post

Opublikowane 12.11.2021 15:21 przez

Kamil Warzocha

Od najmłodszych lat wolała dres zamiast sukienki. Chłopcy ją obrażali, bo była od nich lepsza. Musiała zapracować na ich szacunek i sprawiała, że męska duma zostaje urażona. Szybko straciła rodziców, ale dzięki temu wykształciła w sobie samodzielność i silny charakter. W pewnym momencie pomyślała, że jest jedyną dziewczyną grającą w piłkę. Dzisiaj jednak to czołowa piłkarka w najwyższej lidze kobiet w Polsce i reprezentantka naszego kraju. Chce być wzorem dla młodszych dziewczyn, dba o rozwój osobisty. Nie boi się powiedzieć, że osoby obrażające piłkarki to zwykłe pachołki. Joanna Wróblewska, zawodniczka Śląska Wrocław. Zapraszamy.

Jak zmienił się kobiecy futbol w realiach reprezentacji na przestrzeni lat? Jak wyglądają transfery za granicę? Jak traktuję się zagadnienia taktyczne? Jak wygląda życie czołowej piłkarki w najlepszej polskiej lidze? Co to znaczy być wzorem dla innych? Co musi zrobić kobieca kadra, żeby w Polsce mówiło się o niej więcej? O tym, a także o wielu innych zagadnieniach poniżej.

500 PLN ZWROTU BEZ OBROTU – ODBIERZ BONUS NA START W FUKSIARZ.PL!
Dlaczego piłka nożna?

Myślę, że od samego początku to była po prostu moja pasja. Najwięcej grałam z braćmi, to głównie oni wciągnęli mnie do tego świata. Najpierw kopałam piłkę na podwórku, a potem wracałam do domu i oglądałam mecze. Piłka nożna nigdy mnie nie nudziła i dzięki niej mogłam zapomnieć o wszystkim.

Wyróżniałaś się?

Zawsze wolałam dres i krótkie spodenki nie sukienkę, jeśli o to pytasz. Jestem z rocznika 95′ i w szkole nie miałam dziewczyn, które potrafiły kopnąć piłkę. Z chłopakami… Cóż, było różnie. Na poziomie szkolnym wyróżniałam się na pewno. Pani od wf-u wysyłała mnie do chłopców. Na podwórku było podobnie i to ja wybierałam kolegów do składu, nie oni mnie. A jak mieli wybrać, to byłam pierwsza. Pamiętam, jak graliśmy turnieje dzikich drużyn. Dobrze się tam pokazywałam i pewnego razu trener MKS-u Ciechanów wziął do klubu chłopca z naszej drużyny. Wtedy po raz pierwszy pomyślałam, że jako kobieta pogram co najwyżej na podwórku. Drużyn kobiecych nie było.

W końcu nastąpił taki moment, kiedy trener Paweł Mazurkiewicz, ważna dla mnie postać, zaprosił mnie na treningi chłopców do drużyny szkolnej z rocznika 94′. Na początku dawał mi szanse z ławki, a później dostawałam szanse od pierwszych minut. Później przeszłam do swojego rocznika do MKS-u Ciechanów i do tego powstał pomysł, żeby zrobić drużynę dla kobiet, z czego oczywiście skorzystałam.

Czułaś inne traktowanie ze strony chłopców?

Kiedy byłam za dobra, dostawałam z ich strony różne docinki. Nazwę to zbędnymi komentarzami. One były niemiłe, mówiłam o tym rodzinie, która mi tłumaczyła, żebym się nie przejmowała. Ale wiadomo jak jest, kiedy jesteś dzieckiem. Nie było mi łatwo, choć miałam satysfakcję, kiedy takim osobom zakładałam potem kanał na treningu. Męska duma zostawała urażona. Tak samo, gdy na wślizgu odbierałam komuś piłkę. W końcu chłopcy zrozumieli, że dużo im daję w kontekście gry i wyników, więc zaczęli mnie akceptować. To było miłe. To też był dla mnie sygnał, że w świecie futbolu mogę się odnaleźć.

Mówiąc krótko, musiałaś zdobyć szacunek na dzielni.

Dokładnie. Najpierw deprecjonowali moją osobę, żeby z czasem nie mieć już problemu, że gram lepiej od nich. To był proces.

Taki miałaś plan we wczesnych latach? Grać w piłkę zawodowo?

Wcześniej, powiedzmy 15 lat temu, nawet nie miałam pojęcia o kobiecych drużynach. Nie wiedziałam, że w ogóle istnieją i mówię tu nawet o reprezentacji. Czasami odnosiłam wrażenie, że jestem jedyną kobietą grającą w piłkę na świecie (śmiech). Potem byłam powoływana do kadr wojewódzkich, ale bardzo od tego uciekałam, bo trzeba było jeździć daleko od domu. Nie byłam tak otwarta do ludzi jak teraz. W 2011 roku zadzwonił do mnie trener Kowalski, chciał mnie do klubu z Wrocławia. Pojawiła się też propozycja z Piaseczna, gdzie miałam bliżej, ale wybrałam Wrocław. Dopiero tam zaczęłam wchodzić w świat profesjonalnej piłki.

Czy mamy się czuć winni, że nie interesujemy się kobiecą piłką?

Kiedyś piłka kobieca nie była w ogóle promowana. Dzisiaj sama pewnie widzisz, jak choćby naTwitterze sprzedaje się wydarzenia związane z reprezentacją Polski.

W seniorskiej kadrze debiutowałam w wieku 18 lat, więc widzę progres. Ubrania, sprzęt, siłownie, sztab ludzi… Różnica jest widoczna i dobrze, że jest promowana w mediach. Trudno się dziwić, że piłkarki przy pytaniach o idola z dzieciństwa wskazywały na piłkarzy. Do śledzenia idolek nie było tak dobrych możliwości. W moim przypadku to był Cristiano Ronaldo i Raul. Bardziej zagłębiam się w męski futbol, bo interesuje mnie taktyka czy styl gry konkretnych zawodników. Jeśli chodzi o piłkarki, mam jedynie jakieś wzory do naśladowania: Alex Morgan, Marta czy dziewczyny z naszej reprezentacji. Paulina Dudek czy Ewa Pajor udowadniają, jak można się rozwinąć. Nie mówię, że ja ciężko nie pracowałam, ale w pewnym fragmencie życia obrałam inny kierunek.

Jaki kierunek?

Grałam w czterech klubach: w Ciechanowie, Wrocławiu, Katowicach i teraz znów we Wrocławiu w barwach Śląska. Po okresie w GKS-ie dostałam mnóstwo propozycji, ale stwierdziłam, że wrócę tutaj. Pytasz, jaki to kierunek? Cóż, piłka sprawia mi ogromną radość i chcę reprezentować nasz kraj na mistrzostwach świata, jeśli się tam dostaniemy. Rozwijam się piłkarsko, ale w pewnym momencie mocno postawiłam na naukę. Nigdy nie wiadomo, czy coś nie stanie mi się w przyszłości. W razie czego chcę mieć papier, żeby łatwiej było z pójściem do normalnej pracy. Nie postawiłam wszystkiego na piłkę. Na razie nauka jest na drugim planie, a do kiedy tak będzie – nie wiem.

Ważne, że masz plan B.

Dokładnie. Pojawiają mi się też myśli, żeby spróbować wyjazdu za granicę. To dla mnie bardziej realna opcja niż kilka lat temu. Ale jeszcze zobaczymy, co los mi napisze w czerwcu już po sezonie.

Jak wyglądają takie transfery w kobiecej piłce na najwyższym poziomie? Trenerzy polecają kogoś między sobą czy można już mówić o jakiejś siatce agentów?

Agenci jak najbardziej są. Mam możliwość z takim współpracować, ale uważam, że obecnie go nie potrzebuję. Na przykład Ola Dudziak ze Śląska współpracuje z menadżerem, który ma pełne prawo, żeby znaleźć jej klub, zadbać o jej przyszłość. Myślę, że ktoś taki bywa potrzebny, żeby zawodniczka w nowym miejscu czuła się komfortowo. U mnie to wygląda tak, że ktoś komuś coś powie, zapyta przez osoby trzecie, napisze na Instagramie. Wolę jednak rozmawiać z osobami zaufanymi. Wolę wiedzieć, na czym stoję, a nie wchodzić w nieznane relacje. Klub może być fajny, ale gdyby nastąpiły jakieś problemy, mogłoby się okazać, że zostanę z tym sama za granicą.

Za granicą pewnie kuszą większymi pieniędzmi.

Tak, piłkarki grające w dobrych klubach nie muszą się o nic martwić. Ale w Polsce zarobki też poszły bardzo do przodu. Jeszcze kilka lat temu w AZS-ie Wrocław dostawałyśmy 50 zł za wyjście w pierwszym składzie i 50 zł za wygrany mecz. Jeśli przegrało się wszystko, w ciągu miesiąca można było uzbierać co najwyżej 150-200 zł. Z tego nie dało się wyżyć. Teraz Śląsk stworzył nam takie warunki, że każda piłkarka może czuć się pewnie. Nie są to pieniądze do odłożenia na przyszłość, żeby w ciągu kilku lat np. kupić sobie mieszkanie, ale na pewno są to warunki dużo lepsze niż kiedyś. Dodatkowo każda z nas ma zapewnione mieszkanie czy jedzenie przed meczami i po nich. Śląsk nie ma jeszcze, co prawda, takich predyspozycji finansowych jak Górnik Łęczna czy Czarni Sosnowiec. Ale to też wiąże się z wynikami i mistrzostwami Polski.

Wierzę, że jeśli na przestrzeni 2-3 lat pójdziemy w górę, to znajdą się sponsorzy, którzy w nas zainwestują. Gdyby teraz każda piłkarka dostawała np. po 10 tys. zł, nie musiałybyśmy robić nic dodatkowego. Mogłybyśmy poświęcić swój codzienny czas wyłącznie piłce. Istnieje też oczywiście druga strona medalu. W zespole są bardzo młode osoby i to takie, które się jeszcze uczą. Pytanie, czy dla takiej piłkarki kontrakt w wysokości 10 tys. zł będzie czymś dobrym?

Futbol kobiet w stanie zagrożenia – alarmuje FIFPro

Przy nastoletnich zawodniczkach to jest większe ryzyko.

To może zniszczyć im głowę, mentalność, podejście do życia. A trzeba znać wartość pieniądza, trzeba go szanować. Nie jest sztuką dostać 10 tysięcy i 9 wydać na głupoty. Sztuką jest to zarobić i mądrze zainwestować choćby w siebie. Wychodzę z założenia, że zawsze trzeba myśleć o swoim rozwoju.

No właśnie, mówiłaś wcześniej o nauce.

Aktualnie jestem na ostatnim roku magisterki AWF-u w Katowicach. Zarządzanie sportem i turystyką, kierunek menadżera. Mam nadzieję, że obronię się w czerwcu albo we wrześniu. Po tym okresie albo zainwestuję w siebie pod względem stricte piłkarskim albo zrobię kolejne kursy. Na chwilę obecną myślę tylko o studiach i sezonie.

Będąc w swoim wieku, możesz jeszcze podwyższać swój sufit?

W kobiecej piłce to zależy od ligi, w jakiej gramy. W zagranicznych ligach są osoby, które mają po 30 kilka lat, choć oczywiście najbardziej inwestuje się w młode zawodniczki. W polskiej Ekstralidze wiek nie ma takiego znaczenia, więcej znaczą umiejętności. W Śląsku kadrę buduje się na młodych, ale takie osoby jak ja, bardziej doświadczone, też są potrzebne. Uważam, że mogę jeszcze coś z siebie wykrzesać. Poprawiać można się całe życie.

W Polsce w wieku 29-30 lat kobiety powoli kończą już karierę. Znacznie starszych zawodniczek jest tylko kilka. Wiek oczywiście nie jest jakąś wielką przeszkodą, bo chodzi tutaj o to, że kobiety po prostu zaczynają już myśleć o założeniu rodziny. Potem grają w niższych ligach bardziej dla rozrywki.

Chęć budowania kariery zmusza do odkładania myśli o rodzinie.

Zdecydowanie. To dziewięć miesięcy ciąży, a potem okres wychowania dziecka we wczesnej fazie, czyli sporo w kontekście przerwy w karierze. Oczywiście nie jest tak, że o tym nie myślimy i nie chcemy mieć rodzin. Dopóki mamy pasję i chęć rozwoju w piłce, kładziemy nacisk właśnie na to. Nikt sobie nie pozwoli, żeby w wieku 22-23 lat założyć rodzinę, a potem wrócić do grania jakby nigdy nic. Mentalność się zmienia. Moim zdaniem nie da się wtedy zawiesić poprzeczki samej sobie tak wysoko jak przed ciążą.

To samo z długimi pauzami z powodu kontuzji, które my przeżywamy trochę inaczej niż mężczyźni. Bardzo mało piłkarek zdaje sobie sprawę, że tutaj trzeba wszystko postawić na jedną kartę, żeby te kontuzje się nie odnawiały. Ktoś leczy uraz, bo leczy, a potem wraca z myślą, że jest okej. Wiedza o ciele jest istotna, bo jesteśmy inaczej zbudowane. Diety też są ważne.

Myślisz, że w ciągu kilku następnych lat piłka kobieca ma szansę być bardziej doceniana? Mężczyźni często ją bagatelizują.

Wiele dałby awans reprezentacji na wielki turniej. Wtedy społeczeństwo dostałoby sygnał, że jesteśmy, że potrafimy zrobić coś fajnego, że możemy grać o pełną pulę z najlepszymi na świecie. Wtedy piłka kobieca w Polsce zyskałaby na popularności i, co za tym idzie, dostałaby większe wsparcie.

Jak oceniasz szanse reprezentacji Polski na awans?

Jeśli za miesiąc wywalczymy trzy punkty w meczu z Belgijkami i pokonamy Kosowo, to kwestia awansu pozostanie sprawą otwartą. Należy jednak podkreślić, że na mistrzostwa świata awansować jest bardzo trudno. Bezpośrednio z grupy wychodzi tylko jedna drużyna. Druga, jeśli dostanie się do baraży, musi w nich pokonać dwie inne reprezentacje. Droga jest długa, ale nic nie jest niemożliwe. Na ten moment nie skupiamy się jednak na tym, ale na najbliższym meczu.

To pokazał przykład AMP Futbolu. Sukces dał im większą rozpoznawalność, dostali dzięki temu kopa.

Jeśli chodzi o AMP Futbol, mieliśmy ostatnio spotkanie z Przemkiem Świerczem [kapitan reprezentacji], który nam opowiedział, jak to wszystko wyglądało od środka. Zaczynali od zera. Od wymieniania się kulami, po używanie własnych ubrań. Oni wyglądali dosłownie jak ludzie zebrani z podwórka. Dzięki charakterowi udało im się wejść na wyższy pułap i coś osiągnąć. Czapki z głów za to, co zrobili na mistrzostwach Europy w Polsce.

Przed naszą rozmową powiedziałaś, że w reprezentacji jest trzy razy szybsze tempo. To robi wrażenie, kiedy spotykasz takie zawodniczki jak Ewa Pajor?

Wiadomo, że one grają trochę szybciej, bo też tego wymaga od nich liga, w której na co dzień grają. Ale dzięki temu na treningach w kadrze i ja mogę wskoczyć na wyższy poziom. Nie czuję się jednak gorsza, bo ktoś gra w PSG czy Wolfsburgu, a ja w Ekstralidze. Tempo w Ekstralidze jest wolniejsze, masz czas na przemyślenie następnego zagrania. Na kadrze kilka sekund przed otrzymaniem piłki w środku pola muszę wiedzieć, co z nią zrobię. Mam wzory, którymi mogę się sugerować.

Co ważne, kiedy wracam do Śląska, dziewczyny patrzą na mnie, żeby wyciągnąć coś z mojej gry. Śledzą, co jem, co piję, jak się zachowuję przed i po treningu. W klubie mam na sobie dużą presję. Gdybym była gruba i biegała taka po boisku, to jaki byłby ze mnie wzór? Teraz jest taka kibicka, która stara się jeździć na wszystkie mecze Ekstraligi. Jest zajarana kobiecą piłką i jakby zobaczyła którąś z nas z kebabem po meczu, to jakby zareagowała? To nie jest dobra droga. Na reprezentacji jesteśmy jeszcze mocniej obserwowane, patrzą na nas skauci, jest większa oglądalność. Musimy mieć tego świadomość.

“W reprezentacjach piłkarki powinny zarabiać tyle samo, co mężczyźni”

Jesteś już na takim pułapie, że brak powołania by cię zawiódł?

Regularnie jeżdżę na kadrę od roku. Znam swoje miejsce w szeregu i na to powołanie zawsze ciężko pracuję pomiędzy zgrupowaniami. O pierwszy skład trudno jest powalczyć, a na pewno mogę powiedzieć, że jestem gotowa, żeby wchodzić i grać na tym poziomie, co cała reprezentacja. Odpowiadając na twoje pytanie – tak, czułabym rozczarowanie, ale gdyby to się stało, to na pewno pracowałabym jeszcze ciężej, by do tej kadry wrócić.

Coś cię zaskoczyło, kiedy zaczęłaś wchodzić w realia kadry?

Na pewno to, że od pewnego czasu sztab liczy większą liczbę osób. Wiele się zmieniło od mojego debiutu. Wszystko jest nagrywane, kontrolowane, pokazywane. Sztab kadry obecnie liczy siedemnaście osób. Jeśli chodzi o profesjonalizm i opiekę, można mieć skojarzenia z realiami męskiej reprezentacji. Jadąc na zgrupowanie, dzisiaj potrzebuję wziąć ze sobą tylko korki i ochraniacze. Od stóp do głów jesteśmy zagospodarowane. Idziemy na trening, robimy swoją robotę przed i po, i nie musimy martwić się niczym innym.

Rozumiem, że w Ekstralidze też analizujecie się wzajemnie z rywalami.

Kiedy wchodziłam do Ekstraligi, to było takie granie dla grania. Ustawienie 4-4-2, każdy trzymał się swojej pozycji bez żadnej wymiany. Wszystko było z góry ustalone i zwarte. Dzisiaj polska piłka w dużej mierze opiera się na taktyce. My w Śląsku jednego dnia analizujemy przeciwnika, a drugiego swój zespół. Staramy się eliminować własne błędy. Trenerzy nie robią czegoś po łebkach, tylko naprawdę podchodzą do swojej pracy ambitnie. W lidze poziom się przez to wyrównał, nie ma drużyny, która będzie wygrywała z każdym. Teraz przyjeżdża do nas beniaminek i się stawia, gdzie jeszcze jakiś czas temu to byłoby nie do pomyślenia.

Grasz w środku pola. Skupiasz się na skanowaniu przestrzeni?

O skanowaniu dowiedziałam się dopiero sześć lat temu. Wcześniej nie wiedziałam, że da się tak pracować głową. Kiedy trener Bella [dzisiaj drugi trener Miedzi Legnica] przejął AZS Wrocław w kryzysie, dostawałyśmy od niego szereg instrukcji taktycznych wraz z informacjami o skanowaniu przestrzeni i ruchu bez piłki. Nikt mi wcześniej nie zwracał na to uwagi. Teraz mam ten aspekt na dobrym poziomie i coraz więcej obserwuję. Kiedy dostaję piłkę, nie mam problemu z podjęciem decyzji. Kiedyś ta decyzja padała dopiero po przyjęciu, kiedy przeciwnik do mnie doskoczył. Widzę to w swoich analizach, że głowa ciągle mi się rusza na lewo i prawo.

Ruszają cię jeszcze słowa typu „kobieta nie do grania, tylko do garów”?

Myślę, że coraz mniej jest tych komentarzy…

Ale wciąż za dużo. W tym roku robiłem jeden wywiad z piłkarką i przynajmniej połowa z kilkuset komentarzy była tak skrajnym wylewem toksyczności, że aż trzeba było je usuwać.

Wtedy warto sobie zadać pytanie, czy takie osoby są w ogóle warte naszej uwagi. To osoby, które zaśmiecają nasze życie. Taka osoba nie zdaje sobie sprawy, że też musimy się poświęcić, żeby grać na wysokim poziomie. Weźmy przykład piłkarza w wieku 18 lat, który dostaje kontrakt na 10 tysięcy. Wcześniej tata go zawiezie tam i tu, ogółem ktoś taki zazwyczaj może liczyć na mocne wsparcie.

Niewielu zna historie kobiet, to znaczy: przez co one musiały przejść. Ciekawe, czy człowiek piszący bzdury w Internecie nadal byłby takim cwaniakiem, gdyby wiedział o nas więcej. My, jako kobiety, mamy trudniej, żeby coś osiągnąć. Nie wiem, czy to wynika z mentalności, czy męskiego ego. Wiadomo, że fajnie jest mieć kobietę, która pierze, gotuje i tak dalej. Ale mężczyzna też może to robić, a my nie musimy być gorsze, jeśli chcemy wejść na jakiś poziom.

Czasami warto ugryźć się w język, choć nas oczywiście takie komentarze już nie ruszają. Bardziej się z tego śmiejemy. Czasami nawet różne obraźliwe słowa obracamy w żarty między sobą. Wiemy, że są osoby, które nas doceniają. Takimi chcemy się otaczać. W świecie ci ludzie, o których mówimy, to tylko pachołki. Wejdą do Internetu, napiszą coś z nudów i poczują się fajnie. My takimi pachołkami nie musimy się przejmować.

Tak sobie wszystko sumuję na koniec i myślę, że idealnie nadajesz się do roli lidera.

Tak, nie mam z tym problemu. Życie tak mnie ukształtowało i to głównie dlatego, że od najmłodszych lat musiałam radzić sobie sama. Bardzo wcześnie straciłam rodziców. Po przeprowadzce do Wrocławia byłam zdana na siebie. Nauczyłam się żyć z własnymi decyzjami, opiniami innych ludzi i tak dalej. Miałam oczywiście osoby do pomocy, ale nie nadużywałam jej. Tak więc koszulki lidera się nie boję. To, co trzeba, biorę na klatę.

Biorąc pod uwagę to, co spotkało cię w dzieciństwie, nie wyobrażam sobie rzeczy, która mogłaby cię złamać.

To byłoby trudne zadanie. Odpukać, ale musiałoby znów chodzić o rodzinę. Natomiast jeśli chodzi o negatywne komentarze innych ludzi czy jakieś opinie z przeszłości – nie robi to na mnie wrażenia. Wiem, jaką jestem osobą i odpowiedni ludzie mnie znają. Nie wiem, co musiałoby się stać, żebym upadła na kolana. Mam silny charakter.

CZYTAJ TAKŻE:

Fot. Newspix

Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021
Niezły numer
01.12.2021

Siedem Złotych Piłek Messiego. Sam wygrał więcej niż kilka krajów

Czy Leo Messi w 2021 roku sięgnął po ostatnią „Złotą Piłkę” w karierze? Być może, w końcu Cristiano Ronaldo też w końcu przestał ją wygrywać. Ale nawet jeśli to fakt, że była to już siódma nagroda dla Argentyńczyka, sprawia, że jest on nie tylko najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii plebiscytu. Jego wynik jest także lepszy […]
01.12.2021
Brama dnia
01.12.2021

Diego Forlan gnębi Jerzego Dudka | BRAMA DNIA

Dziewiętnaście lat temu Manchester United w brytyjskim klasyku pokonał na wyjeździe Liverpool, a dwie bramki na swoim koncie zapisał Diego Forlan. To właśnie jego trafienia wspominać dzisiaj będziemy w „Bramie dnia”. (1.) DIEGO FORLAN VS LIVERPOOL (01.12.2002) Przygoda Diego Forlana z Manchesterem United generalnie nie była zbytnio udana. Zresztą z wielu powodów, które szeroko opisaliśmy […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Lech z gładkim awansem. Garbarnia dostała lekcję futbolu

Drugi garnitur Lecha zrobił swoje. Każdy inny wynik niż zwycięstwo byłby dramatem, ale ani na chwilę nie mieliśmy wrażenia, że zespół trenera Skorży będzie miał problemy. Szybko zamknął mecz, rezerwowi dostali swoją szansę, zadanie zostało wykonane. Ciepłe słowa należą się również Garbarni Kraków, która mimo wyniku chciała grać wedle własnego pomysłu. Krótkie podania, rozgrywanie od […]
01.12.2021
Felietony i blogi
01.12.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Też jestem oburzony wynikami głosowania w plebiscycie France Football. Wydaje mi się, że oburzenie wynikami głosowania w plebiscycie France Football powinniśmy zresztą umieścić w naszym podręczniku polskości tuż po rozdziałach poświęconych propozycjom „nie zdejmujcie butów, i tak tu brudno” oraz „co będziecie jechać, u nas na tapczanie wyśpita się jak króle” (copyright: Leszek Milewski). Natomiast […]
01.12.2021
Pekin 2022
01.12.2021

Szczęśliwa siódemka, czyli jakie nowe konkurencje zobaczymy w Pekinie?

Siedem – o tyle nowych konkurencji zwiększy się program zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie, w porównaniu do poprzedniej edycji tej imprezy. W kwestii innowacji MKOL położył spory nacisk na konkurencje mieszane. Jaki jest powód akurat takiego kierunku rozszerzenia programu olimpijskiego? Czy w ten sposób komitet chce pomóc gospodarzom w osiągnięciu sukcesu? Wreszcie, jakie szanse w […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021
Niezły numer
01.12.2021

Siedem Złotych Piłek Messiego. Sam wygrał więcej niż kilka krajów

Czy Leo Messi w 2021 roku sięgnął po ostatnią „Złotą Piłkę” w karierze? Być może, w końcu Cristiano Ronaldo też w końcu przestał ją wygrywać. Ale nawet jeśli to fakt, że była to już siódma nagroda dla Argentyńczyka, sprawia, że jest on nie tylko najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii plebiscytu. Jego wynik jest także lepszy […]
01.12.2021
Brama dnia
01.12.2021

Diego Forlan gnębi Jerzego Dudka | BRAMA DNIA

Dziewiętnaście lat temu Manchester United w brytyjskim klasyku pokonał na wyjeździe Liverpool, a dwie bramki na swoim koncie zapisał Diego Forlan. To właśnie jego trafienia wspominać dzisiaj będziemy w „Bramie dnia”. (1.) DIEGO FORLAN VS LIVERPOOL (01.12.2002) Przygoda Diego Forlana z Manchesterem United generalnie nie była zbytnio udana. Zresztą z wielu powodów, które szeroko opisaliśmy […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Lech z gładkim awansem. Garbarnia dostała lekcję futbolu

Drugi garnitur Lecha zrobił swoje. Każdy inny wynik niż zwycięstwo byłby dramatem, ale ani na chwilę nie mieliśmy wrażenia, że zespół trenera Skorży będzie miał problemy. Szybko zamknął mecz, rezerwowi dostali swoją szansę, zadanie zostało wykonane. Ciepłe słowa należą się również Garbarni Kraków, która mimo wyniku chciała grać wedle własnego pomysłu. Krótkie podania, rozgrywanie od […]
01.12.2021
Felietony i blogi
01.12.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Też jestem oburzony wynikami głosowania w plebiscycie France Football. Wydaje mi się, że oburzenie wynikami głosowania w plebiscycie France Football powinniśmy zresztą umieścić w naszym podręczniku polskości tuż po rozdziałach poświęconych propozycjom „nie zdejmujcie butów, i tak tu brudno” oraz „co będziecie jechać, u nas na tapczanie wyśpita się jak króle” (copyright: Leszek Milewski). Natomiast […]
01.12.2021
Pekin 2022
01.12.2021

Szczęśliwa siódemka, czyli jakie nowe konkurencje zobaczymy w Pekinie?

Siedem – o tyle nowych konkurencji zwiększy się program zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie, w porównaniu do poprzedniej edycji tej imprezy. W kwestii innowacji MKOL położył spory nacisk na konkurencje mieszane. Jaki jest powód akurat takiego kierunku rozszerzenia programu olimpijskiego? Czy w ten sposób komitet chce pomóc gospodarzom w osiągnięciu sukcesu? Wreszcie, jakie szanse w […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Lech z gładkim awansem. Garbarnia dostała lekcję futbolu

Drugi garnitur Lecha zrobił swoje. Każdy inny wynik niż zwycięstwo byłby dramatem, ale ani na chwilę nie mieliśmy wrażenia, że zespół trenera Skorży będzie miał problemy. Szybko zamknął mecz, rezerwowi dostali swoją szansę, zadanie zostało wykonane. Ciepłe słowa należą się również Garbarni Kraków, która mimo wyniku chciała grać wedle własnego pomysłu. Krótkie podania, rozgrywanie od […]
01.12.2021
Weszło
29.11.2021

Najlepszy piłkarz za żelazną kurtyną, który wygrał „Złotą Piłkę”

Ołeh Błochin to legenda radzieckiego futbolu oraz ikona Dynama Kijów. Ukraiński magik, który potrafił jednocześnie mijać swoich rywali jak tyczki, biegać z szybkością najlepszych sprinterów na świecie i strzelać masę goli przez wiele sezonów. Mógł zostać najdroższym piłkarzem na świecie, chciał go Real Madryt. Transfer zablokował ZSRR, a postawienie się rządowi zagrażało jego rodzinie. Franz […]
29.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Twierdza Płock wciąż niezdobyta. Ekipa Bartoszka wypunktowała Cracovię

Wiemy już, dlaczego twierdza Płock jest tak potężna. Jakość i trochę szczęścia w zapasie to jedno, ale w futbolu decydują przecież detale. Te, sumując, grają na korzyść „Nafciarzy”. Nagrzany kibic Wisły Płock na majku – ukryty bohater, który ma za zadanie rozpraszać uwagę przeciwnika. Do tego trener Bartoszek ze swoją aparycją jako gość budzący strach […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sekulski i Warchoł. Dwuosobowa ekipa specjalna

Wyłączając Stal Mielec i parę Mak-Piasecki, nikt w Ekstraklasie nie ma polskiego duetu w linii ataku z taką skutecznością. Kibic Wisły Płock właściwie co kolejkę może liczyć, że któryś z nich odwali kawał dobrej roboty. Albo strzela Damian Warchoł, albo Łukasz Sekulski. Najczęściej grają razem, rzadko są dla siebie zmiennikami. To naprawdę fajny akcent, że […]
28.11.2021
Weszło
27.11.2021

Co w Szwecji i Czechach mówi się o drabince baraży z Polakami?

Jako Polacy możemy powiedzieć, że w losowaniu dopisało nam szczęście. Jesteśmy w drabince baraży, która jak najbardziej jest do przejścia. Nie trafiliśmy na najsilniejsze ekipy, w pierwszej rundzie mamy jednego ze słabszych rywali z drugich miejsc fazy grupowej, a ewentualny finał gramy u siebie. Gdyby udało się pokonać Rosję, zmierzylibyśmy się ze Szwecją lub Czechami. […]
27.11.2021
Piłka nożna
27.11.2021

Jak mocniejsze reprezentacje radziły sobie w barażach?

Sytuacja w barażach do mundialu w Katarze, której będziemy świadkiem w marcu 2022 roku, jest naprawdę unikalna. Nie dość, że znalazł się tam jednocześnie niedawny i aktualny mistrz Europy, to jeszcze któryś z nich na turniej nie pojedzie. To niemal pewne, że dojdzie do bezpośredniego starcia. Mielibyśmy do czynienia z niespodzianką, gdyby Portugalczycy wyeliminowali Włochów, […]
27.11.2021
Liczba komentarzy: 19
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ProfesorKuleszówki
ProfesorKuleszówki
19 dni temu

Rok 2013, Warta Poznań (trzeci poziom rozgrywkowy, skład złożony z młodych chłopaków) kontra reprezentacja Polski kobiet: 10 do 0 pomimo zasad meczu promujących panie. Tyle na ten temat.

Sentino
Sentino
18 dni temu

W każdym sporcie tak jest. Kiedyś trenowałem koszykówkę, jeszcze w wieku juniora młodszego, 16 lat, podczas jednego obozu letniego akurat w tej samej miejscowości było zgrupowanie kadry koszykarek i zagraliśmy sparing. Było coś w okolicach 70-40 dla nas.

mmassive
mmassive
18 dni temu

To samo miałoby miejsce w przypadku koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, hokeja na trawie czy na lodzie. Argument z dupy.

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
18 dni temu

Pierdolisz głupoty – nie było tak że grali sami „młodzi chłopcy” grali też mężczyźni dorośli, na oko około 30 lub po. Umówili się że nie będzie skakania do główek i twardej gry ciałem – jest film na youtube. Owszem piłka kobieca to słaby poziom, być może nawet okręgówki męskiej ale nie ściemniaj że grali sami „młodzi chłopcy”.

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...
18 dni temu

Juniorzy w pływaniu są szybsi niż seniorki, to samo w lekkoatletyce albo kolarstwie, bo jakbyś nie zauważył kobiety są słabsze fizycznie od mężczyzn, niższe, wolniejsze (dlatego też dyscypliny sportowe mają podział na płcie, kategorie wiekowe, a sporty walki nawet wagowe). Czyli wg ciebie sport kobiecy w ogóle nie ma sensu?

Arttanbella
Arttanbella
18 dni temu

)))) Chcesz znaleźć kobietę na jedną noc? Wejdź na — https://mysp.ac/50fjz

Stefan
Stefan
18 dni temu

I co poza tym? Chcesz dowodzić, że panie słabsze niż panowie? Są, to nie ma co powoływać się na anegdotyczne dowody. Że nie ma sensu, bo różnica poziomów? Tak samo różnica jest pomiędzy ekstraklasą a trzecim czy czwartym poziomem rozgrywek piłkarskich panów, ale nikt nie dowodzi przez to, że trzeba zlikwidować niższe ligi. Na tym polega urok piłki nożnej, że niemal każdy może zagrać, niezależnie od warunków fizycznych.

Freud
Freud
18 dni temu

Musisz mieć bardzo małego

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
18 dni temu

I Podporuczniku Oczywisty? Ciekawe ile ograliby reprezentację ampfutbolu… Tylko co z tego?

Boski Diego
Boski Diego
19 dni temu

bez kitu, myslalem ze to Placheta

Rafa(L)
Rafa(L)
19 dni temu

#NIKOGO

janusz ekspert
janusz ekspert
18 dni temu

Pacholkami to ona i jej kolezanki bylyby na meczu z jakimkolwiek meskim zespolem powyzej 13 lat.

MLL
MLL
18 dni temu
Reply to  janusz ekspert

Ale co to jest za argument? W którym sporcie mężczyźni nie pokonają kobiet duża różnicą? Rozumiem że jak posilujesz się z koleżanką na ręce i wygrasz, to będziesz chodził dumny przez tydzień?

janusz ekspert
janusz ekspert
17 dni temu
Reply to  MLL

taki argument, ze rownie dobrze mozna zorganizowac zawody w szachy dla debili i przeklinac ludzi, ze nie chca tego ogladac, a dyscyplina nie generuje zyskow.

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
18 dni temu

Dobrze się tam pokazywałam i pewnego razu trener MKS-u Ciechanów wziął do klubu chłopca z naszej drużyny. Wtedy po raz pierwszy pomyślałam, że jako kobieta pogram co najwyżej na podwórku. Drużyn kobiecych nie było.” – jestem z Ciechanowa i z doświadczenia wiem że do MKSu nie biorą dobrych tylko biorą kolegów… Wiem bo chodziłem do szkoły z 3 zawodnikami MKSu i żaden mi nie dorastał do pięt a oni grali w MKSie a ja nie. Pamiętam że tam były takie rodzinne koligacje – było tam 3 braci z jednej rodziny i 2 braci z kolejnej – nepotyzm. Później graliśmy nimi taki mecz osiedlowy i żaden nie był lepszy od nas(gości z mojego osiedla i mnie).

Zapewne w wielu miastach w Polsce jest to samo.

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
18 dni temu

Polska piłka co roku traci dziesiątki tysięcy nie tylko piłkarzy ale sportowców – wszystko przez nepotyzm i przez zarządzanie drużynami przez JEBANYCH CIEMNIAKÓW.

Roco
Roco
18 dni temu

Zacznij grac w Norwich gamoniu.

tolep
tolep (@tolep)
18 dni temu

Sport niepełnosprawnych to urocze w pewnym sensie zjawisko.

Adrian
Adrian
18 dni temu

Piłkarki w Polsce miałyby zarabiać po 10 tyś. zł ?! Miesięcznie ?! Dobry żart.

Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Komisja Ligi ukarała Legię, Jagiellonię i Adriana Gulę

Komisja Ligi ukarała Legię, Jagiellonię i Adriana Gulę. Mianowicie: Adrian Gula został zdyskwalifikowany na dwa ekstraklasowe mecze Legia dostała 15 tysięcy złotych za zachowania kibiców w czasie meczu z Jagiellonią, ponadto przez trzy kolejne spotkania zorganizowane grupy jej kibiców nie mogą jeździć na wyjazdy kibice Jagielloni zaś nie mogą wybrać się w zorganizowaną podróż na […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Sergi Roberto przejdzie operację

Sergi Roberto przejdzie operację mięśnia prostego prawego uda. W wyniku tego może pauzować nawet cztery miesiące. Nie jest to jakiś wielki problem dla Xaviego i pierwszego składu, bo Roberto – nawet gdy był zdrowy – balansował między pierwszym składem a ławką rezerwowych. Na pewno nie był żelaznym punktem wyjściowej jedenastki. Ciekawe jest co innego. Mianowicie […]
01.12.2021
Niezły numer
01.12.2021

Siedem Złotych Piłek Messiego. Sam wygrał więcej niż kilka krajów

Czy Leo Messi w 2021 roku sięgnął po ostatnią „Złotą Piłkę” w karierze? Być może, w końcu Cristiano Ronaldo też w końcu przestał ją wygrywać. Ale nawet jeśli to fakt, że była to już siódma nagroda dla Argentyńczyka, sprawia, że jest on nie tylko najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii plebiscytu. Jego wynik jest także lepszy […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Ultimatum dla Dembele

Ousmane Dembele to z jednej strony niezły ananas, który potrafi spóźnić się na trening, bo pomylił godziny, z drugiej – utalentowany piłkarz, choć często łapiący urazy. Mimo to Barcelona chce go zatrzymać i proponuje mu nowy kontrakt, ale ma dość braku decyzyjności zawodnika i jego otoczenia. Stąd ultimatum. Zdaniem Mundo Deportivo piłkarz ma czas do […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Jacek Klimek: – Projekt „Ratujemy Stal Mielec” ziścił się

To miał być bardzo trudny sezon dla Stali Mielec. Gigantyczne problemy finansowe, zawirowania organizacyjne, do tego słaba kadra i trener zupełnie niesprawdzony w Ekstraklasie. Ale Ekstraklasa lubi czasem być nielogiczna, bo szanując pracę wszystkich w Mielcu, trzeba tak nazwać to, co robi Stal. Najtrudniejsza była sytuacja finansowa, bo w pewnym momencie Jacek Klimek apelował do […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Ibrahimović za Złotą Piłką dla Lewandowskiego

Nie milkną echa gali Złotej Piłki, na której Messi otrzymał Ballon d’Or, a Robert Lewandowski zajął tylko drugie miejsce. Jak kontrowersyjny to wybór, pokazują opinie legend futbolu. Tym razem Lewandowskiego wsparł Zlatan Ibrahimović. Ibra powiedział, że dla niego z dwójki Messi – CR7, lepszy jest Messi, choć zdaje sobie też sprawę, że może to być […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Skorża: – Chcemy zdobyć mistrzostwo i puchar. Musimy ograć każdego

Lech Poznań, choć grał w rezerwowym składzie, pewnie ograł Garbarnię Kraków. 4:0, w tym 3:0 do przerwy – Lech mimo roszad personalnych zachował konsekwencję stylu. Tym większe brawa dla Macieja Skorży. Skorża nie gryzł się w język po wygranym meczu i składał jasne deklaracje:  – Garbarnia miała swoje dwie okazje, w jednej sytuacji znakomicie zachował […]
01.12.2021
Brama dnia
01.12.2021

Diego Forlan gnębi Jerzego Dudka | BRAMA DNIA

Dziewiętnaście lat temu Manchester United w brytyjskim klasyku pokonał na wyjeździe Liverpool, a dwie bramki na swoim koncie zapisał Diego Forlan. To właśnie jego trafienia wspominać dzisiaj będziemy w „Bramie dnia”. (1.) DIEGO FORLAN VS LIVERPOOL (01.12.2002) Przygoda Diego Forlana z Manchesterem United generalnie nie była zbytnio udana. Zresztą z wielu powodów, które szeroko opisaliśmy […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Lech z gładkim awansem. Garbarnia dostała lekcję futbolu

Drugi garnitur Lecha zrobił swoje. Każdy inny wynik niż zwycięstwo byłby dramatem, ale ani na chwilę nie mieliśmy wrażenia, że zespół trenera Skorży będzie miał problemy. Szybko zamknął mecz, rezerwowi dostali swoją szansę, zadanie zostało wykonane. Ciepłe słowa należą się również Garbarni Kraków, która mimo wyniku chciała grać wedle własnego pomysłu. Krótkie podania, rozgrywanie od […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Szef Białoruskiego Związku Piłki Nożnej z nakazem deportacji

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w Czechach. Szef Białoruskiego Związku Piłki Nożnej, Uładimir Bazanau, dostał nakaz deportacji wraz z żoną z tego kraju. Powód? Oficjalnie koronawirus, a raczej złamanie przepisów sanitarnych. Za kulisami – to Bazanau to zaufany człowiek Łukaszenki. Tak poinformowały czeskie media. Pavla Urouskova, rzeczniczka prasowa policji województwa morawsko-śląskiego, oświadczyła dla Urdupoint (za WP.pl): […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Janusz Niedźwiedź: – Wiemy jaka jest nasza wartość. Chcemy awansować

Jutrzejszy mecz Widzewa z Wisłą Kraków zapowiada się jako szlagier Pucharu Polski. Oczywiście, to zderzenie pierwszoligowca z ekstraklasowiczem, ale wiadomo, że Widzew ma potężny potencjał kibicowski, a i piłkarsko ostatnio radzi sobie lepiej. Co przed tym meczem powiedział trener widzewiaków, Janusz Niedźwiedź? Niektórzy mogliby sądzić, że Widzewowi zależy przede wszystkim na lidze, gdzie walczy o […]
01.12.2021
Felietony i blogi
01.12.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Też jestem oburzony wynikami głosowania w plebiscycie France Football. Wydaje mi się, że oburzenie wynikami głosowania w plebiscycie France Football powinniśmy zresztą umieścić w naszym podręczniku polskości tuż po rozdziałach poświęconych propozycjom „nie zdejmujcie butów, i tak tu brudno” oraz „co będziecie jechać, u nas na tapczanie wyśpita się jak króle” (copyright: Leszek Milewski). Natomiast […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Borussia – Bayern bez kibiców? BVB anuluje bilety

Koronawirus powoli zaczyna być coraz bardziej odczuwalny również w piłkarskich realiach. Daleko obecnej sytuacji do tego, co działo się wiosną zeszłego roku, ale swoje piętno odciska. W jaki sposób? Choćby na najbliższym hicie Bundesligi. Borussia Dortmund w sobotę podejmuje Bayern Monachium w niemieckim klasyku. Bilety, oczywiście, zostały dawno temu wyprzedane. Ale w związku z sytuacją […]
01.12.2021
Pekin 2022
01.12.2021

Szczęśliwa siódemka, czyli jakie nowe konkurencje zobaczymy w Pekinie?

Siedem – o tyle nowych konkurencji zwiększy się program zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie, w porównaniu do poprzedniej edycji tej imprezy. W kwestii innowacji MKOL położył spory nacisk na konkurencje mieszane. Jaki jest powód akurat takiego kierunku rozszerzenia programu olimpijskiego? Czy w ten sposób komitet chce pomóc gospodarzom w osiągnięciu sukcesu? Wreszcie, jakie szanse w […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Saganowski: – Ciśnienie w Legii jest ogromne

Legia Warszawa, delikatnie mówiąc, może mieć problemy, by wywalczyć sobie europejskie puchary poprzez ligę. Tym większe znaczenie ma ścieżka Pucharu Polski, w której dziś spotykają się z Motorem Lublin. Trenerem Motoru jest Marek Saganowski, piłkarz, który w Legii zapisał piękną kartę. Saganowski, oprócz standardowego „sentymenty są, ale gdy rozpocznie się mecz, trzeba odłożyć je na […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Weryfikujemy rezultat meczu Piast – Termalica. A co z golem Legii?

Weź tu bądź mądry przy tych spalonych. Naprawdę trudno nam zrozumieć to, dlaczego w 2021 roku, gdy na stadionie jest pierdyliard kamer, tak trudno jest ustawić jeszcze jedną kamerę sprawdzającą sytuację tego typu. Kwestia spalonego w meczu Legii z Jagiellonią jest bowiem niemal niemożliwa do rozstrzygnięcia. SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA EKSTRAKLASĘ! Bez linii wyrysowanych przez […]
01.12.2021