post

Opublikowane 04.11.2021 11:32 przez

redakcja

Polak regularnie występujący w lidze hiszpańskiej to rzadkość. Latem na wypożyczenie do UD Ibizy trafił Mateusz Bogusz, który w rozgrywkach 20/21 zbierał szlify w Logrones. Poprzedni sezon poświęcił na naukę ligi. W tym już mocno zaznaczył swoją obecność. Początek listopada to idealny moment, by ocenić pierwsze miesiące młodzieżowego reprezentanta Polski w nowym zespole. Jaka jest specyfika klubu, w którym występuje? Jak radzi sobie Bogusz? Jak wypada na tle innych piłkarzy? Czy cieszy się zaufaniem trenera?

Ibiza UD jest beniaminkiem Segunda Division. Zapewnia godne warunki swoim zawodnikom, ale bez zbędnego przepychu. Amadeo Salvo — prezes Ibizy — wykorzystuje doświadczenie, które nabył prowadząc Valencię. Teraz zarządza dużo mniejszym klubem, którego budżet ogranicza się do 9,5 miliona euro. Klubowa infrastruktura jest skromna, ale w kolejnych latach ma się to zmienić. Salvo planuje budowę nowego miasteczka sportowego dzięki współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami. Pierwsze kroki ku temu zostały już zrobione.

Ibiza UD – co to za klub?

Ibiza UD dopiero buduję swoją pozycję na piłkarskiej mapie Hiszpanii. Na wyspie nie ma wielkich tradycji piłkarskich. Kojarzona jest raczej z hucznymi imprezami i miejscem, gdzie można miło spędzić wakacje. Dwa sezony temu stali się ofiarą żartu hiszpańskiej TV3. Podczas studia po meczu z Barceloną realizator, zamiast umieścić herb klubu, wrzucił grafikę przedstawiającą dwie wiśnie, które są symbolem klubu Pacha. Ten nie ma nic wspólnego z piłką nożną. To nie umknęło uwadze prezesa Ibizy, który wyraził swoje oburzenie.

Mateusz Bogusz w Ibiza UD – jak sobie radzi?

Bogusz zapewne inaczej wyobrażał sobie pierwsze kroki w Hiszpanii. Pobyt w Logrones nie należał do udanych. Z perspektywy czasu można powiedzieć, że stanowił dla niego wielką życiową lekcję. Trafił do klubu, który grał prymitywny futbol. Postawili na defensywę, ale nawet ograniczenie zapędów w grze do przodu nie przyniosło im utrzymania. Bogusz tam nie pasował. Dodatkowo nie miał najlepszych relacji z trenerem, nie znał języka hiszpańskiego. Przepis na nieszczęście jak znalazł.

Ibiza jest dla Bogusza nowym rozdaniem. Dobrze wprowadził się do zespołu Juana Carlosa Carcedo. Trener Ibizy przez wiele lat był najbliższym asystentem Unaia Emery’ego. Z czasów pracy w roli asystenta pozostał mu nawyk częstych rozmów z piłkarzami. W tym z Boguszem. Od samego początku miał pomysł na Polaka. Zmienił mu pozycję. Wcześniej występował w środku pola. Teraz gra na lewej pomocy. Pomysł szybko został zweryfikowany pozytywnie. Już w trakcie okresu przygotowawczego zawodnik wypożyczony z Leeds zdobył trzy bramki.

Obiecujące występy w sparingach mają przełożenie na ligę. Bogusz w końcu gra regularnie. W całym poprzednim sezonie rozegrał 983 minuty. Teraz uzbierał ich już 830, a mamy dopiero początek listopada. Miałby ich pewnie więcej, gdyby kalendarz spotkań Segunda Division zakładał przerwy na kadrę. Carcedo już kilka razy zwracał się z apelem do władz ligi, by terminarz uwzględniał zgrupowania reprezentacyjne, powołując się właśnie na nieobecności Polaka, który jest ważną postacią w jego układance.

Segunda Division jest specyficzna. Jest kilka niezłych zespołów, ale nie można jej też przeceniać. Wiele drużyn gra futbol daleki od wyobrażeń przeciętnego kibica. Częściej niż tiki-takę, można dostrzec cofnięcie się całą drużyną w okolicach szesnastego metra i czekanie na kontry. Tak grało choćby wspomniane Logrones. Zdarzają się spotkania pełne chaosu. Często wynika on z dużej liczby dośrodkowań. Dla przykładu najwięcej dośrodkowań na tym etapie sezonu w Primera Division ma Johan Mojica (49). W Segunda Division w tej samej klasyfikacji prowadzi Marc Mateu, który dośrodkowywał aż 118 razy. Bogusz uzbierał 38 wrzutek, z czego lwią część stanowią dośrodkowania z rzutów rożnych. Na tle Primera byłby to wysoki wynik, w Segunda przeciętny.

Ibiza gra nieco inaczej niż hiszpański ligowy dżemik. Carcedo chce kontrolować spotkania poprzez grę piłką. Ryzyko ma być podejmowane tylko w odpowiednim momencie. Trener Ibizy – podobnie jak Emery – zwraca uwagę na organizację gry po stracie. W tym aspekcie Bogusz się mocno poprawił. Każdy wie, że z piłką potrafi zdziałać naprawdę przyjemne rzeczy, ale do tego dołożył ciężką harówkę w defensywie. W Hiszpanii chwalą go za uderzenia z dystansu. W pierwszych kolejkach wykorzystał fakt, że obrońcy drużyn przeciwnych jeszcze się na nim dobrze nie poznali. Za to on zauważył, że jest sporo wolnej przestrzeni 25-30 metrów od bramki.

Statystyki Mateusza Bogusza w Ibiza UD:

Kilka istotnych statystyk z Segunda Division:

  • tylko trzech piłkarzy ma więcej asyst od Bogusza (3),
  • jest dziewiąty pod względem liczby asyst na 90 minut (0,32),
  • zajmuje dziesiątą pozycję w punktacji kanadyjskiej (3+3),
  • jest drugim strzelcem w swoim zespole (3).

Asysty:

  • dośrodkowanie lewą nogą (akcja na 1:2 dla Ibizy w meczu z Leganes),
  • proste odegranie do kolegi w centralnej części boiska. Napastnik szybko się obrócił i pognał na bramkę (akcja na 0:1 dla Ibizy w meczu z Alcorcon),
  • dośrodkowanie z rzutu rożnego (akcja na 0:2 dla Ibizy w meczu z Alcorcon).

Gole:

  • sytuacyjne i efektowne uderzenie z powietrza (akcja na 1:0 dla Ibizy w meczu z Malagą),
  • ograł na skrzydle obrońcę Malagi i z narożnika pola karnego uderzył nie do obrony (akcja na 2:0 z Malagą),
  • strzał z 25 metrów (akcja na 1:0 dla Ibizy w meczu z Burgos).

Można powiedzieć, że Polak należy do grona najlepszych piłkarzy w swoim zespole. Trzy bramki i trzy asysty pokazują, że tkwi w nim potencjał. Asyst mogło być nawet więcej. Kilka doskonałych dośrodkowań Bogusza z rzutów rożnych marnowali jego koledzy. Żeby nie było: jest również kilka kwestii do poprawy. Zdarza się, że Bogusz znika w trakcie spotkań i nie jest to pierwszyzna, ale z drugiej strony – to jego pierwszy sezon, w którym gra tak często.

„TAK JAK TRENUJE SIĘ U BIELSY, NIE BĘDĘ TRENOWAŁ JUŻ NIGDY W ŻYCIU”

Bogusz dojrzał, radzi sobie na skrzydle

Przez ostatni rok mocno dojrzał. Musiał odnaleźć się w nowym dla siebie otoczeniu. Nauczyć się języka. Również angielskiego – jak sam przyznał w Foot Trucku. Nie sprawdził się w zespole mocno ograniczonym, jeśli chodzi o walory piłkarskie. Teraz trafił pod dobre skrzydła. Na pierwszej konferencji w rolę jego tłumacza wcielił się sam prezes Ibizy. Puścił oczko do Bogusza, mówiąc, że Polak rozumie, co się do niego mówi w języku hiszpańskim, ale brakuje mu odwagi, by się nim posługiwać. Nie było w tym grama złośliwości. Chciał, by Bogusz miał pełną swobodę wypowiedzi. Bogusz wypadł na konferencji bardzo dobrze. Nie wybiegał daleko w przyszłość i nie zapowiadał heroicznych wyczynów. Salvo nakreślił również rolę Bogusza i już wtedy rzucało się w oczy, że z tej mąki może być chleb i tak w istocie jest. Nikt młodego Polaka nie stawia w najlepszej jedenastce zawodników zaplecza Primera Division, ale swoją obecność na drugoligowych boiskach zdążył zaznaczyć.

Czy Paulo Sousa już teraz wybroniłby się z powołania Bogusza? W tej chwili postawienie na niego w pierwszej reprezentacji byłoby na wyrost. Młody Polak poczynił duże postępy, nieco zmieniła się jego charakterystyka, ale czas Bogusza jeszcze nadejdzie. Brakuje nam piłkarzy mogących zagrać na lewej stronie, jednak Bogusz dopiero uczy się nowej pozycji i nie jest to pozycja wahadłowego, na której mamy pewne deficyty. Dodatkowo jest piłkarzem prawonożnym, więc nawet na upartego – choć zdarzają się wyjątki – nie powinno się forsować wystawiania go na lewym wahadle.

Został przestawiony na lewą pomoc, by w trakcie meczów poszukiwać okazji na zejścia do środka i uderzenia. To się sprawdza, o czym świadczą trafienia, takie jak to z Malagą. Proces nauki gry na nowej pozycji postępuje szybko, ale jednak to wciąż nauka. Przed nim jeszcze co najmniej kilka miesięcy gry w Ibizie. Dobrze, że bardzo spokojnie podchodzi do swojej przyszłości. Dziś nie jest jeszcze gotowy na występy w Primera Division, więc szukanie tam na siłę miejsca mogłoby się skończyć nieciekawie. Gdyby zakończył sezon z liczbami na poziomie 10 bramek i 10 asyst — co jest możliwe do osiągnięcia — otworzyłyby się przed nim kolejne, interesujące ścieżki. Może nawet w Primera Division. W tym momencie są to wyłącznie spekulacje.

CZYTAJ TAKŻE:

Paweł Ożóg

Fot. FotoPyK

Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak można wpychać Jorginho do dyskusji o Złotej Piłce?

Jakim cudem, jako ludzkość, dopuściliśmy do sytuacji, w której Google na hasło „Jorginho Ballon d’Or” wyrzuca ponad dwa miliony haseł w niewiele ponad pół sekundy? Plebiscyt Złotej Piłki co roku dostarcza mnóstwo kontrowersji, nie ma przecież jednego żelaznego kryterium oceny, każdy może zaproponować swojego kandydata. Wojciech Kowalczyk może typować Kamila Grosickiego i nikt mu tego […]
29.11.2021
Formuła 1
29.11.2021

Zmarł sir Frank Williams. Jak stał się legendą Formuły 1?

Sir Frank Williams w Formule 1 był obecny już od końca lat sześćdziesiątych. Przeżył w tym sporcie wszystko – od wielkich triumfów, po ogromne rozczarowania. Bolidami sygnowanymi jego nazwiskiem jeździli najlepsi kierowcy w historii, tacy jak Alain Prost, Nigel Mansell czy Ayrton Senna. Choć ten ostatni zaledwie przez kilka miesięcy, a z jego śmiercią Williams […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Najlepszy piłkarz za żelazną kurtyną, który wygrał „Złotą Piłkę”

Ołeh Błochin to legenda radzieckiego futbolu oraz ikona Dynama Kijów. Ukraiński magik, który potrafił jednocześnie mijać swoich rywali jak tyczki, biegać z szybkością najlepszych sprinterów na świecie i strzelać masę goli przez wiele sezonów. Mógł zostać najdroższym piłkarzem na świecie, chciał go Real Madryt. Transfer zablokował ZSRR, a postawienie się rządowi zagrażało jego rodzinie. Franz […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak jeden mecz zaważył o losach Złotej Piłki – Michael Owen kontra Raul

Anglia i Złota Piłka to nie są kwestie, które regularnie idą ze sobą w parze. Chociaż sir Stanley Matthews był pierwszym, który otrzymał takie wyróżnienie, wyspiarze nie doczekali się wielu jego następców. To wyjątkowe wyróżnienie padało co prawda łupem Bobby’ego Charltona oraz Kevina Keegana, ale Anglicy ostatnią Złotą Piłkę przywieźli do ojczyzny równe dwadzieścia lat […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Zawada: – Na kwarantannie trener przez okno pokazywał mi ćwiczenia

– Moje kolana były zaskoczone treningami. Jak byłem na kwarantannie, przychodził do mnie trener i przez okno pokazywał, że mam skakać na skakance. Potem bez przygotowania wrzucili mnie w mecze, tu się nie podlewa boisk i one są twarde, więc szok dla organizmu. Tutaj się w ogóle bardzo dużo skacze, są treningi, które polegają tylko […]
29.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak można wpychać Jorginho do dyskusji o Złotej Piłce?

Jakim cudem, jako ludzkość, dopuściliśmy do sytuacji, w której Google na hasło „Jorginho Ballon d’Or” wyrzuca ponad dwa miliony haseł w niewiele ponad pół sekundy? Plebiscyt Złotej Piłki co roku dostarcza mnóstwo kontrowersji, nie ma przecież jednego żelaznego kryterium oceny, każdy może zaproponować swojego kandydata. Wojciech Kowalczyk może typować Kamila Grosickiego i nikt mu tego […]
29.11.2021
Formuła 1
29.11.2021

Zmarł sir Frank Williams. Jak stał się legendą Formuły 1?

Sir Frank Williams w Formule 1 był obecny już od końca lat sześćdziesiątych. Przeżył w tym sporcie wszystko – od wielkich triumfów, po ogromne rozczarowania. Bolidami sygnowanymi jego nazwiskiem jeździli najlepsi kierowcy w historii, tacy jak Alain Prost, Nigel Mansell czy Ayrton Senna. Choć ten ostatni zaledwie przez kilka miesięcy, a z jego śmiercią Williams […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Najlepszy piłkarz za żelazną kurtyną, który wygrał „Złotą Piłkę”

Ołeh Błochin to legenda radzieckiego futbolu oraz ikona Dynama Kijów. Ukraiński magik, który potrafił jednocześnie mijać swoich rywali jak tyczki, biegać z szybkością najlepszych sprinterów na świecie i strzelać masę goli przez wiele sezonów. Mógł zostać najdroższym piłkarzem na świecie, chciał go Real Madryt. Transfer zablokował ZSRR, a postawienie się rządowi zagrażało jego rodzinie. Franz […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak jeden mecz zaważył o losach Złotej Piłki – Michael Owen kontra Raul

Anglia i Złota Piłka to nie są kwestie, które regularnie idą ze sobą w parze. Chociaż sir Stanley Matthews był pierwszym, który otrzymał takie wyróżnienie, wyspiarze nie doczekali się wielu jego następców. To wyjątkowe wyróżnienie padało co prawda łupem Bobby’ego Charltona oraz Kevina Keegana, ale Anglicy ostatnią Złotą Piłkę przywieźli do ojczyzny równe dwadzieścia lat […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Zawada: – Na kwarantannie trener przez okno pokazywał mi ćwiczenia

– Moje kolana były zaskoczone treningami. Jak byłem na kwarantannie, przychodził do mnie trener i przez okno pokazywał, że mam skakać na skakance. Potem bez przygotowania wrzucili mnie w mecze, tu się nie podlewa boisk i one są twarde, więc szok dla organizmu. Tutaj się w ogóle bardzo dużo skacze, są treningi, które polegają tylko […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak można wpychać Jorginho do dyskusji o Złotej Piłce?

Jakim cudem, jako ludzkość, dopuściliśmy do sytuacji, w której Google na hasło „Jorginho Ballon d’Or” wyrzuca ponad dwa miliony haseł w niewiele ponad pół sekundy? Plebiscyt Złotej Piłki co roku dostarcza mnóstwo kontrowersji, nie ma przecież jednego żelaznego kryterium oceny, każdy może zaproponować swojego kandydata. Wojciech Kowalczyk może typować Kamila Grosickiego i nikt mu tego […]
29.11.2021
Formuła 1
29.11.2021

Zmarł sir Frank Williams. Jak stał się legendą Formuły 1?

Sir Frank Williams w Formule 1 był obecny już od końca lat sześćdziesiątych. Przeżył w tym sporcie wszystko – od wielkich triumfów, po ogromne rozczarowania. Bolidami sygnowanymi jego nazwiskiem jeździli najlepsi kierowcy w historii, tacy jak Alain Prost, Nigel Mansell czy Ayrton Senna. Choć ten ostatni zaledwie przez kilka miesięcy, a z jego śmiercią Williams […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Podolski i Grosicki wreszcie na miarę oczekiwań | Kozacy i badziewiacy

Kamil Grosicki i Lukas Podolski – te dwa nazwiska były bodaj najgłośniejszymi, jakie trafiły ostatnio do Ekstraklasy. Obaj jednak, delikatnie mówiąc, wejścia mieli umiarkowane. Co prawda były i przebłyski, ale chyba dopiero w miniony weekend zagrali tak, że nikt nie mógłby w ich dyspozycję wbić szpilki. Podolski stemplował wszystkie akcje Górnika i strzelił fantastyczną bramkę, […]
29.11.2021
Niemcy
29.11.2021

Gra w Bundeslidze nie daje Złotych Piłek. Lewandowski przełamie trend?

Już wieczorem dowiemy się do kogo powędruje kolejna Złota Piłka. Jednym ze zdecydowanych faworytów tegorocznego plebiscytu jest oczywiście Robert Lewandowski, który może tę nagrodę zdobyć pierwszy raz w swojej karierze, po ponad dziesięciu latach odnoszenia sukcesów w Bundeslidze. Gdy prześledzimy sobie wyniki poprzednich edycji Złotej Piłki okazuje się, że to właśnie gra na niemieckich boiskach […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Komu redakcja Weszło wręczyłaby Złotą Piłkę?

Wojciech Kowalczyk podmieniający Kamila Grosickiego na Leo Messiego na najwyższym stopniu podium plebiscytu Złotej Piłki? Paweł Paczul tłumaczący swój wybór jednym zdaniem? Mateusz Rokuszewski opowiadający o swoich wyborach w prawie półgodzinnym wideo? To wszystko w jednym miejscu, a i tak to jeszcze mało, bo poświęciliśmy pióra i głowy redaktorów Weszło, żeby odpowiedzieć sobie na jedno […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

W hicie Premier League grała tylko jedna drużyna. Druga dostała punkt w prezencie

Jakim cudem Chelsea nie zgarnęła dzisiaj trzech punktów? Należy o to spytać piłkarzy The Blues, którzy mimo 66% posiadania piłki i nieustannego naporu na bramkę rywala, nie potrafili strzelić żadnej bramki z gry. Jakim cudem Manchester United strzelił bramkę, mimo zaledwie trzech oddanych strzałów przez całe spotkanie? O to również należy spytać piłkarzy Chelsea. To […]
28.11.2021
Liczba komentarzy: 13
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Puchacz Rozjemca
Puchacz Rozjemca
25 dni temu

Bielik Kozłowski Zalewski Bogusz Musiał Kamiński

Przyszłość kadry w erze po Lewym, bedzie polska tiki taka 😀

waldemar
waldemar
25 dni temu

Oglądam mecze młodszych reprezentacji. Bogusz szału nie robi. Więcej spieprzy niż pomoże.

Adam
Adam
25 dni temu

Szczerze kiepsko widzę. Żadna tam tiki taka niech dają więcej serca dla kadry o będzie git. To są mlodzi nie wiadomo jak in się potoczy karierą w świecie mediów społecznościowych..

Jarosław Rakoczy
Jarosław Rakoczy
25 dni temu

Sebastian Szymański – zdecydowanie najlepszy z wymienionych i na innym etapie kariery(zaraz transfer do dużego klubu). W dodatku niewielu pamięta że on ma dopiero 22 lata… ale to pewnie przez to że już trochę gra na seniorskim poziomie.

Adam
Adam
24 dni temu

Dokładnie. Musiałowski jeszcze nie gra na sernioskim poziomie a juz go chwalą śmiech 😛

bruhhh
bruhhh
25 dni temu

Fajny projekt na tej Ibizie mają, warto ich spróbować w nowym FM’ie

Sentino
Sentino
25 dni temu

Przez ostatni rok mocno dojrzał. Musiał odnaleźć się w nowym dla siebie otoczeniu. Nauczyć się języka. Również angielskiego – jak sam przyznał w Foot Trucku.
————

Tsoooo? Typ mieszkał parę lat w UK i nie znał angielskiego i dopiero w Hiszpanii musiał się go nauczyć? Czy typowy tytan intelektu z Weszlo, nie jest w stanie sklecić poprawnego zdania po polsku?

Aanl
Aanl
25 dni temu
Reply to  Sentino

mysle ze jednak Bogusz jest takim tytanem intelektu ze nie umial dobrze po angielsku w Anglii

Agar
Agar
25 dni temu
Reply to  Sentino

Jesteś głupszy niż Sentino. Bogusz w FT powiedział, że dopiero w Hiszpanii nauczył się angielskiego. Tytanie intelektu.

Sentino
Sentino
25 dni temu
Reply to  Agar

Nie oglądam FT z tymi dwoma lizusami to nie wiem co tam powiedział, a Weszlo notorycznie pisze bzdury więc szczym ryj z tymi tekstami o mojej głupocie pajacu.
Skoro nauczył się angielskiego dopiero w Hiszpanii, pomimo tego, że kilka lat mieszkał w UK to jest wyjątkowym idiotą. Fajne te młode chłopaki jak Koziołek czy Bogusz, takie niezbyt rozgarnięte.

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
25 dni temu
Reply to  Sentino

Na szczęście jesteś ty.
Jaki byłby Świat bez ciebie tytanie intelektu.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
23 dni temu
Reply to  Sentino

Szczym toci do ryja

Adam
Adam
25 dni temu

Bogusz II liga hiszpanska rzadkość. Szkoda że nie I

Suche Info
29.11.2021

Neymar, Kane, Bruno Fernandes. Złota Piłka: miejsca 11-30

Coraz bliżej gali wielkiego finału „Złotej Piłki„. W ostatnich godzinach „France Football” przedstawiało nam kolejno zawodników, którzy w tegorocznym plebiscycie uplasowali się na odległych miejscach. Kto nie załapał się nawet do TOP 10? Mistrz Europy z 2020 roku – Leonardo Bonucci, gwiazda PSG – Neymar czy liderzy Manchesteru United (Bruno Fernandes) i Manchesteru City (Ruben […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Golański o zwolnieniu trenera: Wyniki były słabe, to także moja wina

Korona Kielce rozstała się z trenerem Dominikiem Nowakiem. Pierwszoligowiec przez moment był nawet liderem zaplecza Ekstraklasy, ale w ostatnich 10 spotkaniach punktował tak źle, że za ten okres Korona znalazłaby się w strefie spadkowej. Podczas konferencji prasowej powody zmiany wyjaśnił Paweł Golański, dyrektor sportowy klubu. Posada trenera Nowaka chwiała się już od dłuższego czasu. Szalę […]
29.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak można wpychać Jorginho do dyskusji o Złotej Piłce?

Jakim cudem, jako ludzkość, dopuściliśmy do sytuacji, w której Google na hasło „Jorginho Ballon d’Or” wyrzuca ponad dwa miliony haseł w niewiele ponad pół sekundy? Plebiscyt Złotej Piłki co roku dostarcza mnóstwo kontrowersji, nie ma przecież jednego żelaznego kryterium oceny, każdy może zaproponować swojego kandydata. Wojciech Kowalczyk może typować Kamila Grosickiego i nikt mu tego […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Nowe nagrody i pierwsze nazwiska – France Football odkrywa karty

Do wielkiej gali France Football i przyznania „Złotej Piłki” zostało jeszcze kilka godzin, ale w Paryżu już sporo się dzieje. Rozpoczęła się prezentacja wyników głosowania, dzięki której poznamy tych zawodników, którzy zamykają tegoroczną klasyfikację. Ogłoszono też powstanie dwóch nowych nagród. Przypomnijmy, że w plebiscycie „France Football” nominowanych jest 30 zawodników z całego świata. Prezentację wyników […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Kontuzjowany Neymar ruszył w balet

Neymar postanowił uczcić andrzejkowy weekend zgodnie z tradycją. Brazylijczyk w meczu z Saint-Etienne doznał kontuzji, która wyklucza go z gry minimum do końca roku. Pod koniec spotkania opuścił murawę na noszach, a potem o kulach wychodził ze stadionu. Niedługo później w sieci pojawiły się jego zdjęcia z imprezy. Piłkarz PSG doznał urazu kostki w 88. […]
29.11.2021
Formuła 1
29.11.2021

Zmarł sir Frank Williams. Jak stał się legendą Formuły 1?

Sir Frank Williams w Formule 1 był obecny już od końca lat sześćdziesiątych. Przeżył w tym sporcie wszystko – od wielkich triumfów, po ogromne rozczarowania. Bolidami sygnowanymi jego nazwiskiem jeździli najlepsi kierowcy w historii, tacy jak Alain Prost, Nigel Mansell czy Ayrton Senna. Choć ten ostatni zaledwie przez kilka miesięcy, a z jego śmiercią Williams […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Przybył poprowadzi mecz Rakowa (obsada sędziowska)

PZPN opublikował obsadę sędziowską na mecze 1/8 Pucharu Polski. Z przydzielonego arbitra raczej nie cieszą się w Częstochowie, bowiem Raków wcześniej miał na pieńku z Jarosławem Przybyłem.  To właśnie ten arbiter posędziuje mecz obrońcy trofeum z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Przypomnijmy, że w marcu Marek Papszun bardzo niepochlebnie wypowiadał się o pracy sędziego z Kluczborka. Po […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Nowe nazwisko na karuzeli – Kurdziel przejął GKS Jastrzębie

Blisko dwa tygodnie temu pracę w GKS-ie Jastrzębie stracił Jacek Trzeciak, a dziś poznaliśmy jego następcę. Chyba możemy mówić o lekkiej niespodziance, bowiem pierwszoligowca poprowadzi Grzegorz Kurdziel.  Oczywiście jest to postać powszechnie znana w środowisku – sęk w tym, że nie z pracy w roli pierwszego trenera. W przeszłości Kurdziel był bramkarzem, na poziomie Ekstraklasy […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Najlepszy piłkarz za żelazną kurtyną, który wygrał „Złotą Piłkę”

Ołeh Błochin to legenda radzieckiego futbolu oraz ikona Dynama Kijów. Ukraiński magik, który potrafił jednocześnie mijać swoich rywali jak tyczki, biegać z szybkością najlepszych sprinterów na świecie i strzelać masę goli przez wiele sezonów. Mógł zostać najdroższym piłkarzem na świecie, chciał go Real Madryt. Transfer zablokował ZSRR, a postawienie się rządowi zagrażało jego rodzinie. Franz […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak jeden mecz zaważył o losach Złotej Piłki – Michael Owen kontra Raul

Anglia i Złota Piłka to nie są kwestie, które regularnie idą ze sobą w parze. Chociaż sir Stanley Matthews był pierwszym, który otrzymał takie wyróżnienie, wyspiarze nie doczekali się wielu jego następców. To wyjątkowe wyróżnienie padało co prawda łupem Bobby’ego Charltona oraz Kevina Keegana, ale Anglicy ostatnią Złotą Piłkę przywieźli do ojczyzny równe dwadzieścia lat […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Koronawirus w Piaście Gliwice, mecz z Górnikiem przełożony

Koronawirus ciągle nie odpuszcza również, gdy mówimy o polskiej piłce. Dziś Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że trzeba z jego powodu przełożyć spotkanie Pucharu Polski.  Konkretnie z powodu potwierdzonych przypadków zakażeń w ekipie Piasta Gliwice. Jutro podopieczni Waldemara Fornalika mieli zmierzyć się z Górnikiem Zabrze, ale do meczu nie dojdzie. Nowy termin rozegrania spotkania nie […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Były piłkarz Wisły Kraków najlepszym strzelcem na Litwie

Pamiętacie Hugo Videmonta? Macie prawo odpowiedzieć, że nie, wszak Francuz tylko przemknął przez naszą Ekstraklasę. W sezonie 2017/18 rozegrał osiem meczów w Wiśle Kraków. Niby zanotował trzy asysty, co nie wygląda źle, ale bardziej dał się zapamiętać przez to, że publicznie upomniał się o swoje pieniądze, z których wypłatą miała problem Biała Gwiazda i tym […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Zawada: – Na kwarantannie trener przez okno pokazywał mi ćwiczenia

– Moje kolana były zaskoczone treningami. Jak byłem na kwarantannie, przychodził do mnie trener i przez okno pokazywał, że mam skakać na skakance. Potem bez przygotowania wrzucili mnie w mecze, tu się nie podlewa boisk i one są twarde, więc szok dla organizmu. Tutaj się w ogóle bardzo dużo skacze, są treningi, które polegają tylko […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

OFICJALNIE: Rangnick trenerem United

Manchester United wczoraj dość niespodziewanie zremisował z Chelsea na Stamford Bridge, a dziś ogłosił nazwisko trenera, który przejmie zespół. Zgodnie z zapowiedziami mediów będzie to Ralf Rangnick.  63-letni Niemiec zastąpił na stanowisku Ole Gunnara Solskjaera, który pracę stracił tydzień temu po serii niezadowalających wyników. Gwoździem do trumny Norwega była porażka 1-4 z Watfordem. W meczu Ligi […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Podolski i Grosicki wreszcie na miarę oczekiwań | Kozacy i badziewiacy

Kamil Grosicki i Lukas Podolski – te dwa nazwiska były bodaj najgłośniejszymi, jakie trafiły ostatnio do Ekstraklasy. Obaj jednak, delikatnie mówiąc, wejścia mieli umiarkowane. Co prawda były i przebłyski, ale chyba dopiero w miniony weekend zagrali tak, że nikt nie mógłby w ich dyspozycję wbić szpilki. Podolski stemplował wszystkie akcje Górnika i strzelił fantastyczną bramkę, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Piątek ma nowego trenera. Już 11. po wyjeździe!

Krzysztofowi Piątkowi nie jest dane zaznać stabilizacji po wyjeździe z Ekstraklasy. Hertha BSC właśnie zwolniła Pala Dardaia i zatrudniła w jego miejsce Tayfuna Korkuta, co oznacza, że napastnik reprezentacji Polski będzie współpracował już z 11. trenerem w trakcie swych zagranicznych wojaży, które trwają 3,5 roku.  Dardai był trenerem berlińskiego zespołu od stycznia. Zwolnienie poprzedziła seria […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Boniek: – Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki

– Leo Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki, bo nie zrobił w tym roku nic, żeby tam się znaleźć – mówił na antenie Kanału Sportowego były prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek. Zapraszamy na zapis rozmowy. Teraz Rosja, potem Czechy lub Szwecja i mundial? O futbolu można dużo rozmawiać, ale wyjść na boisko to […]
29.11.2021