post

Opublikowane 04.10.2021 12:01 przez

Jan Mazurek

Dlaczego Radomiak tak źle wygląda w pierwszych połowach? Czy to pewien rodzaj frycowego, które zapłacić musi każdy beniaminek w Ekstraklasie? Od kogo Radomiak był w tym sezonie lepszy, a od kogo gorszy? Czy jest zadowolony z duetu Raphael Rossi-Mateusz Cichocki? Skąd obniżka formy Filipe Nascimento? Czy napastnicy Radomiaka strzelają za mało goli? Na te i na inne pytania w rozmowie z nami odpowiada trener Radomiaka, Dariusz Banasik. Zapraszamy. 

Dlaczego Radomiak tak źle wygląda w pierwszych połowach? To kwestia taktyki, nastawienia mentalnego, trochę tego i trochę tego? Jak to tłumaczyć?

Uwierzcie mi, że też chciałbym znać odpowiedź na to pytanie. Świetnie byłoby, gdyby Radomiak lepiej wyglądał w pierwszych połowach, ale na razie jesteśmy na etapie poszukiwania przyczyny i konstruowania optymalnego rozwiązania. Sami dziwimy się, dlaczego tak źle to wypada. Nasze przygotowanie mentalne stoi na dobrym poziomie, zawodnicy są zmotywowani i skoncentrowani, a potem wychodzimy na boisko i jest jak jest. Liczb się nie oszuka. Zaliczamy słabe pierwsze połowy i już. Próbujemy coś tam działać, coś tam robić, ale proste antidotum nie istnieje.

Może to jest radomska odmiana frycowego, które płaci każdy beniaminek. 

Nie wiem. Może faktycznie dopiero poznajemy tę ligę, może faktycznie otrzaskujemy się dopiero z jej warunkami, może to wszystko pachnie jeszcze świeżością i nowością, ale bez dwóch zdań musimy zrobić wszystko, żeby pierwsze połowy były lepsze w naszym wykonaniu. Strzelamy w nich za mało goli, tracimy zbyt dużo, nie jesteśmy groźni i potem musimy gonić.

Dużo kultowych mocnych słów musi pan rzucać w szatni? 

A różnie, zależy od wyniku, od przebiegu spotkania. Z taką Lechią, kiedy przegrywaliśmy 0:2 do przerwy, drużyna naturalnie potrzebowała wstrząsu. Ale zazwyczaj to są kwestie bardziej merytoryczne. Jak mamy grać, co mamy zmienić i tyle. Czasami krzyknę, czasami użyję mocniejszych sformułowań, ale częściej wszystko rozbija się wokół analizy, wokół konkretnych uwag.

Obstawiaj Ekstraklasę na Fuksiarz.pl

Z Bruk-Betem osiągnęliście xG na poziomie 4,56, Bruk-Bet miał 0,38 – absurd, że skończyło się 1:1. 

Mieliśmy bardzo duży problem ze skutecznością. Po raz kolejny byliśmy zespołem dużo lepszym niż nasz rywal. Statystyki pokazują, że stworzyliśmy więcej sytuacji, mieliśmy więcej strzałów, więcej dośrodkowań, więcej stałych fragmentów, więcej posiadania piłki, natomiast znowu straciliśmy gola jako pierwsi. To jest nasz problem. Kiedy my trafimy przed przeciwnikiem, rywal się odkrywa, łatwiej jest organizować grę. Za rzadko tak jest. Wkrada się nerwowość. Tak jak z Bruk-Betem. Mamy okazję do strzelania goli, dochodzimy do sytuacji strzeleckich, ale przez nerwy, przez pogoń za wynikiem nie zawsze możemy ze spokojem finalizować te wszystkie akcje. To jest do poprawy.

Czuł pan w którymkolwiek z meczów tego sezonu, że Radomiak był realnie gorszy od swojego rywala?

Byliśmy gorsi w meczu z Rakowem, ale to wynikało z naszej taktyki. Nie chcieliśmy grać z nimi otwartego futbolu. Postawili nam poprzeczkę najwyżej ze wszystkich naszych dotychczasowych rywali. Oddaliśmy im piłkę, dominację, plac, żeby operować kontratakiem.

A poza tym?

Nie znajduję drużyny, od której mielibyśmy być gorsi na boisku. Nawet jeśli chodzi o Lechię, Śląska, Pogoń czy Legię – z samej gry byliśmy lepszym albo na porównywalnym poziomie.

Sześć punktów w meczach z Lechem, Legią, Pogonią i Rakowem trzeba traktować jako sukces. 

No tak, jesteśmy beniaminkiem, można powiedzieć, że to sukces, ale też: ważne są każde punkty, po prostu. Bardzo cieszę się, że nawiązujemy walkę z najlepszymi, ale musimy twardo stąpać po ziemi. Kluczowe jest regularne punktowanie z drużynami teoretycznie słabszymi. I tu nie chodzi o ciułanie po jednym oczku, o remisowanie, a pełną pulę, zwycięstwo i trzy punkty. W tej chwili nam tego brakuje. Radomiak gra fajnie, widowiskowo, stwarza dużo sytuacji, ale zbyt często remisujemy. Tak być nie może.

BANASIK: RADOMIAK JEST W STANIE OGRAĆ PÓŁ LIGI [WYWIAD]

Michał Kaput pierwszy i ostatni raz zagrał na prawej obronie?

Zdarzają się takie sytuacje. Mamy na tę pozycję dwóch zawodników. Jeden złapał kartki, drugi złapał kontuzję. Trzeba było coś zadecydować, jakoś ten problem rozwiązać. Michał Kaput pierwszy raz zagrał na tej pozycji, wywiązał się ze swojego zadania, choć na pewno ocenialibyśmy go jeszcze lepiej, gdybyśmy pokonali Bruk-Bet.

Na prawej obronie zagrać mógł też Tiago Matos. 

Były trzy warianty. Ba, może nawet cztery. Mogliśmy zagrać trójką w obronie, ale nie chcieliśmy zmieniać systemu. Mogli na prawej obronie zagrać Tiago Matos albo Miłosz Kozak, ale zdecydowaliśmy się na bezpieczniejsze rozwiązanie z Michałem Kaputem, który dobrze gra w defensywie. Termalica też ustawiła się totalnie pod grę na naszą prawą obronę. Roman Gergel, bardzo dobry zawodnik, cały czas męczył tego naszego Kaputa. Stwarzali po tej stronie duże zagrożenie. Jak tak teraz sobie myślę, to gdyby tam zagrali Tiago Matos czy Miłosz Kozak, to ta nasza strona fajniej hulałaby w ofensywie, ale defensywnie postawałaby niemałe kłopoty z Gergelem. To była trafna decyzja, choć wiadomo, że nie jakaś idealna, bo Michał Kaput mógłby więcej od siebie dać w ofensywnie.

Skoro już rozmawiamy o personaliach. Jest pan zadowolony z funkcjonowania duetu stoperów Raphael Rossi-Mateusz Cichocki?

Duet wygląda nieźle. Radzi sobie. Można nawet powiedzieć, że nie spodziewaliśmy się, że będą prezentować się w Ekstraklasie aż tak dobrze. Znają się, mają doświadczenie wyniesione z I ligi, dobrze się komunikują i uzupełniają. Mogą się wyróżniać w tej elicie. Przynajmniej na razie się na to zapowiada. Szkoda, że wypadł nam Goncalo Silva, doświadczony stoper, który grał z Lechem, potem z Legią. Złapał kontuzję, a bardzo na niego wszyscy liczyliśmy. Wydaje mi się, że Mateusz Cichocki zrobił bardzo duży postęp. To najlepszy okres w jego karierze. Bardzo fajnie uzupełnia się z Rossim, z Abramowiczem, z Jakubikiem. Zgrana czwórka, nie chcemy tutaj jakichś zmian.

CICHOCKI: ROSSI TO ZAWODNIK CIUT PONAD LIGĘ

Dlaczego tak dużo bramek tracicie po dośrodkowaniach i strzałach głową? W I lidze zdarzało się to dużo rzadziej. 

Wrzuciłbym to do szerszego worka: to skutki zbyt często wdzierającej się w nasze szyki dekoncentracji. Adam Radwański, który strzelił nam bramkę głową w meczu z Bruk-Betem, to nie jest zawodnik grający jakoś fenomenalnie w powietrzu. Po prostu wszedł z drugiej linii, uderzył i trafił do bramki. Przysnęliśmy. To kamyczek do ogródka naszej obrony. Musimy być bardziej skoncentrowani. Ale generalnie jestem zadowolony z naszej obrony.

To przejdźmy do ofensywy. Dlaczego Filipe Nascimento tak dobrze wyglądał na początku sezonu, a im dalej w las tym jest gorzej, mniej spektakularnie.

Główny wpływ na obniżkę jego formy ma czerwona kartka w meczu z Legią. Pauzował po niej trzy mecze. Złożyło się to też z przerwą na reprezentację. Oznaczało to, że nie grał przez sześć tygodni. To bardzo dobry zawodnik. Dwa pierwsze mecze zagrał na bardzo wysokim poziomie. Teraz jego forma jest gorsza, ale to naturalne, nie skreślajmy go. Wróci do rytmu meczowego, znowu zacznie się w pełni odnajdywać i jeszcze zobaczymy Filipe Nascimento w optymalnej dyspozycji.

Mateusz Radecki na pozycji numer dziesięć – czy ten projekt ma przyszłość?

Do zimy nie będziemy szukać zmiany ustawienia. Mamy takich zawodników, jakich mamy, jak to się zgrabnie mówi. I ci zawodnicy będą grali. Na razie grali Radecki, Kozak, Rondon. Korzystamy z własnych zasobów ludzkich, ale naturalnie szukamy optymalnego ustawienia pod potencjał naszej kadry. Jeśli pod koniec rundy zobaczymy, że ktoś nie daje nam liczb, goli, asyst, to poszukamy innego rozwiązania.

Ta sama zasada obowiązuje Mauridesa, o którym mówił pan, że jeśli nie zacznie regularnie strzelać goli, to wyląduje na dłużej na ławce rezerwowych. Zbyt rzadko Brazylijczyk wygląda przekonująco…

Tak to bywa z zawodnikami. Maurides przez rok nie grał w piłkę. Dobrze zagrał z Rakowem. Strzelił dwie bramki. Poza tym radzi sobie gorzej, ale wierzę w niego, trzeba na niego stawiać. Ma predyspozycje, ma warunki. Liczymy, że będzie jeszcze skuteczniejsi. Generalnie mamy problem właśnie w tym elemencie, nie wykorzystujemy sytuacji. Mamy napastników, mamy Maurides, Angielskiego, Sokoła, ale oni i tak strzelają za mało bramek. A przynajmniej nie tyle, ile od nich oczekujemy. Tak czy inaczej, Maurides potrzebuje czasu, ale ma predyspozycję, żeby być wyróżniającym się snajperem w Ekstraklasie.

Raz na jakiś czas zgłasza pan obiekcje związane z pracą sędziów.

Powiem tak: VAR na razie nie tyle, co nam nie pomaga, co do tej pory zawsze jego wyroki są dla nas nieprzychylne. Z Bruk-Betem – sędzia gwiżdże karnego z boiska, potem go odwołuje. Z Rakowem – sędzia gwiżdże karnego przeciw nam w sytuacji bliźniaczo podobnej do tej z Mielca, kiedy to karnego dla nas nie było.

Macie też niemały problem z egzekwowaniem stałych fragmentów gry. Nie strzelacie goli w ten sposób, zmieniacie wykonawców, a efekt dalej mizerny.

Ze Śląskiem – my jedenaście rzutów rożnych, oni raptem dwa. Z Pogonią – my osiem rzutów rożnych, oni raptem dwa. Przepaść. Dużo oddajemy stałych fragmentów. Powinniśmy bardziej z tego korzystać. Próbujemy coś zmienić. Rotujemy wykonawcami. Na ten moment to nie działa, ale myślę, że i ja, i sztab musimy być cierpliwi. W I lidze szło nam w tych elementach lepiej. Strzelaliśmy bardzo dużo goli i dziwi mnie, że teraz coś się zablokowało. Wszyscy mamy świadomość naszych braków i słabości. Będziemy nad tym pracować w przerwie reprezentacyjnej.

Ostatni temat. Jak pan skomentuje słowa Piotra Wlazło po ostatnim meczu: „dom Radomiaka jest przy Struga 63, tam powinien rozgrywać mecze. Zwracam się do panów w garniturkach na górze – powinni to już dawno zrobić, mając takich kibiców i Ekstraklasę. To wstyd, że ten klub nie ma stadionu”.

Piotr Wlazło ma Radomiaka w sercu, to bardzo dobry zawodnik. Słyszałem jego wypowiedź. Ale powiem tak: w tej chwili nie tracimy czasu na jakieś domniemania. Gramy na stadionie Broni Radom. Wiemy, że dom Radomiaka jest na Struga. Ale pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Nie ma sensu marudzenie. Wierzę, że władze Radomia robią wszystko, żeby – prędzej czy później – ten stadion powstał, bo jest tu mnóstwo kibiców, świetna atmosfera, bardzo duże zainteresowanie ludzi i trzeba dla nich zbudować godny klubowy dom. Aktualnie nie czujemy stuprocentowo, że jesteśmy u siebie, na swoim, ale niejeden klub miał już problemy z przeciąganiem się pewnych rzeczy w kwestiach infrastrukturalnych. Cierpliwie czekamy, aż w końcu się doczekamy.

ROZMAWIALI JAN MAZUREK & WOJCIECH PIELA

Fot. Newspix

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Weszło
26.10.2021

Konczkowski: Im mniej się o nas mówi, tym lepiej

– Przed sezonem mistrzowskim nie stawialiśmy sobie jakiegoś konkretnego celu i teraz też tego nie zrobiliśmy. Trener Fornalik zawsze powtarza, że najważniejszy jest każdy najbliższy mecz. Prawda jest jednak taka, że po ostatnich udanych sezonach miejsce dające grę w pucharach byłoby dla nas zadowalające. Teraz musimy przede wszystkim ustabilizować grę, bo ostatnio nie punktowaliśmy tak […]
26.10.2021
Piłka nożna
25.10.2021

Idylla i rozczarowanie. 12 scen z pracy Czesława Michniewicza w Legii

Nie można powiedzieć, żeby wiadomość o wielce prawdopodobnym zwolnieniu Czesława Michniewcza była dla kogokolwiek szokiem. Wczorajsza porażka z Piastem Gliwice była dla trenera Legii Warszawa wyrokiem. Swoje dołożyły też jej rozmiary, bo Piast w tym roku strzelił cztery gole tylko dwóm innym klubom – Wiśle Płock i Wiśle Kraków.  Nie jest jednak tak, że kadencja […]
25.10.2021
Ekstraklasa
24.10.2021

Piast skopał leżącą Legię

Dziesiąty mecz, siódma porażka. Tragiczna atmosfera w drużynie. Legia Warszawa jak na swoje ambicje znajduje się na dnie. Piast Gliwice rozbił ją 4:1, mimo że duet stoperów tworzyli Tomas Huk i debiutujący od pierwszej minuty w Ekstraklasie hiszpański trzecioligowiec Miguel Munoz, a w pomocy jakby nigdy nic biegał dopiero co pozyskany Tom Hateley, który przed […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Najsmutniejszy mecz w tym sezonie

Czy można grać mecz o życie w październiku? Ano można. Jeśli twierdzicie, że trochę przesadzamy z oceną ligowej sytuacji Warta Poznań, to chyba nie oglądaliście jej spotkania ze Stalą Mielec. Nawet jeśli to jeszcze nie czas, by syrena alarmowa wyła tak głośno, że uszy rozbolą całe województwo, to ekipa Piotra Tworka, wyszła na to starcie […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Cracovia potrafi w końcówki

Piłkarska niedziela jest napakowana jak Pudzian w swoim primie. Jeśli jednak ktoś uznał, że do 15 będzie zbierał siły, by potem przyjąć jak największą dawkę futbolu i maraton rozpoczął, tak ja my, od starcia Zagłębie Lubin z Cracovią, momentami musiały pojawić się zwątpienie i zniechęcenie. To trochę tak, jakby przed ucztą dostać na przystawkę niedogotowanego […]
24.10.2021
Ekstraklasa
23.10.2021

Czy Wisła została zjedzona przez smoka wawelskiego? Bo przez Śląsk – na pewno!

Drogi ludu Krakowa, pilna sprawa, nie zważaj na późną porę, olej weekendowe balangi i przejdź się pod nadwiślański pomnik smoka wawelskiego. Mamy podejrzenia, że dzisiejszego popołudnia wszamał prawdziwych piłkarzy Wisły Kraków. Jesteśmy realnie stroskani o to, czy zaraz nie pęknie. Bo kim byli ci ludzie, którzy wyszli na murawę w czerwonych strojach z białą gwiazdą […]
23.10.2021
Piłka nożna
26.10.2021

To nie był spacerek, ale Raków nie potknął się w Kaliszu

Raków Częstochowa ostatnio dość nieoczekiwanie przechodzi przez burzliwy czas z uwagi na ilość spekulacji na temat przyszłości Marka Papszuna. A także i w KKS-ie Kalisz sporo się dzieje, biorąc pod uwagę, że ekipę dopiero co objął Bogdan Zając. Zamieszanie związane ze szkoleniowcami nie wpłynęło jednak niekorzystnie na przebieg dzisiejszego starcia w Pucharze Polski. Ostatecznie Raków […]
26.10.2021
Weszło
26.10.2021

Konczkowski: Im mniej się o nas mówi, tym lepiej

– Przed sezonem mistrzowskim nie stawialiśmy sobie jakiegoś konkretnego celu i teraz też tego nie zrobiliśmy. Trener Fornalik zawsze powtarza, że najważniejszy jest każdy najbliższy mecz. Prawda jest jednak taka, że po ostatnich udanych sezonach miejsce dające grę w pucharach byłoby dla nas zadowalające. Teraz musimy przede wszystkim ustabilizować grę, bo ostatnio nie punktowaliśmy tak […]
26.10.2021
Piłka nożna
25.10.2021

Idylla i rozczarowanie. 12 scen z pracy Czesława Michniewicza w Legii

Nie można powiedzieć, żeby wiadomość o wielce prawdopodobnym zwolnieniu Czesława Michniewcza była dla kogokolwiek szokiem. Wczorajsza porażka z Piastem Gliwice była dla trenera Legii Warszawa wyrokiem. Swoje dołożyły też jej rozmiary, bo Piast w tym roku strzelił cztery gole tylko dwóm innym klubom – Wiśle Płock i Wiśle Kraków.  Nie jest jednak tak, że kadencja […]
25.10.2021
Piłka nożna
25.10.2021

Co łączy kibica Manchesteru United, Norwich City i Evertonu? Ból

Popisy Manchesteru United w starciu z Liverpoolem niewątpliwie skradły nagłówki brytyjskiej prasy, ale przy okazji mogły nieco zaburzyć obraz całego weekendu z angielską piłką. To nie jest tak, że tylko Czerwone Diabły dostały wciry. Swój gorszy dzień miało też kilka innych klubów i to właśnie pod ich znakiem upłynie kolejne podsumowanie Premier League. Będzie to […]
25.10.2021
Weszło
25.10.2021

„Czego mam się bać? K*rwa, grałem na Lewandowskiego”

Urodził się na terenie byłej Jugosławii. Przemierzył dziewięć krajów w poszukiwaniu stabilizacji, której zaznał dopiero w Polsce. Wcześniej żył w mieście, które wyglądało jak wyjęte ze średniowiecza. Grał w lidze, w której nie ma kontraktów. Trafił na klub, który spadł z ligi rosyjskiej i zbankrutował, choć wygrał krajowy puchar i mógł występować w Lidze Europy. […]
25.10.2021
Serie A
24.10.2021

Derby Włoch nie pomogły nikomu, ale przynajmniej nie zaszkodziły Juve

Przez ponad godzinę zapowiadało się na to, że pozostała część sezonu będzie dla Juventusu stracona. Bo przecież z 11 punktami straty do lidera, takim samym dystansem do wicelidera i sześcioma „oczkami” za plecami Interu nie da się walczyć o mistrzostwo Włoch. Ale wtedy, rzutem na taśmę, Bianconeri się uratowali. Remis w derbach Włoch sprawił, że zamiast jednego […]
24.10.2021
Piłka nożna
26.10.2021

To nie był spacerek, ale Raków nie potknął się w Kaliszu

Raków Częstochowa ostatnio dość nieoczekiwanie przechodzi przez burzliwy czas z uwagi na ilość spekulacji na temat przyszłości Marka Papszuna. A także i w KKS-ie Kalisz sporo się dzieje, biorąc pod uwagę, że ekipę dopiero co objął Bogdan Zając. Zamieszanie związane ze szkoleniowcami nie wpłynęło jednak niekorzystnie na przebieg dzisiejszego starcia w Pucharze Polski. Ostatecznie Raków […]
26.10.2021
Inne sporty
26.10.2021

Siedem najważniejszych walk w historii polskiego MMA

Gdybyśmy tworzyli taką listę jeszcze dekadę temu, pewnie trudno byłoby ją skompletować. Ba, jeszcze przed pięcioma laty mogłoby to być wymagające zadanie. Dziś jednak polskie MMA ma się znakomicie i przeżywa swój złoty okres. KSW stało się rozpoznawalną na całym świecie marką, w UFC mamy swojego mistrza i byłą mistrzynię, a kolejni zawodnicy zapowiadają, że […]
26.10.2021
Weszło
26.10.2021

Katastrofalne występy Stefańskiego i Frankowskiego

My wszystko jesteśmy w stanie zrozumieć. Zwłaszcza w świecie sędziowskim. Nie zauważy się jakiejś ręki, nie pokaże się jakiejś kartki – cóż, bywa, każdy popełnia błędy. Ale zaliczyć dwa mecze w tym sezonie w Ekstraklasie i w obu popełnić straszliwe babole sędziowskie? Daniel Stefański nie może sobie zapisać powrotu do ligi po problemach zdrowotnych do […]
26.10.2021
Weszło
26.10.2021

Kamil Bortniczuk nowym ministrem sportu

Dziś po południu ogłoszono wszystkie pozostałe decyzje dotyczące rekonstrukcji rządu. Wśród nich znalazła się jedna szczególnie ważna dla środowiska sportowego – przywrócono zlikwidowane rok temu Ministerstwo Sportu i Turystyki. Przed rokiem decyzję o jego likwidacji tłumaczono walką z przerostem administracji, a sam resort wcielono do Ministerstwa Kultury, którym zarządzał Piotr Gliński. Teraz jednak postanowiono, że […]
26.10.2021
Weszło
26.10.2021

Puchar Polski w środku dnia. Czy inne kraje mają równie fatalny terminarz?

Wtorek, druga runda „Pucharu Tysiąca Drużyn”. Rozgrywki, które PZPN od wielu lat promuje, choćby wysokimi nagrodami. Zmagania, które ułożono w ten sposób, żeby faworyci i wielkie marki z wyższych lig przyjeżdżali do underdogów. Bo przecież dla takiej Unii Skierniewice, która gra dziś z Lechem Poznań, liderem Ekstraklasy, może to być wydarzenie dekady. I faktycznie, często […]
26.10.2021
Weszło
26.10.2021

Lech nie musiał bać się kompromitacji

Pisaliśmy dzisiaj, że ekstraklasowa logika wybrała się na urlop. Jednym z przykładów był wyjątkowo regularnie punktujący Lech. Umówmy się: Unia Skierniewice nie miała żadnych szans na przejście do kolejnej rundy Pucharu Polski. Lech jest w gazie. Ostatnie pięć spotkań Kolejorza – komplet zwycięstw, czternaście goli strzelonych, jedna bramka stracona. Walec Macieja Skorży mógł pozwolić sobie […]
26.10.2021
Weszło
26.10.2021

Abidal: – W polskich warunkach najważniejsze jest spieniężanie piłkarzy

– W polskich warunkach najważniejsze jest zdobywanie finansów, czyli spieniężanie piłkarzy na rynku tak, żeby utrzymać poziom drużyny. Pomyślmy tak: sprzedaję dwóch najlepszych zawodników z klubu, ale nie boję się, bo myślę perspektywicznie i od dłuższego czasu wychowuję w akademii dwóch następców. Potrzeba czasu na ich rozkwit, w międzyczasie można nawet kogoś wziąć z rynku, […]
26.10.2021
Weszło
25.10.2021

Co można za ładne oczy? Recenzja „Nie widzę przeszkód!”

Marcin Ryszka spotkał kiedyś bandę dresów, grupę sztywnych mordeczek.  – Ty, kurwa, patrz. Niewidomy! – rzucił jeden.  – Ty, na pewno mu trzeba pomóc! – odpowiedział drugi. Marcin czekał na autobus.  – Ziomek, chujowo tak nie widzieć, nie? – Nie jest najgorzej.  – Pierdolone państwo na pewno ci nie pomaga. Ziomek, ty powinieneś mieć prywatnego […]
25.10.2021
Weszło
24.10.2021

Jeśli obcokrajowiec, to taki jak Pelle van Amersfoort

Był październik 2019 roku, Pelle van Amersfoort dopiero zaczynał swoją ekstraklasową przygodę i przekonywał nas, że Cracovia plasowałaby się między szóstym a dziesiątym miejscem w Eredivisie. Nie czuliśmy się przekonani, ale też nie pukaliśmy się w czoła, nie wytrzeszczaliśmy oczu, nie odsądzaliśmy go od czci i wiary. To był jeszcze trochę inny klub. Od tego […]
24.10.2021
Ekstraklasa
23.10.2021

Czy Wisła została zjedzona przez smoka wawelskiego? Bo przez Śląsk – na pewno!

Drogi ludu Krakowa, pilna sprawa, nie zważaj na późną porę, olej weekendowe balangi i przejdź się pod nadwiślański pomnik smoka wawelskiego. Mamy podejrzenia, że dzisiejszego popołudnia wszamał prawdziwych piłkarzy Wisły Kraków. Jesteśmy realnie stroskani o to, czy zaraz nie pęknie. Bo kim byli ci ludzie, którzy wyszli na murawę w czerwonych strojach z białą gwiazdą […]
23.10.2021
Weszło
23.10.2021

Skłamałbym mówiąc, że nie myślę o reprezentacji

Czy występuje w najsilniejszej 2. Bundeslidze od lat? Jaka atmosfera panowała w rozbitej szatni Schalke po spadku z Bundesligi? Czy kibice Schalke dalej mają żal do piłkarzy? W jaki sposób odzyskać utracone zaufanie fanów? Dlaczego nie musi udawać, że podoba mu się Gelsenkirchen? Czy jest liderem defensywy Schalke? Dlaczego twierdzi, że miejsce klubu i jego […]
23.10.2021
Weszło
22.10.2021

Josue – irytujący człapak czy potencjał na nowego Vadisa?

Josue ma dwa oblicza. W gorszych momentach bywa irytująco nonszalanckim człapakiem z nadwagą, z nieuzasadnionymi pretensjami do całego świata i wstrętem do brania udziału w grze defensywnej. Ale w lepszych przepoczwarza się w pana piłkarza, rozdającego ciasteczka na prawo i lewo, mądrzejszego i kreatywniejszego niż reszta boiskowej bandy, w gościa, który nie musi wstydzić się […]
22.10.2021
Liczba komentarzy: 22
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wentyl
Wentyl
22 dni temu

Narazie to te drożyny olały Radomiaka, w dalszych grach wyjdzie jacy to oni mocni, bedxie walka o utrzymanie…..

Portero
Portero
22 dni temu

Chyba ten trener poszedł na ryby jak Radomiak grał w Poznaniu. Radomiaka uratował bramkarz i indolencja strzelecka Kamińskiego. Przez cały mecz Radomiak miał strzał w poprzeczkę i na dobrą sprawę to wszystko. Odrobina pokory by się gościowi przydała.

Portero
Portero
22 dni temu
Reply to  Portero

Chyba jednak nie był na rybach. Zatrzasnął się w kiblu, skoro takie gów… opowiada…

michu
michu
22 dni temu
Reply to  Portero

e tam… z Lechem w pierwszej kolejce, Radomiak wyglądał nadzwyczaj dobrze… Zacząłem się zastanawiać, czy Kolejorz jest dobrze do sezonu przygotowany.

Cewnik
Cewnik
22 dni temu

Ohooo. Widzę ktoś tutaj odlatuje. Zaraz będzie walka o spadek.

porter
porter
22 dni temu

Taaa, już zapomniał jak Radecki w Poznaniu strzelał z połowy boiska bo dalej nie byli w stanie z piłką dojść. Z Legią wygrali po meczu pucharowym gdzie L ewidentnie ich zlekceważyła a z Pogonią uratowali remis po strzale życia w ostatniej minucie. W dodatku ze słabszymi jakoś im nie idzie. Szybko sodówka odbiła.

Rolnik
Rolnik
22 dni temu
Reply to  porter

Legia z nimi nie istniała, ochlon

zenon
zenon
22 dni temu

Panie trenerze Banasik.W Poznaniu nie istnieliście na boisku.Coś tam było biegane,jeden strzał w poprzeczkę i jedno celne kopnięcie Angielskiego.Gdyby nie bramkarz byłoby z 3:0.W tym sezonie będzie jeszcze rewanż w Radomiu i wyjaśnią Wam ten brak róznicy w poziomach gry:)
Sami Pańscy piłkarze w wywiadach po wygranym meczu z Legią powiedzieli,że o ile z Legią wyszli „po swoje” i nie czuli się gorsi , o tyle w Poznaniu mieli szczęście bo byli słabsi.Gdyby nie słabszy dzień Kamińskiego (jak w meczu z Jagą) byłoby pozamiatane już w1 połowie …

tylkoRadomiak
tylkoRadomiak (@tylkoradomiak)
22 dni temu

brawo Daro wariacie, je*ać te ku*wy co w nas nie wierzą

Żalgiris
Żalgiris
21 dni temu
Reply to  tylkoRadomiak

ssij dalej

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
22 dni temu

Ci kibice Lecha faktycznie są jacyś pojebani. Gdziekolwiek, cokolwiek może chociaż w jednym promilu dotyczyć drużyny z Poznania, zaraz zlatują się gromadami.

Misiaczki poznańskie, o meczu z Lechem dawno każdy w Radomiaku zapomniał, to była pierwsza kolejka. A poza tym, co ma do rzeczy „strzał życia” w odniesieniu do faktu, że przeciwnik wcale nie był piłkarsko wyraźnie lepszy? Można być piłkarsko słabszym i wygrać 3:0, takie rzeczy też się zdarzają.

nikita
nikita (@nikita)
22 dni temu

Kilka niemądrych osób nie świadczy o wszystkich kibicach Lecha. Ochłoń.

nikita
nikita
22 dni temu

Kilka niemądrych osób nie świadczy o wszystkich kibicach Lecha. Ochłoń.

badylarz z Potworowa
badylarz z Potworowa
22 dni temu

Widzialem was na zywo w Plocku, no tam lepsi nie byliscie na pewno i dostaliście w czapkę, a oni orłami nie są. Włóż łeb do lodu bo ta ekstaza koło listopada ci pewnie minie. Szkoda chłopaków bo ciśnienie im robisz. PS. Zmień stykówkę bo wyglądasz na chłopa z branży pogrzebowej.

Leo
Leo
22 dni temu

W Poznaniu od 70 min zawodnicy mocarnego Lecha skłaniali się na nogach , proponuję obejrzeć powtórkę meczu . Podobnie wyglądała Pogoń w Radomiu , broniła rozpaczliwie wyniku , ,,znafcy” jeżeli ta drużyna jest taka słaba,bto dlaczego przewodzi w lidze pod kątem oddanych strzałów na bramkę i w światło bramki ? Dlatego ,że bronią się rozpaczliwie jak twierdzicie? W Poznaniu ,gdyby Radecki nie zepsuł bezprzykładnie sytuacji , gdzie miał 2 kolegów na wolnym polu to Lech nie powąchał by punktów , gdyż totalna niemoc fizyczna im na to nie pozwalała , proszę obejrzeć mecz od 65 min do 90 ,a później bajki opowieść o wspaniałej grze Lecha.

Portero
Portero
22 dni temu
Reply to  Leo

Chłopie ocknij się. W Poznaniu jeden strzał w poprzeczkę. Większość meczu Radomiak nie dochodził na 30 metr. Wiem, że cieszysz się, że Radomiak gra w Ekstraklasie. Ja też – serio, bo jest wielu kibiców i z tego, co widać jest dla kogo grać. Ale miejmy realny ogląd rzeczywistości. Radomiak ma 12 punktów w 10 meczach – tyle samo co Stal Mielec – a z drużyn, które rozegrały 10 meczów mniej bramek strzeliły tylko Warta i Łęczna.Tak więc na miejscu pana Banasika połączyłbym się na nowo z bazą, bo stracił z nią kontakt…

Estragon
Estragon
22 dni temu
Reply to  Leo

Radomiak ma coraz slabsze wyniki co ty pierdolisz !

Lincoln
Lincoln
22 dni temu
Reply to  Leo

Gdyby Radomiak trafił na Lecha na obecnym etapie budowy to skończyłby jak papierowa czołówka ligi w postaci Wisły i Śląska. D

Mmm
Mmm
21 dni temu

Śląska to jest kiełbasa. Zaściankowość zawsze wyjdzie. Radom to nie miasto, to stan umysłu. Radomiak Radom CH*** w d** starym dziadom.

Mmm
Mmm
21 dni temu

No tototo. Był na rybach, odlatuje. Odlatuje mocno, ale podobno w Radomiu już budują lądowisko dla promów kosmicznych, a mur radomski będzie dłuższy niż chiński. Za co Panie karzesz to miasto takimi ludźmi. POKORA!

zordi
zordi
21 dni temu

Niesamowita frustracja. kibiców amiki.. dlaczego gość nie bije pokłonów i nie kaja się że wogóle może grzać się w blasku chwały i splendoru grając w tej samej lidze. I jeszcze śmie, no bez, jaj z jakimś Rakowem wyjechać. Takiemu chamstwu mówimy stop.

Greghor
Greghor
21 dni temu

W meczu PP z Górnikiem, gdzie oba zespoły grały w rezerwowych składach – Radomiak nie istniał. Było tyle sytuacji dla Górnika, że ten mecz mógłby zakończyć się spokojnie 6-0. Śmieszny ten trener w momencie kiedy nawet nie wspomina o tym meczu.

Suche Info
26.10.2021

Zespoły Polaków odpadły z Carabao Cup

Rozpoczęła się rywalizacja w 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej. Dzisiaj w akcji mogliśmy oglądać zespoły dwóch reprezentantów Polski. Są to jednak najmniej istotne rozgrywki w Anglii i w większości spotkań menedżerowie decydują się na wystawienie do gry mocno rezerwowych składów.  Mateusz Klich zagrał 45 minut w wyjazdowym spotkaniu z Arsenalem. Mecz zaczął na ławce, ale […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Sousa: Matty poczuje się jak w domu

Paulo Sousa udzielił krótkiego wywiadu na temat przyjęcia polskiego obywatelstwa przez Matty’ego Casha Piotrowi Koźmińskiemu z WP Sportowe Fakty. Selekcjoner reprezentacji Polski podzielił się swoimi przemyśleniami na temat dołączenia obrońcy Aston Villi do polskiej kadry. –Życie przynosi nam różne scenariusze. Niektórzy Polacy, czy ludzie z polskimi korzeniami, a jest ich przecież wielu, odnajdują się w […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Rzecznik PZPN: Listopadowe zgrupowanie zacznie się w Hiszpanii

Jakub Kwiatkowski w rozmowie z Polsat Sport potwierdził wcześniejsze doniesienia. Listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski zacznie się w Hiszpanii. Tam kadrowicze będą przygotowywać się do meczu z Andorą. Dopiero po pierwszym spotkaniu wrócą do Polski i zostaną tu aż do meczu z Węgrami, który zakończy eliminacje.  Rzecznik PZPN wyjaśnił dlaczego związek zdecydował się na taką decyzję: […]
26.10.2021
Piłka nożna
26.10.2021

To nie był spacerek, ale Raków nie potknął się w Kaliszu

Raków Częstochowa ostatnio dość nieoczekiwanie przechodzi przez burzliwy czas z uwagi na ilość spekulacji na temat przyszłości Marka Papszuna. A także i w KKS-ie Kalisz sporo się dzieje, biorąc pod uwagę, że ekipę dopiero co objął Bogdan Zając. Zamieszanie związane ze szkoleniowcami nie wpłynęło jednak niekorzystnie na przebieg dzisiejszego starcia w Pucharze Polski. Ostatecznie Raków […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Florian Kohfeldt nowym trenerem Vfl Wolfsburg

Dwa dni temu niemiecki klub poinformował o zwolnieniu Marka van Bommela, który prowadził Wilki od początku obecnego sezonu. Holender po dobrym starcie zaliczył serię pięciu porażek z rzędu we wszystkich rozgrywkach, przez co rozpoczęto poszukiwania jego następcy. Dzisiaj klub poinformował, że nowym trenerem pierwszego zespołu został Florian Kohfeldt. Niemiec do tej pory w seniorskiej piłce […]
26.10.2021
Inne sporty
26.10.2021

Siedem najważniejszych walk w historii polskiego MMA

Gdybyśmy tworzyli taką listę jeszcze dekadę temu, pewnie trudno byłoby ją skompletować. Ba, jeszcze przed pięcioma laty mogłoby to być wymagające zadanie. Dziś jednak polskie MMA ma się znakomicie i przeżywa swój złoty okres. KSW stało się rozpoznawalną na całym świecie marką, w UFC mamy swojego mistrza i byłą mistrzynię, a kolejni zawodnicy zapowiadają, że […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Górnik Mysłowice pomaga kotom ze schroniska

Klub ze śląskiej klasy okręgowej, Górnik 09 Mysłowice, popisał się nietypową akcją. Przed meczem 12. kolejki, w którym Górnik mierzył się z rezerwami GKS-u Katowice, zawodnicy wyszli na boisko w towarzystwie kotów. Akcja „Kocina dla kotów” miała zwrócić uwagę na problemy tych zwierząt w okresie jesienno-zimowym. – Przydomek tego klubu to „Kocina”, chyba nie ma bardziej […]
26.10.2021
Weszło
26.10.2021

Katastrofalne występy Stefańskiego i Frankowskiego

My wszystko jesteśmy w stanie zrozumieć. Zwłaszcza w świecie sędziowskim. Nie zauważy się jakiejś ręki, nie pokaże się jakiejś kartki – cóż, bywa, każdy popełnia błędy. Ale zaliczyć dwa mecze w tym sezonie w Ekstraklasie i w obu popełnić straszliwe babole sędziowskie? Daniel Stefański nie może sobie zapisać powrotu do ligi po problemach zdrowotnych do […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Kaczmarek: Gdy jesteśmy pod presją, gramy chaotycznie

Lechia Gdańsk niespodziewanie odpadła dzisiaj z Pucharu Polski po porażce 1:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Zespół z czwartego poziomu rozgrywkowego jest pierwszym, który pokonał Lechię prowadzoną przez Tomasza Kaczmarka. Niedawno zatrudniony trener drużyny z Ekstraklasy ocenił tę porażkę na gorąco po meczu. –Problem polega na tym, że meczu wcześniej nie zamknęliśmy, czeka nas mocna […]
26.10.2021
Weszło
26.10.2021

Kamil Bortniczuk nowym ministrem sportu

Dziś po południu ogłoszono wszystkie pozostałe decyzje dotyczące rekonstrukcji rządu. Wśród nich znalazła się jedna szczególnie ważna dla środowiska sportowego – przywrócono zlikwidowane rok temu Ministerstwo Sportu i Turystyki. Przed rokiem decyzję o jego likwidacji tłumaczono walką z przerostem administracji, a sam resort wcielono do Ministerstwa Kultury, którym zarządzał Piotr Gliński. Teraz jednak postanowiono, że […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Wojciech Szczęsny nie zagra w meczu z Sassuolo

Trener Juventusu Massimiliano Allegri powiedział na konferencji prasowej przed meczem z Sassuolo, że jutro swoją szansę między słupkami otrzyma Mattia Perin. Do tej pory Polak w tym sezonie tylko raz oddawał miejsce w bramce swojemu konkurentowi.  Taka sytuacja miała miejsce dokładnie miesiąc temu w spotkaniu z Sampdorią. Juventus wygrał wtedy 3:2. Turyński klub nie dzieli […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Ostatnia szansa Solskjaera

Ole Gunnar Solskjaer od dawna nie ma najpewniejszej pozycji w Premier League, a niedzielna porażka 0:5 z Liverpoolem mogła być ostatnim meczem norweskiego menedżera na ławce zespołu. Sky Sports informuje jednak, że Solskjaer dostanie kolejną szansę w meczu z Tottenhamem. Do tej decyzji miał przekonywać sam Sir Alex Ferguson. W sobotnim starciu Solskjaer ma powalczyć […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Lechia Gdańsk odstrzelona z Pucharu Polski przez III-ligowca

Lechia Gdańsk sensacyjnie poległa 1:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w 1/16 finału Pucharu Polski. Seria bez porażki Tomasza Kaczmarka od momentu objęcia gdańskiego klubu zakończyła się z przytupem. Po czterech zwycięstwach i dwóch remisach w Ekstraklasie oraz przejściu Jagielloni w drugiej rundzie Pucharu Polski, Lechia wyrżnęła się na Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, który na […]
26.10.2021
Weszło
26.10.2021

Puchar Polski w środku dnia. Czy inne kraje mają równie fatalny terminarz?

Wtorek, druga runda „Pucharu Tysiąca Drużyn”. Rozgrywki, które PZPN od wielu lat promuje, choćby wysokimi nagrodami. Zmagania, które ułożono w ten sposób, żeby faworyci i wielkie marki z wyższych lig przyjeżdżali do underdogów. Bo przecież dla takiej Unii Skierniewice, która gra dziś z Lechem Poznań, liderem Ekstraklasy, może to być wydarzenie dekady. I faktycznie, często […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Paweł Jaroszyński w kadrze?

Według informacji dziennikarzy Sport.pl blisko powołania na listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski jest Paweł Jaroszyński. Sztab Paulo Sousy ma uważnie obserwować poczynania obrońcy Salernitany. Zainteresowanie piłkarzem z Serie A wynika z problemów z obsadą lewej obrony w reprezentacji Polski. Na ostatnim zgrupowaniu nieobecni z powodu kontuzji byli Maciej Rybus i Arkadiusz Reca, a grający w kadrze […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Maik Nawrocki wypada z gry na kilka tygodni

Podstawowy obrońca Legii Warszawa Maik Nawrocki nabawił się kontuzji mięśnia dwugłowego uda, która wyklucza go z gry od 4 do 6 tygodni. Taką informację oficjalnie opublikował warszawski klub.  20-latek urazu doznał w niedzielnym spotkaniu z Piastem Gliwice. W efekcie musiał opuścić boisko już w 25. minucie meczu przy stanie 2:1 dla Piasta.  Zastąpił go Igor […]
26.10.2021
Suche Info
26.10.2021

Fabiański: Można z powodzeniem bronić do czterdziestki

Łukasz Fabiański udzielił wywiadu Tomaszowi Włodarczykowi z Meczyki.pl. W rozmowie polski bramkarz zaznaczył, że chciałby grać w piłkę do czterdziestki. Odniósł się także do wstępnych rozmów z West Ham United w sprawie przedłużenia kontraktu, który kończy się w czerwcu przyszłego roku. – Czuję się na tyle dobrze, że mogę tu jeszcze trochę pograć. Patrząc chociażby […]
26.10.2021
Weszło
26.10.2021

Lech nie musiał bać się kompromitacji

Pisaliśmy dzisiaj, że ekstraklasowa logika wybrała się na urlop. Jednym z przykładów był wyjątkowo regularnie punktujący Lech. Umówmy się: Unia Skierniewice nie miała żadnych szans na przejście do kolejnej rundy Pucharu Polski. Lech jest w gazie. Ostatnie pięć spotkań Kolejorza – komplet zwycięstw, czternaście goli strzelonych, jedna bramka stracona. Walec Macieja Skorży mógł pozwolić sobie […]
26.10.2021