post
Przemysław Michalak

Opublikowane 13.05.2021 15:45 przez

Przemysław Michalak

Zagłębie Sosnowiec od kilku lat ma fatalną passę. Jeżeli robi się o tym klubie głośniej niż skala lokalna, przeważnie chodzi o jakiś negatywny kontekst. Sprawa z Patrykiem Małeckim i Łukaszem Matusiakiem stanowi tylko swoiste ukoronowanie. Nie da się rozstrzygnąć, po czyjej stronie stoi racja, każdy ma swoje argumenty, natomiast dziwi nas sposób, w jaki do tematu podchodzą szefowie klubu. 

Przypomnijmy pokrótce o co chodzi. Tuż po zakończeniu marcowego meczu ze Stomilem Olsztyn w szatni Zagłębia nastąpiła eskalacja trwającego od dłuższego czasu konfliktu między Małeckim a Matusiakiem, będącym asystentem trenera Kazimierza Moskala. Pewne jest to, że między panami doszło do gwałtownej wymiany zdań. Sam Małecki przyznaje, że Matusiaka “zwyzywał ostro i dosadnie”. Problem polega na tym, że podobno Małecki chciał go też pobić. Miało się jednak skończyć na odepchnięciu głównie ze względu na interweniującego Matko Perdijicia, który rozdzielił zwaśnione strony. Nie ma także jasności odnośnie do tego, co widzieli pozostali piłkarze. Prezes Marcin Jaroszewski przekonywał, że świadkami początku pierwszego starcia – czyli najważniejszego momentu – było jedynie kilku graczy i on sam. Dalej leciały już tylko bluzgi. Gdy potem Matusiak wrócił do szatni, żeby załagodzić spór, Małecki miał ponownie eksplodować z wiązanką słowną i to już widzieli prawie wszyscy.

W każdym razie, Zagłębie chce rozwiązać kontrakt z winy piłkarza i otrzymać od niego 170 tys. zł odszkodowania. Małecki zapowiadał pójście do sądu.

Zagłębie Sosnowiec z pretensjami do dziennikarzy

Prezes Jaroszewski bardzo długo milczał, ponieważ – jak teraz przyznaje – uważał, że “nieelegancka byłaby medialna próba wywierania presji na organ związku” (czyli Komisję Dyscyplinarną PZPN). Identyczny cytat znalazł się w Interii i dzienniku “Sport”, więc musi chodzić o tę samą rozmowę przeprowadzoną z dwoma dziennikarzami. I okej, kwestia obranej strategii, choć na upartego można byłoby się doczepić, że pewną presją był już wyjściowy komunikat ws. Małeckiego, mówiący o “naruszeniu nietykalności cielesnej i kierowaniu gróźb karalnych wobec członka sztabu szkoleniowego Zagłębia”. Można przecież było napisać to bardziej ogólnikowo, a tak od razu dano do zrozumienia, że mówimy o dużym kalibrze przewinienia, a wina piłkarza nie podlega wątpliwości.

Ale mniejsza z tym.

Prezes Jaroszewski miał prawo do swojej strategii. Gorzej, że w oparciu o to zarzuca nierzetelność Łukaszowi Olkowiczowi z “Przeglądu Sportowego”. – W trakcie trwania pracy Komisji Dyscyplinarnej PZPN uważałem, że nieeleganckie byłoby medialne starcie, czy próba wywierania presji na organ związku, ale widocznie takich etycznych zahamowań nie mają mecenas Marcin Kwiecień, żona Patryka Małeckiego i de facto, jak się okazuje, medialny rzecznik ich interesów, pan Olkowicz. Choć przyznam, że zachowując pozory obiektywizmu, dał mi szansę wypowiedzi, z której nie skorzystałem – cytuje go dziś “SPORT”.

Z Interii chyba ten fragment zniknął, podobnie jak wstawka o “zaprzyjaźnionych mediach”, co miało być też przytykiem w kierunku Szymona Janczyka. Trudno to zrozumieć, bo porozmawiał on i z Patrykiem Małeckim, i z Łukaszem Matusiakiem. Każdy bez podtekstów przedstawił swój punkt widzenia. I jeszcze ta sugestia, jakoby chodziło o relacje kumpelskie. Cóż, każdy kto czyta Weszło dłużej, z pewnością nie doszedłby do wniosku, że Małecki ma tu specjalne względy. Oj, nie.

Zagłębie Sosnowiec wygra w Głogowie?

Kurs 2.60 w Fuksiarz.pl

Co do Olkowicza – to już jest kuriozum, by nie powiedzieć, że bezczelność. Najpierw odmawia się komuś wypowiedzi, a potem nazywa go rzecznikiem drugiej strony. Wiadomo, jeżeli ktoś daje komuś możliwość przedstawienia swojej wersji, to chodzi jedynie o pozory obiektywizmu… Swoją drogą, to już naprawdę poważny zarzut względem dziennikarza. Olkowicz skomentował to na Twitterze: – Żeby prezes zaraz pozwu nie dostał. I serio, nie dziwimy mu się.

Podobnie było niedawno u nas, gdy opisywaliśmy sprawę z niedoszłym zatrudnieniem Krzysztofa Sobieraja w Stali Mielec. Prezes Jacek Klimek odmówił komentarza, podobnie jak trener Leszek Ojrzyński, ale i tak padały zarzuty, że tekst jest nieobiektywny, bo zawiera tylko wersję jednej strony. No skoro druga strona postanowiła milczeć, to czyja to wina? Gdyby uprzednio nie było żadnego kontaktu i brak szansy na zabranie głosu, wówczas można byłoby dopatrywać się braku rzetelności i tylko wtedy.

Swoją drogą, idąc tym tokiem myślenia, materiały z udziałem prezesa Jaroszewskiego też przecież były jednostronne, nie zawierały komentarza Patryka Małeckiego lub osób z jego otoczenia.

Rewolucja za rewolucją

Chcąc nie chcąc, Zagłębie Sosnowiec znalazło się w centrum medialnej zawieruchy, a to obecnie ostatnia rzecz, której potrzebuje. Drużyna, która w założeniu powinna walczyć przynajmniej o baraże, nadal musi drżeć o utrzymanie w sezonie, w którym z I ligi spada zaledwie jeden zespół. Już dziś wiadomo, że nawet jeśli nie dojdzie do katastrofy, to zmarnowano rok, w którym można było położyć fundamenty pod coś trwalszego, trochę bardziej zaryzykować w temacie młodzieży, wejść w tryb okresu przejściowego. Zamiast tego, znów działano doraźnie, klejono na gumie do żucia i zaraz pewnie będzie potrzebna kolejna rewolucja.

Lista wpadek byłaby długa. Jak dopiero co wyliczył nieoficjalny portal zaglebie.sosnowiec.pl, od lata 2018 roku, czyli od chwili awansu do Ekstraklasy, do klubu sprowadzono 55 zawodników, co daje mniej więcej dziewięć nazwisk na jedno okienko. Nieustanna rewolucja, permanentny plac budowy. A i nawet tu nie było zimą zgody z Kazimierzem Moskalem, czy wzmocnienia są potrzebne czy nie. Prezes Jaroszewski mówił, że nie słyszy ze strony sztabu wielkich wymagań co do transferów i trener chce pracować z dotychczasową grupą. Zaraz potem Moskal jednak stwierdził na konferencji, że najważniejsze zadanie na przerwę zimową to sensowne wzmocnienia zespołu. No, trochę się te narracje rozjeżdżały, co dawało do myślenia.

Nie widać w tym wszystkim przemyślanej wizji. Raz robimy tak, później siak. Raz trener doświadczony, raz ktoś młody, na dorobku, chcący się pokazać. Zwalniamy Dariusza Dudka i znów zatrudniamy, by ponownie zwolnić. Jakby ciągle głównym motywem działań były emocje, które, jak wiadomo, utrudniają racjonalne myślenie.

Seria błędów od trzech lat

Zagłębiu długo czkawką odbijały się błędy popełnione po awansie. Najpierw za bardzo zaufano zawodnikom, którzy weszli do Ekstraklasy, czyli klasyka w wykonaniu wielu beniaminków. W przerwie między rundami natomiast przeszarżowano z próbą ratowania sytuacji. Jaroszewski przyznawał, że klub finansowo poszedł na całość, co było ogromnym błędem. Utrzymać i tak się nie udało, a długi pozostały. Trudno się dziwić, że prezes latem 2019 chciał odejść i zrezygnował ze swojej funkcji. Szybko jednak zmienił zdanie i trwa na stanowisku do dziś.

Być może w szukaniu oszczędności i próbach zaciskania pasa wędrowano potem za daleko. Warta przypomnienia jest precedensowa sprawa Roberta Sulewskiego, który na początku ubiegłego roku wygrał z Zagłębiem spór o niezapłaconą premię regulaminową. Piłkarz odchodząc rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron, zrzekł się wszelkich roszczeń kontraktowych, łącznie z osobną premią za awans wynikającą z kontraktu. Nie zrzekł się natomiast premii regulaminowej, obiecanej poza kontraktem i sprawę wygrał, mimo braku pisemnego potwierdzenia tego ustalenia. To była dla klubu bardzo gorzka pigułka do przełknięcia, również w wymiarze wizerunkowym.

Teraz afera Małecki-Matusiak wpływa na ten wizerunek jeszcze gorzej. Powtarzamy: za nikogo nie dalibyśmy tu sobie ręki uciąć, również w temacie tego, kto tak naprawdę wywiera niezdrową presję na pozostałych piłkarzach sosnowieckiego zespołu, którzy byli świadkami feralnych zdarzeń. Mamy jednak wrażenie, że klub źle to rozegrał i z afery dużej zrobiła się afera potężna. Najpierw milczano, by później mieć pretensje, że ktoś cytował tych, którzy nie milczeli.

Szefowie Zagłębia popełnili na przestrzeni ostatnich trzech lat tyle błędów, że wszelkie pretensje powinni zgłaszać przede wszystkim do siebie, zamiast szukać układów w mediach.

Fot. Newspix

Przemysław Michalak

Piłka nożna bez polskich akcentów rzadko mnie już ekscytuje. Miałem szczęście współpracować z Romanem Hurkowskim pod koniec jego życia, to był mój dziennikarski uniwersytet. W 2010 roku - po przygodach na Pilka.pl, Sportowych Faktach, Futbolnet.pl i Futbol.pl - założyłem portal 2x45. Stamtąd pod koniec 2017 roku do Weszło wyciągnął mnie Krzysztof Stanowski. I oto jestem.

Opublikowane 13.05.2021 15:45 przez

Przemysław Michalak

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
15.06.2021

“Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Weszło Extra
14.06.2021

Podejście zmienił o 180 stopni, charakter nie. Historia Jakuba Świerczoka

Jakub Świerczok jest dziś naszą główną nadzieją na wsparcie Roberta Lewandowskiego w ataku. W reprezentacji Polski to nadal totalny żółtodziób, choć w przyszłym roku dobije do trzydziestki, a już dziewięć lat temu grał na poziomie Bundesligi. Nim jednak znalazł się w tym miejscu, w którym jest obecnie, musiał przejść długą, pełną wybojów drogę. Z pewnością […]
14.06.2021
Weszło
10.06.2021

“Trener Lavicka nie wiedział nawet, że nie jestem już młodzieżowcem”

Konrad Poprawa to dowód na to, że w ciągu paru tygodni sytuacja w piłce może się diametralnie zmienić. Jeszcze marcu był nastawiony na to, że latem odejdzie ze Śląska Wrocław jako zawodnik drugoligowych rezerw. Gdy jednak nowym trenerem WKS-u został Jacek Magiera, 23-letni stoper dostał swoją szansę w Ekstraklasie, wykorzystał ją i przedłużył kontrakt, a […]
10.06.2021
Weszło
09.06.2021

Tomasz Kupisz: Dokonaliśmy z Salernitaną czegoś wielkiego

Tomasz Kupisz po siedmiu latach znów stanie przed szansą pokazania się w Serie A, ponieważ awansował do niej z Salernitaną. W Chievo poprzestał na jednym 23-minutowym występie. Potem na długie sezony zapuścił korzenie w Serie B, a niedawno na moment zszedł nawet do trzeciej ligi włoskiej. Wreszcie w ósmym klubie na drugim szczeblu udało mu […]
09.06.2021
Weszło
06.06.2021

Łukasz Bereta: Mam nadzieję, że Ruch Chorzów pozostanie przy planach dwuletnich

Łukasz Bereta latem 2019 roku porzucił posadę trenera w Gwarku Ornontowice i przestał nauczać w szkole, żeby ratować Ruch Chorzów, który wówczas spadł do III ligi. Początki miał najtrudniejsze z możliwych, bo pracownicy klubu w akcie desperacji opowiedzieli mediom o swojej sytuacji, drużyny praktycznie nie było, a klub znajdował się na skraju upadku. “Niebiescy” musieli […]
06.06.2021
Weszło
05.06.2021

Konferencja Łukasza Fabiańskiego. “Stać nas na powtórzenie wyniku z Francji, a może i coś więcej”

W sobotę gościem na konferencji prasowej był Łukasz Fabiański. Dziennikarze pytali go o rywalizację ze Szczęsnym, bramkę straconą z Rosją, rywalizację ze Szczęsnym, zgrupowanie inne niż poprzednie, możliwości drużyny, warsztat Paulo Sousy i rywalizację ze Szczęsnym. Spisaliśmy najciekawsze wątki.  Konferencja prasowa Łukasza Fabiańskiego w Opalenicy O tym, czy czuje już atmosferę EURO: Przyznam szczerzę, że […]
05.06.2021
Weszło
05.06.2021

Aleksander Buksa w Genoi. Dlaczego może być mu ciężko?

Przyszłość Aleksandra Buksy wreszcie się wyjaśniła. Po wygaśnięciu umowy z Wisłą Kraków zostanie piłkarze Genoi. Biorąc pod uwagę, jakie nazwy przewijały się po drodze w jego kontekście (m.in. Borussia Dortmund i FC Porto) można stwierdzić, że z dużej chmury spadł średni deszcz. A mimo to nawet w ekipie “Rossoblu” utalentowany 18-latek nie będzie miał łatwo […]
05.06.2021
Liczba komentarzy: 23
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Robson
Robson
1 miesiąc temu

Małecki to od początku “kariery” chodząca patologia. Zresztą z patologii dzięki szczęściu trafił do futbolu, co na kilka lat uratowało mu życie. Od początku to był cham, prostak i zwykły chuligan, który za swoje wyskoki nie będąc zawodowym piłkarzem, dawno zwiedzałby polskie ZK,. Bardziej wierzę prezesowi, że Małecki ubliżał i chciał uderzyć trenera niż Małeckiemu. Ogólnie dziwię się, że jest jakikolwiek klub , który nabiera się na usługi Małeckiego. Jak był młody , to coś jeszcze pokazywał na boisku i pewno przymykali oko na jego łobuzerskie zachowanie. Ale teraz? To cień piłkarza a bandyckie zachowanie zostało.

Criticball
Criticball (@criticball)
1 miesiąc temu
Reply to  Robson

Ja mam przed oczyma obrazek z meczu Pogoni Szczecin w którym Dariusz Wdowczyk, ówczesny trener Portowców, zdjął z boiska przed końcem meczu tego patola. Widzę, jak się miota, jak szczeka, jak przypieprza z piąchy w obudowę ławki rezerwowych i widze przerażoną minę Ediego Andradiny (chyba wówczas asystenta trenera). Tyle, że Wdowiec go od razu opierdolił, jak burą sukę i ten patol się opamiętał.

W Zagłębiu widocznie nie było nikogo odważnego, kto by po prostu strzelił w ryj.

Nie wierzę w winę kogokolwiek w tym konflikcie, oprócz Patrysia – małego człowieczka z wybujałym ego i brakiem oleum w łepetynie…

Konrad
Konrad
1 miesiąc temu
Reply to  Robson

Dokladnie.
A z tym,ze taki wiraszka lamiacy prawo i zwykly cham jest zatrudniany przez kolejne kluby i ich prezesow!!! No coz widac,ze oni sa mu podobni i charakterm i wartosciami ktorymi sie w zyciu kieruja!!!!
– no sami pomyslcie chama sie nie zaprasza na wesele ani nie zatrudnia w swojej firmie!!!!, I NAJWAZNIEJSZE jaki fatalny wplyw na mlodziez trenujaca w tych klubach ma obecnosc takich TYPKOW oraz JAK wypacza to ich MORALNOSC i szacunek do ZASAD oraz norm zachowania!!!!!
I ten BRAK jakiegokolwiek protestu u lokalnych spolecznosci,ze bedzie reprezentowal barwy ich ukochanego klubu!!!!sic.
Widac jest w Polsce SPOLECZNA POWSZECHNA AKCEPTACJA takich norm i zachowan!!!!
Jedzmy NIKT nie woła….

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu

Sosnowiec Radom.. Stan umyslu.. Poska eS

Rob TSW
Rob TSW
1 miesiąc temu

Mały z nami, kibicami! Patryk jesteś jedną z legend naszej Wisełki.

Rufjan
Rufjan
1 miesiąc temu
Reply to  Rob TSW

jaki klub takie legendy 🙂

Acardo
Acardo
1 miesiąc temu

Jaskrawy przykład na to, że COVID już wszystkim mocno na dekel bije – najpierw Mielec, potem Tamara Vesovic a teraz przebił wszystko Sosnowiec.

Przecież Sosnowiec w tej sytuacji będzie z każdej strony bity :
raz : PZPN powinien się wqrwić, że takie rzeczy idą do sądu powszechnego,
dwa : sam pozew przeciwko Małeckiemu to kuriozum, sprawa, na której można się tylko przejechać z 0% szans na wygraną, tylko pośmiewisko z siebie robią
trzy : związek piłkarzy powinien mocno stanąć w obronie Małeckiego bo to gorszy przypadek gnojenia zawodnika niż słynny klub kokosa u Wojciechowskiego.
A mogli rozwiązać z nim kontrakt dyscyplinarnie potem wypłacić jakieś odszkodowanie i byłoby po sprawie.
A teraz pewnie wszyscy zepną pośladki żeby sosnowiecką patologię usunąć z ligi.
A najlepsze jest w tym to, że po drugiej stronie jest Małecki, który, umówmy się, nie wzbudza żadnej sympatii.

Dzban rundy i sezonu jednogłośnie dla sos-&-owca.

Robson
Robson
1 miesiąc temu
Reply to  Acardo

Gnojenie zawodnika!? Takiego patola i chuligana jak Małecki? I jeszcze związek ma bronić łobuza? Na łby się z “wackiem” pozamieniałeś? Ewidentne bandyckie zachowanie i trzeba to tępić w zarodku a nie bronić patola.

Acardo
Acardo
1 miesiąc temu
Reply to  Robson

A co ma jedno z drugim wspólnego? To, że Małecki jest jaki jest to wszystkim wiadomo a to że klub go pacyfikował Matusiakiem i innymi szykanami od wielu miesięcy to jest w relacjach obu stron. Matusiak na boisku to był typ typowego zakapiora, surowy technicznie do bólu ale z mocnym wejściem w nogi przeciwnika. Do tego prawie 100 kilo żywej wagi i prawie 190 cm. Jak taki Małecki miałby do niego fikac? Bez jaj – mógł się tylko trochę popluć i pomachać gałązkami. Nawet z relacji Matusiaka wynika, że od wielu miesięcy był konflikt między nim a zawodnikiem. Jestem absolutnie pewien, że ten pozew o odszkodowanie przepadnie z kretesem.

Acardo
Acardo
1 miesiąc temu
Reply to  Acardo

.

Łukasz-Matusiak-1-scaled.jpg
haec habui dicere
haec habui dicere
1 miesiąc temu
Reply to  Acardo

nie widzialeś nigdy jak mniejszy chłop rozwala ryj dużemu który nie umie się bić?

Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu
Reply to  Robson

Nigdy nie miales stycznosci z bandyckim zachowaniem chyba. Za przeklinanie I popchniecie wg ciebie nie wyplaca sie kupy ZALEGLEJ WYPLATY? Ochlon chlopaku. To nawet w korpo za biurkiem by nie przeszlo. Typowa emocjonalna reakcja.

kkkk
kkkk
1 miesiąc temu
Reply to  Acardo

Zwolnić dyscyplinarnie a potem zapłacić odszkodowanie? OCB?

Acardo
Acardo
1 miesiąc temu
Reply to  kkkk

Taka typowa zagrywka w korpo – puszcza się typa w dyscyplinarkę bez kasy, po kilku miesiącach jak koleś jest bez kasy z perspektywą długiego dochodzenia swoich racji w sądach łaskawie rzuca mu się jakiś ochłap w ramach “ugody”. Korpo jest wielkie i to spokojnie wytrzyma a koleś jest na kolanach, bez kasy, znerwicowany i podupadły na zdrowiu więc musi na to przystać i brać co mu dają.
Brutalne ale prawdziwe.

Sebix
Sebix
1 miesiąc temu
Reply to  Acardo

Z taką wybujałą fantazją widzę dla Ciebie przyszłość w bajkopisarstwie.

vaikai
vaikai
1 miesiąc temu

Rzucanie oskarżeń na lewo i prawo w wykonaniu prezesa Jaroszewskiego to zachowanie godne śmiecia, chociaż słowo “godny” nijak nie pasuje do prezesa

Robson
Robson
1 miesiąc temu
Reply to  vaikai

A ty co , kumpel z podwórka Małeckiego?

Edek z krainy kredek
Edek z krainy kredek
1 miesiąc temu
Reply to  Robson

A Ty co koszulki nie dostales

Robson
Robson
1 miesiąc temu

Od Małeckiego? Koszulkę? Musiałbym być gimbazą jak ty.

Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu

Nawet jeśli Małecki zrobil co zrobił to jest również patologia ze za popchniecie i klniecie ciagnie sie własnego pracownika do sadu powszechnego. Fatalnie rozegrane. Ciezko mówić ze nie wykonywal swojej pracy bo kogos obrazil I teraz mozna go juz bezkarnie jechać na wszystkie możliwe sposoby.

Povilas Paczulis
Povilas Paczulis
1 miesiąc temu

Patus trafił do patusiarskiego klubu – ktoś teraz zdziwiony? Małecki dzban, teraz Zagłębie może wykręcać się od płacenia mu zaległego hajsu (poczytajcie sobie ile tego jest)

Konrad
Konrad
1 miesiąc temu

Jezeli wersja prezesa jest prawda to presja na sady i tak nie bedzie miala znaczenia bo bedzie sluszna???! Tak mi logika podpowiada panie Przemku.

Miro Juro
Miro Juro
1 miesiąc temu

Małecki móżdżek…

Suche Info
16.06.2021

Najbardziej kuriozalny gol w historii futbolu? Haiti ma swojego kandydata

Minionej nocy reprezentacja Haiti zmierzyła się z Kanadą w drugiej rundzie eliminacji do Mistrzostw Świata. Zadania prostego nie miała – to nie oni byli faworytem, to nie oni wygrali pierwszy mecz.  Mimo tego do przerwy Kanada prowadziła tylko 1:0. Haiti miało więc niewielką szansę na odwrócenie wyników rywalizacji i awans do ostatniej fazy. Wszystko jednak […]
16.06.2021
Suche Info
16.06.2021

Legia Warszawa zmierzy się ze starym znajomym?

Chociaż do drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów jest jeszcze Legii Warszawa bardzo daleko, stołeczny klub poznał potencjalnych rywali w tej fazie rozgrywek. W grę wchodzi pięć klubów. Jeden z nich prowadzi stary znajomy Wojskowych.  Żeby do tego doszło, Legia musi najpierw pokonać faworyzowane Bodo/Glimt. Wówczas może zawalczyć z Omonią Nikozja, którą trenuje były szkoleniowiec warszawskiej […]
16.06.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
15.06.2021

“Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Tomasz Frankowski: Z racji sympatii wziąłbym Grosickiego na Euro 2020

Tomasz Frankowski wziął udział w programie “Gość Radio Zet” i mocno skrytykował postawę reprezentacji Polski. Ma szczególnie żal do Grzegorza Krychowiaka, bo według niego tak doświadczony gracz nie może popełniać tak prostych błędów. Ponadto uważa, że niepowołany na turniej Kamil Grosicki w ostatnim kwadransie byłby w stanie dać pozytywny impuls. –  Kiedy w dużych imprezach […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Jakub Błaszczykowski zostanie odznaczony przez prezydenta

Jakub Błaszczykowski za całokształt kariery piłkarskiej i działalność charytatywną zostanie przez  Andrzeja Dudę wyróżniony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski – poinformował rzecznik prezydenta,  Błażej Spychalski.  To drugie w hierarchii odznaczenie cywilne w kraju. Błaszczykowski to kolejny piłkarz, który otrzyma to odznaczenie. W marcu tego roku Robert Lewandowski również został kawalerem Orderu Odrodzenia Polski. Zawodnik Wisły […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

KKS Kalisz awansował do finału baraży o 1. ligę

KKS Kalisz po rzutach karnych pokonał Wigry Suwałki i w sobotę zmierzy się finale baraży o 1. ligę ze Skrą Częstochowa. Po 90. minutach był remis 2:2, a w dogrywce żadna z drużyn nie była w stanie strzelić bramki, tak więc o wszystkim zadecydował konkurs jedenastek, w który kaliszanie wygrali 4:2.  Bohaterem KKS-u został Maciej […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Radomiak zatrzyma Rossiego i wyjedzie na zgrupowanie?

Radomiak Radom dopiero co skończył sezon 1. ligi, jednak długo odpoczywał nie będzie. Sezon Ekstraklasy rusza już 23 lipca, więc beniaminek wkrótce rozpoczyna przygotowania do rozgrywek. Udało nam się ustalić, jak ma wyglądać lato w zespole trenera Dariusza Banasika. Drużyna może się udać na zgrupowanie, a przygotowania rozpocznie 28 czerwca. Dwa tygodnie urlopów otrzymali zawodnicy […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Nawałka: – Nie skreślajmy jeszcze tej reprezentacji

Adam Nawałka ostatnimi czasy bardzo rzadko udziela się w mediach, ale w rozmowie z “WP Sportowe Fakty” zdecydował się odnieść do reprezentacji Polski. Były selekcjoner kadry uważa, że nie można tracić wiary i jest przekonany, że z Hiszpanią zobaczymy zespół, który będzie dobrze przygotowany pod względem mentalnym. – Zespół znalazł się w trudnej sytuacji i […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Ballack: – Lewandowski nie miał wsparcia

Robert Lewandowski spotyka się ze sporą – i słuszną – krytyką, ale są tacy, którzy kapitana reprezentacji Polski biorą w obronę. Na przykład Michael Ballack, który jest obecnie telewizyjnym ekspertem. Ballack stwierdził: – Można się było tego wszystkiego spodziewać. Reprezentacja Polski potwierdziła, że jest zbyt słaba. Lewandowski nie ma wystarczającego wsparcia. Reszta zespołu musi być […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

OFICJALNIE: Maik Nawrocki wypożyczony do Legii

Mówiło się o tym ruchu od jakiegoś czasu, a dzisiaj mamy potwierdzenie. Maik Nawrocki został piłkarzem Legii na zasadzie wypożyczenia. To wypożyczenie potrwa do końca sezonu 21/22, ale Legia ma opcję transferu definitywnego. Poprzednią rundę Nawrocki spędził w Warcie i cóż, nie podbił Poznania. Zagrał w trzech ostatnich spotkaniach Warty, w tym ze Śląskiem, kiedy […]
15.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Śląsk Wrocław poznał rywala w pucharach

Śląsk Wrocław poznał swojego rywala w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Będzie nim estońskie Paide Linnameeskond. Mecze zostaną rozegrane 8 i 15 lipca. Pierwszy mecz w Estonii. Paide to wicemistrz Estonii z zeszłych rozgrywek, co jest ich największym sukcesem w historii. W obecnie trwającym sezonie tamtejszych rozgrywek, Paide jest drugie i traci cztery oczka […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Mielcarski: – Tylko Polak Polakowi potrafi zrobić coś takiego jak Boniek Brzęczkowi

Sousa niezbyt ogarnia polską reprezentację, więc pojawiają się głosy, że za Brzęczka w sumie może nie było tak źle. Nieco w tę retorykę wpisuje się Grzegorz Mielcarski który w rozmowie ze Sportowymi Faktami skrytykował Zbigniewa Bońka. Mielcarski stwierdził: – Tylko Polak Polakowi potrafi zrobić coś takiego, jak prezes PZPN zrobił Jurkowi Brzęczkowi. Tak często Boniek […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

[MELODROMA] Przewodnik po grupie F na Euro 2020

Francja (Francja) Grupę F otwierają mistrzowie świata, od których wzięła ona swoją nazwę. Oprócz nich są jeszcze aktualni mistrzowie Europy, Portugalia, i poprzedni mistrzowie świata, Niemcy oraz Węgrzy. Ze wszystkimi trzema drużynami Portugalczycy grali na poprzednim Euro – nie zdołali pokonać tylko Węgrów. Czy tym razem Portugalia zdoła ograć Francję? Jest to tak samo wątpliwe, […]
15.06.2021