„Strata rodziców mnie zahartowała. Nie boję się koszulki lidera”

Opublikowane 12.11.2021 15:21 przez

Kamil Warzocha

Od najmłodszych lat wolała dres zamiast sukienki. Chłopcy ją obrażali, bo była od nich lepsza. Musiała zapracować na ich szacunek i sprawiała, że męska duma zostaje urażona. Szybko straciła rodziców, ale dzięki temu wykształciła w sobie samodzielność i silny charakter. W pewnym momencie pomyślała, że jest jedyną dziewczyną grającą w piłkę. Dzisiaj jednak to czołowa piłkarka w najwyższej lidze kobiet w Polsce i reprezentantka naszego kraju. Chce być wzorem dla młodszych dziewczyn, dba o rozwój osobisty. Nie boi się powiedzieć, że osoby obrażające piłkarki to zwykłe pachołki. Joanna Wróblewska, zawodniczka Śląska Wrocław. Zapraszamy.

Jak zmienił się kobiecy futbol w realiach reprezentacji na przestrzeni lat? Jak wyglądają transfery za granicę? Jak traktuję się zagadnienia taktyczne? Jak wygląda życie czołowej piłkarki w najlepszej polskiej lidze? Co to znaczy być wzorem dla innych? Co musi zrobić kobieca kadra, żeby w Polsce mówiło się o niej więcej? O tym, a także o wielu innych zagadnieniach poniżej.

500 PLN ZWROTU BEZ OBROTU – ODBIERZ BONUS NA START W FUKSIARZ.PL!
Dlaczego piłka nożna?

Myślę, że od samego początku to była po prostu moja pasja. Najwięcej grałam z braćmi, to głównie oni wciągnęli mnie do tego świata. Najpierw kopałam piłkę na podwórku, a potem wracałam do domu i oglądałam mecze. Piłka nożna nigdy mnie nie nudziła i dzięki niej mogłam zapomnieć o wszystkim.

Wyróżniałaś się?

Zawsze wolałam dres i krótkie spodenki nie sukienkę, jeśli o to pytasz. Jestem z rocznika 95′ i w szkole nie miałam dziewczyn, które potrafiły kopnąć piłkę. Z chłopakami… Cóż, było różnie. Na poziomie szkolnym wyróżniałam się na pewno. Pani od wf-u wysyłała mnie do chłopców. Na podwórku było podobnie i to ja wybierałam kolegów do składu, nie oni mnie. A jak mieli wybrać, to byłam pierwsza. Pamiętam, jak graliśmy turnieje dzikich drużyn. Dobrze się tam pokazywałam i pewnego razu trener MKS-u Ciechanów wziął do klubu chłopca z naszej drużyny. Wtedy po raz pierwszy pomyślałam, że jako kobieta pogram co najwyżej na podwórku. Drużyn kobiecych nie było.

W końcu nastąpił taki moment, kiedy trener Paweł Mazurkiewicz, ważna dla mnie postać, zaprosił mnie na treningi chłopców do drużyny szkolnej z rocznika 94′. Na początku dawał mi szanse z ławki, a później dostawałam szanse od pierwszych minut. Później przeszłam do swojego rocznika do MKS-u Ciechanów i do tego powstał pomysł, żeby zrobić drużynę dla kobiet, z czego oczywiście skorzystałam.

Czułaś inne traktowanie ze strony chłopców?

Kiedy byłam za dobra, dostawałam z ich strony różne docinki. Nazwę to zbędnymi komentarzami. One były niemiłe, mówiłam o tym rodzinie, która mi tłumaczyła, żebym się nie przejmowała. Ale wiadomo jak jest, kiedy jesteś dzieckiem. Nie było mi łatwo, choć miałam satysfakcję, kiedy takim osobom zakładałam potem kanał na treningu. Męska duma zostawała urażona. Tak samo, gdy na wślizgu odbierałam komuś piłkę. W końcu chłopcy zrozumieli, że dużo im daję w kontekście gry i wyników, więc zaczęli mnie akceptować. To było miłe. To też był dla mnie sygnał, że w świecie futbolu mogę się odnaleźć.

Mówiąc krótko, musiałaś zdobyć szacunek na dzielni.

Dokładnie. Najpierw deprecjonowali moją osobę, żeby z czasem nie mieć już problemu, że gram lepiej od nich. To był proces.

Taki miałaś plan we wczesnych latach? Grać w piłkę zawodowo?

Wcześniej, powiedzmy 15 lat temu, nawet nie miałam pojęcia o kobiecych drużynach. Nie wiedziałam, że w ogóle istnieją i mówię tu nawet o reprezentacji. Czasami odnosiłam wrażenie, że jestem jedyną kobietą grającą w piłkę na świecie (śmiech). Potem byłam powoływana do kadr wojewódzkich, ale bardzo od tego uciekałam, bo trzeba było jeździć daleko od domu. Nie byłam tak otwarta do ludzi jak teraz. W 2011 roku zadzwonił do mnie trener Kowalski, chciał mnie do klubu z Wrocławia. Pojawiła się też propozycja z Piaseczna, gdzie miałam bliżej, ale wybrałam Wrocław. Dopiero tam zaczęłam wchodzić w świat profesjonalnej piłki.

Czy mamy się czuć winni, że nie interesujemy się kobiecą piłką?

Kiedyś piłka kobieca nie była w ogóle promowana. Dzisiaj sama pewnie widzisz, jak choćby naTwitterze sprzedaje się wydarzenia związane z reprezentacją Polski.

W seniorskiej kadrze debiutowałam w wieku 18 lat, więc widzę progres. Ubrania, sprzęt, siłownie, sztab ludzi… Różnica jest widoczna i dobrze, że jest promowana w mediach. Trudno się dziwić, że piłkarki przy pytaniach o idola z dzieciństwa wskazywały na piłkarzy. Do śledzenia idolek nie było tak dobrych możliwości. W moim przypadku to był Cristiano Ronaldo i Raul. Bardziej zagłębiam się w męski futbol, bo interesuje mnie taktyka czy styl gry konkretnych zawodników. Jeśli chodzi o piłkarki, mam jedynie jakieś wzory do naśladowania: Alex Morgan, Marta czy dziewczyny z naszej reprezentacji. Paulina Dudek czy Ewa Pajor udowadniają, jak można się rozwinąć. Nie mówię, że ja ciężko nie pracowałam, ale w pewnym fragmencie życia obrałam inny kierunek.

Jaki kierunek?

Grałam w czterech klubach: w Ciechanowie, Wrocławiu, Katowicach i teraz znów we Wrocławiu w barwach Śląska. Po okresie w GKS-ie dostałam mnóstwo propozycji, ale stwierdziłam, że wrócę tutaj. Pytasz, jaki to kierunek? Cóż, piłka sprawia mi ogromną radość i chcę reprezentować nasz kraj na mistrzostwach świata, jeśli się tam dostaniemy. Rozwijam się piłkarsko, ale w pewnym momencie mocno postawiłam na naukę. Nigdy nie wiadomo, czy coś nie stanie mi się w przyszłości. W razie czego chcę mieć papier, żeby łatwiej było z pójściem do normalnej pracy. Nie postawiłam wszystkiego na piłkę. Na razie nauka jest na drugim planie, a do kiedy tak będzie – nie wiem.

Ważne, że masz plan B.

Dokładnie. Pojawiają mi się też myśli, żeby spróbować wyjazdu za granicę. To dla mnie bardziej realna opcja niż kilka lat temu. Ale jeszcze zobaczymy, co los mi napisze w czerwcu już po sezonie.

Jak wyglądają takie transfery w kobiecej piłce na najwyższym poziomie? Trenerzy polecają kogoś między sobą czy można już mówić o jakiejś siatce agentów?

Agenci jak najbardziej są. Mam możliwość z takim współpracować, ale uważam, że obecnie go nie potrzebuję. Na przykład Ola Dudziak ze Śląska współpracuje z menadżerem, który ma pełne prawo, żeby znaleźć jej klub, zadbać o jej przyszłość. Myślę, że ktoś taki bywa potrzebny, żeby zawodniczka w nowym miejscu czuła się komfortowo. U mnie to wygląda tak, że ktoś komuś coś powie, zapyta przez osoby trzecie, napisze na Instagramie. Wolę jednak rozmawiać z osobami zaufanymi. Wolę wiedzieć, na czym stoję, a nie wchodzić w nieznane relacje. Klub może być fajny, ale gdyby nastąpiły jakieś problemy, mogłoby się okazać, że zostanę z tym sama za granicą.

Za granicą pewnie kuszą większymi pieniędzmi.

Tak, piłkarki grające w dobrych klubach nie muszą się o nic martwić. Ale w Polsce zarobki też poszły bardzo do przodu. Jeszcze kilka lat temu w AZS-ie Wrocław dostawałyśmy 50 zł za wyjście w pierwszym składzie i 50 zł za wygrany mecz. Jeśli przegrało się wszystko, w ciągu miesiąca można było uzbierać co najwyżej 150-200 zł. Z tego nie dało się wyżyć. Teraz Śląsk stworzył nam takie warunki, że każda piłkarka może czuć się pewnie. Nie są to pieniądze do odłożenia na przyszłość, żeby w ciągu kilku lat np. kupić sobie mieszkanie, ale na pewno są to warunki dużo lepsze niż kiedyś. Dodatkowo każda z nas ma zapewnione mieszkanie czy jedzenie przed meczami i po nich. Śląsk nie ma jeszcze, co prawda, takich predyspozycji finansowych jak Górnik Łęczna czy Czarni Sosnowiec. Ale to też wiąże się z wynikami i mistrzostwami Polski.

Wierzę, że jeśli na przestrzeni 2-3 lat pójdziemy w górę, to znajdą się sponsorzy, którzy w nas zainwestują. Gdyby teraz każda piłkarka dostawała np. po 10 tys. zł, nie musiałybyśmy robić nic dodatkowego. Mogłybyśmy poświęcić swój codzienny czas wyłącznie piłce. Istnieje też oczywiście druga strona medalu. W zespole są bardzo młode osoby i to takie, które się jeszcze uczą. Pytanie, czy dla takiej piłkarki kontrakt w wysokości 10 tys. zł będzie czymś dobrym?

Futbol kobiet w stanie zagrożenia – alarmuje FIFPro

Przy nastoletnich zawodniczkach to jest większe ryzyko.

To może zniszczyć im głowę, mentalność, podejście do życia. A trzeba znać wartość pieniądza, trzeba go szanować. Nie jest sztuką dostać 10 tysięcy i 9 wydać na głupoty. Sztuką jest to zarobić i mądrze zainwestować choćby w siebie. Wychodzę z założenia, że zawsze trzeba myśleć o swoim rozwoju.

No właśnie, mówiłaś wcześniej o nauce.

Aktualnie jestem na ostatnim roku magisterki AWF-u w Katowicach. Zarządzanie sportem i turystyką, kierunek menadżera. Mam nadzieję, że obronię się w czerwcu albo we wrześniu. Po tym okresie albo zainwestuję w siebie pod względem stricte piłkarskim albo zrobię kolejne kursy. Na chwilę obecną myślę tylko o studiach i sezonie.

Będąc w swoim wieku, możesz jeszcze podwyższać swój sufit?

W kobiecej piłce to zależy od ligi, w jakiej gramy. W zagranicznych ligach są osoby, które mają po 30 kilka lat, choć oczywiście najbardziej inwestuje się w młode zawodniczki. W polskiej Ekstralidze wiek nie ma takiego znaczenia, więcej znaczą umiejętności. W Śląsku kadrę buduje się na młodych, ale takie osoby jak ja, bardziej doświadczone, też są potrzebne. Uważam, że mogę jeszcze coś z siebie wykrzesać. Poprawiać można się całe życie.

W Polsce w wieku 29-30 lat kobiety powoli kończą już karierę. Znacznie starszych zawodniczek jest tylko kilka. Wiek oczywiście nie jest jakąś wielką przeszkodą, bo chodzi tutaj o to, że kobiety po prostu zaczynają już myśleć o założeniu rodziny. Potem grają w niższych ligach bardziej dla rozrywki.

Chęć budowania kariery zmusza do odkładania myśli o rodzinie.

Zdecydowanie. To dziewięć miesięcy ciąży, a potem okres wychowania dziecka we wczesnej fazie, czyli sporo w kontekście przerwy w karierze. Oczywiście nie jest tak, że o tym nie myślimy i nie chcemy mieć rodzin. Dopóki mamy pasję i chęć rozwoju w piłce, kładziemy nacisk właśnie na to. Nikt sobie nie pozwoli, żeby w wieku 22-23 lat założyć rodzinę, a potem wrócić do grania jakby nigdy nic. Mentalność się zmienia. Moim zdaniem nie da się wtedy zawiesić poprzeczki samej sobie tak wysoko jak przed ciążą.

To samo z długimi pauzami z powodu kontuzji, które my przeżywamy trochę inaczej niż mężczyźni. Bardzo mało piłkarek zdaje sobie sprawę, że tutaj trzeba wszystko postawić na jedną kartę, żeby te kontuzje się nie odnawiały. Ktoś leczy uraz, bo leczy, a potem wraca z myślą, że jest okej. Wiedza o ciele jest istotna, bo jesteśmy inaczej zbudowane. Diety też są ważne.

Myślisz, że w ciągu kilku następnych lat piłka kobieca ma szansę być bardziej doceniana? Mężczyźni często ją bagatelizują.

Wiele dałby awans reprezentacji na wielki turniej. Wtedy społeczeństwo dostałoby sygnał, że jesteśmy, że potrafimy zrobić coś fajnego, że możemy grać o pełną pulę z najlepszymi na świecie. Wtedy piłka kobieca w Polsce zyskałaby na popularności i, co za tym idzie, dostałaby większe wsparcie.

Jak oceniasz szanse reprezentacji Polski na awans?

Jeśli za miesiąc wywalczymy trzy punkty w meczu z Belgijkami i pokonamy Kosowo, to kwestia awansu pozostanie sprawą otwartą. Należy jednak podkreślić, że na mistrzostwa świata awansować jest bardzo trudno. Bezpośrednio z grupy wychodzi tylko jedna drużyna. Druga, jeśli dostanie się do baraży, musi w nich pokonać dwie inne reprezentacje. Droga jest długa, ale nic nie jest niemożliwe. Na ten moment nie skupiamy się jednak na tym, ale na najbliższym meczu.

To pokazał przykład AMP Futbolu. Sukces dał im większą rozpoznawalność, dostali dzięki temu kopa.

Jeśli chodzi o AMP Futbol, mieliśmy ostatnio spotkanie z Przemkiem Świerczem [kapitan reprezentacji], który nam opowiedział, jak to wszystko wyglądało od środka. Zaczynali od zera. Od wymieniania się kulami, po używanie własnych ubrań. Oni wyglądali dosłownie jak ludzie zebrani z podwórka. Dzięki charakterowi udało im się wejść na wyższy pułap i coś osiągnąć. Czapki z głów za to, co zrobili na mistrzostwach Europy w Polsce.

Przed naszą rozmową powiedziałaś, że w reprezentacji jest trzy razy szybsze tempo. To robi wrażenie, kiedy spotykasz takie zawodniczki jak Ewa Pajor?

Wiadomo, że one grają trochę szybciej, bo też tego wymaga od nich liga, w której na co dzień grają. Ale dzięki temu na treningach w kadrze i ja mogę wskoczyć na wyższy poziom. Nie czuję się jednak gorsza, bo ktoś gra w PSG czy Wolfsburgu, a ja w Ekstralidze. Tempo w Ekstralidze jest wolniejsze, masz czas na przemyślenie następnego zagrania. Na kadrze kilka sekund przed otrzymaniem piłki w środku pola muszę wiedzieć, co z nią zrobię. Mam wzory, którymi mogę się sugerować.

Co ważne, kiedy wracam do Śląska, dziewczyny patrzą na mnie, żeby wyciągnąć coś z mojej gry. Śledzą, co jem, co piję, jak się zachowuję przed i po treningu. W klubie mam na sobie dużą presję. Gdybym była gruba i biegała taka po boisku, to jaki byłby ze mnie wzór? Teraz jest taka kibicka, która stara się jeździć na wszystkie mecze Ekstraligi. Jest zajarana kobiecą piłką i jakby zobaczyła którąś z nas z kebabem po meczu, to jakby zareagowała? To nie jest dobra droga. Na reprezentacji jesteśmy jeszcze mocniej obserwowane, patrzą na nas skauci, jest większa oglądalność. Musimy mieć tego świadomość.

“W reprezentacjach piłkarki powinny zarabiać tyle samo, co mężczyźni”

Jesteś już na takim pułapie, że brak powołania by cię zawiódł?

Regularnie jeżdżę na kadrę od roku. Znam swoje miejsce w szeregu i na to powołanie zawsze ciężko pracuję pomiędzy zgrupowaniami. O pierwszy skład trudno jest powalczyć, a na pewno mogę powiedzieć, że jestem gotowa, żeby wchodzić i grać na tym poziomie, co cała reprezentacja. Odpowiadając na twoje pytanie – tak, czułabym rozczarowanie, ale gdyby to się stało, to na pewno pracowałabym jeszcze ciężej, by do tej kadry wrócić.

Coś cię zaskoczyło, kiedy zaczęłaś wchodzić w realia kadry?

Na pewno to, że od pewnego czasu sztab liczy większą liczbę osób. Wiele się zmieniło od mojego debiutu. Wszystko jest nagrywane, kontrolowane, pokazywane. Sztab kadry obecnie liczy siedemnaście osób. Jeśli chodzi o profesjonalizm i opiekę, można mieć skojarzenia z realiami męskiej reprezentacji. Jadąc na zgrupowanie, dzisiaj potrzebuję wziąć ze sobą tylko korki i ochraniacze. Od stóp do głów jesteśmy zagospodarowane. Idziemy na trening, robimy swoją robotę przed i po, i nie musimy martwić się niczym innym.

Rozumiem, że w Ekstralidze też analizujecie się wzajemnie z rywalami.

Kiedy wchodziłam do Ekstraligi, to było takie granie dla grania. Ustawienie 4-4-2, każdy trzymał się swojej pozycji bez żadnej wymiany. Wszystko było z góry ustalone i zwarte. Dzisiaj polska piłka w dużej mierze opiera się na taktyce. My w Śląsku jednego dnia analizujemy przeciwnika, a drugiego swój zespół. Staramy się eliminować własne błędy. Trenerzy nie robią czegoś po łebkach, tylko naprawdę podchodzą do swojej pracy ambitnie. W lidze poziom się przez to wyrównał, nie ma drużyny, która będzie wygrywała z każdym. Teraz przyjeżdża do nas beniaminek i się stawia, gdzie jeszcze jakiś czas temu to byłoby nie do pomyślenia.

Grasz w środku pola. Skupiasz się na skanowaniu przestrzeni?

O skanowaniu dowiedziałam się dopiero sześć lat temu. Wcześniej nie wiedziałam, że da się tak pracować głową. Kiedy trener Bella [dzisiaj drugi trener Miedzi Legnica] przejął AZS Wrocław w kryzysie, dostawałyśmy od niego szereg instrukcji taktycznych wraz z informacjami o skanowaniu przestrzeni i ruchu bez piłki. Nikt mi wcześniej nie zwracał na to uwagi. Teraz mam ten aspekt na dobrym poziomie i coraz więcej obserwuję. Kiedy dostaję piłkę, nie mam problemu z podjęciem decyzji. Kiedyś ta decyzja padała dopiero po przyjęciu, kiedy przeciwnik do mnie doskoczył. Widzę to w swoich analizach, że głowa ciągle mi się rusza na lewo i prawo.

Ruszają cię jeszcze słowa typu „kobieta nie do grania, tylko do garów”?

Myślę, że coraz mniej jest tych komentarzy…

Ale wciąż za dużo. W tym roku robiłem jeden wywiad z piłkarką i przynajmniej połowa z kilkuset komentarzy była tak skrajnym wylewem toksyczności, że aż trzeba było je usuwać.

Wtedy warto sobie zadać pytanie, czy takie osoby są w ogóle warte naszej uwagi. To osoby, które zaśmiecają nasze życie. Taka osoba nie zdaje sobie sprawy, że też musimy się poświęcić, żeby grać na wysokim poziomie. Weźmy przykład piłkarza w wieku 18 lat, który dostaje kontrakt na 10 tysięcy. Wcześniej tata go zawiezie tam i tu, ogółem ktoś taki zazwyczaj może liczyć na mocne wsparcie.

Niewielu zna historie kobiet, to znaczy: przez co one musiały przejść. Ciekawe, czy człowiek piszący bzdury w Internecie nadal byłby takim cwaniakiem, gdyby wiedział o nas więcej. My, jako kobiety, mamy trudniej, żeby coś osiągnąć. Nie wiem, czy to wynika z mentalności, czy męskiego ego. Wiadomo, że fajnie jest mieć kobietę, która pierze, gotuje i tak dalej. Ale mężczyzna też może to robić, a my nie musimy być gorsze, jeśli chcemy wejść na jakiś poziom.

Czasami warto ugryźć się w język, choć nas oczywiście takie komentarze już nie ruszają. Bardziej się z tego śmiejemy. Czasami nawet różne obraźliwe słowa obracamy w żarty między sobą. Wiemy, że są osoby, które nas doceniają. Takimi chcemy się otaczać. W świecie ci ludzie, o których mówimy, to tylko pachołki. Wejdą do Internetu, napiszą coś z nudów i poczują się fajnie. My takimi pachołkami nie musimy się przejmować.

Tak sobie wszystko sumuję na koniec i myślę, że idealnie nadajesz się do roli lidera.

Tak, nie mam z tym problemu. Życie tak mnie ukształtowało i to głównie dlatego, że od najmłodszych lat musiałam radzić sobie sama. Bardzo wcześnie straciłam rodziców. Po przeprowadzce do Wrocławia byłam zdana na siebie. Nauczyłam się żyć z własnymi decyzjami, opiniami innych ludzi i tak dalej. Miałam oczywiście osoby do pomocy, ale nie nadużywałam jej. Tak więc koszulki lidera się nie boję. To, co trzeba, biorę na klatę.

Biorąc pod uwagę to, co spotkało cię w dzieciństwie, nie wyobrażam sobie rzeczy, która mogłaby cię złamać.

To byłoby trudne zadanie. Odpukać, ale musiałoby znów chodzić o rodzinę. Natomiast jeśli chodzi o negatywne komentarze innych ludzi czy jakieś opinie z przeszłości – nie robi to na mnie wrażenia. Wiem, jaką jestem osobą i odpowiedni ludzie mnie znają. Nie wiem, co musiałoby się stać, żebym upadła na kolana. Mam silny charakter.

CZYTAJ TAKŻE:

Fot. Newspix

Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Weszło
26.01.2022

Jak igrać z losem? Pokazuje Ansu Fati

Jeśli kogoś można nazwać wielkim pechowcem tego sezonu w ekipie Barcelony, na pewno będzie to Ansu Fati. Hiszpan po powrocie na boisko odniósł kolejną kontuzję w swojej karierze, która wykluczy go z gry na dłuższy okres. W przeciwieństwie do Ousmane’a Dembele’a akurat ten piłkarz budzi sympatię i jest określany przyszłym liderem Dumy Katalonii z dychą […]
26.01.2022
Weszło
21.01.2022

Hit transferowy w 1. lidze. Miedź Legnica ściąga piłkarza mistrza Danii

Miedź Legnica przeprowadziła transfer, który jak na warunki 1. ligi może imponować. Latem 2021 roku w Legnicy głośno było choćby o Jonie Aurtenetxe, o którym poinformowaliśmy jako pierwsi. Teraz znamy szczegóły kolejnej transakcji. Zimą do ekipy Wojciecha Łobodzińskiego dołączy kolejne mocne nazwisko z zagranicy. To Jens Martin Gammelby, piłkarz mistrzowskiego Broendby IF. Przedstawiamy kulisy tej […]
21.01.2022
Premier League
15.01.2022

Złoty dotyk Kevina De Bruyne. City umacnia się na pozycji lidera

Kolejny odcinek sagi pod tytułem „Tuchel vs Guardiola” zakończył się happy endem dla trenera Manchesteru City. I to wyjątkowym, bo trudno o bardziej dobitne klepnięcie dominacji na Wyspach w 2022 roku. To był mecz o sześć punktów, który reszcie stawki, a przede wszystkim Chelsea miał dać nadzieję, że maszynę Guardioli można jeszcze dogonić. Wygląda na […]
15.01.2022
Ekstraklasa
15.01.2022

Praszelik: „Nie latam w chmurach. 50% samokrytyki, 50% pewności siebie”

W 2021 roku to był niewątpliwie jeden z najlepszych zawodników Śląska Wrocław. Również członek ścisłej czołówki młodzieżowców w Ekstraklasie, o którym można powiedzieć, że prędzej czy później wyjedzie za granicę. Bynajmniej nie na szparagi, jak sugerują niektórzy kibice, a których opinię Mateusz Praszelik puentuje śmiechem. Właśnie o tym, czyli ludziach i ich przywarach, negatywnych łatkach […]
15.01.2022
Weszło
14.01.2022

Cały misterny plan… Ech, o największej klapie transferowej Śląska od lat

Od dłuższego czasu przyzwyczailiśmy się raczej do chwalenia Dariusza Sztylki i pionu sportowego Śląska, ale tym razem musi być inaczej. Do ogródka ludzi odpowiedzialnych za transfery we Wrocławiu właśnie wpada bowiem spory kamyczek, a niewykluczone, że w tym roku będzie trzeba odnotować jeszcze jedno fiasko większego kalibru, jeśli jeden piłkarz, na którego powrót kibice czekali, […]
14.01.2022
Weszło
12.01.2022

Manneh: Gambia debiutuje w PNA, ale na pewno pokaże pazur

– Dla rdzennych mieszkańców Afryki, którzy potem stają się piłkarzami, występ na Pucharze Narodów Afryki to na pewno wyjątkowe doświadczenie. Jeśli grasz na tym turnieju, wiesz, że jesteś dobry i wskoczyłeś na wystarczająco wysoki pułap. Dla nas, Gambii, ten moment jest o tyle bardziej szczególny, że na PNA dostaliśmy się po raz pierwszy w historii […]
12.01.2022
Liczba komentarzy: 19
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ProfesorKuleszówki
ProfesorKuleszówki
2 miesięcy temu

Rok 2013, Warta Poznań (trzeci poziom rozgrywkowy, skład złożony z młodych chłopaków) kontra reprezentacja Polski kobiet: 10 do 0 pomimo zasad meczu promujących panie. Tyle na ten temat.

Sentino
Sentino
2 miesięcy temu

W każdym sporcie tak jest. Kiedyś trenowałem koszykówkę, jeszcze w wieku juniora młodszego, 16 lat, podczas jednego obozu letniego akurat w tej samej miejscowości było zgrupowanie kadry koszykarek i zagraliśmy sparing. Było coś w okolicach 70-40 dla nas.

mmassive
mmassive
2 miesięcy temu

To samo miałoby miejsce w przypadku koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, hokeja na trawie czy na lodzie. Argument z dupy.

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
2 miesięcy temu

Pierdolisz głupoty – nie było tak że grali sami „młodzi chłopcy” grali też mężczyźni dorośli, na oko około 30 lub po. Umówili się że nie będzie skakania do główek i twardej gry ciałem – jest film na youtube. Owszem piłka kobieca to słaby poziom, być może nawet okręgówki męskiej ale nie ściemniaj że grali sami „młodzi chłopcy”.

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...
2 miesięcy temu

Juniorzy w pływaniu są szybsi niż seniorki, to samo w lekkoatletyce albo kolarstwie, bo jakbyś nie zauważył kobiety są słabsze fizycznie od mężczyzn, niższe, wolniejsze (dlatego też dyscypliny sportowe mają podział na płcie, kategorie wiekowe, a sporty walki nawet wagowe). Czyli wg ciebie sport kobiecy w ogóle nie ma sensu?

Arttanbella
Arttanbella
2 miesięcy temu

)))) Chcesz znaleźć kobietę na jedną noc? Wejdź na — https://mysp.ac/50fjz

Stefan
Stefan
2 miesięcy temu

I co poza tym? Chcesz dowodzić, że panie słabsze niż panowie? Są, to nie ma co powoływać się na anegdotyczne dowody. Że nie ma sensu, bo różnica poziomów? Tak samo różnica jest pomiędzy ekstraklasą a trzecim czy czwartym poziomem rozgrywek piłkarskich panów, ale nikt nie dowodzi przez to, że trzeba zlikwidować niższe ligi. Na tym polega urok piłki nożnej, że niemal każdy może zagrać, niezależnie od warunków fizycznych.

Freud
Freud
2 miesięcy temu

Musisz mieć bardzo małego

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
2 miesięcy temu

I Podporuczniku Oczywisty? Ciekawe ile ograliby reprezentację ampfutbolu… Tylko co z tego?

Boski Diego
Boski Diego
2 miesięcy temu

bez kitu, myslalem ze to Placheta

Rafa(L)
Rafa(L)
2 miesięcy temu

#NIKOGO

janusz ekspert
janusz ekspert
2 miesięcy temu

Pacholkami to ona i jej kolezanki bylyby na meczu z jakimkolwiek meskim zespolem powyzej 13 lat.

MLL
MLL
2 miesięcy temu
Reply to  janusz ekspert

Ale co to jest za argument? W którym sporcie mężczyźni nie pokonają kobiet duża różnicą? Rozumiem że jak posilujesz się z koleżanką na ręce i wygrasz, to będziesz chodził dumny przez tydzień?

janusz ekspert
janusz ekspert
2 miesięcy temu
Reply to  MLL

taki argument, ze rownie dobrze mozna zorganizowac zawody w szachy dla debili i przeklinac ludzi, ze nie chca tego ogladac, a dyscyplina nie generuje zyskow.

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
2 miesięcy temu

Dobrze się tam pokazywałam i pewnego razu trener MKS-u Ciechanów wziął do klubu chłopca z naszej drużyny. Wtedy po raz pierwszy pomyślałam, że jako kobieta pogram co najwyżej na podwórku. Drużyn kobiecych nie było.” – jestem z Ciechanowa i z doświadczenia wiem że do MKSu nie biorą dobrych tylko biorą kolegów… Wiem bo chodziłem do szkoły z 3 zawodnikami MKSu i żaden mi nie dorastał do pięt a oni grali w MKSie a ja nie. Pamiętam że tam były takie rodzinne koligacje – było tam 3 braci z jednej rodziny i 2 braci z kolejnej – nepotyzm. Później graliśmy nimi taki mecz osiedlowy i żaden nie był lepszy od nas(gości z mojego osiedla i mnie).

Zapewne w wielu miastach w Polsce jest to samo.

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
2 miesięcy temu

Polska piłka co roku traci dziesiątki tysięcy nie tylko piłkarzy ale sportowców – wszystko przez nepotyzm i przez zarządzanie drużynami przez JEBANYCH CIEMNIAKÓW.

Roco
Roco
2 miesięcy temu

Zacznij grac w Norwich gamoniu.

tolep
tolep(@tolep)
2 miesięcy temu

Sport niepełnosprawnych to urocze w pewnym sensie zjawisko.

Adrian
Adrian
2 miesięcy temu

Piłkarki w Polsce miałyby zarabiać po 10 tyś. zł ?! Miesięcznie ?! Dobry żart.

Suche Info
27.01.2022

Chambers piłkarzem Aston Villi

Zupełnie niespodziewanie, bez żadnych przecieków, transferu dokonała Aston Villa. Klub ten wzmocnił Callum Chambers. Chambers podpisał umowę do czerwca 2025 roku. Do tej pory był piłkarzem Arsenalu, ale nie grał tam dużo. W tym sezonie dwa mecze ligowe, w zeszłym dziesięć, kiedy wracał do zdrowia po zerwaniu więzadeł krzyżowych. Jego najlepsze chwile u Kanonierów to […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Piątek będzie miał rywala

Dusan Vlahović odchodzi do Juventusu, ale naiwny był ten, kto myślał, że Fiorentina zostanie tylko z Krzysztofem Piątkiem i Polak będzie grał wszystko od deski do deski. Viola szykuje już zastępstwo dla swojej gwiazdy. Kogo? Arthura Cabrala z FC Basel. Brazylijski strzelec regularnie dziurawi siatki w szwajcarskiej lidze: Sezon 19/20 – 14 goli 20/21- 18 […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Przybyłko: – Rozmawiałem z Legią, ale Chicago Fire było konkretne

Kacper Przybyłko trafił do Chicago Fire i już w debiucie – na razie sparingowym – strzelił swoją pierwszą bramkę. W rozmowie z portalem Meczyki.pl mówił między innymi o zainteresowaniu Legii. Przybyłko stwierdził: – Było blisko Legii, ale oni chyba koncentrują się na lecie. To normalne, że zimą nie ma aż tyle pieniędzy. Były rozmowy, były […]
27.01.2022
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Zmiany w zarządzie Legii

Legia.Net informuje, że dojdzie do zmian w zarządzie Legii. Ten obecnie funkcjonuje w trzyosobowym składzie – Dariusz Mioduski, Tomasz Zahorski i Jarosław Jurczak. Czwartym do brydża ma być Marcin Herra. Zasiada on obecnie w zarządzie Legia Tenis, wcześniej był w spółce PL.2012, która koordynowała polskie przygotowania do mistrzostw Europy, jest także prezesem Arena Operator, która […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Daníel Leó Grétarsson nowym zawodnikiem Śląska

Daníel Leó Grétarsson został nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Islandczyk podpisał kontrakt do czerwca 2025 roku. Grétarsson to środkowy obrońca, w razie potrzeby może obsadzić też lewą stronę defensywy. Ostatnio występował w Blackpool, ale grał tam mało. Zaliczył 12 występów w League One, a po awansie znalazł się jeszcze bardziej w odstawce – trzy mecze na […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

OFICJALNIE: Paweł Wszołek piłkarzem Legii

To już oficjalne – Paweł Wszołek wrócił do Legii. Zawodnik został wypożyczony do końca sezonu 2021/2022. – Paweł Wszołek dobrze spisywał się w Legii i zawsze mogliśmy na nim polegać. Potrzebowaliśmy piłkarza na tę pozycję – mamy Mattiasa Johanssona, a Paweł jest bardziej ofensywnie usposobionym zawodnikiem. Jestem przekonany, że będzie się prezentował tak, jak przed […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Vinicius czeka na premierowe trafienie w reprezentacji. Może dziś?

Już niejeden piłkarz przekonał się o tym, że przełożenie dobrej dyspozycji z piłki klubowej na występy w drużynie narodowej nie należy do prostych zadań. Gra w reprezentacji cześć zawodników uszlachetnia, innym odbiera atuty i paraliżuje. Czasem problem stanowi adaptacja i specyfika zgrupowań. W klubie pracujesz dzień w dzień z tą samą grupą ludzi. Znacie się […]
27.01.2022
Pekin 2022
27.01.2022

Żołnierze, cieśla i arystokrata, czyli najbarwniejsze reprezentacje w historii zimowych igrzysk olimpijskich

Słynne reggae na lodzie. Cieśla z Indiany, który na igrzyskach wystąpił razem z żołnierzem US Navy SEAL. Człowiek, który w celu stworzenia krajowego związku narciarskiego oszukał FIS. Nastolatek, który do najważniejszego startu w życiu przygotowywał się siedząc przez czterdzieści dni w… jaskini. Zimowe igrzyska olimpijskie niezmiennie ustępują skalą i rozmachem letniemu odpowiednikowi. Ale nie znaczy […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kasperczak: – Z wyboru selekcjonera zrobiła się szopka

Henryk Kasperczak nie jest zadowolony z tego, jak długo ciągnie się telenowela z wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wyraził swoją opinię na łamach Sport.Dziennik.pl. Trener stwierdził: – Wydaje mi się, że najpoważniejszym kandydatem do pracy z reprezentacją był Marcel Koller, ale Szwajcar ostatecznie odmówił. Teraz Kulesza chce pokazać, że wskaże swojego kandydata, że nie będzie […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kolejne wzmocnienie Rakowa?

Raków zbroi się na rundę wiosenną Ekstraklasy, ale dotychczasowe posiłki mają mu nie wystarczyć. Klub ściągnął już Deiana Sorescu, Bogdana Racovitana i Szymona Czyża. Teraz czas na napastnika. Miałby nim być Illija Szkurin, informuje portal Meczyki. Szkurin to piłkarz CSKA Moskwa, który przebywa na wypożyczeniu w Dynamie Kijów. W ośmiu ligowych meczach nie strzelił jeszcze […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Kiedy byłem mały i nie istniało nic odświętniejszego – żadna Wigilia, żaden Lany Poniedziałek, żadnej urodziny – od nocnej walki Andrzeja Gołoty, jako samozwańczy sześcioletni ekspert boksu zawodowego nie rozumiałem tylko jednego. Mianowicie jak to możliwe, że nie wyłania się mistrza świata. Że jest WBO, WBA, IBF, a nie ma odpowiednika finału mundialu. Że mistrzów […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

„Co ma do tego moja zmarła matka?”, czyli awantura w Serie B

Ostatnia kolejka Serie B. Lecce podejmuje Vicenzę, lider podejmuje czerwoną latarnię tego sezonu rozgrywek na zapleczu włoskiej elity. 2:1 dla faworytów, ale mecz na styku, szalona końcówka. W pewnym momencie doliczonego czasu gry do sędziego podchodzi Riccardo Meggiorini i zaczyna płakać… Kamery rejestrują skargę Meggioriniego, który chwilę wcześniej strzelił gola kontaktowego dla Vicenzy. 36-letni napastnik […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Rangnick jednak na stałe w Manchesterze United?

Czy Manchester United pod wodzą Ralfa Rangnicka stał się potęgą na miarę swojego potencjału? Nie. Czy to jednak oznacza, że trener tymczasowy, bo takim mianem tytułuje się Niemiec, nie zostanie w swojej roli na dłużej niż kolejne kilka miesięcy? Wcale nie jest to powiedziane.  W tekście o początku awaryjnej kadencji Rangnicka w Anglii pisaliśmy: Jeżeli […]
27.01.2022
Weszło
27.01.2022

Genoa i jej pieniądze mogą zablokować Szewczenkę

Rozwiązanie umowy przez Andrija Szewczenkę z włoską Genoą może okazać się niemożliwe. To sprawi, że Ukrainiec nie będzie mógł przejąć reprezentacji Polski. Prezentacja nowego selekcjonera już 31 stycznia. Oznacza to, że rosną szanse polskich kandydatów, a wśród nich Adama Nawałki. Ukraiński szkoleniowiec we włoskim klubie miał zagwarantowane zarobki na poziomie 2,5 mln euro. Został odsunięty […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

„Boniek sprzątał po Lacie, Kulesza sprząta po Bońku”

Serial „Jak PZPN wybiera selekcjonera?” ciągnie się od miesiąca. Henryk Kasperczak uważa, że z procesu wyboru nowego selekcjonera zrobiła się szopka.  – Zbigniew Boniek sprzątał po Grzegorzu Lacie, teraz Cezary Kulesza sprząta po Bońku. Oni podejmują samodzielnie decyzje. Widać było, że Kulesza nie ma przekonania do Sousy i wykorzystał sytuację, gdy ten zwrócił się do […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Kręcina wskazuje wymarzonego kandydata na selekcjonera

Zdzisław Kręcina wskazał swojego wymarzonego kandydata na selekcjonera reprezentacji Polski. I jest to wybór – powiedzmy sobie szczerze – tak nieoczywisty, jak absurdalny.  – Miałbym wymarzonego kandydata – gdyby był dziesięć lat młodszy. To – moim zdaniem – mistrz świata w kategorii dokonywania niemożliwego. Czego by się nie tknął, kogo by nie prowadził, kończyło się […]
27.01.2022