post

Opublikowane 30.07.2021 14:43 przez

Jakub Białek

O niektórych klubach mówi się, że spadek podziałałby na nie oczyszczająco. Jest w tym wiele populizmu, bo zmiany mogą dokonać się zazwyczaj w mniej radykalny sposób, a pierwszoligowa rzeczywistość pokazuje, że łatwiej się w niej zakopać niż powrócić do elity. Nie bez powodu uznaje się, że zaplecze Ekstraklasy to najdroższa liga świata. Kluby bez wsparcia dużych pieniędzy z telewizji rzadko zaliczają szybki powrót na nowych, zdrowych zasadach. Budżety diametralnie się zmniejszają, a płace – niekoniecznie.

Czy inaczej będzie z Koroną Kielce? Mamy wrażenie, że to jeden z nielicznych klubów, któremu faktycznie przydała się degradacja. Gdyby nie ona, „złocisto-krwiści” pewnie nadal tkwiliby w rękach rodziny Hundsdörferów, zmierzając donikąd z Krzysztofem Zającem pod rękę, przepalając kolejne środki (także miejskie) na dziwnych piłkarzy, którym daleko było do gwarancji jakości. Tylko pogłębiałaby obraz jednego z najbardziej patologicznych polskich klubów. Zamiast tego, miasto i firma Suzuki wyprowadzają Koronę na prostą.

I choć wciąż trzeba sprzątać po poprzednikach, choć wciąż nikt nie mówi o stabilizacji, wizja powrotu do Ekstraklasy wreszcie staje się realna.

Korona Kielce 20/21 – przejściowy sezon

W zeszłym sezonie z klubu można było kilkakrotnie usłyszeć przekaz, że celem jest awans do Ekstraklasy. Takie deklaracje budowały nadzieje kibiców, ale nie niosły za sobą żadnej wartości. Czy Korona mogła realnie myśleć o pierwszej szóstce? Absolutnie nie. I jasne – znalazł się w niej chociażby Górnik Łęczna, w którym też się nie przelewa. Ale to wynik ponad stan, a nie coś, co w realny sposób można zakładać.

Gdy Korona była przejmowana przez miasto, przypominała stajnię Augiasza. W pierwszej kolejności trzeba było posprzątać po poprzednikach ten największy syf, pożegnać niektórych piłkarzy, zasypać dziurę w budżecie, doprowadzić do końca proces sprzedaży klubu, który wydawał się być prostą historią, a koniec końców przypominał długą szarpaninę. Początek nowego rozdania odbywał się jeszcze pod rządami Krzysztofa Zająca (przynajmniej teoretycznie), który dopiero w październiku przestał być pracownikiem klubu. Początek okna transferowego był zablokowany przez formalności związane z przejęciem akcji. Korona straciła niemalże wszystkich piłkarzy i przez pewien okres nawet nie mogła zatrudniać nowych.

W efekcie, gdy już dopięto formalności, musiała kleić kadrę na „ura bura ciocia Agata”, nie dysponując przy tym wielkimi środkami, nie wiedząc nawet, czy w ogóle uda się odbić klub z niemieckich rąk. Maciej Bartoszek kompletował drużynę niemalże w pojedynkę. Ruszył w teren, jeździł po meczach, by obserwować zawodników. Ciężko powiedzieć, że stworzył oszałamiającą maszynkę. Ale jak na warunki, w których przyszło mu pracować – było godnie.

Na tyle godnie, by przetrwać.

Kibice raczej więcej nie oczekiwali.

I liga w Fuksiarz.pl

Korona wygra ze Skrą Częstochowa? Postaw po kursie 1,60!

Wiosna 20/21 – niezdrowe ambicje

Czy od drużyny lepionej na ślinę i trytyki można było oczekiwać awansu? Władze kieleckiego klubu z jakiegoś powodu uznały, że tak. I taki cel postawiły zimą przed zespołem – co najmniej szóste miejsce. Przy ogłaszaniu ambitnych planów doceniono rolę Macieja Bartoszka – nie tylko trenera, ale i ratownika, człowieka od transferów, człowieka od rozmów z miastem. Na konferencji prasowej z pompą ogłoszono, że funkcję szkoleniowca połączy z byciem dyrektorem sportowym.

Nie minął miesiąc, a już go w klubie nie było.

Zwolnienie Bartoszka pokazało, że Korona nie jest gotowa na awans nie tylko budżetowo czy kadrowo. Także organizacyjnie. Zamiast rozsądku, który miał cechować całe nowe otwarcie, obejrzeliśmy przykład absolutnie chorych ambicji. Zmieciono z planszy człowieka, bez którego Korona mogłaby w ogóle nie przystąpić do sezonu. Tylko dlatego, że nie spełnił przeszacowanych celów, do realizacji których nie dostał narzędzi. Prezes Korony, Łukasz Jabłoński, przypominał wtedy drugiego Krzyszofa Zająca – w lepszym garniturze, ładniej się wypowiadającego, ale jednak kopię poprzednika.

Wielu kibiców, mających spore zaufanie do nowych władz, pokazało wtedy klubowi żółtą kartkę. Zwłaszcza, że nowe rozdanie trenerskie – kilka tygodni pracy Kamila Kuzery i zatrudnienie Dominika Nowaka – wcale nie pokazały, że to Bartoszek był powodem tego, że Korona tkwi w środku tabeli. Korona skończyła jesień na jedenastym miejscu, mając sześć punktów straty do szóstej Miedzi Legnica. Choć teoretycznie stawka była w zasięgu, to patrząc na skalę problemów w klubie – tych sportowych, ale i organizacyjnych – szaleństwem było zakładanie, że ten cel musi się udać. Sezon skończyła na dwunastej pozycji.

W międzyczasie można było się pogubić, widząc przemiał na najważniejszych stanowiskach w klubie. Sezon w roli prezesa zaczynał jeszcze Krzysztof Zając, którego trzeba było usunąć (w końcu sam zrezygnował po przejęciu klubu). Łukasz Jabłoński – człowiek Piotra Dulnika, głównego sponsora klubu – najpierw został prokurentem i spekulowano, że Korona szuka w międzyczasie nowego prezesa, którego obowiązki pełnił Sławomir Gierada z nadania miasta (to doradca Bogdana Wenty, prezydenta Kielc). Finalnie pozytywnie zaopiniowano pracę Jabłońskiego, którego przedstawiono jako prezesa z początkiem lutego.

Za sprawy sportowe miał odpowiadać Maciej Gil, który został szefem skautów, lecz usłyszał jednocześnie, że de facto ma pełnić rolę dyrektora sportowego. Po kilku miesiącach dyrektorem sportowym ogłoszono Bartoszka. A po jeszcze kilku następnych, do klubu przyszedł Paweł Golański, przez co pozycja Gila miała osłabnąć. Ten poczuł się oszukany i odszedł z klubu, a teraz próbuje swoich sił w Arabii Saudyjskiej. Korona długo szukała stabilizacji także w personaliach. Ta została w końcu osiągnięta.

Korona finansowo – główny sponsor na dłużej

Co na pierwszy rzut oka różni obecną Koronę od poprzedniej? Transparentność. Poprzedni właściciel był postacią-widmo, nie komunikował się z mediami/kibicami, nawet na meczach można było go zobaczyć od naprawdę wielkiego dzwonu. Jego człowiek, Krzysztof Zając, był jednym z najbardziej zamkniętych na media prezesów w najnowszej historii Ekstraklasy. Złośliwi powiedzą, że przynajmniej w tej kwestii działał z głową, bo niemal każde jego wystąpienie publiczne oznaczało kompromitację.

Dlatego warto doceniać takie gesty, jak przedsezonowa konferencja prasowa, na której najważniejsi ludzie w klubie (w tym przypadku Piotr Dulnik – prezes rady nadzorczej, Łukasz Jabloński – prezes klubu, Dominik Nowak – trener i Paweł Golański – dyrektor sportowy), zasiadają przy stole w sali konferencyjnej i tłumaczą, co udało się zrobić i jakie są cele na przyszły sezon.

Korona nie była start-upem, który zaczyna z czystą kartą. Jeszcze siedem miesięcy temu klub posiadał zadłużenie w kwocie 17 milionów złotych, a musicie państwo wiedzieć, że wartość środków w klubowej kasie wynosiła 100 tysięcy złotych – mówi Piotr Dulnik z Suzuki. Bez tej współpracy misja ratunkowa Korony Kielce nie miałaby szans.

Niewiele jest zresztą w Polsce klubów, w których sponsor – niemający udziałów w klubie – miałby tak mocne wpływy. 30% budżetu Korony opiera się na wsparciu Suzuki. Sam Dulnik jest prezesem rady nadzorczej klubu. W wielu kwestiach ma decydujący głos. Po spadku z Ekstraklasy – czując odpowiedzialność za losy Korony – nie wycofał się z finansowania.

To był trudny czas też z punktu widzenia sponsora. Zanotowaliśmy spadek z Ekstraklasy, a potem egzystowaliśmy w pierwszej lidze. Waga Suzuki w budżecie przekracza 30%. To kilka milionów rocznie i kilkanaście milionów, które już zostały zainwestowane bez żadnego zwrotu w postaci ekwiwalentów marketingowych. Zasięg dotarcia do odbiorców w pierwszej lidze nie jest duży – opowiada Dulnik.

Kilka dni temu jego firma przedłużyła z Koroną umowę na sezon 21/22. Suzuki wciąż będzie sponsorem głównym klubu i sponsorem tytularnym stadionu. – Wartość dwóch podpisanych umów jest wyższa niż wartość, jaką przekazywało Suzuki, gdy Korona Kielce występowała w Ekstraklasie – deklaruje Dulnik.

Korona finansowo – udane sprzątanie, bilans na zero

Na konferencji prasowej wykazano, że przez ostatnie jedenaście lat Korona Kielce „wypracowała” 84 miliony złotych straty. Dotyczy to nie tylko koncertowego przejadania pieniędzy przez Krzysztofa Zająca, ale i poprzedniego rozdania właścicielskiego, gdy Korona jako klub miejski co chwilę musiała błagać na sesjach rady miasta o dofinansowanie.

W sezonie 20/21 – tym, w którym trzeba było ratować klub przed upadkiem – wypracowano… zysk. Symboliczny, wynoszący 14 tysięcy złotych, ale jednak. To świetny sygnał – Korona wreszcie jest w stanie sama się finansować.

PIERWSZA LIGA W FUKSIARZ.PL – OBSTAWIAJ MECZE NAJBARDZIEJ ZWARIOWANYCH ROZGRYWEK NA ŚWIECIE!

Czy obecne władze miały w jakiś sposób łatwiej? Absolutnie nie. Odeszła pokaźna transza z Canal+ i TVP, która jest oparciem budżetów klubów Ekstraklasy i oznacza pracę w nieporównywalnie łatwiejszych warunkach niż w pierwszej lidze, gdzie sumy, jakie płaci się za zawodników, również są pokaźne. W dodatku trzeba było spłacać zadłużenie z poprzednich lat. Przed sezonem wynosiło ono 19 milionów złotych. Teraz jest na poziomie 8,3 miliona złotych.

Dynamika spłacania zobowiązań jest na bardzo dobrym poziomie, ale daleko jeszcze by stwierdzić, że sytuacja finansowa w klubie jest w pełni ustabilizowana. Naszym zdaniem dojście do pełnej stabilizacji finansowej będzie możliwe w sezonie 22/23. Wówczas efektywnie zadziałają wszystkie punkty planu naprawczego – deklaruje prezes, Łukasz Jabłoński.

Wypracowanie symbolicznego zysku nie byłoby oczywiście możliwe, gdyby nie sprzedaż młodych piłkarzy, czyli komfort, na jaki Korona nie mogła sobie pozwolić… nigdy. W ostatnich latach w Kielcach pojawiła się zdolna młodzież, która zmiażdżyła CLJ z szesnastopunktową przewagą. Mimo to w klubie można było usłyszeć, że wciąż nie jest gotowa na Ekstraklasę.

Na młodych postawił dopiero Bartoszek. Daniel Szelągowski nie był docenioną postacią nawet w rezerwach, u Bartoszka szybko odpalił. Raków zapłacił za niego 250 tysięcy euro. Iwo Kaczmarski, chłopak z rocznika 2004, stał się u obecnego trenera Wisły Płock podstawowym zawodnikiem. Zagwarantował 350 tysięcy euro. Także Wiktor Długosz „przyniósł” do klubu około 50 tysięcy. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że to Bartoszek załatwił Koronie kilka milionów, które pozwoliło zamknąć bilans zysków i strat na plusie.

Bez – jak w poprzednich latach – wydzierania pieniędzy na sesjach rady miasta pod szantażem, że brak dodatkowych środków spowoduje upadek klubu. Dopóki Korona będzie w stanie się w ten sposób finansować, nowy właściciel nie będzie jej potrzebny. Takie były zresztą obietnice, że nowe rozdanie nie będzie oznaczać nieustannego dosypywania środków z miejskiej kasy.

Korona Kielce – awans realnym celem?

Jeśli Korona ma przetrwać, potrzebuje awansu. Nie wiadomo, jak się zachowa firma Suzuki w momencie, gdy przyjdzie jej znów finansować klub na ekstraklasowym poziomie, nie otrzymując za to ekstraklasowych ekwiwalentów. Ziarno niepewności sieje sam Dulnik: – Nadrzędnym celem na ten sezon jest Ekstraklasa. I to nie jest pompowanie balonika czy nasze marzenia. Mówię czysto biznesowo. Musi być Ekstraklasa, ponieważ dalsza egzystencja w pierwszej lidze z punktu widzenia sponsora mija się z celem. Jeżeli nie awansujemy, będziemy musieli usiąść i odpowiedzieć sobie na pytanie: co dalej?

Paweł Golański nie jest typowym byłym piłkarzem, który dostał funkcję dyrektora sportowego, by najpierw nauczyć się fachu. Doskonale się na nim zna, bo przez kilka lat pracował jako menedżer w agencji INNfootball. Dla wielu kibiców był wymarzonym kandydatem na funkcję dyrektora sportowego. Także dlatego, że zna kielecki klimat i śmiało można go postrzegać za najlepszego piłkarza w historii Korony. Zasługi, przywiązanie, kompetencje – to zestaw skrojony na miarę.

Golański miał na Koronę konkretny plan. Chciał nawiązać w jakiś sposób do złotego okresu kieleckiego klubu, czyli „Bandy Świrów”. Zbudować zespół na charakternych, doświadczonych Polakach, którym nie zależy na odcinaniu kuponów. Sam zresztą wypowiadał się kiedyś, że taki Adnan Kovacević za jego czasów nie byłby nawet dziesiątym do opaski kapitańskiej, co miało recenzować niezbyt logiczną politykę transferową poprzednich władz.

Czy mu się udało? Do Korony przyszli latem…

 • Adam Frączczak (kapitan Pogoni)
 • Łukasz Sierpina (kapitan Podbeskidzia, w przeszłości związany z Koroną)
 • Michał Koj (solidny zmiennik w Górniku)
 • Piotr Malarczyk (wychowanek Korony, który wraca do niej już drugi raz)
 • Adrian Danek (podstawowy prawy obrońca Sandecji)
 • Konrad Forenc (rezerwowy bramkarz Zagłębia, któremu charakteru też raczej nie można odmówić)
 • Maciej Bortniczuk (młodzieżowiec z Jagiellonii – wypożyczenie)
 • Janusz Nojszewski (chłopak z rocznika 2003 pozyskany z Mazovii Mińsk Mazowiecki)

Na papierze wygląda to bardzo obiecująco. Takiego Adama Frączczaka spokojnie widzielibyśmy jeszcze w słabszym klubie Ekstraklasy. Piotr Malarczyk miewał swoje gorsze momenty w Piaście, ale generalnie trzymał poziom. Rezerwowy w postaci Forenca to jak na pierwszą ligę wręcz luksus (Korona potrzebowała zmiennika, by puścić Marka Kozioła, a sezon zacznie w bramce Zapytowski, który jest młodzieżowcem). Michał Koj także nie zaniżał poziomu Górnika. Wiosną sprawdził się Jakub Łukowski, którego należy uznać za jeden z najlepszych transferów zimowego okna w całej lidze, są też inne postaci jak chociażby Jacek Podgórski czy Grzegorz Szymusik, na których można śmiało budować.

Wygląda to co najmniej solidnie. Wiadomo, jak jest z ocenianiem transferów przed pierwszym meczem, ale na ten moment Korona nie musi mieć kompleksów przed żadnym innym pierwszoligowcem. – Ruchy mają poprawić jakość piłkarską, ale też charakter tej drużyny – mówi na konferencji prasowej Golański. Dużym plusem jego pracy jest także to, że kadra została domknięta jeszcze przed pierwszym treningiem, co chwali w rozmowie z nami Dominik Nowak.

– Wszyscy zawodnicy i sztab trenerski od pierwszego dnia wiedza, jaki jest cel Korony Kielce – awans do Ekstraklasy. I to nie są puste słowa. Nie przyszedłem tutaj opowiadać bajek i mówić, co byśmy chcieli. My w to głęboko wierzymy – deklaruje Golański.

Na polu sportowym dojdzie też do innych zmian. Przebudowane są rezerwy, które spadły w zeszłym sezonie do czwartej ligi. Golański sugeruje, że nie widział u wszystkich piłkarzy charakteru, który pozwoliłby przebić im się z drugiego zespołu do jedynki. Zmiany dotyczą także akademii, na czele której stanął Tomasz Wilman, trenerski wychowanek klubu, kolejna postać, z którą kibice mogą się w jakiś sposób utożsamić.

***

Jaka jest klauzula odstępnego za Pawła Golańskiego? – pada pytanie z sali.

Piotr Dulnik odpowiada: – Mamy osiem milionów zadłużenia, więc dwa miliony euro.

Mimo chaosu na wiosnę i nerwowego zwolnienia Macieja Bartoszka, władze Korony zapracowały na to, by dać im kredyt zaufania. Przed sezonem wreszcie wszystko się spina. Kibice nie muszą czuć obaw, co więcej – mogą snuć nadzieje, które nie są jedynie myśleniem życzeniowym.

Twarde podstawy przed sezonem do budowania optymizmu – takiej sytuacji nie było w Koronie od wielu, wielu lat.

Fot. newspix.pl

PIERWSZA LIGA W FUKSIARZ.PL – OBSTAWIAJ MECZE NAJBARDZIEJ ZWARIOWANYCH ROZGRYWEK NA ŚWIECIE!

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
18.09.2021

Łódzka klinika ma silną reprezentację piłkarską, ale za słabą na Podbeskidzie

20. minuta meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z boiska schodzi Pirulo, a wchodzi na nie Ricardinho. Po pierwsze – gospodarze tracą swojego najlepszego zawodnika, ba, najlepszego w całej lidze, a zastępują go facetem, który dopiero wraca po kontuzji, a nawet w pełni zdrowy nie daje tyle jakości co Hiszpan, co w kontekście tego […]
18.09.2021
Brama dnia
18.09.2021

Pojedynek na rzuty wolne – Donadel kontra Messi | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was pojedynek dwóch wykonawców rzutów wolnych. Kto w ładniejszym stylu trafił do siatki, Leo Messi czy Marco Donadel? Wy decydujecie. MARCO DONADEL VS UDINESE (18.09.2005) Gol bezpośrednio z rzutu wolnego? Zawsze spoko. LEO MESSI VS PSV EINDHOVEN (18.09.2018) U Messiego też nóżka nieźle ułożona, przyznajcie. […]
18.09.2021
Live
18.09.2021

LIVE: Czy w meczu Pogoni z Cracovią padnie rekord dośrodkowań?

Witamy w tę piękną sobotę z Ekstraklasą! Będzie się działo dużo, bo gramy aż cztery mecze i mamy nadzieję, że będzie się działo pięknie. Ale czy może być inaczej z Ekstraklasą? Zapraszamy na LIVE! Fot. FotoPyk
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Pogoń – Cracovia, czyli ważny test dla obu stron

Starcie Pogoni Szczecin z Cracovią jawi się jako konfrontacja drużyn nie do końca usatysfakcjonowanych pierwszą fazą sezonu 2021/22. Kto zatem ma większe szanse, żeby w dzisiejszym meczu poprawić sobie humor? Pogoń Szczecin – Cracovia. Regres defensywy „Portowcy” w zeszłym sezonie – tak się przynajmniej w pewnym momencie wydawało – byli zespołem celującym w mistrzostwo Polski. […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

W oczekiwaniu na błysk Furmana i Żyry

Obaj bardzo słabo weszli w ten sezon i można założyć, że wszystko co dobre jeszcze przed nimi, bo na razie było wyłącznie źle. Różnica polega na tym, że Dominik Furman musi po prostu przypomnieć sobie, jak grał niewiele ponad rok temu. Michał Żyro musi natomiast udowodnić, że w ogóle nadaje się na zespół, który w […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Stan Futbolu już od 10.00!

Sporo się działo w polskiej i zagranicznej piłce, zaskakujące wyniki w Ekstraklasie, udany występ Legii Warszawa w Lidze Europy – jest o czym gadać w ten piekny sobotni poranek. Na program omawiająćy bieżące zdarzenia zaprasza dzisiaj Adam Kotleszka i jego goście: Wojciech Kowalczyk z Weszło, Adam Gołaszewski z Piłki Nożnej oraz Maciej Łuczak oraz Jan […]
18.09.2021
Weszło
17.09.2021

Historyczna chwila. Jest pożytek z Solera!

17 września – zapiszcie tę datę w kalendarzach. Ian Soler przyczynił się do zwycięstwa jakiejś drużyny i… nie była to wcale ekipa przeciwników Zagłębia Lubin. To dzięki niemu lubinianie strzelili decydującego gola. Tego dnia może zdarzyć się wszystko. Rzuciła was dziewczyna? Napiszcie do niej, zaprosi was na kawę. Zgubiliście klucze do samochodu? To dziś znajdą […]
17.09.2021
Weszło
15.09.2021

Spartak wykastrowany

Czy Legia zostawiła po sobie lepsze wrażenie w Moskwie? Niekoniecznie. Czy to rywale oddawali strzał za strzałem, podczas gdy Legia czekała na tę jedną, jedyną kontrę? Tak. Ale to Legia w fantastyczny sposób rozpoczyna swoje zmagania w Lidze Europy po – nie bójmy się tego określenia – genialnej akcji Ernesta Muciego. Spartak – Legia. Genialna […]
15.09.2021
Weszło
13.09.2021

Okropny wypadek młodego bramkarza. Potrzebuje środków na rehabilitację

19 lat. Runda wiosenna rozegrana w trzecioligowym Górniku Konin, podczas których w dziesięciu meczach zachowuje sześć czystych kont i dwa razy zostaje wybrany do jedenastki kolejki. Zaproszenia na testy od klubów z pierwszej ligi. Ksawery Szymczak, bramkarz z rocznika 2002, miał przed sobą przyszłość. Drzwi do poważnej piłki stały otworem. Aż do katastrofy, która wydarzyła […]
13.09.2021
Live
12.09.2021

LIVE: Raków czy Lech? Hit kolejki!

Dla Zagłębia najlepiej byłoby, gdyby wszystkie mecze grało u siebie. W delegacjach radzi sobie… dyskusyjnie. A że dziś przyjeżdża do Gliwic, nie wróżymy mu niczego dobrego. W kolejnych meczach zobaczymy, czy Lechia poradzi sobie przy Reymonta, a na zakończenie hit kolejki – Raków kontra Lech. Zapraszamy! 
12.09.2021
Weszło
11.09.2021

Boniek wciąż najgorętszym nazwiskiem w polskiej piłce

Zbigniew Boniek nie jest już prezesem PZPN-u, mimo to jego nazwisko będzie podczas tego weekendu wzbudzało największe kontrowersje. Ale nie przez działalność byłego sternika polskiej piłki, a jego bratanka, Marcina Bońka, którego interwencja miała kluczowe znaczenie dla wyniku meczu Śląska z Legią. Naszym zdaniem sprawa jest… co najmniej niejednoznaczna. I mamy duży problem, by opowiedzieć […]
11.09.2021
Ekstraklasa
11.09.2021

Stara, dobra Dośrodcovia

W ostatnich dwóch meczach Cracovia dała sygnał, że może wcale nie jest z nią tak źle. Zaczęliśmy posądzać ją nawet o ogarnięcie się, a stały punkt Ligi Minus, czyli pytanie „Czy Cracovia spadnie?”, na chwilę stracił na aktualności. Ale dziś obejrzeliśmy Dośrodcovię w pełnej krasie. Jedynym pomysłem „Pasów” na Górnika było właśnie pałowanie piłek w […]
11.09.2021
Liczba komentarzy: 13
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pan37lureta
pan37lureta
1 miesiąc temu

A i tak zaczną sezon on przegranej

Essa
Essa
1 miesiąc temu
Reply to  pan37lureta

No i co parówo?

CM711
CM711
1 miesiąc temu

Czyli ze słów Dulnika wynika Ekstraklasa albo śmierć. Wiadomo jak się kończy takie postawienie sprawy.

Damian
Damian
1 miesiąc temu

ału korona do boju

piniu
piniu
1 miesiąc temu

gdzie jest kapelutek redachtora zlodzi

Wojtek
Wojtek
1 miesiąc temu

Życzę Koronie jak najlepiej

jacek
jacek
1 miesiąc temu

niech Korona awansuje przyzwyczaliśmy się iż zawsze była w ektraklasie bo tam Jej miejsce

Darek
Darek
1 miesiąc temu
Reply to  jacek

Kto się niby przyzwyczaił ? Jakiś tępy gimbus jak ty ? To coś gdyby nie korupcja nie zaistniałoby nigdy powyżej drugiego poziomu rozgrywek w marnej , polskiej rzeczywistości. Jeśli „wybitnym graczem ” był tam Golański to oznacza jedno : jaki klub ,takie legendy.

Jarek
Jarek
1 miesiąc temu
Reply to  Darek

Dareczku z wielkiego klubu, jak otwierasz drzwi to swoje podwarszawskie ego wpuszczasz przodem?

Bartosz
Bartosz
1 miesiąc temu
Reply to  Darek

Dareczku dzbanku jeden. Trochę wiary

zenon pierdziwół
zenon pierdziwół
1 miesiąc temu
Reply to  jacek

Zawsze? Awansowali pierwszy raz w 2006 haha. Rozumiem że jesteś szczawiem urodzonym w XXI wieku..

Essa
Essa
1 miesiąc temu

„Ciężko powiedzieć, że stworzył oszałamiającą maszynkę. Ale jak na warunki, w których przyszło mu pracować – było godnie.

Na tyle godnie, by przetrwać.”

Kuba, nie wiem, czy ty oglądałeś dużo meczów Korony w zeszłym sezonie, ale z tego, co piszesz, to chyba nie.
Koronka strzelała tyle bramek, co bankrut z Bełchatowa. Z przodu najlepszy był zwolniony z Miedzi Łukomski.

O ile na jesień można trzymać stronę Bartoszka, bo transfery Łysiaków, Żywacza i wielu innych wynalazków to był efekt małego budżetu i czasu, o tyle o start rundy wiosennej i dalszą padakę trzeba mieć pretensje do trenera. Bodajże 4 drużyny były na zagranicznym zgrupowaniu w zimę, Bartoszek dostał wszystkie transfery, które chciał, także zagraniczne. I także takie za kasę i z dobrą pensją.
Polecam nieco bardziej krytyczne podejście, a nie tylko sympatię.

I co? I gówno, gra dalej wyglądała dramatycznie. Mecz z Jastrzębiem na wyjeździe z marca 2021 pamiętam do dziś. Nie widziałem gorszego meczu (a bywałem na Spartakusie Daleszyce i paru innych wioskowych drużynach), dodatkowo Ipla transmitowała to bez komentarza xD

Za dużo cukru dla Bartoszka, ale generalnie niezły artykuł. Osobiście nie wierzę w awans, ale dobrze, żę w klubie ruszyło się parę rzeczy, np. powrót Mierzwy, Malara, Pawła Jańczyka i paru osób, dla których Korona to coś więcej niż miejsce pracy.

Jacek F.
Jacek F.
1 miesiąc temu
Reply to  Essa

Z tym Janczykiem to tak średnio, typ zdefraudował sporo kasy z klubowej tv i się wypiera.

Suche Info
18.09.2021

Skorupski: Myślę, że w tym roku stracimy mniej bramek

Łukasz Skorupski ma we Włoszech całkiem przyjemne życie. Jest podstawowym bramkarzem Bolonii, a to już sporo, bo od kilku lat regularnie gra w jednej z najlepszych lig na świecie. Ale wiadomo: gra w takim klubie to także minusy, takie jak częste schylanie się po piłkę do siatki. Niedawno Polakowi liczono mecze bez czystego konta, nawet […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Łódzka klinika ma silną reprezentację piłkarską, ale za słabą na Podbeskidzie

20. minuta meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z boiska schodzi Pirulo, a wchodzi na nie Ricardinho. Po pierwsze – gospodarze tracą swojego najlepszego zawodnika, ba, najlepszego w całej lidze, a zastępują go facetem, który dopiero wraca po kontuzji, a nawet w pełni zdrowy nie daje tyle jakości co Hiszpan, co w kontekście tego […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Matty Cash znów przymierzany do reprezentacji Polski?

Czy Matty Cash stanie się Mateuszem Pieniądzem? W angielskich mediach pojawiły się informacje, że reprezentacja Polski chętnie powołałaby defensora Aston Villi. Z polskiej strony dochodzą jednak sprzeczne sygnały – prawy obrońca z Premier League dla biało-czerwonych nie zagra. – Przed kolejną rundą eliminacji do mistrzostw świata Polska zwróci się do obrońcy Aston Villi, Matty’ego Casha. Zawodnik […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Raiola podgrzewa atmosferę przed Juve – Milan. Do Turyny trafi obrońca Rossonerich?

Mino Raiola. Jedni go kochają, inni nienawidzą, ale pewne jest jedno – w menedżerskich gierkach nie ma lepszego gościa niż on. Jeden z najpotężniejszych agentów piłkarskich na świecie postanowił podgrzać atmosferę przed meczem Juventusu z Milanem. Zasugerował, że do Turynu może się przenieść jeden z jego podopiecznych, który obecnie reprezentuje barwy Rossonerich. – Matthijs de Ligt […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Wichniarek: Niektórzy chcieli Wszołka w kadrze a zweryfikował go średniak Bundesligi

Na łamach „Przeglądu Sportowego” Artur Wichniarek podsumował ostatnie tygodnie w Bundeslidze. Były reprezentant Polski skomentował m.in. formę Roberta Lewandowskiego czy słabą postawę RB Lipsk. Ekspert zajrzał także do Berlina, gdzie różnie układają się losy Pawła Wszołka i Tymoteusza Puchacza. Największe wrażenie na Arturze Wichniarku robi strzelecka passa Roberta Lewandowskiego. – Pazerność Lewego na kolejne gole jest […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Mistrz Węgier ściągnął brązowego medalistę mundialu 2010

Ładnie się bawią na Węgrzech. Ferencvaros, ubiegłoroczny uczestnik Ligi Mistrzów i aktualny mistrz kraju, prowadzi transferową ofensywę. Co prawda „Fradi” opędzlowali Legii Warszawa Ihora Charatina, ale wnioskujemy, że specjalnie za nim nie płaczą. Wnioskujemy, bo w ostatnich dniach klub przeprowadził dwa głośne transfery. Do Ferencvarosu dołączył duet uznanych na europejskim rynku piłkarzy. Pierwszy z nich […]
18.09.2021
Brama dnia
18.09.2021

Pojedynek na rzuty wolne – Donadel kontra Messi | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was pojedynek dwóch wykonawców rzutów wolnych. Kto w ładniejszym stylu trafił do siatki, Leo Messi czy Marco Donadel? Wy decydujecie. MARCO DONADEL VS UDINESE (18.09.2005) Gol bezpośrednio z rzutu wolnego? Zawsze spoko. LEO MESSI VS PSV EINDHOVEN (18.09.2018) U Messiego też nóżka nieźle ułożona, przyznajcie. […]
18.09.2021
Live
18.09.2021

LIVE: Czy w meczu Pogoni z Cracovią padnie rekord dośrodkowań?

Witamy w tę piękną sobotę z Ekstraklasą! Będzie się działo dużo, bo gramy aż cztery mecze i mamy nadzieję, że będzie się działo pięknie. Ale czy może być inaczej z Ekstraklasą? Zapraszamy na LIVE! Fot. FotoPyk
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Pogoń – Cracovia, czyli ważny test dla obu stron

Starcie Pogoni Szczecin z Cracovią jawi się jako konfrontacja drużyn nie do końca usatysfakcjonowanych pierwszą fazą sezonu 2021/22. Kto zatem ma większe szanse, żeby w dzisiejszym meczu poprawić sobie humor? Pogoń Szczecin – Cracovia. Regres defensywy „Portowcy” w zeszłym sezonie – tak się przynajmniej w pewnym momencie wydawało – byli zespołem celującym w mistrzostwo Polski. […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Klub Bielika i Jóźwiaka ukarany za malwersacje. Derby spadnie z ligi?

O tym, że w Derby County nie dzieje się dobrze, słyszymy już od jakiegoś czasu. Klub, w którym grają Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak miał problem nawet ze skleceniem kadry na nowy sezon. Teraz „The Rams” trafili pod zarząd sądowy, co skończy się sporą karą punktową dla angielskiej drużyny. A to nie koniec kłopotów… Derby […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Radosław Majdan docenia Michała Szromnika

Michał Szromnik wywalczył sobie miejsce w bramce Śląska Wrocław i trzeba przyznać, że zrobił to zasłużenie. Postawę golkipera drużyny z Dolnego Śląska docenia Radosław Majdan. Ekspert „Canal+” w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” chwalił grę Szromnika i wyróżniał go na tle ligi. – Już to, że Szromnik posadził na ławce Matuša Putnocky’ego, czyli wcześniej czołowego bramkarza […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Szósty gol Patryka Klimali w MLS [WIDEO]

Patryk Klimala kontynuuje dobrą passę w lidze amerykańskiej. Napastnik New York Red Bulls zapisał na koncie kolejne trafienie w MLS. W meczu z Interem Miami były zawodnik Jagiellonii Białystok wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik spotkania. Starcie z drużyną Davida Beckhama było 19. meczem Patryka Klimali w tym sezonie. Zawodnik New York Red Bulls […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

W oczekiwaniu na błysk Furmana i Żyry

Obaj bardzo słabo weszli w ten sezon i można założyć, że wszystko co dobre jeszcze przed nimi, bo na razie było wyłącznie źle. Różnica polega na tym, że Dominik Furman musi po prostu przypomnieć sobie, jak grał niewiele ponad rok temu. Michał Żyro musi natomiast udowodnić, że w ogóle nadaje się na zespół, który w […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Stan Futbolu już od 10.00!

Sporo się działo w polskiej i zagranicznej piłce, zaskakujące wyniki w Ekstraklasie, udany występ Legii Warszawa w Lidze Europy – jest o czym gadać w ten piekny sobotni poranek. Na program omawiająćy bieżące zdarzenia zaprasza dzisiaj Adam Kotleszka i jego goście: Wojciech Kowalczyk z Weszło, Adam Gołaszewski z Piłki Nożnej oraz Maciej Łuczak oraz Jan […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Skorża: Mam nadzieję, że zachęciliśmy kibiców, żeby przychodzili na stadion

Trener Maciej Skorża skomentował wysoką wygraną Lecha Poznań z Wisłą Kraków. Po zwycięstwie 5:0 szkoleniowiec był zadowolony, ale też ostrożny – starał się tonować nastroje, żeby jego drużyna i kibice zbyt szybko nie odlecieli. Jednocześnie Skorża liczy na to, że fani będą wspierać „Kolejorza” tak licznie, jak w piątkowym hicie. – Zagraliśmy w piątek dobry mecz […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Cierpliwość popłaciła. Rafał Makowski w końcu przebił się w Śląsku

Sezon 2020/2021 był dla Rafała Makowskiego w większości stracony. 340 minut w Ekstraklasie, kwadrans w Pucharze Polski. Problemy na starcie jednej i drugiej rundy. Mocni konkurenci do miejsca w wyjściowej jedenastce. Słowem – nic nie układało się po myśli środkowego pomocnika, więc w momencie, gdy zgłosił się po niego Radomiak, wychowanek Legii Warszawa faktycznie mógł […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Durmus, czyli motor napędowy Lechii

To widział każdy, kto choć trochę szanuje się z przaśną ekstraklasową rzeczywistością. Zbliża się doliczony czas gry pierwszej połowy meczu Lechii z Wisłą Kraków. Ilkay Durmus zakłada siatkę Michałowi Frydrychowi, jest faulowany, sędzia Raczkowski dyktuje rzut wolny na dwudziestym metrze. Chętnych do strzału nie brakuje, ale Durmus zabiera piłkę i nikomu nie chce jej oddać. […]
18.09.2021
Prasówka
18.09.2021

PRASA. Ambrosini: To nie Szczęsny jest największym problemem Juventusu

W sobotniej prasie nie znajdziemy jakichś ponadprzeciętnych materiałów ligowych, za to jest trochę do poczytania w tematach zagranicznych. PRZEGLĄD SPORTOWY Kacper Skibicki z Legii żadnych kar nie uznaje. – Ja rywalizacji się nie boję, poważnych przeciwników też nie. Tak naprawdę nie przychodzi mi do głowy nic, czego teraz bym się obawiał… Może jedynie trenera Michniewicza. […]
18.09.2021