post

Opublikowane 30.07.2021 12:55 przez

Przemysław Michalak

Korona Kielce w pierwszym sezonie po spadku do I ligi odegrała rolę średniaka, który dość szybko pogodził się z faktem, że nie powalczy nawet o baraże. Teraz ambicje klubu są zupełnie inne, o czym świadczy pozyskanie wielu doświadczonych ekstraklasowców. Trener Dominik Nowak w rozmowie z nami tłumaczy, w jaki sposób poświęcił końcówkę poprzednich rozgrywek pod nowy sezon, dlaczego szatnia została spolszczona, jakie założenia udało się zrealizować w stu procentach i gdzie jeszcze widzi największe rezerwy. Przyznaje także, że jego spojrzenie na futbol nieco się zmieniło w porównaniu do tego, czym kierował się kilka lat temu. Zapraszamy. 

Patrząc na letnie transfery, sprawa wydaje się prosta: Korona Kielce obrała kurs na Ekstraklasę.

Deklaracja przed sezonem była jasna. Chcemy się włączyć do walki o Ekstraklasę, natomiast teraz już o tym w szatni nie rozmawiamy. Przed nami pierwszy mecz i na nim się koncentrujemy. Staramy się wyciszać i budować formę sportową. Zespół się rozwijał, z tygodnia na tydzień grał lepiej. Sparingi potwierdzały, że powoli idziemy w dobrym kierunku.

Krótko mówiąc: cel został jasno określony, ale nie musicie o nim mówić co tydzień.

Dokładnie, nie chcemy tak działać. Uważam, że to byłoby niepotrzebne. Cel został jednoznacznie przedstawiony, każdy o nim wie i nie ma potrzeby, żeby sobie to powtarzać. Piłkarze, którzy do nas przyszli mają swoje ambicje, ich motywacji nawet nie trzeba było zbyt mocno budować. Tacy zawodnicy jak Adam Frączczak, Michał Koj, Piotrek Malarczyk, Konrad Forenc czy Łukasz Sierpina to już piątka dobrze znająca smak Ekstraklasy. Nie trafili do Korony, żeby pozwiedzać Kielce, tylko żeby wykazać się na boisku przed kibicami i wrócić na najwyższy szczebel.

Korona Kielce wyraźnym faworytem domowego meczu ze Skrą Częstochowa. Kurs na jej wygraną wynosi 1.62 u Fuksiarza

Gołym okiem widać, że Korona poszła w doświadczenie. Taki był cel od początku okienka?

Rozłożyłbym to dwuetapowo. Gdy przychodziłem do Korony, był to zespół bardzo młody i mało doświadczony. Wspólnie z prezesami i dyrektorem sportowym Pawłem Golańskim rozkładałem naszą kadrę na czynniki pierwsze. Wyniki pod koniec sezonu nie były budujące, ale zawsze będę powtarzał, że chcieliśmy przede wszystkim określić potencjał zespołu, żebyśmy przed nowym sezonem byli mądrzejsi i dokładnie wiedzieli, gdzie i jakich wzmocnień potrzebujemy. Nie chodzi tylko o umiejętności piłkarzy, ale także o ich charakterystykę i mentalność.

W tym okienku poszliśmy i w jakość, i w doświadczenie. Takich ludzi potrzebujemy w walce o najwyższe cele. Powinni udźwignąć ciężar mentalny zadania i jednocześnie być wsparciem w szatni dla młodszych zawodników, których kilku mamy naprawdę ciekawych. Taki był priorytet jeśli chodzi o wzmocnienia i z satysfakcją mogę stwierdzić, że zrealizowaliśmy te założenia w stu procentach. Praktycznie już na początku przygotowań miałem do dyspozycji całą kadrę.

A to się rzadko zdarza w polskich realiach, choć trenerzy zawsze sobie tego życzą.

Rzadka sytuacja, ale dla trenera bardzo ważna. Jeżeli chcesz budować formę zawodników i wprowadzać swój sposób grania, każdy tydzień wspólnej pracy robi różnicę. Jeśli w trakcie dochodzą nowi piłkarze, trzeba albo zaczynać niemalże od początku, albo przynajmniej trochę modyfikować okres przygotowawczy. Tutaj takich problemów nie miałem. Co nie znaczy, że ktoś jeszcze nie może do nas dołączyć, ale jednego zawodnika łatwiej wkomponować niż siedmiu.

Łatwo też zauważyć, że szatnia Korony została spolszczona. Tak wyszło czy to zamierzone działanie?

Zamierzone, to był jeden z aspektów, na który zwróciliśmy uwagę. Analizując wcześniej charakterystykę mentalną poszczególnych piłkarzy, doszliśmy do wniosku, że trzeba będzie drużynę trochę spolszczyć. To ułatwia budowanie dobrej atmosfery i tworzenie poczucia odpowiedzialności za wynik.

Kilku obcokrajowców jednak się uchowało, na przykład Portugalczyk Filipe Oliveira.

To zawodnik z dużym potencjałem, pasuje do tej „polskości” zespołu, a to bardzo ważne. Są Marko Pervan, Marko Zebić i młody Zvonimir Petrović, który odkąd tu jestem, poczynił duży postęp. To zawodnicy z Bałkanów, zdecydowanie łatwiej asymilować im się z zespołem, chociażby ze względów kulturowych i językowych. Na Filipe jednak także mocno liczę, jest pozytywną, otwartą postacią. Przemawia za nim nie tylko potencjał czysto piłkarski, ale także sportowa ambicja i chęć walki. Jeżeli mamy zostawiać jakiegoś obcokrajowca, musi posiadać takie cechy.

Korona Kielce wygra I ligę w sezonie 2021/22? Kurs 4.00 na Fuksiarz.pl

Wymieniliście między innymi bramkarzy. Marek Kozioł to chyba jedyna odchodząca postać, której kibice mogą żałować. Z przekazów w mediach wynikało, że to klub podjął decyzję o zakończeniu współpracy. Nie do końca pana przekonywał?

O szczegóły w tej sprawie trzeba byłoby pytać dyrektora sportowego, on zna wszystkie kulisy. Taka zapadła decyzja, podjęliśmy ją wspólnie, na spokojnie. Wzięliśmy doświadczonego Konrada Forenca, którego bardzo cenimy i uważam, że to dobry wybór.

Z pana słów po ostatnim sparingu wynika, że na starcie sezonu więcej zmartwień dotyczy ofensywy niż defensywy.

Dostrzegam dużo plusów jeśli chodzi o naszą ofensywę. W każdym sparingu potrafiliśmy strzelać gole. Uważam jednak, że nadal tkwią tu duże rezerwy. Trzeba wymagać więcej. Takie aspekty jak poruszanie się między strefami i zajmowanie dobrych pozycji wyglądają dobrze, natomiast musimy poprawić szybkość gry, szybkość podejmowania decyzji, więcej grać na jeden lub dwa kontakty w ataku pozycyjnym. Tak najłatwiej znaleźć wolne przestrzenie przed bramką rywala. Nad obroną też ciągle pracujemy, sumiennie łączymy wszystkie czynniki. Nie da się od razu wdrożyć całości, trzeba stopniować.

Mówi pan o optymizmie po sparingach, żadnego nie przegraliście, ale często mówi się, że one są niewymierne i mogą być mylące.

Nie miałem podczas pracy trenerskiej sytuacji, żeby sparingi mnie zmyliły. Zawsze patrzyłem szerzej. Chcę być dobrze zrozumiany: wyniki w sparingach oczywiście też budują, aczkolwiek my nie graliśmy w nich na wynik. On dochodził przy okazji. Bardziej skupialiśmy się na wcielanie w życie założeń, nad którymi pracowaliśmy w kolejnych mikrocyklach: obrona niska, obrona wysoka, etapy przejścia, odbiór po stracie, gra w ofensywie. Liczyło się to, że sama gra dobrze wyglądała. Teraz musimy potwierdzić tę jakość w spotkaniach o stawkę. Moje hasło przewodnie tutaj to „ciągły rozwój”, mamy z tygodnia na tydzień być coraz lepsi w poszczególnych elementach. Wydaje mi się, że krok po kroku idziemy w tym kierunku.

Korona Kielce skończy w top2 sezon 2021/22 w I lidze? Fuksiarz płaci po kursie 2.00

Wspomniał pan, że przychodząc do Korony skupił się na rozkładaniu zespołu na czynniki pierwsze. Brzmi to jak selekcja negatywna. Rozumiem, że w tamtym momencie klub już nie stawiał poważniejszych celów na resztę sezonu – Korona traciła sześć punktów do strefy barażowej – tylko na przygotowywaniu gruntu pod nowe rozgrywki?

Dokładnie tak to wyglądało, kosztem wyników. To było trudne, bo wchodzisz do klubu i nagle zaczynasz przegrywać. Kibice mogli zacząć wątpić i pytać, co się dzieje, skoro nowy trener tak słabo punktuje i jak to wróży na przyszłość. Z premedytacją jednak chciałem przede wszystkim dokonać selekcji, określić, na których zawodników będę mógł liczyć w oparciu o swoją filozofię, a na których nie. Stąd tyle zmian kadrowych. Odeszli obcokrajowcy, co do których nie miałem wątpliwości, że to zbyt słabe ogniwa, ale także Polacy. Niektóre decyzje zapadały praktycznie po tygodniu mojej pracy. Opierałem je na wcześniejszych obserwacjach i potem już na podstawie bezpośredniej współpracy. Czasami po paru treningach wiedziałem, że dani zawodnicy to pod każdym względem nie ten level, o który mi chodzi. Z tego względu szybko wypadali ze składu i nie występowali w ostatnich kolejkach. Być może chwilowo cierpiały na tym gra i wyniki, bo niewykluczone, że jeden czy drugi w pojedynczych meczach nawet by się przydał, ale to byłoby mylące w kontekście budowy drużyny na przyszłość.

Odbywało się to w porozumieniu z zarządem?

Oczywiście. W piłce nie da się działać w pojedynkę. Sukces to zawsze praca zespołowa. Dyrektor sportowy Paweł Golański przychodził do klubu niemal w tym samym momencie i wiele na ten temat z prezesami rozmawialiśmy. Jak już podkreślałem, wszystko na spokojnie, bez emocji. W grę wchodziła wyłącznie merytoryka i trzeźwa ocena rzeczywistości.

Upływ lat często zmienia człowieka, również zawodowo. Nadal jest pan wierny swoim ideałom dotyczącym dominowania na boisku, posiadania piłki, widowiskowej gry? W Miedzi dawało to różne efekty – najpierw awans do Ekstraklasy, ale potem spadek do I ligi i niezadowalające wyniki w tejże.

Zbierałem różne doświadczenia, także te bolesne. Takim był spadek z Miedzią, nigdy od tego nie uciekałem. Dokonywałem wiele wewnętrznych analiz dotyczących swojej pracy i doboru zawodników, w którym nie zawsze musi decydować tylko jakość sportowa. Niekiedy ważniejsze są cechy charakterologiczne, trzeba umieć to wypośrodkować. Tak teraz staramy się budować skład Korony, ale przeniosłem też cechy romantyczne futbolu, które nadal są mi bliskie, czyli posiadanie piłki, kreowanie sytuacji, kontrolowanie meczu. Chcę to jednak połączyć z pewną dozą pragmatyzmu, żeby pogodzić dobre wrażenie z wynikiem.

Czyli jest u pana trochę więcej pragmatyzmu w podejściu do piłki niż wcześniej?

Mimo wszystko, tak. Fajnie się mówi, że chcemy grać ofensywnie, ale to sport zawodowy. W tle są duże pieniądze i oczekiwania, każdy chce konkretów, czyli wyniku, który na koniec jest najważniejszy. Pewne ideały są niezmienne, ale pragmatyzm musi być.

rozmawiał PRZEMYSŁAW MICHALAK

Fot. Newspix

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Powołania Sousy. Kilka powrotów, pożegnanie Fabiańskiego, nie ma S. Szymańskiego

Paulo Sousa ogłosił powołania do szerokiej kadry na eliminacyjne mecze z San Marino i Albanią. W porównaniu do poprzedniego zgrupowania, nowymi twarzami są Robert Gumny,  Arkadiusz Reca i Przemysław Płacheta oraz oczywiście Łukasz Fabiański, który z San Marino rozegra pożegnalne spotkanie w narodowych barwach. Wraca też Mateusz Klich, który poprzednim razem wypadł z powodu pozytywnego […]
20.09.2021
Weszło
19.09.2021

Raków musi wrócić na zwycięską ścieżkę

W Rakowie opadł bitewny kurz po udanej przygodzie w europejskich pucharach, a po dwóch przełożonych meczach drużyna wróciła też do rywalizacji ligowej. Jak dotąd jednak po powrocie na ekstraklasowe boiska częstochowianie jeszcze nie wygrali. Biorąc pod uwagę ich ambicje – sięgające mistrzostwa Polski, a w najgorszym razie ponownego znalezienia się na międzynarodowej arenie – triumf […]
19.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Piast nadal nie lubi stadionu Lechii

Tomasz Kaczmarek w drugim meczu w roli trenera Lechii Gdańsk doczekał się pierwszego zwycięstwa. Trudno jednak powiedzieć, że jego zespół pokonaniem Piasta Gliwice jakoś mocniej przekonał, zwłaszcza że rywal wystąpił mocno osłabiony. Lechia Gdańsk – Piast Gliwice: przesądził gol Zwolińskiego Kibice gości nie mogli być dziś optymistami. Raz, że ich drużyna generalnie nie lubi grać […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Wisła Płock ładuje trójkę beznadziejnej Jagiellonii

Jak po powrocie do znienawidzonej roboty po udanym urlopie. Jak po przełączeniu z Premier League na… Ekstraklasę. Tak mniej więcej czuliśmy się przez większość meczu Wisły Płock z Jagiellonią w porównaniu do tego, co wczoraj doświadczyliśmy podczas oglądania popisów Lecha Poznań z Wisłą Kraków. Niby ta sama dyscyplina sportu, a jakby dwa inne światy. Koniec […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

W oczekiwaniu na błysk Furmana i Żyry

Obaj bardzo słabo weszli w ten sezon i można założyć, że wszystko co dobre jeszcze przed nimi, bo na razie było wyłącznie źle. Różnica polega na tym, że Dominik Furman musi po prostu przypomnieć sobie, jak grał niewiele ponad rok temu. Michał Żyro musi natomiast udowodnić, że w ogóle nadaje się na zespół, który w […]
18.09.2021
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pan37lureta
pan37lureta
1 miesiąc temu

I dzisiaj w czapkę od Skry

hubert
hubert
1 miesiąc temu

Czuje ze Korona w tym sezonie zaskoczy ozytywnie ;D

piniu
piniu
1 miesiąc temu

Lutek Lutek gdzie twoj kapelutek

KKK
KKK
1 miesiąc temu

Dobry trener, który trochę się zgubił w Miedzi i bardzo pechowo spadł z Ex. Albo – bo nie potrafiła ogarnąć bramkarza na czas (patrz artykuł o m.in. Kanibołockim)..

Suche Info
20.09.2021

GieKSa w końcu zapunktowała. Remis w meczu beniaminków

GKS Katowice przełamał złą passę. Zespół Rafała Góraka, który przegrał trzy ostatnie mecze, trącąc w nich łącznie 11 bramek, zremisował z Górnikiem Polkowice w spotkaniu kończącym 9. kolejkę na zapleczu Ekstraklasy.  Na gole kibice obu zespołów musieli czekać do drugiej połowy. Goście z Katowic wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Michała Kołodziejskiego. Dla 28-latka to […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Katar 2022 tylko dla zaszczepionych?

David Ornstein z The Athletic informuje, że Katarczycy będą chcieli wymagać szczepienia przeciw koronawirusowi od wszystkich uczestników mundialu w 2022 roku. Pamiętamy, jak było na Euro. Kto z piłkarzy chciał, ten się zaszczepił, kto nie, ten nie – nie było żadnego przymusu. Katarczycy chcą to zmienić i wywrzeć presję na FIFA, by ta wprowadziła odpowiednie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Kownackiego czeka operacja

Smutne wieści z Niemiec. Dawid Kownacki zerwał więzadło w kolanie. To już oficjalna informacja, potwierdzona przez klub. Kownacki doznał poważnego urazu, czeka go operacja, a potem przerwa. Jak długa, dokładnie nie wiemy, natomiast kilka miesięcy niestety można spokojnie liczyć. Nie ma szczęścia Kownacki, całkiem niedawno się leczył, również kilka miesięcy, a teraz podobna historia. Ech, […]
20.09.2021