post
Avatar

Opublikowane 31.03.2021 14:29 przez

Szymon Janczyk

Patryk Małecki został zawieszony przez Zagłębie Sosnowiec. Pierwszoligowiec w oświadczeniu poinformował, że zawodnik naruszył nietykalność cielesną i stosował groźby karalne wobec członka sztabu szkoleniowego. Wcześniej “Gazeta Wyborcza” informowała, że po meczu ze Stomilem Olsztyn doszło do kłótni pomiędzy Małeckim a Matusiakiem, więc możemy się domyślić, że chodzi właśnie o asystenta trenera Kazimierza Moskala. Małecki odpowiedział jednak swoim oświadczeniem, w którym zaprzecza tej wersji wydarzeń. W wywiadzie z nami pomocnik opowiada o tym, jak kłótnia z Matusiakiem wyglądała z jego perspektywy oraz o tym, jak potraktował go klub z Sosnowca.

Co stało się po meczu ze Stomilem Olsztyn?

Trzeba zacząć od początku. 20 grudnia dostałem informację, że klub chce się mnie pozbyć. Zostało mi przedstawione, że trener nie widzi mnie w drużynie. Trenera przy tej rozmowie nie było, byli tylko prezes i dyrektor sportowy. Zdziwiłem się, bo w takiej sytuacji to on powinien mi to powiedzieć. Odpowiedziałem, że nigdzie nie odchodzę, bo mam jeszcze pół roku kontraktu i chcę walczyć o swoje, a drużyna będzie mogła na mnie liczyć. Zacząłem przygotowania i myślałem, że trener Kazimierz Moskal weźmie mnie na rozmowę, powie, żebym szukał klubu, że nie widzi mnie w drużynie i nie będę grał. Ale tego nie było. Trenowałem, pracowałem. W sparingach grałem po 20-30 minut…

Ale koniec końców zebrałeś w nich sporo minut i wypadłeś pozytywnie.

Tak, ale jak dostajesz 20 minut z Hutnikiem, 25 minut z Garbarnią czy Puszczą, to jest to słabe. Jestem jedynym zawodnikiem, który ani razu nie dostał szansy w pierwszym składzie. Grałem w sparingach po 45 minut, to fakt, ale nie od pierwszej minuty. Nikt nie mógł jednak mieć do mnie zarzutów. Mimo to zdawałem sobie sprawę, że będę odstawiony na boczny tor. Usłyszałem nawet przez pewne osoby, że “Małecki w tym sezonie nawet nie pierdnie, nie jest nam potrzebny”. To było słabe, ale mam swój charakter i stwierdziłem, że będę zapierniczał dalej. Nikt nie może powiedzieć na mnie złego słowa. Możesz zapytać chłopaków z szatni, czy kiedykolwiek przeszedłem obok treningu, albo się na nim nie pojawiłem. Brałem udział we wszystkich zajęciach od deski do deski.

Trochę popytałem i odbiór twojej osoby był dobry. Robiłeś pozytywną atmosferę, pracowałeś, to się zgadza.

Bo zdawałem sobie sprawę, w jakiej jestem sytuacji. Klub mnie nie chce, trener też, więc chciałem ćwiczyć dla siebie. Nie wiem, dlaczego miałbym na kogoś psioczyć. Nie padło z moich ust ani jedno takie słowo. W lidze dostałem nawet szanse, trener mnie wpuszczał. Byłem mile zaskoczony, trener chyba widział, że dobrze mi idzie. Ale w środku tygodnia mieliśmy trening, na którym były jakieś nowe elementy. Po jednej stronie był trener Moskal, po drugiej trener Matusiak. Mieliśmy zwykłe ćwiczenie, rozgrywanie chyba 4 × 3 czy 3 × 2, coś takiego. Zapytałem się młodego chłopaka, czy mam pressować Piotra Polczaka, czy Dawida Ryndaka. Trener Matusiak wtrącił się: a co ty nie wiesz? Powiedziałem, że nie, bo to nowe ćwiczenie, ale zaraz się dowiem. Koniec tematu.

Na drugi dzień przychodzi trener Moskal, strasznie wkurzony. Widziałem, że był zagotowany. Nagle mówi, że to, że on czegoś nie mówi, to nie znaczy, że tego nie widzi. Z niezbyt fajnym wyrazem twarzy zaczął mnie pytać, czy wiem, co się dzieje na treningach. Powiedziałem, że to była normalna sytuacja boiskowa, zapytałem, wielu piłkarzom tłumaczy się takie rzeczy. Ale nie wiedziałem, co w zasadzie trener Matusiak powiedział trenerowi Moskalowi. Bo że coś powiedział, to wiem, bo się przyznał. Pewnie coś na mnie nagadał.

Potem przychodzi Matusiak i podaje mi rękę.

Poważnie? – zapytałem. – Podajesz mi teraz rękę?
– Dlaczego nie?
– Chodzisz do trenera, gadasz jakieś głupoty. Byłeś piłkarzem, wiesz, jakie są zasady.
– Musiałem powiedzieć, bo on jest moim szefem.
– Ale co takiego musiałeś powiedzieć, co ja niby powiedziałem?

Dodałem, że od dzisiaj nie podajemy sobie rąk, nie wchodzimy sobie w paradę. Mam na to kilku świadków, bo to było w pokoju u masażystów. Było ok. Później był mecz ze Stomilem, zostałem przywołany do ławki. Trener Matusiak jest odpowiedzialny za stałe fragmenty gry. Powiedział mi, gdzie wchodzę i poprosił, żebym przekazał Joao Oliveirze, że ma się gdzieś przestawić, już nie pamiętam gdzie. To była 82. czy 83. minuta, widziałem, że Patrik Misak ma skurcze i chciałem bardzo szybko wejść na boisko. Powiedziałem, żeby sam mu to przekazał, bo ja nie mówię po angielsku. Koniec tematu. Wracam po meczu do szatni, przed szatnią stoi trener Matusiak, w szatni był prezes i drużyna. Od razu do mnie powiedział tak: jak coś ci się nie podoba, to poszukaj sobie nowego klubu. Szczerze…

Zagotowałeś się.

Tak, bo naprawdę dużo wytrzymałem. Nie zważałem na różne sytuacje, w których byłem pomijany, w których czułem się niepotrzebny. Ktoś mnie chciał sprowokować, ale w tym momencie już nie wytrzymałem. Dlaczego taka osoba mówi mi, że mogę sobie szukać klubu? To mi może powiedzieć trener czy prezes, a nie asystent, czy nawet drugi asystent trenera. Powiedziałem, co o nim myślę, ale nigdy nie doszło do żadnych przepychanek czy jakiegoś uderzenia, tak jak to zostało przedstawione przez klub. Złapałem się za głowę, kiedy czytałem to oświadczenie. Było mi wstyd za Matusiaka, że nawet nie wstał i nie powiedział, że jest w tym dużo jego winy. Umył ręce.

Najbardziej boli mnie, że prezes, którego bardzo lubiłem i szanowałem, nie wziął nas nawet na rozmowę. Nie zapytał, o co poszło, dlaczego tak się stało. Postawili mnie w takim punkcie: albo się zrzekasz wszystkich pieniędzy i rozwiązujemy kontrakt, albo idziemy do sądu. Powiedziałem: dobrze, będę walczył o swoje.

Rozumiem, że masz na to wszystko świadków, którzy wiedzą, że do uderzenia nie doszło.

Nie było niczego takiego. Gdyby Matusiak miał jaja, bo honoru i charakteru to on nie ma, to by sam powiedział, że do niczego takiego nie doszło. Może powiedzieć, że go zwyzywałem ostro i mocno. Bo wiem, że sobie na to zasłużył i wiem, jak jest postrzegany w szatni czy w klubie przez inne osoby. Ale w życiu go nie uderzyłem. Włos mu z głowy nie spadł. Byłem zaskoczony, że ktoś z klubu coś takiego wypuścił do sieci. A ludzie to czytają i sobie wyobrażają, że Małecki bóg wie co zrobił. Wkurzyłem się, padły mocne słowa i tyle. Jak to w emocjach. Rozumiem, że jest trenerem, ale są pewne granice. Nie wiem, co on powiedział trenerowi Moskalowi, ale chciał pewnie zapunktować. Trener Moskal ze mną nie rozmawiał.

Ani razu?

Ani razu. Przez te kilkanaście tygodni widziałem, że ma mnie gdzieś. Ale nie mam o to żalu, on jest szefem, ustala skład, wybiera zawodników pod swój styl gry. Podporządkowałem się, że jestem w klubie, ale będę pomijamy. Tylko czułem z boku, że jest na mnie ciśnienie, że będą szukali okazji, żeby się mnie pozbyć. Szkoda tylko, że zapomnieli, ile dobrego zrobiłem dla tego klubu. Podczas pandemii jako pierwszy stanąłem przed prezesem i powiedziałem, że zrzekam się pieniędzy, że mogą mi obciąć pensję.

Była też inna sytuacja. Doznałem poważnej kontuzji, miałem dwa miesiące nie grać w piłkę, to był poprzedni sezon. Powiedzieli mi, że nie pomogę drużynie w walce o utrzymanie. Moja determinacja sprawiła, że w ciągu trzech tygodni wróciłem do treningów. Wszyscy byli w szoku. Pomogłem w utrzymaniu, wróciłem po kontuzji i z Chojniczanką strzeliłem bramkę i zaliczyłem asystę. Wszyscy byli wtedy szczęśliwi, że Małecki wrócił. Zawsze stawiałem ten klub na pierwszym miejscu, nawet czasem rodzina była na drugim. Nikt w klubie nic złego na mnie nie powie. Nawet prezes, pomimo tej sytuacji, powinien szczerze powiedzieć, że nie było między nami problemów i zawsze szedłem im na rękę. Wróciłem tutaj z sentymentu, ale tak, jak zostałem teraz potraktowany… Nie odpuszczę tego.

Łukasz Matusiak był w klubie od maja poprzedniego roku. Wcześniej dochodziło między wami do starć?

Była kiedyś taka sytuacja. Napierniczał na mnie strasznie, może od samego początku mu się nie podobałem. Dowiedziałem się od pewnej osoby, że cały czas na mnie donosi do trenerów. Kiedyś po śniadaniu wziąłem go na bok i powiedziałem mu, że jak coś do mnie ma, to niech mi to powie w oczy, a nie do trenerów. Wydawało mi się, że po tamtej sytuacji będzie spokój i jeśli coś będzie do mnie miał, to powie mi w twarz. Ja jestem normalnym, szczerym chłopakiem, jak coś mi się nie podoba, to o tym mówię. Możesz zapytać trenera Dudka, Dębka czy Mroczkowskiego, czy mieli ze mną jakieś problemy. Zawsze mogli na mnie liczyć. Dopiero jak przyszedł trener Moskal, zaczęły się problemy.

Wiadomo, że mieliście wcześniej konflikt.

Ale to było 10 czy 12 lat temu. Trener powiedział, że o tym nie pamięta, ale ja widziałem po jego zachowaniu, że nadal ma w głowie tę sytuację. Prawdziwi mężczyźni wyjaśniają sobie takie sprawy w cztery oczy, zamykają temat i jadą dalej. Szkoda, że nie powiedział mi prosto w oczy, że mnie nie chce. Moim zdaniem to on pierwszy powinien mi o tym powiedzieć, nie prezes czy dyrektor.

Podejrzewasz, że to, że mniej grałeś, miało związek z zapisem w kontrakcie, który automatycznie przedłużał twoją umowę po rozegraniu danej liczby minut?

Tak. Mówiłem już, że usłyszałem, że nawet nie pierdnę w tym sezonie. Ale zawsze podchodzę do tego tak, że trzeba rozmawiać. Ja musiałem cierpieć, udawać, że jest wszystko ok, a i tak wiedziałem, że nie będę grał.

Trochę dziwne jest to, że Zagłębie lekką ręką odsuwa zawodnika, gdy sytuacja kadrowa przez kontuzje nie jest najlepsza.

Żałuję, że nie pomogę chłopakom w trudnym momencie. Spotkałem tu grupę zajebistych ludzi i piłkarzy. Wierzę, że utrzymają się w lidze, ale szkoda, że nie będę mógł w tym pomóc, bo czułem, że mogę dać dużo, że jestem w dobrej formie.

Co dalej planujesz? Sąd?

Tak, nie pozwolę sobie, żeby klub wydawał takie oświadczenia, że kogoś pobiłem.

A piłkarsko? W Sosnowcu pewnie nie zostaniesz do końca sezonu.

Raczej nie… Mam kontrakt do końca sezonu, ale nie jest to fajne, że mi się coś takiego przydarzyło. Wiem jednak, że wszystko się ułoży, wrócę silniejszy i jeszcze parę lat w piłkę pogram.

ROZMAWIAŁ SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Szymon Janczyk

Serie A śledzi tak długo, że pamięta jeszcze czasy, gdy Juventus nie zdobywał mistrzostwa. Woli mecz Puszczy z Wigrami niż Wisły z Lechią. Zwolennik zasady, że dobry pomocnik jest ważniejszy od dobrego napastnika. Dlatego: Pirlo, Kaka, Garguła. In that order.

Opublikowane 31.03.2021 14:29 przez

Szymon Janczyk

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Weszło
08.05.2021

Sceny w Krakowie. Lech gra w piłkę, a Kuba gra na nosie Hyballi

Odkąd Maciej Skorża został trenerem Lecha Poznań, w stolicy Wielkopolski w zasadzie wszystko szło nie tak, jak powinno. Poznańska seria niefortunnych zdarzeń, zaczęła się wtedy, gdy nowy trener Kolejorzam z tylko sobie wiadomych względówm siedział na trybunach w trakcie meczu z Legią, a później lepiej było tylko przez 20 minut spotkania z Lechią Gdańsk. W […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Wielki Lewandowski, wielki Bayern

ROBERT LEWANDOWSKI JEST PIŁKARZEM WIELKIM.  Nic nie zepsuło się nam na klawiaturze. Caps Lock działa normalnie. Po prostu musieliśmy to pogrubić. Zależało nam na tym, żeby to zdanie wybrzmiało, choć to przecież banał, bo w przypadku Polaka wszystkie epitety i określenia dawno wyblakły. Robert Lewandowski rozniósł Borussię Monchengladbach. Przed meczem dziennikarze Bilda informowali, że w […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Lechia oddala się od pucharów. Może to i lepiej

Lechia Gdańsk dość zaskakująco, obiektywnie patrząc na jej potencjał, miała przed spotkaniem z Cracovią duże szanse, żeby na dobre włączyć się do walki o czwarte miejsce i puchary. Terminarz jej sprzyjał, bo potrafimy sobie wyobrazić trudniejszą ścieżkę niż ta, która wiedzie do Europy przez starcia z ekipami Probierza i Grzyba. No, ale wygląda na to, […]
08.05.2021
Hiszpania
08.05.2021

Tylko Real może cieszyć się z takiego wyniku. Barca remisuje z Atltetico

Ten mecz szumnie zapowiadano jako starcie o mistrzostwo Hiszpanii. Barcelona wreszcie mogła wskoczyć na fotel lidera, a Atletico stanęło przed szansą wyeliminowania jednego z konkurentów do tytułu. I co? Ano to, że po wszystkim cieszyć mogli się tylko sympatycy Realu. Dwóch rannych, żadnego zabitego, żadnego wygranego. Wprawdzie dla żadnej z ekip nie jest to jeszcze […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Szalony mecz w Dortmundzie. Sancho kluczowy w walce o Ligę Mistrzów

Lubimy te niemieckie hiciory. Może nie zawsze, ale przeważnie dużo się dzieje w meczach na szczycie Bundesligi. I – tak jak Kowal powtarza – w Ekstraklasie nie ma hitów, tak starcie BVB z RB Lipsk śmiało można nazwać hitem. Od 2:0 do 2:2 i piękny gol na 3:2. Borussia przybliżyła się do zagwarantowania sobie miejsca […]
08.05.2021
Ekstraklasa
08.05.2021

Nadzieja pomału gaśnie – Podbeskidzie coraz bliżej spadku

Starcie Podbeskidzia Bielsko-Biała z Wisłą Płock w 29. kolejce Ekstraklasy zapowiadało się ciekawie ze względu na położenie obu ekip w ligowej tabeli. Bielszczanie to w tej chwili główni kandydaci do spadku. “Nafciarze” przed pierwszym gwizdkiem sędziego również nie mogli być w stu procentach pewni utrzymania. Spodziewaliśmy się zatem, że – biorąc pod uwagę ciężar gatunkowy […]
08.05.2021
Piłka nożna
06.05.2021

Kto skorzysta na braku Pekharta? W Legii rozstrzyga się przyszłość napastników

Jakie są plusy wywalczenia mistrzostwa w cuglach? Ano takie, że w ostatnich kolejkach sezonu możesz rozesłać najlepszych piłkarzy na urlopy i odpoczynek. Tomas Pekhart to kolejny po Luquinhasie lider Legii, który końcówkę ligi obejrzy z perspektywy kanapy. Z tego rozwiązania cieszy się jednak nie tylko Czech, który wypocznie i wyleczy się przed EURO, ale także […]
06.05.2021
1 liga
05.05.2021

Liga Mistrzów? Na co to komu. Osiem goli w 1. lidze!

Bruk-Bet Termalica Nieciecza ma wiosną tylko dwa nastroje. Pierwszy to gonienie wyniku z maruderami w ligowej tabeli i uciekanie spod topora. Drugi to strzelaniny, których pozazdrościć może nawet Clint Eastwood. Trzy ostatnie mecze z udziałem dumy gminy Żabno? Cztery gole, sześć bramek i osiem trafień. Dzisiaj “Słonie” rozdeptały Koronę Kielce, wygrywając 6:2. Na miejscu Miedzi […]
05.05.2021
1 liga
05.05.2021

Skowronek na giełdzie trenerów Widzewa, gorąco w ŁKS-ie. Co słychać w Łodzi?

Łódzkie kluby mają sporo argumentów przemawiających za tym, żeby stawiać ich w roli potentatów 1. ligi. W ŁKS-ie jest to szeroka i wyrównana kadra, bo personalnie ekipa Ireneusza Mamrota wyróżnia się na tle stawki. W Widzewie jest to klubowa kasa, bo można przypuszczać, że żaden klub nie dysponuje takimi pieniędzmi jak drużyna z al. Piłsudskiego […]
05.05.2021
Niezły numer
05.05.2021

The Special One z Romą przegrał raz. A ile zwycięstw odniesie w Rzymie?

– Teraz, gdy Roma oszczędziła na premiach za wygraną w Pucharze Włoch, będzie ją stać, żeby zapłacić Sienie za zwycięstwo nad nami w ostatniej kolejce – rzucił Jose Mourinho po wygraniu Coppa Italia z Interem Mediolan. The Special One walczył wtedy o tytuł w lidze właśnie z zespołem z Wiecznego Miasta. Teraz los zaniósł go do stolicy Włoch, […]
05.05.2021
1 liga
04.05.2021

Ekstraklasa zostanie w Bełchatowie? Radomiak wynajął stadion GKS-u

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN ma wkrótce ogłosić decyzje dotyczące licencji na grę w Ekstraklasie. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie mecze najwyższej klasy rozgrywkowej nadal będziemy oglądać w Bełchatowie. Tym razem jednak na obiekcie GKS-u nie będzie grał Raków Częstochowa, a jeden z beniaminków. Warunki wynajmu stadionu uzgodnił Radomiak Radom, który nadal […]
04.05.2021
Na zapleczu
03.05.2021

Jak walczyć o awans w 1. lidze? Podpowiada Krzysztof Brede

Rasmentalism nagrał kiedyś “Rady młodego Majkela”, a my nagraliśmy rady młodego trenera. Młodego, ale już doświadczonego, bo Krzysztof Brede dwukrotnie miał okazję walczyć o awans do Ekstraklasy. Raz ze skutkiem pozytywnym, raz z nieco gorszym. Dlatego uznaliśmy go za odpowiednią osobę do rozmowy o tym, co jest najważniejsze w rundzie wiosennej i na finiszu rozgrywek. […]
03.05.2021
Liczba komentarzy: 32
Subscribe
Powiadom o
guest
32 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
alfaomega
alfaomega (@alfaomega)
1 miesiąc temu

Prawda lezy gdzies po srodku. Wszyscy wiemy jakim czlowiekiem jest Małecki, ze potrafi sie zagotowac, ale jesli naprawde trenowal, robil wszystko, to czemu goscia tlamsic? Mentalnosc zajebistych ludzi “u wladzy”, ktorzy potrafia spieprzyc Ci zycie bo “moga”.

Kriso
Kriso
1 miesiąc temu

Małecki (170cm/75kg) miałby nastukać Matusiakowi (187cm/85kg)? Mało prawdopodobne zdarzenie. To raczej Matusiak mógłby predzej Małeckiemu nabałaganić na buzi.

Ziemson hujev
Ziemson hujev
1 miesiąc temu
Reply to  Kriso

Mały by go złożył jak scyzoryk, może mały ale wariat, nie jest miękką fają. i ja wierze w jego przebieg wydarzeń.

Kriso
Kriso
1 miesiąc temu
Reply to  Ziemson hujev

Ale widziałeś kiedyś Matusiaka?

Antoni
Antoni
1 miesiąc temu
Reply to  Kriso

Pamietam jak Matusiak przeszedl kiedys do Palermo. Bylem na jego debiucie na stadionie. Ale on zapomnial przyjsc na mecz. Wreszcie sie kapneli z kim zacz i wyslali go do Holandii zeby robil przy produkcji tulipanow. A teraz jest trenerem.

Kibic666
Kibic666
1 miesiąc temu
Reply to  Antoni

Nie ten Matusiak dzbanie

ks199
ks199
1 miesiąc temu

to co się dzieje w klubie z Sosnowca przechodzi pojęcie

Maciej_Łącki
Maciej_Łącki
1 miesiąc temu

Jeśli to prawda to ten cały Matusiok to kawał frajera.

baran
baran (@baran)
1 miesiąc temu

Na znak protestu niech Malecki zrzeknie sie pensji i wystapi o odszkodowanie.

Tymon
Tymon
1 miesiąc temu

Jeszcze chwila i będziemy mówić: “organizacyjnie Zagłębie Sosnowiec”.
Patologiczny klub w każdym swoim calu…

Jozef Wojciechowski
Jozef Wojciechowski (@jozef-wojciechowski)
1 miesiąc temu

A kim ty kurwa jesteś, pedale?!?

Zmartwiony czytelnik
Zmartwiony czytelnik
1 miesiąc temu

Twoim starym.

Józef Wojciechowski
Józef Wojciechowski
1 miesiąc temu

Weź się tato

Father Teddy
Father Teddy
1 miesiąc temu

raz, dwa, trzy, pedał cię robił.

Grzesiek
Grzesiek
1 miesiąc temu

Małecki chyba ma rację. Nie każdemu śpieszy się do sądu. Jeśli to prawda, to Moskal też się nie popisał.

Wujek Edek
Wujek Edek
1 miesiąc temu

PZPN powinien odebrać licencję Stomilowi. Awantura w sztabie po meczu ze Stomilem w Odrze Opole, teraz scysja w Zagłębiu Sosnowiec. Coś trzeba z tym Stomilem zrobić, może kara -3 pkt?

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Czytałem ostatnio wypociny gościa z Odry Opole, co go trener poszarpał…. dochodzę do wniosku że coraz większe pizdy piłkarskie produkujemy.

Kriso
Kriso
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

nie dość, że pizdy, to jeszcze mordochlapy.

ceb
ceb
1 miesiąc temu

Rany, jaka to jest ameba, takiemu wystarczy udzielić łam, a sam się skompromituje bardziej, niż jakiekolwiek oświadczenie ze strony klubu. No Pan Piłkarz, jemu tylko sam pan na wysokościach może zwrócić uwagę.

Zastanawiam się co on będzie robił po karierze, przecież on poza kopaniem piłki to się nawet do siedzenia na budzie w ochronie nie nadaje.

Edek z krainy kredek
Edek z krainy kredek
1 miesiąc temu
Reply to  ceb

Ze soba do roboty go wezmiesz cebie debilu albo bedziesz mu dawal kase skoro sie martwisz pedale

ceb
ceb
1 miesiąc temu

O, odpowiedź godna samego bohatera tekstu xD

Hugostiglitz
Hugostiglitz
1 miesiąc temu

Przecież nikt nie pisze że Małecki uderzył ( z czego on sam się tłumaczy ) pisze w oświadczeniu Zagłębia o naruszeniu nietykalności cielesnej

Prawnik
Prawnik
1 miesiąc temu
Reply to  Hugostiglitz

Naruszenie nietykalności cielesnej to występek polegający na uderzeniu pokrzywdzonego lub naruszeniu jego nietykalności cielesnej w inny sposób. Nietykalność cielesna to zakaz podejmowania czynności względem ciała człowieka. Nietykalność cielesną osoby można naruszyć przykładowo poprzez spoliczkowanie, popychanie, oplucie bądź oblanie płynem.

petersen
petersen
1 miesiąc temu

Nie pasuje im jego kontrakt i pensja, typowe działania klubu. Zdusić, oczernić, wymusić rozwiązanie umowy. Prezes zlecił, by nie doszło do automatycznego przedłużenia, trener umył ręce a jakiś giermek czyli asystent wykonuje rozkazy.. Wkrótce Moskal i Matusiak polecą, ale czy zrzekną się tak chętnie pensji jak próbują wymusić na Małeckiem? 🙂

glitch3179
glitch3179 (@glitch3179)
1 miesiąc temu

Swego czasu Małecki jak obecne młode gwiazdki był lansowany na super piłkarza przez dziennikarzy. Nie wyszło. Wydaje mi się, że dziennikarze robią krzywdę w ten sposób młodym piłkarzy. Koleś ma dopiero 32 lata a grał w jednym z najgorszych klubów pierwszoligowych. Smutny obrazek.

N.
N. (@n)
1 miesiąc temu

Jak nie lubię Maleckiego to mu wierzę.
Zrobili z niego kozla ofiarnego całej sytuacji w ZS.
Dużo mu można zarzucić, ale npgi na boisku nie odstawiał, typ charakterniaka.
Dwa-tego typu sprawy zalatwia się w szatni, nie przez oświadczenia.

Antoni
Antoni
1 miesiąc temu

Malecki to najwiekszy prymityw i cham Bez zadnych manier w polskim futbolu. Do tego kompletne beztalencie. Woloszanski powinien zrobic program o tym jakim cudem on w ogole utrzymuje sie na poziomie centralnym. Chyba szantazuje i grozi trenerom, prezesom. PZPN powinien juz go dawno zawiesic dozywotnio.

Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu
Reply to  Antoni

Skończ pierdolić

Mikołaj
Mikołaj
1 miesiąc temu

Po wysłuchaniu Patryka popieram go że powstała,, zmowa”!!! przeciwko niemu przez,, Krakusa”(z okolic Obajtka)i zmieniającego klub z /w niejasnych okolicznościach (korupcja w piłce!), a pochodzącemu gdzieś że wsi spod łodzi(?) – ukrywa wszędzie pochodzenie…. Patryk Nie odpuszczaj im za takie traktowanie i zmowę!!!.

Olala
Olala
1 miesiąc temu

Jak panienki z pensji. A to fałdka na sukienusi nie we wte stronę co być miała, a to żabocik pomięty, a to się krzywo spojrzała, aj aj, strach, jak tu żyć?

dj_jelon
dj_jelon
1 miesiąc temu

Ale to nie jest Radosław Matusiak, reprezentant Polski, zawodnik Cracovii tylko Łukasz Matusiak – http://www.90minut.pl/kariera.php?id=5649

Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu

Małecki to chłopak z jajami i potrafi trawę gryźć jak trzeba i Sosnowiec znaczył dla niego sporo może więcej jak dla niejednego wychowanka.Matusiak ma ciepły kącik to za wszelką cenę chce go utrzymać.

Suche Info
08.05.2021

Liverpool pokonał Southampton, 90 minut Jana Bednarka

Liverpool jeszcze nie rezygnuje z walki o czwarte miejsce w tabeli. Po wygranej 2:0 z Southampton “The Reds” tracą do niego sześć punktów, a mają mecz mniej niż zajmujące obecnie tę lokatę Leicester. W zespole gości pełny występ zaliczył Jan Bednarek. Przy straconych golach nie zawinił, natomiast statystyki miał bardzo przeciętne. 1/5 w pojedynkach na […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Hyballa: Moją misją było utrzymanie. Skorża: Dziś nie było słabego ogniwa

Po meczu przy Reymonta wreszcie większe powody do zadowolenia miał prowadzący Lecha Poznań Maciej Skorża. Trener Wisły Kraków, Peter Hyballa znów musiał się tłumaczyć z niepowodzenia.  – Gratulacje dla Lecha Poznań, zwycięstwo tej drużyny było zasłużone. Wyszliśmy w ustawieniu 3-4-3, założeniem było stosowanie pressingu, natomiast nie wychodziło nam to, byliśmy spóźnieni, zawsze krok za przeciwnikiem. […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Sceny w Krakowie. Lech gra w piłkę, a Kuba gra na nosie Hyballi

Odkąd Maciej Skorża został trenerem Lecha Poznań, w stolicy Wielkopolski w zasadzie wszystko szło nie tak, jak powinno. Poznańska seria niefortunnych zdarzeń, zaczęła się wtedy, gdy nowy trener Kolejorzam z tylko sobie wiadomych względówm siedział na trybunach w trakcie meczu z Legią, a później lepiej było tylko przez 20 minut spotkania z Lechią Gdańsk. W […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Stokowiec: Graliśmy, jakbyśmy pchali autobus pod górę

Lechia Gdańsk tylko zremisowała u siebie z Cracovią, przez co oddaliła się od niej perspektywa gry w pucharowych eliminacjach poprzez zajęcie czwartego miejsca w lidze. Trener biało-zielonych Piotr Stokowiec odczuwał duży niedosyt.  – Bardzo chcieliśmy wygrać ten mecz, ale nie zawsze chcieć znaczy móc. Na pewno pierwsza połowa była bardzo słaba w naszym wykonaniu. Nie […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Rafał Boguski odejdzie z Wisły Kraków

Wiceprezes Wisły Kraków, Maciej Bałaziński poinformował przed kamerami Canal+, że Rafał Boguski wraz z końcem tego sezonu odejdzie z klubu. Jego kontrakt nie zostanie przedłużony. 36-letni Boguski piłkarzem Wisły jest od lata 2005 roku, gdy sprowadzono go z ŁKS-u Łomża. Początki miał trudne, więc na rok powędrował do GKS-u Bełchatów i po powrocie był już […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Wymowna radość Błaszczykowskiego po golu. Podbiegł do Kazimierza Kmiecika

Coraz głośniej mówi się o tym, że relacje Petera Hyballi z Jakubem Błaszczykowskim – de facto mocno przyczyniającym się do jego zatrudnienia – stały się napięte. Mimo że były kapitan reprezentacji Polski w ostatnim czasie jest zdrowy, nadal nie gra w pierwszym składzie. Radość Kuby po dzisiejszym golu z Lechem Poznań zdaje się potwierdzać, że […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Rekordowy sezon Piotra Zielińskiego

Piotr Zieliński w sobotnim meczu ze Spezią zdobył i zaliczył asystę, co oznacza, że pod względem indywidualnych liczb jest to rekordowy sezon dla pomocnika Napoli. Polak w tej edycji Serie A strzelił już 7 goli i zaliczył 9 asyst. W dotychczas najlepszym strzelecko sezonie włoskiej ekstraklasy (2018/19) miał na koncie sześć trafień, podobnie jeśli chodzi […]
08.05.2021
Anglia
08.05.2021

I oby finał Ligi Mistrzów był taki sam

Jeśli ktoś chciał wyciągnąć daleko idące wnioski na podstawie hitu tej kolejki Premier League, musiał się rozczarować. Kubeł zimnej głowy wylali już sami szkoleniowcy, którzy najpierw przestrzegli przed takimi praktykami, a chwilę później sami zamienili słowo w ciało. Po obu stronach brakowało bowiem kilku kluczowych piłkarzy. Przede wszystkim zaszalał Pep Guardiola, który w porównaniu do […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Wielki Lewandowski, wielki Bayern

ROBERT LEWANDOWSKI JEST PIŁKARZEM WIELKIM.  Nic nie zepsuło się nam na klawiaturze. Caps Lock działa normalnie. Po prostu musieliśmy to pogrubić. Zależało nam na tym, żeby to zdanie wybrzmiało, choć to przecież banał, bo w przypadku Polaka wszystkie epitety i określenia dawno wyblakły. Robert Lewandowski rozniósł Borussię Monchengladbach. Przed meczem dziennikarze Bilda informowali, że w […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Lechia oddala się od pucharów. Może to i lepiej

Lechia Gdańsk dość zaskakująco, obiektywnie patrząc na jej potencjał, miała przed spotkaniem z Cracovią duże szanse, żeby na dobre włączyć się do walki o czwarte miejsce i puchary. Terminarz jej sprzyjał, bo potrafimy sobie wyobrazić trudniejszą ścieżkę niż ta, która wiedzie do Europy przez starcia z ekipami Probierza i Grzyba. No, ale wygląda na to, […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Dwa gole Kurminowskiego, jeden Kiwiora. Żylina wygrywa 5:3

MSK Żylina pokonała dziś AS Trenczyn 5:3, a Polacy mieli w tym duży udział. Dwie bramki zdobył Dawid Kurminowski, a jedną Jakub Kiwior. Kurminowski łącznie w tym sezonie słowackiej ekstraklasy ma już na koncie 14 goli. Kiwior, który jest środkowym obrońcą, zanotował drugie trafienie. Żylina zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej i raczej […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Cudowny gol Lewandowskiego w meczu Bayern – Borussia M’gladbach [WIDEO]

Bayern do przerwy prowadzi 4:0 z Borussią M’gladbach, a Robert Lewandowski po golu w 2. minucie dołożył kolejne trafienie. Polak po dośrodkowaniu Thomasa Muellera fenomenalnie uderzył z powietrza w ekwilibrystyczny sposób i zaskoczył Yanna Sommera. To jego 38. bramka w tym sezonie Bundesligi. Do wyrównania rekordu Gerda Muellera brakuje mu dwóch goli. ROBERT LEWANDOWSKI. WOWWWWW […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Konrad Poprawa raczej nie dla Legii

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, Konrad Poprawa po namyśle prawdopodobnie odrzuci ofertę Legii Warszawa. Obrońca Śląska Wrocław na tym etapie kariery woli przedłużyć kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Dotychczasowy wygasa mu w czerwcu. Poprawa zaczął wreszcie regularnie grać w Ekstraklasie po przyjściu trenera Jacka Magiery i wpadł w oko Legii. Jego dodatkowym atutem był […]
08.05.2021
Hiszpania
08.05.2021

Tylko Real może cieszyć się z takiego wyniku. Barca remisuje z Atltetico

Ten mecz szumnie zapowiadano jako starcie o mistrzostwo Hiszpanii. Barcelona wreszcie mogła wskoczyć na fotel lidera, a Atletico stanęło przed szansą wyeliminowania jednego z konkurentów do tytułu. I co? Ano to, że po wszystkim cieszyć mogli się tylko sympatycy Realu. Dwóch rannych, żadnego zabitego, żadnego wygranego. Wprawdzie dla żadnej z ekip nie jest to jeszcze […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Lewandowski strzela już w 2. minucie meczu Bayern – Borussia M’gladbach [WIDEO]

Bayern dzięki porażce RB Lipsk z Borussią Dortmund już przed pierwszym gwizdkiem meczu z Borussią M’gladbach miał zapewnione mistrzostwo Niemiec. Pół żartem, pół serio można więc stwierdzić, że teraz pozostaje skupić się rekordzie Roberta Lewandowskiego. I to spotkanie zaczęło się dla Polaka idealnie. Już w 2. minucie pozostał bez krycia w polu karnym i po […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Kasperczyk: Do postawy zawodników absolutnie nie mam zastrzeżeń

Podbeskidzie Bielsko-Biała tylko zremisowało u siebie z Wisłą Płock i ma już niewielkie szanse na utrzymanie. Trener Robert Kasperczyk był mocno rozgoryczony po tym spotkaniu.  – Bardzo żal tego meczu. Wiedzieliśmy, że gramy z drużyną doświadczoną, wyrafinowaną, opartą na ligowcach. Gdyby zsumować ich występy w Ekstraklasie, wyszłaby naprawdę duża liczba. Mimo to uważam, że spokojnie […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Szalony mecz w Dortmundzie. Sancho kluczowy w walce o Ligę Mistrzów

Lubimy te niemieckie hiciory. Może nie zawsze, ale przeważnie dużo się dzieje w meczach na szczycie Bundesligi. I – tak jak Kowal powtarza – w Ekstraklasie nie ma hitów, tak starcie BVB z RB Lipsk śmiało można nazwać hitem. Od 2:0 do 2:2 i piękny gol na 3:2. Borussia przybliżyła się do zagwarantowania sobie miejsca […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

“Hyballa upokarza Błaszczykowskiego. Chyba nie wie, z kim ma do czynienia”

Marek Motyka bardzo krytycznie podchodzi do ostatnich poczynań Petera Hyballi w Wiśle Kraków. Były zawodnik “Białej Gwiazdy” uważa między innymi, że niemiecki szkoleniowiec nie zachowuje się w porządku wobec Jakuba Błaszczykowskiego.  – Ostatnie wypowiedzi nt. Błaszczykowskiego i wpuszczanie go na kilka minut to była kompromitacja trenera. On nie wie chyba z kim ma do czynienia. […]
08.05.2021