post

Opublikowane 19.11.2021 11:26 przez

Michał Kołkowski

Są na trzecim miejscu w tabeli i przegrali jak dotąd tylko jeden mecz w Bundeslidze. Mają na rozkładzie Borussię Dortmund i Wolfsburg, polegli jedynie w starciu z Bayernem Monachium. Z całą pewnością można ich określić największą rewelacją pierwszej części sezonu niemieckiej ekstraklasy. A mimo to – ani na moment nie stracili spokoju i wciąż podkreślają, że najważniejsze to znać swoje miejsce w szeregu. Ale taka jest właśnie specyfika Freiburga. Zespołu, który od 1991 roku miał zaledwie czterech trenerów, nade wszystko ceni sobie stabilizację i nigdy nie traci głowy w pogoni na sukcesem. Choć… może to jest właśnie ta chwila, by zagrać trochę ostrzej?

SC Freiburg – klub akceptujący własne ograniczenia

W latach 90. SC Freiburg był swego rodzaju ciekawostką, nowinką na poziomie 1. Bundesligi. W sezonie 1992/93 drużyna z Fryburga Bryzgowijskiego w spektakularnym stylu rozniosła zaplecze niemieckie ekstraklasy (zdobywając blisko 40 goli więcej od drugiego w tabeli Duisburga) i przebojem wdarła się na salony, ale niewielu stawiało, że zdoła się się utrzymać w elicie dłużej niż sezon, może dwa. I rzeczywiście, debiutancki rok spędzony przez podopiecznych Volkera Finkego w najwyższej klasie rozgrywkowej upłynął pod znakiem dość rozpaczliwej walki o utrzymanie, które udało się ostatecznie zaklepać tylko dzięki korzystniejszemu bilansowi bramek. Freiburg summa summarum potwierdził wówczas cechy, z których znany był od zawsze, jeszcze za czasów gry w niższych ligach – niebywałą wojowniczość i poczucie jedności, wpisane niejako w tożsamość klubu. Ale potwierdził również reputację zespołu, co tu kryć, prowincjonalnego. Pozbawionego perspektyw, a nawet ambicji na to, by znaczyć na mapie niemieckiego futbolu coś więcej.

Tym bardziej szokujące okazały się kolejne rozgrywki (1994/95), kiedy Freiburg w aurze sensacji zachwycił piłkarskie Niemcy i uplasował się na najniższym stopniu podium 1. Bundesligi. Drużyna grała z takim rozmachem, że dorobiła się nawet przydomka Breisgau-Brasilianer („Bryzgowijska Brazylia”) i to mimo że najlepszym strzelcem zespołu akurat w tamtym okresie był Rodolfo Esteban Cardoso, czyli zawodnik rodem z Argentyny. Już w drugiej kolejce ligowych zmagań Freiburg zasygnalizował wielką formę, gromiąc u siebie aż 5:1 monachijski Bayern.

To niewątpliwie jeden z klasyków niemieckiego futbolu lat 90.

SC Freiburg 5:1 Bayern Monachium (1. Bundesliga 1994/95)

Choć trener Volker Finke nie dysponował nigdy gwiazdorskim składem, jego taktyczne pomysły pozwalały Freiburgowi zwyciężać w starciach z wyżej notowanymi rywalami. Pod wieloma względami Finke spoglądał zresztą na futbol porównywalnie do Ralfa Rangnicka. Również nie był miłośnikiem ustawienia z libero cofniętym za linią obrony, również podobała mu się koncepcja agresywnego pressingu, również nade wszystko cenił sobie grę kombinacyjną. Władze klubu powierzyły mu olbrzymią władzę. Na ławce trenerskiej zasiadał nieprzerwanie od 1991 do 2007 roku. Niezależnie od wzlotów i upadków, bo Freiburgowi zdarzało się za jego kadencji spadać z 1. Bundesligi i później nie bez kłopotów do niej powracać. Mimo wszystko, Finke trwał na stanowisku. Mówiło się, że nawet stadionowy greenkeeper musi z nim konsultować metody koszenia trawy. Nic nie działo się we Fryburgu bez jego zgody.

Finke dla nas jednocześnie ojcem, mentorem i trenerem – opowiadał Aleksandre Iaszwili, wieloletni piłkarz Freiburga. – Każdego gracza witał z ogromną dozą ciepła, zwłaszcza zagranicznych piłkarzy. Zależało mu, byśmy jak najszybciej nauczyli się niemieckiego. Na jego treningach nigdy nie można się było nudzić. Z dzisiejszej perspektywy uważam, że był szczególnie skuteczny w prowadzeniu młodych zawodników. Pozwalał na to, by popełniali błędy. Mogliśmy przegrać jeden, dwa, trzy mecze z rzędu, ale on zawsze stał za nami i starał się tylko, byśmy wyciągnęli z tego wnioski.

W meczach z Freiburgiem miało się poczucie, że rywal wychodzi na boisko w dwunastkę

Alain Sutter

Warto sobie o tych czasach dzisiaj przypomnieć, ponieważ we Fryburgu w gruncie rzeczy… niewiele się zmieniło. Wciąż jest to klub, który stara się wygrywać sposobem, a nie wielkimi nakładami finansowymi. Nadal nie ma tam parcia na sukces. Albo inaczej – za sukces uważa się spokojną egzystencję na poziomie 1. Bundesligi i promowanie ciekawych zawodników. Tego Finkemu nie udało się zmienić, pewnie nawet nie próbował. Freiburg nie odczepił od siebie łatki klubu o ograniczonych możliwościach. Jednak w tym sezonie nacisk na stabilizację zdaje się procentować jak nigdy dotąd.

SC Freiburg – przede wszystkim spokój

Początek sezonu 2021/22 jest w wykonaniu Freiburga rewelacyjny. Mimo że poprzednia kampania była akurat do bólu przeciętna – zespół właściwie przez całe rozgrywki plasował się w środku tabeli, no i skończył ligowe zmagania na dziesiątym miejscu. Bez historii. A teraz? Czyste szaleństwo. Dość powiedzieć, że po dziesięciu kolejkach Bundesligi podopieczni Christiana Streicha byli niepokonani, a przecież przyszło im się mierzyć po drodze między innymi z Borussią Dortmund (zwycięstwo 2:1 u siebie), RB Lipsk (remis 1:1 u siebie) czy Wolfsburgiem (2:0 na wyjeździe). Sposób na ekipę z Fryburga dopiero w jedenastej serii spotkań znalazł Bayern Monachium, lecz nie była to dla Bawarczyków jakaś super-łatwa przeprawa. Finalnie zwyciężyli 2:1.

Bayern Monachium 2:1 SC Freiburg (1. Bundesliga 2021/22)

Freiburg to klub, który da się lubić. Śledzę ich poczynania od wielu lat – jeszcze przed pierwszym gwizdkiem komplementował swoich oponentów Julian Nagelsmann. – Często zdarzało mi się rywalizować z nimi na poziomie młodzieżowym, gdzie łatwiej poznać działanie klubu od kulis. To niezwykle wymagający przeciwnik, a Christian Streich to inteligentny, błyskotliwy trener o wielkim doświadczeniu wyniesionym właśnie z pracy z młodzieżą. Spotkania z Freiburgiem zawsze należą do najbardziej wymagających, a Christian spokojnie mógłby pracować w najlepszych klubach Europy.

Chwalony pod niebiosa Streich to, by tak rzec, współczesny Volker Finke. Niemiec jeszcze w latach 80. zaliczył bowiem zawodniczy epizod we Freiburgu, a potem na dobre związał się z klubem jako trener. Przez bardzo długie lata funkcjonował jako szkoleniowiec grup młodzieżowych, następnie pełnił też przez kilka sezonów rolę asystenta w pierwszym zespole, aż wreszcie w 2011 roku osobiście chwycił za stery. Jest zatem człowiekiem doskonale czującym kulturę klubu z Fryburga. W trakcie meczu stanowi wulkan energii – dyryguje podopiecznymi, angażuje fanów, dyskutuje, zdarza mu się również inicjować drobne awantury. Ale jeśli chodzi o całościowe podejście do prowadzenia drużyny, charakteryzuje go przede wszystkim umiłowanie spokoju i stabilizacji.

Tak typowe dla Freiburga.

W sezonie 2012/13 jego ekipa uplasowała się na piątym miejscu w Bundeslidze? Okej, ale za rok jej celem znów było utrzymanie. Żadnych nerwowych ruchów. Zero pokusy, by zaszaleć. Wyskoczyć ponad stan. Pobyt w 2. Bundeslidze w sezonie 2015/16 też nie wywołał u Streicha gorączki.

Futbol to nie tylko gra, to kultura. Kiedy byłem dzieckiem, częściej grałem w piłkę niż jadłem. Idziesz na stadion z przyjaciółmi, oglądasz mecz. Wygrywasz albo przegrywasz. Cieszysz się lub płaczesz. Ale to nie eskapizm, tylko normalna część życia

Christian Streich

Szkoleniowiec Freiburga w niemieckiej przestrzeni publicznej funkcjonuje jako swego rodzaju filozof futbolu. Wielokrotnie wypowiadał się w duchu właściwym dla reprezentantów idei „Against Modern Football”. – Zastanawiałem się, czy piłką nożna w tym kształcie może przetrwać. W tej chwili stała się ona biznesowym produktem i jest jak cytryna. Bezlitośnie wyciskana. Zadałem sobie pytanie: jak długo ludzie, którzy naprawdę kochają piłkę, będą w stanie patrzeć na uciekające z niej soki? Ale teraz wydaje mi się, że futbol przetrwa wszystko – opowiadał na łamach „New York Times”. – Nawet w sytuacji, gdy tak wielu ludzi stara się go eksploatować dla zysku, on wciąż należy do nas – ludzi, którzy naprawdę kochają istotę piłki nożnej.

– Kiedy zakończył się lockdown w 2020 roku i powróciliśmy do treningów, widziałem szczęście na twarzach moich podopiecznych. To ludzie bardzo zamożni, ale żaden piłkarz nie myśli o pieniądzach, gdy jest na boisku. Oni po prostu kochają piłkę – dodał.

EINTRACHT POKONA FRANKFURT? KURS: 3,40 W FUKSIARZU!

Z takim człowiekiem na ławce trenerskiej pierwszego zespołu jest w zasadzie naturalną koleją rzeczy, że drużyna z Fryburga koncentruje się przede wszystkim na promowaniu wychowanków swojej akademii. Nie bez kozery zresztą cytowany Nagelsmann z tak wielką estymą wypowiadał się o szkoleniowym dorobku Streicha i w ogóle całego Freiburga. Klub spod Schwarzwaldu szedł bowiem w awangardzie niemieckich reform w systemie szkolenia, dokonywanych na początku XXI wieku. Trener, asystenci, działacze pionu sportowego – lwia część kluczowych dla Freiburga postaci wywodzi się z akademii.

Efekt?

 • (2007) Sascha Riether sprzedany za 0,5 miliona euro do Wolfsburga
 • (2008) Dennis Aogo za 1,5 mln do HSV
 • (2009) Daniel Schwaab za 0,25 mln do Bayeru Leverkusen
 • (2013) Daniel Caliguri za 4,5 mln do Wolfsburga
 • (2014) Matthias Ginter za 10 mln do BVB
 • (2014) Oliver Baumann za 5,5 mln do Hoffenheim
 • (2017) Maximilian Philipp za 20 mln do BVB
 • (2020) Luca Waldschmidt za 15 mln do Benfiki
 • (2020) Alexander Schwolow za 7 mln do Herthy

Wszyscy co najmniej przewinęli się przez młodzieżowe drużyny Freiburga. Do tego udało się też podpromować w klubie również takich graczy jak Papiss Cisse (sprzedany za 12 baniek euro do Newcastle), Omer Toprak (za 3 mln do Bayeru), Max Kruse (za 2,5 mln do Gladbach), Admir Mehmedi (za 8 mln do Bayeru), Jonathan Schmid (za 3,5 mln do Hoffenheim), Roman Burki (za 3,5 mln do BVB), Vincenzo Grifo (za 6 mln do Gladbach), Caglar Söyüncü (za 21 mln do Leicester), Robin Koch (za 13 mln do Leeds) czy Baptiste Santamaria (za 14 mln do Rennes). I tak to się kręci. Porządne szkolenie, niezły skauting, więc Freiburg praktycznie każdy sezon w trakcie ostatniej dekady zamykał na transferowym plusie.

SC Freiburg – a może czas zaszaleć?

Jak to się przekładało na ligowe rezultaty? Cóż, mówiąc do obrzydzenia trywialnie – raz lepiej, raz gorzej.

Podopieczni Streicha potrafili w Bundeslidze zająć piątą bądź siódmą lokatę i szokować topowe ekipy w bezpośrednich starciach, ale zdarzały im się też sezony desperackiej walki o utrzymanie, a nawet degradacja. Niezależnie od okoliczności, szkoleniowiec Freiburga tonował jednak nastroje. Kiedy Freiburgowi szło świetnie i klub był chwalony, trener zawsze podkreślał, że przy ograniczonym potencjale finansowym ten stan nie może trwać wiecznie. Z kolei gdy zespół dołował, Streich mimo uszu puszczał sugestie, by uciec się do radykalnych zmian kadrowych i nieco mocniej zaatakować na rynku transferowym. Wychodząc po prostu założenia, że Freiburgowi jest to… niepotrzebne. Lepiej spaść i wrócić, ale na swoich zasadach. Nie inaczej jest obecnie.

Mimo że Freiburg w pełni zapracował na status rewelacji pierwszej części rozgrywek w Bundeslidze, Streich jak ognia unika deklaracji dotyczących, dajmy na to, walki o awans do Ligi Mistrzów. – Trzymam zespół z dala od tych spekulacji. Zajmujcie się Bayernem, Dortmundem i innymi. Moich chłopców zostawcie w spokoju. Nie chcę, by zmącono spokój Freiburga – oznajmił twardo. Po czym dodał: – Kiedy widzę, co się dzieje z Newcastle United… Angielska federacja i Premier League ściągnęły na siebie hańbę. Mam wrażenie, że w futbolu przekraczane są już wszelkie granice przyzwoitości.

Christian Streich mecze przeżywa całym sobą

Z drugiej strony, czy takiej postawy nie należałoby określić tkwieniem w strefie komfortu? Pokora to duża wartość w spocie, nie da się ukryć, lecz jeśli ją przedawkować, może się okazać kulą u nogi. Tymczasem Freiburg, niezależnie od retorycznych sztuczek Streicha, w rzeczywistości nie jest już tym skromnym, prowincjonalnym klubikiem, który wdarł się na bundesligowe salony w pierwszej połowie lat 90. Kilka tygodni temu drużyna po blisko 70 latach opuściła mocno nadgryziony zębem czasu Dreisamstadion i przeniosła się na nowo wybudowany Europa-Park Stadion, mogący pomieścić blisko 35 tysięcy widzów, a także nowocześnie zorganizowany, jeżeli chodzi o tak zwaną strefę biznesową (poprzedni stadion nie oferował nawet ekskluzywnych lóż VIP-om).

Wiadomo, jak to bywa w futbolu. Nowy stadion, więc i nowe możliwości. A może nawet – nowe ambicje? Inna sprawa, że sam trener po ostatnim meczu rozegranym na starym obiekcie wyglądał na człowieka, który najchętniej przykułby się kajdanami do słupka bramki i zablokował przeprowadzkę.

Tak czy owak, w tej chwili ekipa z Fryburga dysponuje świetną areną, prężnie działającą akademią, dobrze zorganizowanym pionem sportowym, solidną bazą kibiców, no i potencjałem finansowym wystarczającym do tego, by zapłacić za piłkarza, powiedzmy, 10 milionów euro. Może zatem nadeszła pora, by chwycić wreszcie byka za rogi i powalczyć o bardziej konkurencyjną pozycję na rynku, przynajmniej względem klasowych rywali? Zakończenie sezonu ligowego w TOP4 byłoby w wykonaniu Freiburga wielką demonstracją aspiracji, jakich dotychczas z tym zespołem nie kojarzono.

FREIBURG POKONA EINTRACHT? KURS: 2,10 W FUKSIARZU!

Ale to nie takie proste i tutaj trzeba przyznać ostrożnemu Streichowi rację. Pal już licho pierwszą porażkę w sezonie. Oberwanie od Bayernu nikomu w Bundeslidze ujmy nie przynosi. Więcej niepokoju budzą zaawansowane statystyki. W tej chwili Freiburg ma na koncie 18 zdobytych i 9 straconych goli w lidze. Jeśli jednak spojrzeć na współczynnik spodziewanych bramek, po stronie strzelonych wynosi on tylko 14,3 (10. miejsce w lidze), a straconych aż 14,7 (5. miejsce w lidze). Widać więc wyraźnie, że zespół dowodzony przez Streicha punktuje rywali ponad stan, a i w obronie igra z ogniem. Do tego dochodzi szokująco wysoka – i zarazem trudna do utrzymania na dystansie całego sezonu – skuteczność interwencji u bramkarza Marka Flekkena. W tej chwili – 83%.

Inne statystyki?

 • oddane strzały na bramkę: 136 (9. miejsce w lidze)
 • oddane strzały przez rywali: 160 (13.)
 • celność podań: 74,9% (11.)
 • współczynnik spodziewanych asyst (xA): 9,3 (13.)
 • kluczowe podania: 93 (11.)
 • skuteczne próby pressingu: 29,6% (15.)

No gdzie nie spojrzeć, tam Freiburg wypada w gruncie rzeczy do bólu przeciętnie. Jednym z niewielu wyjątków jest – według danych fbref.com – statystyka udanych wybić futbolówki z własnej strefy obronnej. Tutaj podopieczni Streicha zajmują akurat najwyższą pozycję w Bundeslidze. Co też dość dobitnie podsumowuje, w czym tkwi tajemnica udanego startu rozgrywek w ich wykonaniu. Freiburg po prostu lubi i potrafi, jak mawia Diego Simeone, cierpieć. Bronić się bardzo głęboko i odpowiedzialnie, wyczekując na swoje nieliczne szanse w ofensywie. Tylko że taki styl rzadko pozwala na utrzymanie się blisko topu przez 34 kolejki ligowe. Prędzej czy później pojawiają się kontuzje, kartki, spadek koncentracji. W zespole coś pęka, układanka się sypie.

Jest zatem całkiem prawdopodobne, że Freiburg prędzej czy później spuści z tonu. Osunie się w tabeli. Ale w sumie na tym właśnie polega fenomen tego klubu, że kryzys formy zostanie tam zapewne przyjęty, mówiąc oczywiście z pewną dozą przesady, wzruszeniem ramionami.

Lubię rekordy. Jeśli poprawisz wspaniały wynik innym wspaniałym wynikiem, trudno nie czuć satysfakcji – powiedział trener Streich, gdy jego zespół kontynuował jeszcze passę spotkań bez porażki. – Ale to nie potrwa wiecznie. W przeciwnym razie w którymś momencie zostalibyśmy mistrzami Niemiec, a potem dołożylibyśmy do tego również zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Coś mi mówi, że tak się nie stanie.

CZYTAJ TAKŻE:

fot. Newspix.pl

Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Primera Division
06.12.2021

Getafe zaczęło lepiej punktować, ale wciąż jest w kropce. Co dalej?

Getafe przez kilka sezonów pracy Josepa Bordalasa osiągało wyniki ponad stan. Z przeciętnych piłkarzy wyciskał siódme poty, przez co Los Azulones dostąpili zaszczytu gry w europejskich pucharach. Ostatni sezon tego trenera pokazał, że Getafe zaczyna się wypalać i dobiło do sufitu. Pojawiały się poważne zgrzyty w szatni i w gabinetach, zaczęła znikać satysfakcja z pracy, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

15 rzeczy, które trzeba wiedzieć po jesieni w I lidze

Jeśli swoją wiedzę na wypracowania czerpaliście ze streszczeń, to właśnie poczujecie się jak w czasach młodości. Chyba, że wciąż się uczycie – wtedy będzie to dla was dzień jak co dzień. Przygotowaliśmy dla was bowiem streszczenie tego, co działo się jesienią w I lidze. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to rozgrywki, które ciężko śledzić […]
06.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Niemcy
29.11.2021

Gra w Bundeslidze nie daje Złotych Piłek. Lewandowski przełamie trend?

Już wieczorem dowiemy się do kogo powędruje kolejna Złota Piłka. Jednym ze zdecydowanych faworytów tegorocznego plebiscytu jest oczywiście Robert Lewandowski, który może tę nagrodę zdobyć pierwszy raz w swojej karierze, po ponad dziesięciu latach odnoszenia sukcesów w Bundeslidze. Gdy prześledzimy sobie wyniki poprzednich edycji Złotej Piłki okazuje się, że to właśnie gra na niemieckich boiskach […]
29.11.2021
Bundesliga
27.11.2021

Bayern bez błysku, Bayern nudny, Bayern zwycięski

Nieprawdopodobnie męczył się dzisiaj Bayern Monachium z Arminią Bielefeld. Obserwowanie tego spotkania było równie przyjemne co wizyta u dentysty na leczeniu kanałowym. Ostatecznie Bawarczycy zgarnęli trzy punkty i rzecz jasna w pełni na nie zasłużyli, byli o klasę lepsi, ale nie sposób nie zauważyć, że w ekipie dowodzonej przez Juliana Nagelsmanna coś ostatnio nie działa […]
27.11.2021
Bundesliga
19.11.2021

Lewandowski odpoczął i strzelił, ale to Augsburg ogrywa Bayern!

Ligowa tabela wskazywała, że mistrzów Niemiec czeka spacerek. Strzelić szybko dwa gole i do spania. Nic bardziej mylnego. Augsburg przyjął taktykę „to wy sobie grajcie, a my postrzelamy”. Pomysł Marcusa Weinzierla miał ręce i nogi. Pokusił się o ustawienie z czwórką bocznych obrońców. Jak to możliwe? Boczni obrońcy zagrali również na skrzydłach. Na Bayern zadziałało. […]
19.11.2021
Bundesliga
19.11.2021

Oaza spokoju. Na czym polega fenomen Freiburga?

Są na trzecim miejscu w tabeli i przegrali jak dotąd tylko jeden mecz w Bundeslidze. Mają na rozkładzie Borussię Dortmund i Wolfsburg, polegli jedynie w starciu z Bayernem Monachium. Z całą pewnością można ich określić największą rewelacją pierwszej części sezonu niemieckiej ekstraklasy. A mimo to – ani na moment nie stracili spokoju i wciąż podkreślają, […]
19.11.2021
Weszło
06.11.2021

Nie ma już niepokonanego zespołu w Bundeslidze

Cała dramaturgia tego meczu zawierała się w doliczonym czasie gry. Corentin Tolisso posłał podcinkę, której nie spodziewałbyś się po Corentinie Tolisso. To byłby gol kolejki, ale wcześniej na spalonym znalazł się Eric Maxim Choupo-Moting. VAR ukradł kilkaset sekund, więc cały Freiburg, z charyzmatycznym Christianem Streichem na czele, domagał się przedłużenia spotkania o stracony czas. Presja […]
06.11.2021
Bundesliga
31.10.2021

Jak Gumny został jednym z najsłabszych obrońców Bundesligi?

Kiedy na początku roku Rafał Gikiewicz zdradził w programie Cafe Kadra, że uczestniczył w spotkaniu władz Augsburga z Robertem Gumnym, na którym wyszło, że klubowi decydenci nie są zadowoleni z rozwoju polskiego defensora, cała uwaga środowiska skupiła się na osądzaniu Gikiego – zwykła szczerość czy wyciąganie brudów szatni? Rozgorzała dyskusja natury moralnej, która przykryła sedno […]
31.10.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Primera Division
06.12.2021

Getafe zaczęło lepiej punktować, ale wciąż jest w kropce. Co dalej?

Getafe przez kilka sezonów pracy Josepa Bordalasa osiągało wyniki ponad stan. Z przeciętnych piłkarzy wyciskał siódme poty, przez co Los Azulones dostąpili zaszczytu gry w europejskich pucharach. Ostatni sezon tego trenera pokazał, że Getafe zaczyna się wypalać i dobiło do sufitu. Pojawiały się poważne zgrzyty w szatni i w gabinetach, zaczęła znikać satysfakcja z pracy, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Droga Wisło, czas oddalić się od strefy spadkowej

Strefa spadkowa i Wisła Kraków to nie są dwa różne byty, które mijają się na ulicy bez żadnej refleksji. Nie, to całkiem nieźli znajomi, którzy w ostatnich latach miewali bliższe spotkania. Co prawda do katastrofy w postaci pocałunku śmierci nie doszło, ale sam fakt obecności takiej relacji mógł kibiców „Białej Gwiazdy” martwić. Okej, przyzwyczaili się […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Dno poznaje się po tym, że dziś Legia puka od spodu

Wydawałoby się, że o sytuacji Legii Warszawa powiedziano już wszystko, ale potem przychodzi taki mecz jak ten z Cracovią i worek z tematami wysypuje kolejne prezenty. To, do jakiego stanu został doprowadzony mistrz Polski, jest wręcz nieprawdopodobne. Nic tam się nie zgadza, kompletnie. Niby jedenastu chłopa wybiega na murawę jak wszędzie indziej, ale gdy spojrzeć […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

„Giuseppe Rossi nie wywyższa się w szatni, złapaliśmy kontakt”

Patryk Peda to kolejny młody polski obrońca, o którym w najbliższych miesiącach powinno być coraz głośniej. Zimą 2019 zamienił on juniorów Legii Warszawa na juniorów SPAL Ferrara i dziś z pewnością nie żałuje. 19-latek w tym sezonie przebił się do pierwszego składu i zaczął regularnie występować we włoskiej Serie B. Szkoda tylko, że rozmawiamy akurat […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Primera Division
06.12.2021

Getafe zaczęło lepiej punktować, ale wciąż jest w kropce. Co dalej?

Getafe przez kilka sezonów pracy Josepa Bordalasa osiągało wyniki ponad stan. Z przeciętnych piłkarzy wyciskał siódme poty, przez co Los Azulones dostąpili zaszczytu gry w europejskich pucharach. Ostatni sezon tego trenera pokazał, że Getafe zaczyna się wypalać i dobiło do sufitu. Pojawiały się poważne zgrzyty w szatni i w gabinetach, zaczęła znikać satysfakcja z pracy, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

15 rzeczy, które trzeba wiedzieć po jesieni w I lidze

Jeśli swoją wiedzę na wypracowania czerpaliście ze streszczeń, to właśnie poczujecie się jak w czasach młodości. Chyba, że wciąż się uczycie – wtedy będzie to dla was dzień jak co dzień. Przygotowaliśmy dla was bowiem streszczenie tego, co działo się jesienią w I lidze. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to rozgrywki, które ciężko śledzić […]
06.12.2021
Piłka nożna
01.12.2021

Błyszczy w Dynamie, nie istnieje w kadrze. Przypadek Sebastiana Szymańskiego

Bramki, w tym te kluczowe, zdobywane w końcówkach spotkań. Ładne asysty, nie tylko ze stałych fragmentów gry. Świetne wskaźniki, jeżeli chodzi o pracę w defensywie. Sebastian Szymański w sezonie 2021/22 wyrósł na znaczącą postać Dynama Moskwa, a nawet na wyróżniającego się zawodnika całej rosyjskiej ekstraklasy. Już wcześniej zbierał sporo pochwał za swoją postawę, ale teraz […]
01.12.2021
Piłka nożna
26.11.2021

Czas zapytać wprost: Lewandowski czy Messi?

W pewnym momencie wysoko stały akcje Kyliana Mbappe i Kevina De Bruyne. Potem sporo mówiło się na temat N’Golo Kante. Następnie na tapet wjechał temat Jorginho. Ludzie związani z Realem Madryt przebąkiwali coś o szansach Karima Benzemy, osoby bliskie Liverpoolowi podnosiły kandydaturę Mo Salaha. Ale dzisiaj nie ma już większych wątpliwości, że kwestia Złotej Piłki […]
26.11.2021
Liga Mistrzów
24.11.2021

Erik ten Hag poukładał klocki. Ajax znów zachwyca w Europie

Dwanaście punktów po czterech meczach fazy grupowej. Borussia Dortmund zgnieciona w dwumeczu na miazgę. Czternaście zdobytych goli, zaledwie dwa stracone. Szokujące popisy strzeleckie Sebastiena Hallera, pięć asyst na koncie Antony’ego. Ajax Amsterdam w bieżącej edycji Ligi Mistrzów znów zachwyca spektakularną postawą w ofensywie. Wygląda na to, że Erik ten Hag z sukcesem zakończył proces przebudowy […]
24.11.2021
Bundesliga
19.11.2021

Oaza spokoju. Na czym polega fenomen Freiburga?

Są na trzecim miejscu w tabeli i przegrali jak dotąd tylko jeden mecz w Bundeslidze. Mają na rozkładzie Borussię Dortmund i Wolfsburg, polegli jedynie w starciu z Bayernem Monachium. Z całą pewnością można ich określić największą rewelacją pierwszej części sezonu niemieckiej ekstraklasy. A mimo to – ani na moment nie stracili spokoju i wciąż podkreślają, […]
19.11.2021
Piłka nożna
19.11.2021

Gwałty, przemoc, pedofilia, korupcja. Co ujawnił Romain Molina?

Francuski dziennikarz Romain Molina wywołał wczoraj gigantyczną burzę za pośrednictwem Twittera. Padły z jego strony mocne oskarżenia na temat bardziej i mniej odrażających skandali zamiatanych rzekomo pod dywan przez przedstawicieli świata futbolu, w tym samej wierchuszki krajowych i międzynarodowych federacji. Zebraliśmy dla was w jednym miejscu najważniejsze informacje, jakie ujawnił Molina, którego śledcze publikacje ukazywały […]
19.11.2021
Ligue 1
06.11.2021

Franek – łowca bramek (i asyst). Polak zadziwia w Ligue 1

– Trochę tęskno mi za Europą. Inna sprawa, że nie chcę, żeby to było na siłę. Że chcę zmieniać tu i teraz, że chcę, żeby jakiś agent mnie gdzieś wcisnął, byle to były europejskie rozgrywki – mówił nam Przemysław Frankowski w grudniu 2020 roku. I trzeba przyznać, że nie rzucał wtedy słów na wiatr. Kiedy […]
06.11.2021
Liczba komentarzy: 3
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bernadotte
Bernadotte
17 dni temu

Pogoń Szczecin.

waldemar
waldemar
17 dni temu

Z kolei gdy zespół dołował, Streich mimo uszu puszczał sugestie, by uciec się do radykalnych zmian kadrowych i nieco mocniej zaatakować na rynku transferowym.” Tam nie ma kibiców terrorystów?

Asd
Asd
17 dni temu

Tak do sprawy powinny podejść polskie kluby. Akademia, szkolenie, promocja zawodników, sprzedaż i od początku. A jak się zdarzy załapać do ligi mistrzów? to i fajnie

Suche Info
06.12.2021

Szulczek: – Remis nie jest dramatem

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań, na konferencję prasową po zremisowanym meczu z Wisłą Kraków przyszedł w koszulce „Wojtek, trzymaj się!” i nadrukowanym linkiem do zbiórki na rzecz walczącego z nowotworem Wojciecha Onsoroge. Mówił: – Pierwsze słowa, jakie usłyszałem po meczu brzmiały: „to jest dramat”. Myślę, że to nie jest dramat, dramatem są te rzeczy, które przeżywa […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Ibra: – Calhanoglu skorzystał na tragedii Eriksena

Zlatan Ibrahimović wydał nową książkę. „Adrenalina” wypełniona jest przemyśleniami Szweda na temat świata futbolu i swojej pozycji w piłkarskim środowisku. Co jasne – nie brakuje też w niej pikantnych, kontrowersyjnych kawałków i spostrzeżeń, które powoli przebijają się poza strony książki.  Co więc tym razem naopowiadał Ibra? Ano gwiazdor Milanu wziął na tapet postać Hakana Calhanoglu, […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Petrescu może zostać selekcjonerem Rumunii

Dan Petrescu dostał propozycję poprowadzenia reprezentacji Rumunii. W połowie listopada, po nieudanych eliminacjach do mistrzostw świata, z posadą selekcjonera kadry Rumunii pożegnał się Mirel Radoi. Propozycję pracy w rumuńskiej federacji otrzymali Gheorghe Hagi i Razvan Lucescu, ale ani jeden, ale drugi nie byli zainteresowani przyjęciem tej oferty. Teraz Rumunia zwróciła się w stronę Dana Petrescu, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

W Lechu wraca temat sprowadzenia Jimeneza?

Lech Poznań – według informacji Tomasza Włodarczyka – znów sonduje możliwość sprowadzenia Jesusa Jimeneza z Górnika Zabrze.  Kolejorz przymierzał się już do sprowadzenia hiszpańskiego lidera Górnika Zabrze w letnim okienku transferowym, ale wtedy na przeszkodzie stały wygórowane żądania finansowe ekipy z ulicy Roosevelta – jeden milion euro okazał się zaporowy dla Lecha, który wówczas miał […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Danch odchodzi z Arki

Pierwszoligowe kluby powoli zapadają w zimowy sen, coraz mniej dzieje się na boiskach, więc wrzeć zaczyna w gabinetach, gdzie już zaczynają się przemeblowania w zespołach przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Ot, przykładowo Arka Gdynia pożegnała się z Adamem Danchem.  Adam Danch był związany z Arką od 2017 roku. W jej barwach wystąpił w 110 meczach i zdobył pięć bramek. […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Węgierski stoper dogadany z Chelsea?

Marco Rossi, selekcjoner reprezentacji Węgier, zdradził, że Attila Szalai najprawdopodobniej trafi do Chelsea.  Calciomercato poprosiło Marco Rossiego o wybranie reprezentanta Węgier, który poradziłby sobie w Serie A. Trener węgierskiej kadry wskazał Attilę Szalaia, ale zaraz dodał, że jego ewentualny transfer z Fenerbahce do Włoch jest aktualnie raczej niemożliwy. – Trudno wymienić tylko jednego zawodnika, ale […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Roger Schmidt odrzucił ofertę prowadzenia Lipska

RB Lipsk gorączkowo szuka następcy dla zwolnionego Jessego Marscha. Jak się jednak okazuje – znalezienie słusznego fachowca na objęcie trenerskiej władzy w klubie ze stajni Red Bulla wcale nie będzie takie proste.  Jednym z głównych kandydatów na zastąpienie Marscha był Roger Schmidt. 54-letni niemiecki szkoleniowiec bardzo dobrze radzi sobie w holenderskim PSV, gdzie osiąga średnią […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Słowik zostanie w J-League?

Jakub Słowik spadł z ligi japońskiej, reprezentując barwy Vegalty Sendaia, ale najprawdopodobniej utrzyma się na poziomie J-League i będzie grał dla FC Tokyo.  Jakub Slowik to FC Tokyo. It has been confirmed that they have signed up. — Marco Molla (@MarcoMolla) December 6, 2021 FC Tokyo to dziewiąty zespół minionego sezonu J-League. W minionej kampanii […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Podolski: – Jak się wygrywa mecz, to cały tydzień jest na luzie

Lukas Podolski wrzucił piąty bieg i prowadzi Górnika Zabrze do kolejnych zwycięstw. Ostatnie trzy mecze ekipy Jana Urbana to trzy zwycięstwa i trzy gole Poldiego. Jak do tego wszystkie ustosunkowuje się sam mistrz świata z 2014 roku? – Jak się wygrywa mecz, to cały tydzień jest na luzie. Tak jest na całym świecie, niezależnie od klubu. Po wygranym meczu tydzień jest […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Tromsø IL uderza w Katar

Katarskie mistrzostwa świata budzą kontrowersje na całym świecie na wielu poziomach. Raz na jakiś czas ktoś w środowisku nawołuje do ich bojkotu. Powody? Przeróżne – sportswashing, dyktat pieniądza, nietolerancyjne prawo panujące w kraju, nieludzkie i niehumanitarne warunki pracy zwykłych robotników podczas pracy przy organizacji MŚ. Teraz w Katar uderza norweski klub, Tromsø IL.  Tromsø IL […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Media: Kontuzja Szymańskiego jednak nie tak groźna?

Zadrżały nasze serca, kiedy zobaczyliśmy kąt skrzywienia nogi Sebastiana Szymańskiego po brutalnym faulu rywala w meczu ligi rosyjskiej z tego tygodnia. Początkowo istniała obawa, że Polaka będzie czekać dłuższa przerwa od gry. Nowe doniesienia medialne są jednak dużo bardziej optymistyczne.  Portal Championat.com, powołując się na źródło ze sztabu medycznego Dynama Moskwa, informuje, że po wnikliwych […]
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Stokowiec za Żurawia w Zagłębiu?

Zagłębie Lubin pogrążone jest w kryzysie. Od dwóch miesięcy punktuje najgorzej w lidze, odpadło z Pucharu Polski, piłkarze stoją w miejscu. Nic dziwnego, że pozycja Dariusza Żurawia wisi na włosku.  Sebastian Staszewski z Interii twierdzi, że władze Zagłębia Lubin coraz częściej i coraz poważniej myślą o zwolnieniu zawodzącego Żurawia i zmianie na ławce trenerskiej. Faworytem […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Korona przebudowuje kadrę

Korona Kielce szykuje się do zimowej przerwy i przemeblowuje kadrę.  Korona Kielce zdecydowała się na skrócenie dwóch wypożyczanych do klubu zawodników – Macieja Bortniczuka i Mateusza Lewandowskiego. Wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu otrzymali Marko Pervan, Przemysław Szarek i Remigiusz Szywacz. Korona Kielce planuje też wypożyczenie Jakuba Osobińskiego i Radosława Sewerysia. Korona Kielce zajmuje trzecie miejsce w tabeli I ligi z […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Messi podważa kompetencje Pochettino?

Atmosfera w PSG staje się coraz bardziej napięta. Drużyna w dwóch ostatnich meczach ligowych tylko zremisowała – najpierw 0:0 z OGC Nice, a w miniony weekend 1:1 z RC Lens po golu w samej końcówce. Jak donosi „L’Equipe”, trener Mauricio Pochettino ma coraz słabszą pozycję w szatni. Drużyna nie poważa go, widząc jego gładkie i […]
06.12.2021