post

Opublikowane 26.10.2021 17:18 przez

Szymon Janczyk

Wtorek, druga runda „Pucharu Tysiąca Drużyn”. Rozgrywki, które PZPN od wielu lat promuje, choćby wysokimi nagrodami. Zmagania, które ułożono w ten sposób, żeby faworyci i wielkie marki z wyższych lig przyjeżdżali do underdogów. Bo przecież dla takiej Unii Skierniewice, która gra dziś z Lechem Poznań, liderem Ekstraklasy, może to być wydarzenie dekady. I faktycznie, często tak jest. Choć chyba nie w tym przypadku, bo mecz o godz. 13.30 przyciągnie na trybuny wagarowiczów, emerytów i tych, którym akurat udało się dorwać dzień wolny.

Z podobnym problemem mierzą się w Zielonej Górze, gdzie Lechia o godz. 13.30 podejmie pierwszoligową Arkę Gdynia. W poprzedniej rundzie też natknęliśmy się na mecze o godz. 14.30, 15 czy 15:30. To pory, w których na stadionie nie możemy się spodziewać kompletu. W Zabrzu, gdzie Górnik podejmował Radomiaka, zobaczyliśmy na trybunach garstkę ludzi. Spora część z nich to szkolne wycieczki.

Kolejna sprawa to fakt, że z meczów takich jak ten w Zielonej Górze, nie ma żadnej transmisji. Wynik spotkania nie jest tajemnicą: są przecież social media, relacje tekstowe, czasami radiowe. Ale przez lata słuchaliśmy o budowaniu prestiżu pucharowych rozgrywek, tymczasem dziś, w 2021 roku, w czasach, gdy technologia pozwala na to, żeby oglądać mecze od III ligi do B Klasy; gdy słyszymy o tym, że trzeba przyciągać ludzi na stadiony, w istotnej fazie Pucharu Polski mamy:

 • mecze, na które przychodzi garstka ludzi, bo większość zainteresowanych uczy się/pracuje
 • mecze, które te osoby mogłyby zobaczyć na telefonie dzięki transmisji, ale nikt o to nie dba

Czy tak powinno to wyglądać?

Terminarz Pucharu Polski w Polsce. Dla kogo gramy, bo na pewno nie dla kibica?

Postanowiliśmy sprawdzić, czy tylko w Polsce w taki sposób traktuje się rozgrywki o puchar kraju, czy takie podejście jest standardem w każdym kraju. Oczywiście bierzemy pod uwagę parę przeszkód, które nie wynikają ze zwykłych chęci czy pomysłu. Bo przecież skoro na stadionie Unii Skierniewice nie ma oświetlenia, żeby grać o godz. 20, to ciężko mecz o godz. 20 zorganizować. Z drugiej strony: być może gdyby trochę zmienić terminarz Pucharu Polski, pora rozegrania takiego spotkania mogłaby być inna.

W każdym razie mówimy sprawdzam. Nad Wisłą mecze ligowe w dni pracujące (piątek, poniedziałek), rozgrywane są zwykle najwcześniej o godz. 18. Licząc także drugą rundę rozgrywek Pucharu Polski, czyli tę, która właśnie startuje, oraz rundę wstępną, w pucharowych rozgrywkach, godziny rozpoczęcia spotkań wyglądają tak:

 • po godz. 18 – 17 (z czego 4 w 1/16 finału)
 • przed godz. 18 – 35 (z czego 12 w 1/16 finału)

Przy czym w ostatnim przypadku postanowiliśmy wyodrębnić jeszcze te spotkania, które rozpoczęły się najpóźniej o godz. 16. Dotyczy to aż 27 z 35 przypadków, z czego 11 w obecnej rundzie, która jest przecież o cztery stopnie od wielkiego finału na Stadionie Narodowym.

Jak w takim razie wyglądają krajowe puchary w innych ligach? Na początek TOP 5.

Anglia – FA Cup

Angielskie FA Cup to puchar z ogromnymi tradycjami. Co roku emocjonujemy się starciami w stylu Marine FC (8. liga) kontra Tottenham. Akurat tamten mecz rozegrany został bez kibiców, więc godz. 17 nie była pewnie większym problemem dla lokalnych kibiców. I tak nie mieli innej szansy na obejrzenie go, poza staniem w oknie. W obecnym sezonie jesteśmy jeszcze na tym etapie, na którym rywalizują tylko kluby z niższych lig: czyli a’la regionalne puchary w Polsce. Sprawdźmy więc, jak wyglądało to w pierwszej rundzie poprzedniego sezonu, w której z amatorami rywalizowali zawodnicy z Premier League, tak jak w 1. rundzie rozgrywek w Polsce.

 • po godz. 18 – 8 meczów
 • przed godz. 18 – 24 mecze

Pierwsze dwie rundy wyglądają podobnie: sporo grania do godz. 18, często o godz. 15 czy 17.30. Różnica między Anglią a Polską jest taka, że te rundy odbywają się w weekendy, jak normalne ligowe kolejki, a nie w środku tygodnia.

W trzeciej rundzie zaczyna się większa powaga – gramy o godz. 19.30 czy po 20. Najwcześniejsza pora? 17.30. Meczów w godzinach pracy już nie spotkamy, choć rundę wcześniej było ich 10. I właśnie wtedy przechodzimy z grania weekendowego do rywalizacji w środku tygodnia.

Włochy – Coppa Italia

Krajowy puchar na Półwyspie Apenińskim wygląda podobnie do naszego. Czyli: jest runda preeliminacyjna, potem pierwsza czy druga runda drabinki grupowej. Możemy więc bezpośrednio porównać, czy mecze tych samych rund wyglądają inaczej pod kątem organizacji. I, cóż, wyglądają.

 • po godz. 18 – 22 spotkania
 • przed godz. 18 – 6 meczów

Z czego mecze przed godz. 18 to głównie „17.45”, czyli umówmy się: nie jest to wielka różnica. Na dziś tylko dwa starcia zaplanowano na godz. 15 – obydwa w rundzie, która odbędzie się w grudniu. W głównej tabelce Coppa Italia znajdziemy drużyny z drugiego i trzeciego poziomu rozgrywek, czyli mniej więcej tak, jak w Polsce. U nas dorzucimy do tego grona paru trzecioligowców, czyli przedstawicieli czwartego szczebla ligowego w kraju.

Co ciekawe spotkania pierwszych dwóch rund wypadają w weekendy, a mimo to nie ma mowy o wczesnych porach startu.

Hiszpania – Copa del Rey

Rozgrywki o Puchar Króla w sezonie 2021/2022 jeszcze nie wystartowały, więc opieramy się na danych z zeszłego sezonu. W Hiszpanii prestiż pucharu jest spory, co można łatwo zauważyć po terminarzu. Mamy tu rundę preeliminacyjną i pierwszą rundę, która skupia amatorskie kluby z piątej ligi i zespoły z La Liga. Tomares (piąta liga) grało z Hueską (La Liga), Ciudad (czwarta) z Sevillą i tak dalej. Praktycznie wszystko o „ludzkich” porach.

 • po godz. 18 – 61 meczów
 • przed godz. 18 – 5 spotkań

Cztery z pięciu gier rozegrano przed godz. 16 lokalnego czasu. Absolutny margines, wyjątkowe przypadki. Mecze rozgrywane są w środku tygodnia.

Francja – Coupe de France

We Francji póki co trwają rundy preeliminacyjne. Puchar tego kraju to rozgrywki, w których spotkamy nawet przedstawicieli dawnych kolonii, więc, jakby to ująć, jest grubo. Mamy tu kilka ścieżek, mamy rozgrywki krajowe i postkolonialne, więc skupmy się na tym, jak w poprzednim sezonie wyglądała główna ścieżka. Czyli ta, w której zostali już najlepsi, 1/32 finału. Znajdziemy tu i kluby z szóstego poziomu rozgrywek i PSG.

 • po godz. 18 – 9 meczów
 • przed godz. 18 – 7 meczów

Z czego sześć przed godz. 16. W kolejnej rundzie sprawy wyglądają już zdecydowanie inaczej. Większość meczów (5) nadal jest grana po godz. 18. Wśród tych, które rozpoczynają się przed tą godziną mamy dwa o godz. 16.45 i jedno o godz. 17.45. Ważna sprawa – mecze 1/32 finału rozgrywane są od piątku do niedzieli, więc granie przed godz. 18 wygląda w tym przypadku inaczej niż ganianie do Skierniewic we wtorek na 13.30.

Niemcy – DFB-Pokal

Puchar Niemiec rusza latem, a konkretniej – w sierpniu. Na boisku oglądamy drużyny z Bundesligi, 2. Bundesligi, najlepszych trzecioligowców oraz zwycięzców regionalnych pucharów. Już w pierwszej rundzie można trafić na starcia absolutnych kozaków z zespołami z niższych lig. Rozgrywane są 32 mecze.

 • po godz. 18 – 14
 • przed godz. 18 – 18

Standardowa pora spotkań to 15.30. ALE! Jest jedna ważna sprawa. Ta runda niemal w całości rozgrywana jest w weekend (sobota – niedziela). Mecze, które odbyły się w środku tygodnia ZAWSZE zaczynały się po godz. 18. Mówimy więc o normalnej sytuacji, praktycznie o „ligowej” kolejce. W przypadku drugiej rundy zmagań, która właśnie startuje i odbywa się w środku tygodnia, nie ma mowy o graniu przed godz. 18. Standardowe pory to 18.30 czy 20.45. Inne godziny nie wchodzą nawet w grę.

ILE MOŻNA ZAROBIĆ W PUCHARZE POLSKI? NAGRODY DLA KLUBÓW

Jak wygląda Puchar Kraju w topowych pięciu ligach?

Wnioski są proste — w najlepszych ligach na Starym Kontynencie pucharowe rozgrywki są traktowane zupełnie inaczej niż w Polsce. Owszem, trafimy na mecze nawet we wczesnych w godzinach popołudniowych, ale w weekendy. A to ważna różnica. Jesteśmy jednak w stanie przychylić się do argumentu „a gdzie nam do czołówki”, czy nawet do argumentu „południe to inny klimat, jest łatwiej”. Dlatego sprawdziliśmy także, jak wyglądają krajowe puchary w ligach z naszej półki w rankingu UEFA czy też w sąsiadujących z nami krajach.

Czechy – MOL Cup

Zaczynamy od drugiej rundy, która już za nami. Mogliśmy w niej oglądać kluby z Ekstraklasy, więc możemy uznać, że to odpowiednik pierwszego szczebla pucharu w Polsce. Czesi podchodzą do rozgrywek MOL Cup bez robienia z nich święta futbolu o 20.30. Praktycznie wszystkie mecze, aż do aktualnej rundy, odbywają się tam w godzinach popołudniowych. Standard to okolice 15 lub 17.

 • po godz. 18 – 2 mecze
 • przed godz. 18 – 48 meczów

Przed godz. 16 lub o równej 16 rozpoczyna się tam 17 z 48 meczów pucharowych. Spotkania rozgrywane są w środku tygodnia, więc nie ma mowy o tworzeniu a’la ligowej kolejki w trakcie weekendu.

Słowacja – Slovnaft Cup

Na Słowacji topowe drużyny włączają się do rywalizacji o puchar kraju od drugiej rundy. O ile w Czechach spotkamy jeszcze spotkania rozgrywane wieczorową porą, tak w tym przypadku już nie. Im dalej w las, tym wcześniej gramy – pierwsze rundy o godz. 17, kolejne już w okolicach 15, obecne nawet po godz. 13.

 • po godz. 18 – 0 spotkań
 • przed godz. 18 – 72 spotkań

Na 72 mecze 34 przypadki dotyczą grania przed lub o godz. 16. Gramy w środku tygodnia.

Ukraina – Puchar Ukrainy

W przypadku Pucharu Ukrainy kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej włączają się do rywalizacji na etapie 1/32 finału. Wcześniej trwały preeliminacje z udziałem drużyn z niższych lig. W każdym razie kiedy już zaczyna się poważne granie i starcia najlepszych z tymi z dołu hierarchii, mecze rozkładają się mniej więcej po równo.

 • po godz. 18 – 7 spotkań
 • przed godz. 18 – 12 spotkań

Ok, a czemu mówimy, że po równo, skoro różnica jest spora? W 1/32 finału tak jest, ale już w kolejnym etapie mamy cztery spotkania po godz. 18 i cztery przed tą porą. W dodatku wtedy mówimy już o zaledwie dwóch meczach przed godz. 16. Czyli gdy do gry wchodzą mocarze, pory spotkań są rozsądne dla kibiców. Mecze odbywają się w środku tygodnia.

Litwa – Puchar Litwy

Na Litwie zmagania o puchar kraju są już zakończone – gra się tam systemem wiosna-lato. Kluby z Ekstraklasy biorą udział w Pucharze Litwy od samego początku. Litwini początkowo dopuszczają jeszcze granie popołudniami: pierwsza runda to sześć meczów po godz. 18 i osiem przed, z czego pięć przed 16. Potem jednak nie ma już mowy o graniu w takich porach dnia – na drodze do finału tylko raz trafiliśmy na mecz, który rozpoczynał się przed godz. 18 lokalnego czasu.

 • po godz. 18 – 20 meczów
 • przed godz. 18 – 8 meczów

Poza finałem spotkania odbywały się w środku tygodnia.

Białoruś – Puchar Białorusi

Za naszą wschodnią granicą pucharowe rozgrywki są traktowane mniej więcej tak jak liga – chodzi nam o godziny, w których rozpoczynają się spotkania. W pierwszej rundzie, w której udział biorą klub z najwyższej ligi, ani razu nie grali ok. godz. 16. W kolejnej to się już zdarzało, ale dlatego, że mecze rozgrywane były w weekend, czyli mówimy o wyjątku.

 • po godz. 18 – 18 spotkań
 • przed godz. 18 – 5 meczów

Od razu dodamy: z powoływania się na Rosję rezygnujemy, bo to na tyle rozległy kraj, że mówimy o różnych strefach czasowych, więc mecz, który w jednym regionie Rosji zaczyna się o godz. 18, może być meczem z godz. 16 według czasu moskiewskiego.

PUCHAROWA PRZYGODA WŁOCŁAVII – ŚWIĘTO WE WŁOCŁAWKU

Jak wygląda Puchar Kraju u naszych sąsiadów?

Mówiąc krótko – różnie. Za południową granicą nikt nie przykłada wielkiej wagi do tego, czy warto rozgrywać mecze o godz. 20, gdy na stadion ściągną tłumy. Natomiast już na wschodzie widzimy, że raczej unika się terminów, które nie przyciągną na stadion nikogo poza tymi, którzy akurat nie mają nic do roboty.

A co z ligami, które sąsiadują z nami w rankingu UEFA? Odrzucamy Kazachstan (dwie strefy czasowe) i jedziemy dalej.

Słowenia – Puchar Słowenii

Nie są to najbardziej rozbudowane rozgrywki świata. Kluby z najwyższej ligi dołączają do Pucharu Słowenii w rundzie, która jest eliminacjami do ćwierćfinałów. Każdy ma więc kilka kroków do finału. We wspomnianych eliminacjach zdarzają się jeszcze mecze rozgrywane przed godz. 18 (trzy, wszystkie maksymalnie o godz. 16). W ćwierćfinale gra popołudniu jest już praktycznie niemożliwa (jeden mecz o godz. 15, drugi o godz. 17, kolejne dwa po godz. 20.).

 • po godz. 18 – 3 mecze
 • przed godz. 18 – 5 meczów

Mecze są rozgrywane w środku tygodnia.

Węgry – Magyar Kupa

Na Węgrzech rozgrywki o puchar kraju zaczynają się od wielkiej rundy, w której wpaść na siebie mogą kluby z dołu tabeli i te, które grają w pucharach (Hatvan – Ferencvaros). Mamy za sobą tylko pierwszy etap zmagań, w którym rozegrano 32 spotkania. Większość z nich odbyła się w godzinach popołudniowych, ale miały one miejsce w weekend 18-19 września, więc to inna sytuacja niż nasze kopanie o godz. 15 w środę czy wtorek.

 • po godz. 18 – 7 meczów
 • przed godz. 18 – 25 meczów

Azerbejdżan – Puchar Azerbejdżanu

Tak jak na Litwie, tak też w Azerbejdżanie mamy za sobą finał rozgrywek o krajowy puchar. Te zakończyły się w maju, a trwały od początku roku. Udział w nich biorą kluby z drugiej i pierwszej ligi. Po rundzie eliminacyjnej mamy ćwierćfinał, półfinał i finał. Aż do meczu o trofeum mówimy o dwóch spotkaniach: mecz i rewanż. Eliminacje nie są rozgrywane po godz. 18 lokalnego czasu. Od półfinału nie spotkamy z kolei meczów, które zaczynałyby się w okolicach godz. 16.

 • po godz. 18 – 7 meczów
 • przed godz. 18 – 10 meczów

Siedem z 10 spotkań, które są rozgrywane popołudniami, rozpoczyna się maksymalnie o godz. 16. Ważne jest to, że mecze rundy eliminacyjnej są rozgrywane w niedziele i poniedziałek. Później także spotkamy się ze spotkaniami, które odbywają się w weekendy.

Rumunia – Cupa Romaniei

Wrzesień to miesiąc, w którym do rozgrywek o Puchar Rumunii dołączają drużyny z tamtejszej ekstraklasy. Mówimy tu etapie 1/16 finału. Na tym etapie znajdziemy cztery spotkania, które zaczynają się w okolicach godz. 16. W aktualnej rundzie (1/8 finału) mówimy już o jednym takim meczu i kolejnym, który zacznie się po godz. 16. Pozostałe pięć (mamy jeden walkower) to spotkania wieczorne.

 • po godz. 18 – 11 spotkań
 • przed godz. 18 – 12 spotkań

Cupa Romaniei jest rozgrywany w środku tygodnia.

Bułgaria – Puchar Bułgarii

Bułgarzy nie biorą jeńców i średnio patrzą na to, czy komuś podpasuje godzina meczu. W pierwszej rundzie, w której udział biorą kluby z tamtejszej ekstraklasy aż 12 meczów rozegrano przed godz. 16. Z kolei w następnej – pięć. Zarówno takie, w których gospodarzem jest Łudogorec Razgard, jak i te, w których rywala z góry podejmuje trzecioligowiec.

 • po 18 – 7
 • przed 18 – 17

Puchar Bułgarii jest rozgrywany w środku tygodnia.

NAJWIĘKSZE NIESPODZIANKI PUCHARU POLSKI 2020/2021

Jak Puchar Polski wypada na tle Europy?

Wnioski końcowe? Godziny rozgrywania meczów o Puchar Polski porównaliśmy praktycznie z połową Europy. Przynajmniej tą, która całkiem poważnie gra w piłkę. „Puchar Tysiąca Drużyn” nie wypada w tym gronie zbyt dobrze. Mecze o krajowe trofeum nad Wisłą rozpoczynają się:

 • przed godz. 18 – w 67% przypadków (jak do tej pory)
 • najpóźniej o godz. 16 – w 52% przypadków

Ponad połowa spotkań odbywa się o takiej porze, że mało kto ma szansę je zobaczyć. Dodajmy, że mówimy o meczach rozgrywanych w środku tygodnia, bo choć kilka krajów wyznacza pucharowe starcia o podobnej godzinie, to często robi to w weekendy (Anglia, Włochy, Niemcy, Francja, Białoruś, Węgry, Azerbejdżan). Gorszy dla kibica terminarz serwują jedynie Czesi i Słowacy. Choć i tak nie do końca, bo ile te kraje przyzwyczaiły kibica do grania przed godz. 18, to raczej unikają grania o godz. 16 lub wcześniej. Procentowy udział takich meczów w całości:

 • Czechy – 35%
 • Słowacja – 47%

Gorzej od nas wypadają pod tym względem tylko Bułgarzy (71% meczów o godz. 16 lub wcześniej). Osobna kwestia to transmisje i nagrody. Nie znamy sytuacji w Bułgarii czy na Słowacji na tyle, żeby porównywać budowę pozytywnego PR-u pucharowych rozgrywek w tych krajach i w Polsce. Wiemy jednak, że nad Wisłą robi się wiele, żeby pokazać, że „Puchar Tysiąca Drużyn” jest fajny i atrakcyjny dla kibica.

Tyle że w praktyce wyszło nam, że mało który kraj może pochwalić się równie słabym terminarzem rozgrywek. Panowie, sorry, ale chyba robicie to nie tak. W tym momencie to bardziej „Puchar Nikogo”, bo mniej więcej taka frekwencja jest na meczach granych w przerwie obiadowej w pracy.

CZYTAJ TAKŻE:

SZYMON JANCZYK

fot. FotoPyK

Weszło
07.12.2021

City zalicza wpadkę, a Walker zaćmienie

Nietęgą miał minę Pep Guardiola po ostatnim gwizdku, ale trudno się dziwić. Od samego początku nic nie układało się po jego myśli, bo RB Lipsk postawił naprawdę twarde warunki. Z czasu przy piłce wyciągał absolutne maksimum i był szybki w swoich działaniach, czego zdecydowanie brakowało ekipie z Anglii. Ta wpadka co prawda nic nie kosztuje, […]
07.12.2021
Piłka ręczna
07.12.2021

Wygrana i awans, ale bez zachwytów. Polki pokonały Kamerun

Absolutnym minimum, jakie zakładaliśmy przed turniejem, był awans reprezentacji Polski do drugiej fazy mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet. Awans, do którego wystarczyło wygrać z Kamerunkami, ewidentnie najsłabszą ekipą w grupie. To naszym zawodniczkom zrobić się udało. Styl zwycięstwa – choć wysokiego (33:19) – nadal jednak pozostawia trochę do życzenia. Bo Polki mogły pokusić się […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

KOZACY PIERWSZEJ POŁOWY SEZONU W EKSTRAKLASIE | Smykałka #28

07.12.2021
Inne sporty
07.12.2021

Zmiany u Igi Świątek. Dlaczego Polka ma nowego trenera?

Pracowali razem przez pięć i pół roku. Doszli od turniejów juniorskich na sam szczyt, gdy Iga Świątek wygrała Roland Garros, a Piotr Sierzputowski został wybrany trenerem roku przez WTA. Ten sezon był już jednak inny – choć dobry, to jednak dało się odczuć, że nie wszystko układało się idealnie. Rozstanie tego duetu i tak było […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Pożar w raju. O kryzysie RB Lipsk

Ralf Rangnick, architekt wizji piłkarskiego imperium Red Bulla, nieco żartobliwie twierdził, że trwałość tego międzynarodowego konstruktu będzie można oceniać dopiero za pięćset lat, ale od samego początku tłumaczył miliarderowi i inwestorowi Dietrichowi Mateschitzowi, że sukces można odnieść w dużo krótszym czasie. Miał rację. Przez dwanaście lat istnienia Lipsk nie tylko awansował do Bundesligi, nie tylko […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Czy to forma bocznych obrońców zadecyduje o mistrzostwie Anglii?

Jednym z najbardziej emocjonujących wyścigów w historii o mistrzostwo Premier League był ten między Manchesterem City a Liverpoolem. Teraz, jeszcze nie na półmetku rywalizacji, jesteśmy o krok od tego, by przebić tamte wydarzenia. Do stawki dołącza bowiem Chelsea, a gdy trzy tak wielkie kluby rywalizują o laur, emocje są więcej niż gwarantowane.  Manchester, Chelsea i […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
07.12.2021

City zalicza wpadkę, a Walker zaćmienie

Nietęgą miał minę Pep Guardiola po ostatnim gwizdku, ale trudno się dziwić. Od samego początku nic nie układało się po jego myśli, bo RB Lipsk postawił naprawdę twarde warunki. Z czasu przy piłce wyciągał absolutne maksimum i był szybki w swoich działaniach, czego zdecydowanie brakowało ekipie z Anglii. Ta wpadka co prawda nic nie kosztuje, […]
07.12.2021
Piłka ręczna
07.12.2021

Wygrana i awans, ale bez zachwytów. Polki pokonały Kamerun

Absolutnym minimum, jakie zakładaliśmy przed turniejem, był awans reprezentacji Polski do drugiej fazy mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet. Awans, do którego wystarczyło wygrać z Kamerunkami, ewidentnie najsłabszą ekipą w grupie. To naszym zawodniczkom zrobić się udało. Styl zwycięstwa – choć wysokiego (33:19) – nadal jednak pozostawia trochę do życzenia. Bo Polki mogły pokusić się […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

KOZACY PIERWSZEJ POŁOWY SEZONU W EKSTRAKLASIE | Smykałka #28

07.12.2021
Inne sporty
07.12.2021

Zmiany u Igi Świątek. Dlaczego Polka ma nowego trenera?

Pracowali razem przez pięć i pół roku. Doszli od turniejów juniorskich na sam szczyt, gdy Iga Świątek wygrała Roland Garros, a Piotr Sierzputowski został wybrany trenerem roku przez WTA. Ten sezon był już jednak inny – choć dobry, to jednak dało się odczuć, że nie wszystko układało się idealnie. Rozstanie tego duetu i tak było […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Pożar w raju. O kryzysie RB Lipsk

Ralf Rangnick, architekt wizji piłkarskiego imperium Red Bulla, nieco żartobliwie twierdził, że trwałość tego międzynarodowego konstruktu będzie można oceniać dopiero za pięćset lat, ale od samego początku tłumaczył miliarderowi i inwestorowi Dietrichowi Mateschitzowi, że sukces można odnieść w dużo krótszym czasie. Miał rację. Przez dwanaście lat istnienia Lipsk nie tylko awansował do Bundesligi, nie tylko […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Czy to forma bocznych obrońców zadecyduje o mistrzostwie Anglii?

Jednym z najbardziej emocjonujących wyścigów w historii o mistrzostwo Premier League był ten między Manchesterem City a Liverpoolem. Teraz, jeszcze nie na półmetku rywalizacji, jesteśmy o krok od tego, by przebić tamte wydarzenia. Do stawki dołącza bowiem Chelsea, a gdy trzy tak wielkie kluby rywalizują o laur, emocje są więcej niż gwarantowane.  Manchester, Chelsea i […]
07.12.2021
Na zapleczu
07.12.2021

Mariusz Szuszkiewicz – jak zostać królem strzelców i MVP ligi pracując w kopalni?

Mariusz Szuszkiewicz to kapitan Górnika Polkowice i jeden z liderów tej drużyny. Do zespołu z Dolnego Śląska pasuje jak mało kto, bo sam… jest górnikiem. Dekadę temu stwierdził, że futbol nie da mu chleba i warto znaleźć pracę poza piłką. Zaczęło się od magazynu, skończyło w kopalni. Nie w administracji, a na dole, przy taśmie. […]
07.12.2021
Ekstraklasa
05.12.2021

Który stoper Zagłębia Lubin jest najgorszy? Wybieramy „Miedzianego Kasztana”!

Zagłębie Lubin i poszukiwanie stopera to już historia, która powoli aspiruje do kolejnego sezonu „All or nothing”. Szkoda tylko, że póki co stanęło na „nothing”. Oczywiście jest to dość zabawne, że dramat „Miedziowych” rozpoczął się od tego, że Lubomir Guldan poszedł w dyrektory i musiał znaleźć zastępcę dla samego siebie. Choć z drugiej strony śmieją […]
05.12.2021
Niezły numer
01.12.2021

Siedem Złotych Piłek Messiego. Sam wygrał więcej niż kilka krajów

Czy Leo Messi w 2021 roku sięgnął po ostatnią „Złotą Piłkę” w karierze? Być może, w końcu Cristiano Ronaldo też w końcu przestał ją wygrywać. Ale nawet jeśli to fakt, że była to już siódma nagroda dla Argentyńczyka, sprawia, że jest on nie tylko najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii plebiscytu. Jego wynik jest także lepszy […]
01.12.2021
Na zapleczu
30.11.2021

Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

– Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Asysta Frankowskiego, Szymański MVP w Rosji | STRANIERI

Rosja. Ten kraj, tamtejsza liga to miejsce, w którym polskim piłkarzom ewidentnie idzie najlepiej. W miniony weekend udowodnili to Sebastian Szymański i Rafał Augustyn. Jak szło biało-czerwonym w ligach zagranicznych? Mamy kilka bramek, trafiły się też asysty, ale niestety także sporo błędów. Jest jeden lider ostatnich tygodni, jeśli chodzi o Polaków w ligach zagranicznych. Sebastian Szymański jest […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Bułgaria, Czechy, Dania, Ukraina. Nieoczywiste kraje, które doczekały się Złotej Piłki

Jacy zawodnicy z miejsca kojarzą nam się z hasłem „Złota Piłka”? Leo Messi, Cristiano Ronaldo – wiadomo. Brazylijski Ronaldo, Zinedine Zidane czy Roberto Baggio pewnie też. Ale ten plebiscyt to nie tylko zwycięstwa gości, którzy reprezentują typowo piłkarskie nacje. Nacje, które zawsze były i są w światowej czołówce, które sięgały po mistrzostwo świata. Jeśli Robert […]
28.11.2021
Liczba komentarzy: 27
Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ambermozart
ambermozart
1 miesiąc temu

wina Kuleszy. Wszechprezes Boniek by na to nie pozwolił

Foo
Foo
1 miesiąc temu

Kluby z Premier League nie dołączają do Pucharu Anglii w pierwszej rundzie, tylko w trzeciej. Od 1927 roku.

Franeddk
Franeddk
1 miesiąc temu

Magyar kupa?

Dmitry Zlobogulajev
Dmitry Zlobogulajev
1 miesiąc temu
Reply to  Franeddk

Podstawówka, czy pierwsza liceum?

Mozna komentowac pozytywnie
Mozna komentowac pozytywnie
1 miesiąc temu

Pseudokibice sie nie ucza i nie pracuja, 13:30 jest ok 🙂

Leniuch1916
Leniuch1916(@leniuch1916)
1 miesiąc temu

13:30 to jest siłownia. chuja sie znasz 🙂

Bahahahaha
Bahahahaha
1 miesiąc temu

Ssij czarne jaja

Big Tam
Big Tam
1 miesiąc temu

napiszcie że wina Mioduskiego.

Janusz
Janusz
1 miesiąc temu
Reply to  Big Tam

Nie Mioduskiego
To wina Tuska

Puchatek
Puchatek(@puchatek)
1 miesiąc temu

Ta pora dnia jest na pewno pod Chińczyków.

ędrju
ędrju
1 miesiąc temu

Świt ND Mazowiecki – Lechia Gdańsk 2:1. Gdzie są te gdańskie lamusy Ouroboros co mówił że Lechia gra dobrze i spierdolina życiowa Piorun? Zesrały się i śmierdzą w kącie?

hahaha
hahaha
1 miesiąc temu
Reply to  ędrju

Lechia woli Mistrza Polski, więc oddała Puchar Polski z litości Ległej, która ponoć w tym sezonie zrobi za niego wszystko.

ędrju
ędrju
1 miesiąc temu
Reply to  hahaha

A remis u siebie z przeciętnym Górnikiem po beznadziejnej II połowie to też w ramach walki o tytuł?

wiejskie ziemniaczki
wiejskie ziemniaczki(@wiejskie-ziemniaczki)
1 miesiąc temu
Reply to  ędrju

Widocznie Lechistom spodobał się pomysł derby Świtów w kolejnej rundzie.

Logika
Logika(@logika)
1 miesiąc temu

’Francja – Coupe de France

We Francji póki co trwają rundy preeliminacyjne. Puchar tego kraju to rozgrywki, w których spotkamy nawet przedstawicieli dawnych kolonii, więc, jakby to ująć, jest grubo.’

To jest naprawde niesamowita informacja. Jestem za leniwy, zeby wszystko sprawdzac samemu, wiec zaputam:

Réunion

To nie jest kolonia tylko czesc Francji, gdzie uzywaja Euro (kolo Madagaskaru gdzie Polska chciala wyrzucic zydow (btw pozdrowienia dla rasistow)), a jednak 11h godzin trwa lot z Paryza. Czy sa tam druzyny grajace w Coupe de France? Jesli tak, to rzuccie jakis krotki artykul z info, to bylby dla mnie mega szok. A jesli nie ma tam druzyn pilkarskich to przynajmniej poogladajcie sobie zdjecia obwodnicy, ktora nie zmiescila sie na wyspie z ktorej spadalo za duzo skal, wiec ja sobie zbudowali na oceanie 🙂

Logika
Logika(@logika)
1 miesiąc temu
Reply to  Logika

Okazalo sie, ze jestem za leniwy na czekanie na odpowiedz i spedzilem ponad dziesiec sekund doing research, i szybko znalazlem super pozytywny artykul w jakims starym Guardianie (dla calego artykulu trzeba sie zarejestrowac w tym badziewiu, ale jest za darmo, tylko nie podawajcie im faktycznych danych, bo to sprzedajne pizzy) i okazalo sie, ze Reunion gra w pucharze, raz nawet z dobrym wynikiem:

https://www.theguardian.com/football/2020/jan/16/js-saint-pierroise-coupe-de-france-upset-reunion

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu
Reply to  Logika

Z Reunionu to i tak blisko. A w ogóle był na ten temat artykuł na weszło: https://weszlo.com/2020/01/05/polecieli-9400-km-wygrali-klub-reunionu-topowej-116-pucharu-francji/

Logika
Logika(@logika)
1 miesiąc temu
Reply to  Marcin

Dzieki za info, okazuje sie ze moja pamiec nie siega zbyt daleko wstecz. Pozdrawiam

ojciecMateusz
ojciecMateusz(@ojciecmateusz)
1 miesiąc temu

To nie jest problem, że w Skierniewicach czy innym Skolwinie jest mecz o 13:30 bo tam nie ma infrastruktury poza tym gdyby do mojej miejscowości przyjeżdżał taki Lech czy Legia czy ktokolwiek z ESY co zdarza się może raz w historii to wziąłbym wolne. Ale problemem jest, że o tej porze dają mecze na nowoczesnych stadionach jak Tychy-Wisła czy Górnik-Radomiak i do tego z dużym potencjałem kibicowskim. Tak ani nikt nie przyjdzie na stadion ani nikt tego nie obejrzy w TV. Brawo! Podobno w Tychach nie mogli grać przez mecz kobiet. No ale ten mecz z tego co widziałem to był dzisiaj czyli spokojnie jeden dzień na zmianę obrandowania i mecz mógł być grany w czwartek o 20:30 kiedy nic nie ma na kanale polszmat sport.

lopez
lopez
1 miesiąc temu
Reply to  ojciecMateusz

juz nie sraj z tym oglądaniem GKSu Tychy w telewizji, czy innych Polkowic. Jak ktoś jest fanem to przyjdzie na stadion, pokrzyczy, zapłaci za bilet i poczuje magie kopaniny jednoczesnie wspierając klub co cenne. Ale oglądanie czegoś takiego to oczy krwawią, problem z przyjęciem, ze strzałem, piłkarze to często najemnicy, ja kibicuję Stali Rzeszów, czasem pójdę na mecz ale żebym miał to oglądać w tv, to nie wiem w jakim celu?? Jak chcę popatrzeć na piłkę to włączę sobie Milan, Juve, Seville albo Premier League a jak chcę pokrzyczeć to idę na stadion żeby wesprzeć moich zawodników, Oglądanie czegoś futbolopodobnego jest dla wąskiego grona kibiców, nieco wypacza futbol i robi z nas drugą Indonezję gdzie jaramy się wyrobem futbolopodobnym. A i nie mam pewności czy w jakichs pucharach jakieś Bali United by nas nie pyknęło, bo to także piłka półzawodowa. Także takie mecze w tv są można powiedzieć dla nikogo. Fan futbolu – odpuści, bo oczy płaczą a fanatyk pojdzie/pojedzie na stadion bo to że obejrzy taką padakę w tv niczego nie zmieni poza stratą czasu.

Simon Berry
Simon Berry
1 miesiąc temu

Ehh, że wy jeszcze tą tę tępą radomską labadziare trzymacie. Wstyd

Josimar
Josimar
1 miesiąc temu

Przeciez na takiej Litwie, czy Estonii jesli drugoligowiec podejmie kogos z najwyzszej ligi to jakby mecz zrobili o 13 to by byli w pracy. A po drugie tam wszyscy maja eleganckie oswietlenie. Wiec mecze sa z reguly grane o 19, i nie chodzi tu o kibica bo na jakis Tulevik czy inna Bange przyjdzie 80 osob. U nas Panowie Piłkarze z 3 ligi sa czesto oplacani na dobrych kontraktach i zarabiają 4 tys (tak, często czwórasia mają mimo amatorskiego grania) ale obiekty nie mają wystarczającego oswietlenia więc trzeba te spotkania zamknąć do 16:30, gdyz widmo dogrywki i rzutow karnych jest takze mozliwe, poniewaz Ekstraklasowicz na tle 3ligowca czy o zgrozo 4ligowca to nadal zespol półprofesjonalny i jest w stanie odpaść z takową ekipą. Różnica w umiejetnosciach nie jest tak duza jak wam sie wydaje, to nie jest przepasc, poniewaz w PL nie ma druzyn w pelni profesjonalnych typu Atletico, Real, PSG, City, Arsenal, Juventus, ktore mają ewidentną jakość, czego nie można powiedzieć np o jakims Lubinie albo Lechii.

Sumienie
Sumienie
1 miesiąc temu

A liga grana w grudniu i lutym jest ok ?

D. Szeliga
D. Szeliga
1 miesiąc temu

„należy do 3% społeczeństwa, które ogląda 1 ligę”
3% społeczeństwa Polski to około 1,14 mln, naprawdę chłopie uważasz, że tyle ludzi ogląda 1 ligę?

Michał
Michał
1 miesiąc temu

A sprawdziliscie czy na tych stadionach mają jupitery?
Wydaje mi się, że nie.

Jedker
Jedker
1 miesiąc temu

Napiszcie cos wiecej o tych postkolonialnych druzynach w Pucharze Francji, to bardzo ciekawe.

Suche Info
07.12.2021

Michniewicz: – Może przyjdzie czas, że mi też się uleje?

Czesław Michniewicz dziś  w trakcie #LegiaTalk mógł nasłuchać się wielu kwestii, które niekoniecznie miały prawo przypaść mu do gustu. Na razie były trener Legii Warszawa nie jest zbyt wylewny. Puszcza tylko twitterowe oczko do prezesa klubu z Łazienkowskiej. Można być pewnym, że jak już się zdecyduje na dłuższy wywiad, w którym opowie o kulisach pracy […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Xavi: Dembele jest zmotywowany i szczęśliwy

Sytuacja Barcelony jest bardzo skomplikowana. Xavi kontynuuje naprawę samolotu w trakcie lotu. Już jutro czeka go poważny egzamin. Mecz z Bayernem Monachium, który zdecyduje o tym, czy Barcelona zagra w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Spisaliśmy najważniejsze kwestie z przedmeczowej konferencji. O Dembele: – Nie raz powtarzałem, że Dembele jest dla nas ważny. Jest już gotowy […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

„Opierdalam Kucharskiego za nieodbieranie telefonów”

Prezes Dariusz Mioduski został zaproszony do udziału w Legia Talk organizowanym przez sympatyków Legii na Twitterze. Zapytano go o kwestię opinii środowiska piłkarskiego odnośnie zachowania Radosława Kucharskiego, który ponoć słynie z nieodbierania telefonów. Mioduski odpowiedział: – Użyję mocnego słowa. Opierdalam go od czasu do czasu za to, bo sam się wkurwiam po prostu jako człowiek, […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

City zalicza wpadkę, a Walker zaćmienie

Nietęgą miał minę Pep Guardiola po ostatnim gwizdku, ale trudno się dziwić. Od samego początku nic nie układało się po jego myśli, bo RB Lipsk postawił naprawdę twarde warunki. Z czasu przy piłce wyciągał absolutne maksimum i był szybki w swoich działaniach, czego zdecydowanie brakowało ekipie z Anglii. Ta wpadka co prawda nic nie kosztuje, […]
07.12.2021
Piłka ręczna
07.12.2021

Wygrana i awans, ale bez zachwytów. Polki pokonały Kamerun

Absolutnym minimum, jakie zakładaliśmy przed turniejem, był awans reprezentacji Polski do drugiej fazy mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet. Awans, do którego wystarczyło wygrać z Kamerunkami, ewidentnie najsłabszą ekipą w grupie. To naszym zawodniczkom zrobić się udało. Styl zwycięstwa – choć wysokiego (33:19) – nadal jednak pozostawia trochę do życzenia. Bo Polki mogły pokusić się […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Kylian Mbappe najmłodszym piłkarzem, który dobił do granicy 30 bramek w Lidze Mistrzów

Kylian Mbappe pomimo młodego wieku posiada już spory bagaż doświadczeń. Wygrał między innymi mistrzostwo świata z reprezentacją Francji oraz cztery tytuły mistrza Francji (trzy z PSG i jeden z Monaco). W kwestii osiągnięć indywidualnych również nie ma posuchy. Tym razem trzykrotny król strzelców Ligue 1 ustanowił rekord w Lidze Mistrzów. Już pierwsze dzisiejsze trafienie z […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Kolejne doniesienia o możliwości sprowadzenia Ferrana Torresa do Barcelony

Mateu Alemany ciężko pracuje nad wzmocnieniami, których domaga się Xavi. Ten od samego początku apeluje o sprowadzenie zawodników, którzy mogliby dać Barcelonie moc i szybkość na skrzydłach. Dziennikarze Mundo Deportivo ujawnili, że negocjacje na linii Manchester City — FC Barcelona nabrały tempa. Klub z Camp Nou chce sprowadzić Ferrana Torresa. Hiszpańscy dziennikarze uważają, że klub […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

KOZACY PIERWSZEJ POŁOWY SEZONU W EKSTRAKLASIE | Smykałka #28

07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Simeone: Znam swoją drogę i nią podążam

Diego Simeone nie składa broni i wciąż wierzy awans Atletico Madryt. Żeby kontynuować grę w Lidze Mistrzów wiosną, piłkarze Cholo muszą wygrać z FC Porto i liczyć na korzystny wynik drugiego starcia w grupie B. Podczas konferencji przedmeczowej Argentyńczyk aktywnie odpowiadał na pytania. Ogólne wnioski: – Staramy się rozmawiać, aby znaleźć rozwiązania, które sprawią, że […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Lewandowski: Nie chciałem wyrazić, że słowa Lionela Messiego nie są szczere

Robert Lewandowski na łamach Kickera tłumaczył się ze słów, które jego zdaniem zostały błędnie zinterpretowane. Chodziło o wypowiedź z programu Moc Futbolu (Kanał Sportowy) – Chciałbym, żeby jego deklaracja była szczera, aby nie były to puste słowa. – Moja wypowiedź była do tej pory źle interpretowana. Nie chciałem wyrazić, że słowa Lionela Messiego nie są […]
07.12.2021
Inne sporty
07.12.2021

Zmiany u Igi Świątek. Dlaczego Polka ma nowego trenera?

Pracowali razem przez pięć i pół roku. Doszli od turniejów juniorskich na sam szczyt, gdy Iga Świątek wygrała Roland Garros, a Piotr Sierzputowski został wybrany trenerem roku przez WTA. Ten sezon był już jednak inny – choć dobry, to jednak dało się odczuć, że nie wszystko układało się idealnie. Rozstanie tego duetu i tak było […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Pożar w raju. O kryzysie RB Lipsk

Ralf Rangnick, architekt wizji piłkarskiego imperium Red Bulla, nieco żartobliwie twierdził, że trwałość tego międzynarodowego konstruktu będzie można oceniać dopiero za pięćset lat, ale od samego początku tłumaczył miliarderowi i inwestorowi Dietrichowi Mateschitzowi, że sukces można odnieść w dużo krótszym czasie. Miał rację. Przez dwanaście lat istnienia Lipsk nie tylko awansował do Bundesligi, nie tylko […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Czy to forma bocznych obrońców zadecyduje o mistrzostwie Anglii?

Jednym z najbardziej emocjonujących wyścigów w historii o mistrzostwo Premier League był ten między Manchesterem City a Liverpoolem. Teraz, jeszcze nie na półmetku rywalizacji, jesteśmy o krok od tego, by przebić tamte wydarzenia. Do stawki dołącza bowiem Chelsea, a gdy trzy tak wielkie kluby rywalizują o laur, emocje są więcej niż gwarantowane.  Manchester, Chelsea i […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Piekarski: Szymański będzie gotowy do treningów z drużyną max za 2 tygodnie

Mariusz Piekarski przekazał dobrą wiadomość odnośnie do stanu zdrowia Sebastiana Szymańskiego. Wszystko wskazuje na to, że przerwa zawodnika Dynama Moskwa będzie dość krótka. Polak w ostatnim spotkaniu ligowym został ostro potraktowany przez Wiaczesława Krotowa, który za swoje brutalne wejście otrzymał czerwoną kartkę. Odnośnie zdrowia @SebaSzymanski53 jest już po badaniach,człowiek z gumy po brutalnym faulu w […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Odegaard: Musimy grać lepiej, kiedy prowadzimy

Martin Odegaard po meczu z Evertonem udzielił gorzkiego wywiadu dziennikarzom Sky Sports. Norweg był rozczarowany kolejną porażką Arsenalu Londyn, już szóstą w tym sezonie Premier League. Jego zespół prowadził po pierwszej połowie, ale nie zdołał dowieźć prowadzenia do końca. Everton wygrał 2:1, po bramkach w ostatnim kwadransie spotkania. – Myślę, że nie zagraliśmy tak, jak […]
07.12.2021
Niewydrukowana tabela
07.12.2021

Czy Legii należał się rzut karny? Bo Bruk-Betowi na pewno nie

Jak co kolejka – kontrowersja w meczu z udziałem Legii Warszawa. Albo jakiś spalony, albo czerwona kartka… Tym razem sprawdzamy – czy Legii należał się rzut karny za starcie Van Amersfoorta z Hołownią? Zbudujemy trochę napięcia. Najpierw spójrzmy bowiem tylko na samo starcie. No to jest faul. Widzieliśmy jakieś dyskusję, że to Hołownia wpada w […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Na rok przed Katarem. Studium bezsilności

David Beckham ma najwięcej zdjęć w bazie danych. Łapie się do kategorii „celebryci”, łapie się do kategorii „sport”, ale jest też oczywiście w dziale „polityka”. Okazja nie byle jaka – uroczyste odsłonięcie wielkiego zegara, który 20 listopada zaczął odmierzać czas do najbardziej fantastycznej imprezy w historii światowego futbolu. Nad piękną panoramą Doha kilkaset dronów z […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Legia Warszawa przedłużyła kontrakt z młodzieżowcem

Legia Warszawa zaczyna budowę zespołu na nowy sezon. Co prawda kibice najbardziej oczekują na informacje dotyczące trenera, ale kwestia młodzieżowców także jest istotna. Wiadomo już, że w przyszłych rozgrywkach jednym z młodych piłkarzy, którzy będą spełniali zapisy w regulaminie, będzie Bartłomiej Ciepiela. Mistrz Polski przedłużył z nim kontrakt. – 20-letni pomocnik Bartłomiej Ciepiela podpisał z Legią […]
07.12.2021