieckim. Nie chciał/chce grać w innym klubie to niech się nie dziwi. A tak na trzeźwo: po h. mu ten plebiscyt? olać to….

jeremy
jeremy(@jeremy)
1 miesiąc temu
Reply to  Jerzy

Jerzy!!, słowo ma h piszę się przez ch. Rozgryzłeś spiski międzynarodowe ale jeszcze ci jpolska ortografia została

Wojna
Wojna
1 miesiąc temu
Reply to  jeremy

A po polsku pisze się Jeremi, posterunkowy ortografie. Skąd wiesz co za słowo na „h” miał na myśli? Zaistniałeś, jak Szczęsny w kategorii „bramkarz” w plebiscycie FF.

Helder
Helder
1 miesiąc temu

Teoria peszki nie jest wcale bardziej durna od tej waszej głoszącej że 7 złota piłka kończy dyskusję o wyższości jednego nad drugim.

0,7 na siedmiu
0,7 na siedmiu
1 miesiąc temu

Ani Ligi Mistrzów, ani wyjścia z grupy podczas Euro…Menelu, z czym do ludzi?

SEBOL
SEBOL
1 miesiąc temu

Właśnie dołączyliście do Peszki!! XDDD Francja na zachód od Niemiec,to ” tak jakby w lewo”? 😀 No chyba, kurwa, patrząc na atlas geograficzny. Bo w lewo od Niemiec, jest Polska,o dziwo w kierunku wschodnim. A do Francji to trochę w dół i w PRAWO,o czym pewnie nie wiecie- w kierunku południowo – zachodnim…

Adam
Adam
1 miesiąc temu
Reply to  SEBOL

Jak mapę trzymasz południem do góry erudyto

SEBOL
SEBOL
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

???

Różowy Moet
Różowy Moet
1 miesiąc temu
Reply to  SEBOL

Francja-Niemcy-Polska.Łatwiej nie potrafię.

Cała historia.
Cała historia.
1 miesiąc temu

Wy macie kompleks, że ktoś jest od was po prostu lepszy.

Criticball
Criticball(@criticball)
1 miesiąc temu

Czemu ktoś cytuje dywagacje piłkarza z piątego poziomu rozgrywkowego w Polsce?

Pan Peszko Sławomir jest klasycznym przykładem piłkarza wypalonego, który, jednakowoż, cóś by jeszcze chciał zarobić na swojej (za przeproszeniem) legendzie. No to se gra w Wieczystej. I niech se gra, jak chce. Ale kreowanie go na personę, która może oceniać najepszych piłkarzy na świecie, jest żenujące.

Graj pan, panie Sławku, emerycie, w tej swojej Wieczystej, trenowanej przez emeryta i sie pan nie odzywaj w ważnych piłkarskich tematach, albowiem pańskie dywagacje są równie wartościowe, jak wartość sympatycznej drużyny z piątego poziomu rozgrywkowego w Polsce, którą pan reprezentujesz.

No i znajomość, nawet zażyła (bez kontekstów) z Robertem Lewandowskim nie na tu znaczenia.

Radek
Radek
1 miesiąc temu
Reply to  Criticball

Liczą się znajomości nie zapominaj
Carmas

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

A teraz pytanie do tytanów dziennikarstwa z weszło; skoro kilku bilionerów kupiło sobie rzàdy wiemy państw, by powtarzały te same samobójcze i zamordystyczne lockdowny, skoro piłkarskie zadupie, jakim jest przebogaty Katar, mogło sobie kupić delegatów FIFA i mistrzostwa świata, to jaki jest problem, teoretyzujàc rzecz jasna, kupić dwie setki przedstawicieli zawodu pokrewnego prostytucji?

Świat Według Szura
Świat Według Szura
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

Tak tak,Andrzejku kupiono wszystkich!
Przyszedł Pfizer do chińczyków i mówi:wy tacy biedni,stoicie po kostki w ryżu,kraj taki mały nic nie znaczący…może dacie się skorumpować za 1mld dolarów?Chińczycy jak usłyszeli to oszaleli z radości i gadają:Za miliard dolarów to wezmiemy to nawet na siebie,a co!
==================================================
Nastepnie Pfizer udal się do Izraela i mówi:małe to wasze państwo,wpływów żadnych na świecie nie macie,a z sasiadami żyjecie w pokoju więc stac was na zakup szczepionek!Damy wam miliard dolarów,a wy w zamian wydacie 5mld na szczepionki!zydzi jak usłyszeli to podobno od Hajfy po Tel Aviv niosło się gromkie:Geszeft,geszeft,geszeft!
===========================================
Na sam koniec Pfizer zawitał do Polski a jego przedstawiciele głośno krzyknęli :O kurwa mać!Tutaj połowa kraju albo wierzy w Boga albo nie ma wykształcenia…albo jedno i drugie!Mamy przejebane,nikt się nie nabierze!

kol. Zenon
kol. Zenon
1 miesiąc temu

haha …nawet nie potrafisz być sarkastyczny… do Izraela Pfizer nie musiał iść, bo już tam dawno był, zobacz kto jest w grupie zarządzającej. w Polsce Pfizer obecny jest od połowy lat 50′. to dość długo, był czas na przejęcia, łączenia i zapłatę komu i gdzie trzeba. poczytaj tytanie o laboratorium w Wuhan kto finansował i dlaczego USA do tej pory nie wypowiedziało wojny Chińczykom 🙂 … ludzie przestańcie być takimi ignorantami i zanim coś napiszecie/powiecie sprawdźcie źródła swojej „wiedzy”, bo żyjecie jak w bańce, którą tworzą wam od lat PiS i PO, a na arenie międzynarodowej może UE ?? to że Pfizer byłby w stanie wykupić całą Polskę i jeszcze ze trzy państwa ościenne też nie mieści Ci się w pale? oprócz Pfizera jest jeszce parę innych bogatych koncernów, nie tylko farmaceutycznych – zdajesz sobie z tego sprawę? nie widzisz, że świat powoli zmienia się w wielkie konsumenckie konsorcjum ? albo konglomerat konsorcjów, bo każdy chce zarobić więcej i więcej. tylko po co ja Ci to wykładam? Ty wiesz lepiej, z Twojego pudełka widać przecież wszystko :D.

Rózowy Moet
Rózowy Moet
1 miesiąc temu
Reply to  kol. Zenon

Uderz w stół…

Lessi
Lessi
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

Tyś jest klasyczny debil

Jan
Jan
1 miesiąc temu

Drogi redaktorze, pierdolisz pan kocopały, Sławek ma rację. Stara prawda głosi że nie ważne kto głosuje tylko ważne jest kto liczy te głosy.

Waffen77
Waffen77
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Skończ pierdolić…

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
1 miesiąc temu

Francuzi mają kompleks Polski bo uczyliśmy ich jeść widelcem 😀

ambermozart
ambermozart
1 miesiąc temu

tak panie Sławku, tak. Wprawdzie nie mam pojęcia co takiego mają/osiągnęli Polacy (zwłaszcza w piłce) czego nie mają francuzi, ale to na pewno kompleksy 😉

Fakty :).
Fakty :).
1 miesiąc temu

To Peszko jest dziennikarze czy piłkarzem ?

jeremy
jeremy(@jeremy)
1 miesiąc temu

Pecho ma racje, w TVP też tak mówią

Uwaga uwaga
Uwaga uwaga
1 miesiąc temu

Francuzi mają kompleks Legii

Janek1988
Janek1988
1 miesiąc temu

To nawet Andrzej (wszystkiego dobrego z okazji imienin) Strejlau mimo swoich lat posiada o wiele bystrzejszy umysł i szczerze powiedziawszy lubię go słuchać. Oczywiście z charakterystycznym „doskonale”

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu
Reply to  Janek1988

Mądrego warto posłuchać.

Jozef Wojciechowski
Jozef Wojciechowski(@jozef-wojciechowski)
1 miesiąc temu

Bez sensu, Maradona to śnieżną piłkę powinien dostać a nie złotą.

Lessi
Lessi
1 miesiąc temu

Lewus co najwyżej może dostać piłkę z klocków lego jak kiedyś

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
1 miesiąc temu

Żabojady mają kompleks Polski bo uczyliśmy ich jeść widelcem 😀

Bo tak
Bo tak
1 miesiąc temu

A ja wole słuchać dywagacje peszkina z 5 ligi (tego wypalonego gracza) niż 95% kopaczy z ekstaklapy.. bo
można się pośmiać ..

Roman Kurski, Wolska 33, Warszawa
Roman Kurski, Wolska 33, Warszawa
1 miesiąc temu

A pamiętacie jak skompromitował się Stanowski podczas losowania grup eliminacji MŚ 2022 na Kanale Sportowym? Tam to dopiero była niewiedza. Ktoś może podlinkować mi artykuł na Weszło, który w równie prześmiewczym tonie to skomentował?

Weszło
26.01.2022

Kamiński: – Zasługuję, żeby grać w klubie z Bundesligi

– Wolfsburg nie spadnie z Bundesligi. Nie i już. Oczywiście, w piłce dzieją się różne rzeczy, nawet jak stanie się katastrofa i latem trafię do 2. Bundesligi, to przychodzę do Wolfsburga i walczę o powrót do elity. Wiem, że nie będzie takiej konieczności, ale jestem gotowy na wszystko. Przychodzę tam z czystą kartą i z […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Domenech: – Rozsądniejszym wyborem byłoby postawienie na Polaka

Sprawa wyboru selekcjonera reprezentacji Polski to wciąż trwający serial, który ma zostać rozstrzygnięty 31 stycznia. Jak na naszą sytuację zapatrują się osoby spoza polskiego środowiska piłkarskiego? Sprawdził Piotr Koźmiński z WP, który porozmawiał z Raymondem Domenechem. Domenech: – Były selekcjoner polskiej kadry, mieszkający w kraju, na sto procent nie tylko oglądał wszystkie ostatnie mecze Polaków, […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Łabojko wypożyczony do AEK-u Larnaka

Jakub Łabojko, były piłkarz między innymi Śląska Wrocław, a ostatnio gracz Brescii, zmienił klub. Łabojko przez najbliższe pół roku będzie reprezentował AEK Larnaka, gdzie został wypożyczony. Zmiana otoczenia nie może specjalnie dziwić. Łabojko stracił ostatnie pół roku. Wystąpił w Serie B tylko raz. Zeszły sezon miał dużo lepszy – aż 33 mecze, i to po […]
26.01.2022
Ekstraklasa
26.01.2022

Kostadinov: Przed meczem o EURO Goran Pandev wygłosił taką przemowę, że wszyscy płakali

Jakie to uczucie być częścią historycznego sukcesu swojego narodu? O reprezentacji Macedonii Północnej porozmawialiśmy z nowym piłkarzem Piasta Gliwice. Tihomir Kostadinov wywalczył z kadrą awans na mistrzostwa Europy i pojechał na tę imprezę. Dzielenie szatni z Goranem Pandewem, rozwój futbolu w ojczyźnie i chęć postraszenia Włochów — to kilka tematów, które pomocnik poruszył w wywiadzie […]
26.01.2022
Weszło
26.01.2022

„Trener Szewczenko potrafi ewoluować w zależności od potrzeb”

Andrij Szewczenko jest obecnie głównym kandydatem na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. O tym jakim szkoleniowcem jest 45-latek porozmawialiśmy z Markiem Marciniakiem. Jest to polski trener, specjalizujący się w analizie gry. Pracował dla Arki Gdynia, Bałtyku Gdynia i Lecha Poznań. Jako analityk programu InStat współpracował też z reprezentacjami: Belgii, Brazylii, Szwecji oraz klubami: Realem Madryt czy […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Ściślak wypożyczony do Chojniczanki

Daniel Ściślak miał taki moment, kiedy zapowiadało się, że może okrzepnąć w lidze, a może dawać tutaj coś więcej. Prezentował się fajnie jak na młodzieżowca, może brakowało nieco stabilności formy. Niestety, ta kariera właśnie weszła w kolejny zakręt. Ściślak w sezonie 19/20 rozegrał 22 mecze, w sezonie 20/21 rozegrał 20 meczów i miał jednego gola. […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Bąk: – Dla mnie najlepszym kandydatem jest Nawałka

Jacek Bąk udzielił wywiadu portalowi TVP Sport, w którym wypowiedział się na temat tego, kto jego zdaniem powinien być nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Były kapitan kadry jest za rodzimą opcją. Jacek Bąk: – Dla mnie najlepszym wyborem jest Adam Nawałka. Słyszałem też o Janie Urbanie, polskie kandydatury są zdecydowanie lepsze, niż te obcokrajowców. Nawałka zna […]
26.01.2022
Inne sporty
26.01.2022

Maraton dla Igi! Polka awansowała do półfinału Australian Open

To drugi najlepszy wynik Polki w wielkoszlemowym turnieju! Iga Świątek jest już w czwórce najlepszych zawodniczek Australian Open, a drabinka wskazuje na jedno – to wcale nie musi być koniec jej pięknej przygody w Melbourne. Już mecz Polki w czwartej rundzie – z Soraną Cîrsteą – nie był dla osób o słabych nerwach. To, co […]
26.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Barcelona planuje letnie wzmocnienia

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, który jest blisko związany z Barceloną, klub planuje wzmocnić się dwoma nowymi nabytkami. Obu celom transferowym latem kończą się umowy i będą mogli zasilić zespół za darmo. Chodzi o Francka Kessiego i Cesara Azpilicuete.  Według informacji Camposa negocjacje z Kessim są już mocno zaawansowane i jest spora szansa, że Iworyjczyk zasili […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Oficjalnie: Anthony Martial wypożyczony do Sevilli

Dokonała się transakcja, o której spekulowano od kilku dni. Anthony Martial został wypożyczony do końca sezonu z Manchesteru United do Sevilli. Oficjalnie poinformowały o tym oba zainteresowane kluby.  Francuz od jakiegoś czasu oczekiwał przenosin z Old Trafford z uwagi na zbyt małą liczbę minut jakie mógł spędzać na boisku w barwach Czerwonych Diabłów. Manchester United […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Senegal i Maroko meldują się w 1/4

W dzisiejszych zmaganiach w Pucharze Narodów Afryki obyło się bez niespodzianek. Będący jednym z głównych faworytów turnieju Senegal pokonał Republikę Zielonego Przylądka, a Maroko wygrało z Malawi. Zwycięzcy meldują się tym samym w ćwierćfinale turnieju.  W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Senegalczycy mieli ułatwione zadanie ze względu na aż dwie czerwone kartki w szeregach rywali. Już w […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Christian Eriksen trenował z Ajaksem

Duński pomocnik pozostaje bez klubu, po tym jak rozwiązał kontrakt z Interem Mediolan, przez zakaz gry we Włoszech z wszczepionym defibrylatorem. Głośno mówi się o jego powrocie do Premier League, jednak najpierw Eriksen wrócił do treningów w Holandii. W ostatnich dniach zrobiło się głośno o powrocie Duńczyka do Premier League, po tym jak ofertę za […]
25.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Oficjalnie: Roy Hodgson menedżerem Watfordu

Dopiero wczoraj z klubem z Vicarage Road pożegnał się Claudio Ranieri, a już dzisiaj na jego miejscu został zaprezentowany Roy Hodgson. 74-latka czeka misja wydostania klubu ze strefy spadkowej i utrzymania go w Premier League.  Hodgson w ostatnich latach prowadził Crystal Palace, z którym rozstał się po zakończeniu poprzedniego sezonu. Wcześniej prowadził m.in. Liverpool, West […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Diego Costa wyląduje w Serie A?

Brazylijski napastnik na początku stycznia rozwiązał kontrakt z Atletico Mineiro i pozostaje bez klubu. Jego sytuacji bacznie przyglądają się europejskie kluby. 33-latek nie jest już tym samym napastnikiem co kilka lat temu, ale wciąż jest to zawodnik z ogromnym doświadczeniem.  Dzisiaj dziennikarze Il Mattino poinformowali, że były gwiazdor Chelsea i Atletico Madryt dogaduje się z […]
25.01.2022
Inne sporty
25.01.2022

Zrujnowana kariera, niekończąca się sława. Tonya Harding i pozostałości po największym skandalu w łyżwiarstwie

Tonya Harding miała potencjał, żeby być wybitną łyżwiarką. Ale nią nie została, albo przynajmniej nie osiągnęła tyle, ile mogła. Niewielu podziwia ją za same wyniki sportowe, niewielu też wierzy w jej moralność. Mimo tego Amerykanka, bohaterka skandalu z 1994 roku, poniekąd stała się ikoną i w oczach niektórych jest nią do dziś. Tonya była bohaterką […]
25.01.2022