post
Avatar

Opublikowane 05.04.2021 19:11 przez

Szymon Janczyk

W ostatnim czasie osoby śledzące pierwszą ligę żyły konfliktem w Zagłębiu Sosnowiec. Przypomnijmy, że klub zawiesił Patryka Małeckiego, informując, że ten naruszył nietykalność cielesną członka sztabu szkoleniowego – Łukasza Matusiaka. Zawodnik powiedział nam, że taka sytuacja nie miała miejsca i przedstawił swoją wersję wydarzeń. Teraz o sprawie opowiada nam Matusiak, który twierdzi, że Małecki przegra w sądzie pieniądze. – Patryk nie rozmawiał, zaczął mnie wyzywać: rozjebus, konfitura, frajer, cipa, pedał – przyznał asystent Kazimierza Moskala.

Od czego zaczął się konflikt z Patrykiem Małeckim?

Czytałem wywiad, Patryk cofnął się do wcześniejszych zdarzeń. Była taka sytuacja, bodajże po meczu z Radomiakiem. Jestem odpowiedzialny za stałe fragmenty gry i na ławce odezwałem się do Krzysztofa Dębka, że Patryk nie stoi tam, gdzie powinien. Na tym byśmy skończyli, ale najwidoczniej ktoś z ławki doniósł “Małemu”, że na niego napierdzielam. Wziął mnie na stronę, powiedział, żebym na niego nie napierdzielał. Powiedziałem, że jeśli tak to odbiera, to ok. Od razu zaznaczam – to zawodnik, który nie znosi krytyki, nie dociera do niego, że ktoś może mieć o nim negatywne zdanie. Nie wolno mu zwrócić uwagi, to się kończy epitetem albo odwróceniem głowy.

To była jedyna sytuacja, w której “zderzyliście” się ze sobą?

Tak. On powiedział, że miał ze mną pod górkę, ale chyba słabą ma pamięć. Kiedy na jeden mecz zostałem pierwszym trenerem, ustawiałem skład i mimo że Patryk nie miał wysokich notowań u innych osób, pomyślałem, że potrzebuję go na boisku. W szatni przed meczem go pompowałem, mówiłem same dobre słowa, na czym ma się skupić. Przegraliśmy, ale Patryk strzelił gola i grał dobrze. Podszedł do mnie, podał mi rękę, powiedział: dziękuję trenerze. Czyli wtedy byłem dla niego trenerem… To było przed przyjściem Kazimierza Moskala.

A co stało się na wspomnianym przez Patryka treningu?

Miała miejsce taka sytuacja. Było ćwiczenie faz przejściowych, Patryk stał na boisku i powiedział pod nosem: wszystko fajnie, ale nikt nic nie rozumie. Usłyszałem to, a po treningu zawsze robimy analizę, trener Moskal pyta asystentów o opinie. Powiedziałem o tym, trener przekazał to na forum drużyny. Na drugi dzień Patryk nie chciał mi podawać ręki, był obrażony. Powiedziałem, że jak nie, to trudno. Najważniejsze, że mamy ten sam herb na koszulce. Powinniśmy iść w tym samym kierunku, nam teraz potrzebny jest spokój i stabilizacja. Nie chciałem, żeby to wyszło na zewnątrz, więc schowałem dumę do kieszeni.

Patryk Małecki powiedział, że zapytał się, jak wykonać dane ćwiczenie.

To było później. Nie potrzebujemy w drużynie osób, które marudzą. To nie było nic ważnego, przekazałem to tylko trenerowi, nic się nie stało.

Rozumiem, że przekazał pan to tak, jak było? Bo zawodnik przypuszcza, że powiedział pan coś, co mocno zirytowało trenera Moskala, który na drugi dzień miał do niego pretensje.

Przekazałem to tak, jak było. Uważam, że Kazimierz Moskal jest dobrym trenerem i dobrym człowiekiem, więc nie ma co marudzić na jego treningach.

Ma pan jakieś zastrzeżenia do tego, jak Patryk wypadał na treningach?

Nie, nie wypowiadam się na ten temat. Nie szedłbym w tę stronę, chodzi tylko o to, że nie można mu zwrócić uwagi.

Później była sytuacja na meczu ze Stomilem – zgadza się pan z tym, jak została ona opisana przez Patryka?

Patryk Małecki wchodził na boisko, a ja przekazywałem mu informacje o zachowaniu przy stałych fragmentach gry. Wiadomo, że ja nie wejdę na murawę i nie będę krzyczał do nikogo, co ma robić. Zawodnik, który wchodzi, musi przekazywać te polecenia. Powiedziałem, żeby dał znać Durisce, żeby powiedział Goncalo, że ma stanąć w drugiej strefie na długim słupku. “Mały” mi odburknął w swoim stylu, zlał mnie i odszedł ode mnie, bo niby się śpieszył. Tak nie wygląda zawodnik, który chce pomóc drużynie, a liczy się dobro klubu. Ale nic wielkiego nie powiedziałem.

Ale po meczu powiedział mu pan podobno, że jak mu się coś nie podoba, to może sobie szukać nowego klubu.

Podobnie. Powiedziałem, że czy mu się to podoba, czy nie, jestem jego trenerem. I jeśli mu to nie pasuje, to niech zmieni klub. Po tych słowach Patryk mnie odepchnął, zaczął wyzywać, chciał mnie bić. Matko Perdjić go odpychał. Miał pecha, bo może by się to rozeszło, ale akurat obok byli włodarze klubu, bo wiadomo – było zwycięstwo, wszyscy przyszli do szatni.

Czyli naruszenie nietykalności cielesnej to było odepchnięcie.

Tak, nic wielkiego. Przecież nie powiedziałem, że mnie uderzył, nikt z klubu też nie.

Oświadczenie było jednak dwuznaczne, można było sobie dopowiedzieć, że zaszło coś dużego, skoro klub pisze o naruszeniu nietykalności cielesnej i groźbach ze strony zawodnika.

Jeśli Matko Perdjić by go nie trzymał, to pewnie by mnie uderzył. Znając jego temperament, widząc, w jaką furię wpadł, pewnie by tak było.

Niektórzy nie dają temu wiary, bo porównują wasze warunki fizyczne i twierdzą, że to nierealne, żeby Małecki “wyskoczył” do Matusiaka.

Nie ma to żadnego znaczenia, to nie jest MMA. Skupiłbym się na czymś innym, bo Patryk zapomniał wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy. Poszedłem do swojej szatni, bo nie chciałem zaogniać sytuacji. Starsi zawodnicy zawołali mnie, żebym przyszedł i to wyjaśnił, żeby nie było zgrzytów. Wszedłem do szatni i mówię do “Małego”: mamy ten sam herb na koszulce, musimy się szanować. Czy ci się podoba, czy nie, jestem twoim trenerem. Patryk nie rozmawiał, zaczął mnie wyzywać: rozjebus, konfitura, frajer, cipa, pedał. Stałem w szatni, zszokowało mnie to, bo nie jestem żadną z tych osób. Ale jestem tylko asystentem trenera, co mogłem zrobić? Cieszę się, że o tym pamiętałem, bo niewykluczone, że gdybym był piłkarzem, to nie rozmawialibyśmy w ten sposób. Ma szczęście, że nie uraził mojej rodziny. Ja dumę schowałem do kieszeni.

Z pana strony nie padły wyzwiska w jego stronę? Słyszałem, że to była kłótnia dwóch osób.

Nie, żadne. Żadnych przepychanek też nie było. Ja jestem spokojny.

Patryk powiedział, że żałuje, że prezes nie chciał tej sprawy wyjaśnić.

To jest bardzo dobre. Ja nie wiedziałem, jak zakończy się ta sytuacja, czekałem na stanowisko klubu. Patryk był u prezesa, który przedstawił mu rozwiązanie sytuacji. Wyszedł, a za pół godziny przyszła jego żona z wielkimi pretensjami, więc trochę słabo… Przecież mógł poprosić prezesa, żeby mnie zawołał, co to za problem? Ale dla niego każdy, kto zwraca mu uwagę to cipa czy pedał. Nie wiem, skąd bierze te epitety, chyba za dużo gangsterskich filmów ogląda.

Podobno nie jest pan lubiany w klubie.

Proszę zadzwonić do Zagłębia i zapytać. To jest rodzina, cieszę się, że tu grałem, a teraz tu pracuję. Niech nie szuka nie wiadomo czego.

A jak pan odpowie na to, że gdyby miał pan jaja, to by się przyznał, jak było?

Mówię, jak było, odpowiadam więc mam jaja. Nie uderzył mnie, ale odepchnął. Jest wielu świadków, była przy tym cała szatnia.

Zastanawiam się, co dalej będzie się działo z tą sprawą. Patryk Małecki chce iść do sądu, pan też?

Nie wnoszę o żadną sprawę. Klub wnosi. Nie będę dochodził swoich praw, mnie na tym nie zależy. Najważniejsze jest dobro drużyny. To, że on się tak zachował, jest dla mnie niezrozumiałe. Pomylił odwagę z odważnikiem. Jak “Mały” jest taki święty, to niech przypomni sobie sytuację, kiedy zapomniał identyfikatora i pani na bramie nie chciała go wpuścić na stadion. Z racji tego, że jest COVID, każdy musi taki mieć. Pani na ochronie została mocno zwyzywana, bo nie wiedziała, kto to jest Patryk Małecki. Nasz komentator z telewizji klubowej też usłyszał epitety, bo zwrócił mu uwagę, że coś źle robi na boisku. Wieloma rzeczami się nie pochwalił, a te rzeczy jeszcze wyjdą na jaw. Patryk może iść do sądu, ale straci trochę pieniędzy.

Rozmowa odbyła się przed meczem z Widzewem Łódź, ale na prośbę trenera Łukasza Matusiaka wstrzymaliśmy się z publikacją.

ROZMAWIAŁ SZYMON JANCZYK

Fot. Newspix

Szymon Janczyk

Serie A śledzi tak długo, że pamięta jeszcze czasy, gdy Juventus nie zdobywał mistrzostwa. Woli mecz Puszczy z Wigrami niż Wisły z Lechią. Zwolennik zasady, że dobry pomocnik jest ważniejszy od dobrego napastnika. Dlatego: Pirlo, Kaka, Garguła. In that order.

Opublikowane 05.04.2021 19:11 przez

Szymon Janczyk

Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Plusy i minusy Superligi

Futbol to biznes. Iluzja prysła. Bogaci wystąpili przeciw uboższym. Trwa wojna. Wielka rewolucja w świecie futbolu. Niewykluczone, że po ogłoszeniu planów odpalenia Superligi ten sport już nigdy nie będzie taki sam, że zmieni się wszystko. Środowisko europejskiej piłki nożnej zasypuje się oświadczeniami, groźbami, argumentami. Każda minuta przynosi nowe informacje. Zatrzymajmy się więc na chwilę i […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Sawicki: – To już wojna

– Nie ma już czasu na blefowanie. Blefowanie było przez ostatnich kilka lat. Przypomnę, że utworzenie Superligi cały czas było straszakiem największych klubów, wywieranie presji dla UEFA, by alokować coraz więcej pieniędzy do coraz mniejszego grona klubów, które są najbardziej sławne. Uważam, że to już wojna pomiędzy dwunastoma klubami, a UEFA. Wydaje mi się, że […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Legia nie może zlekceważyć tego finiszu

Według Pawła Mogielnickiego z 90minut.pl Legia ma 98,2% szans na mistrzostwo. No bo rzeczywiście – trudno wierzyć, że pierwsze miejsce miałoby przypaść komuś innemu. Legia wypracowała sobie zaliczkę i teraz spokojnie może jej bronić. Natomiast ekipie, która chce potem przełamać pucharową niemoc, wypadałoby to robić z większym animuszem. Do drużyny Michniewicza można mieć pretensje za […]
19.04.2021
Weszło
18.04.2021

Co z tą Superligą? UEFA i klubowi giganci idą na wojnę

Jak co jakiś czas powraca temat Superligi. Tym razem jednak powraca z konkretami. Bo tak chyba należy rozumieć to, że na pogłoski o planowanym ogłoszeniu powstania rozgrywek, odpowiada UEFA. Oficjalnie, oświadczeniem, a nie krążeniem naokoło tematu. Co więcej, europejską federację popierają i topowe ligi, i FIFA, więc groźba pozostawienia na marginesie klubów zainteresowanych takim formatem, […]
18.04.2021
Ekstraklasa
18.04.2021

Gąsior uratuje Stal? “Dziadek? Ten dziadek jeszcze wam pokaże!”

Szacunek. To słowo najczęściej po drugiej stronie słuchawki pada najczęściej, gdy pytamy rozmówców o Włodzimierza Gąsiora. Stal Mielec zatrudniając klubową legendę, wywołała duże poruszenie, bo Gąsior ma już 72 lata na karku i od dwóch lat był szczęśliwym emerytem. Pojawiły się więc szyderki i wątpliwości, czy ktoś taki odnajdzie się na poziomie Ekstraklasy, gdzie po […]
18.04.2021
Ekstraklasa
16.04.2021

Czar Brosza pryska. W Zabrzu liczą na byłych selekcjonerów?

Cztery zwycięstwa z rzędu, pięć meczów bez porażki. Ogranie Legii Warszawa i Lechii Gdańsk, awans w Pucharze Polski. Początek w wykonaniu Górnika Zabrze zwiastował, że to może być ten sezon, w którym zabrzanie zrobią krok do przodu. Nawet po 12. kolejce wciąż byli na podium rozgrywek, więc optymizm jak najbardziej był wskazany. Ale od tamtej […]
16.04.2021
1 liga
16.04.2021

Zero pośpiechu. Korona po miesiącu ogłosiła nazwisko nowego trenera

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. Korona Kielce ogłosiła nazwisko następcy zwolnionego w kuriozalnych okolicznościach Macieja Bartoszka. Trochę to trwało, bo Kamil Kuzera prowadził spadkowicza z Ekstraklasy przez 36 dni. A przecież początkowo nie było pomysłu, żeby sezon kończył trener tymczasowy. W końcu jednak Dominik Nowak został zaprezentowany oficjalnie, więc w weekend zadebiutuje w nowej roli […]
16.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Liczba komentarzy: 64
Subscribe
Powiadom o
guest
64 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
LucasZezo
LucasZezo
14 dni temu

sądy, sprzedawanie, jak ma być dobrze jak są takie persony w piłce… w takiej Serbii, Rumunii kręcą lody i robia szmal a u nas obrazają się za bzdury. Dlatego ta liga tak yglada. Od razu widac kto jakim jest czlowiekiem.Ja konfitur nie trawie, dobrze ze mam wlasne biznesy, bo w zyciu takich osob nie toleruje

komentator weszlo kom
komentator weszlo kom
14 dni temu
Reply to  LucasZezo

co mają twoje niby biznesy z konfiturami wspólnego, dżemy gotujesz?

Luk
Luk
14 dni temu
asda
asda
14 dni temu
Reply to  LucasZezo

Taa… masz własne biznesy i dlatego czytasz wszystkie pierdoły w necie i je komentujesz. hahaha… Jesteś zwykłym januszem, a nie biznesy…

Luk
Luk
14 dni temu
Reply to  LucasZezo

Ta masz swoje biznesy pewnie jeździsz po jarmakach i hoddogi sprzedajesz a parówki z biedronki

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
13 dni temu
Reply to  LucasZezo

Po wpisie widać że twoje biznesy nie są wielkie. Takie maciupkie.

gdasgagsaegsa
gdasgagsaegsa
13 dni temu
Reply to  LucasZezo

https://typowanieako.blogspot.com/ – Znowu trafili ! wczoraj 167 kurs kuponu i skan maja na blogu! polecam bo zarobilem z nimi 10 tys na tym kuponie wczoraj . Na dzis maja kolejny!

Wuja-Dyniowicz
Wuja-Dyniowicz
9 dni temu
Reply to  LucasZezo

Z takimi poglądami te twoje biznesy to zapewne okraść komuś piwnicę i wieczorns dziesiona.

Twój stary
Twój stary
14 dni temu

Małecki to zwykły chuj od lat

to_ja
to_ja
14 dni temu
Reply to  Twój stary

masz rację Tato!

Ssa Pento
Ssa Pento
14 dni temu

A taki dobry chłopak był i mało pił

Michał
Michał
14 dni temu

Jak nie przepadam za Patrykiem to od “starego” Małeckiego dostałbyś w czapkę. A po tym co powiedziałeś w wywiadzie to faktycznie jesteś konfitura…

Mamusia
Mamusia
12 dni temu
Reply to  Michał

Synku, nie błaznuj z tymi konfiturami. Na widok prawdziwego przestępcy najpewniej narobiłbyś w gacie.

olo
olo
14 dni temu

w sobotę proszę o wywiad z patrykiem

Łukasz
Łukasz
14 dni temu

Przecież nawet Moskal nie ufa Matusiakowi, bo donosi wszystko prezesowi za jego plecami 🙂

Lu82kasz
Lu82kasz
14 dni temu

Wróbelki cwierkaja, że matusiak to człowiek bez jaj (delikatnie mówiąc)…szatnia go nie toleruje …

Olivier Żabojad
Olivier Żabojad
14 dni temu
Reply to  Lu82kasz

Jesteś głupi czy udajesz? To jest klub piłkarski, relacje trener zawodnik, a nie grupa przestępcza więc zachowanie Małeckiego to patologia. A co do szatni to tego nie wiem, nie mam pojęcia i gówno mnie to obchodzi.

Emilio Bultragenio
Emilio Bultragenio (@emilio-bultragenio)
14 dni temu

Małecki emocjonalnie to jest poziom 11-latka. Czysta patologia. Piłkarz całkiem dobry, ale osobowościowo to jest g*wniarz, który nigdy nie dorósł do tego, żeby traktować go poważnie. Gdybym był jego trenerem, tępiłbym go na każdym treningu, aż sam by zrezygnował. Małecki nie powinien zostać zwolniony z Zagłębia, tylko DYSCYPLINARNIE WYP*ERD*OLONY!!! W seniorskiej piłce nie ma miejsca dla g*wniarzy. A Małecki to 100% g*wniarza w g*wniarzu.

Rufjan
Rufjan
14 dni temu

Od kiedy małecki jest dobrym piłkarzem? 🙂 może na 2 lige to tak 🙂

Emilio Bultragenio
Emilio Bultragenio (@emilio-bultragenio)
13 dni temu
Reply to  Rufjan

W sumie racja. Małecki BYŁ dobrym piłkarzem. Czas przeszły. Jego czas minął.

Tymon
Tymon
14 dni temu

Czekam na kolejne odsłony telenoweli o patologii w Zagłębiu. Widocznie szatnia odpaliła Małeckiego… podobnie jak kiedyś Tymka Puchacza…
Także tego, to pokazuje atmosferę w szatni i nie tylko 🙂

to_ja
to_ja
14 dni temu
Reply to  Tymon

w sensie że szatnia cool to odpaliło małecką i ruchacza? czy chujowa bo za późno?
ale fakt telenowela niezła, może jakieś fejm MMA 😀

Tymon
Tymon
13 dni temu
Reply to  Szymon Janczyk

Możliwe że stoi za tym wszystkim wątek finansowy… więc szatnia boi się odpalenia… Choć nie wykluczam, że jeden z młodych też mógł maczać w tym palce…

Piotrus
Piotrus
14 dni temu

ojojoj niech chłopaki się nie popłaczą. obie strony żałosne

Piotr
Piotr
14 dni temu

A taki dobry chłopak był, na klatce zawsze mówił dzień dobry

Piotr
Piotr
14 dni temu

Małecki mówi, że asystent frajer bo powiedział o nim coś złego do pierwszego trenera.. wyobraźcie sobie, że ktorykolwiek z zawodników w poważnym klubie mówi do asystenta Mourinho, Guardioli czy innego Pocchetino człowieka nie bede ci reki podawal bo mowisz o mnie zle.. wchodzi na boisko zawodnik, asystent Mourinho czy jakiekolwiek innego trenera mowi, wez przekaz innemu zawodnikowi informacje o tym gdzie ma stac przy stałym fragmencie gry, a ten odpowie sam mu przekaz, ka nie mam czasu.. szczerze to jest dno, sfochowany gwiazdorek nie lubie asystenta i zachowuje sie jak pajac. Malecki gwiazdorku na ktorym w tabeli bylo Zagłębie jak grales? Byłeś liderem tej druzyny? Dobrze grales? Skoro dobrze grales, to pochwal sie ile miales goli ile asyst,pochwal sie dobrymi meczami. Małecki to dno mentalne, kiedyś całkiem niezły piłkarz, ale kiedyś, dzisiaj zwykły glupek, który przez jakis krótki okres czasu fajnie gral w piłkę. Tak naprawde, to zwykły duren, ktoremu pilka uratowała życie..
Matusiak > Małecki

Truth
Truth
12 dni temu
Reply to  Piotr

Czy uratowala, to sie okaze, na razie ma 30-kilka lat, zobaczymy co bedzie jak kurek z pieniedzmi zostanie zakrecony.

Zastal
Zastal
14 dni temu

Małecki to nadzieja polskiej myśli szkoleniowej

Kikk
Kikk
14 dni temu

Sami sobie winni, po co mu kontrakt dawali. Zawsze na boisku było widać, jak sie zachowuje. Nie cofanie sie do obrony, machanie łapami, wyzywanie, wjazdy sankami w innych zawodników.

Marek
Marek
14 dni temu

Nigdy w życiu nie uwierzę pajacowi z brodą. Kto nosi brodę? Talib, koza i chujoza.

Stefan
Stefan
14 dni temu
Reply to  Marek

Żyd, koza i chujoza

Eiger
Eiger
13 dni temu
Reply to  Marek

Założę się że jak Patryk to przeczyta to natychmiast się ogoli…

baran
baran (@baran)
14 dni temu

O. I jeszcze starą wysyła w obronie.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
14 dni temu

Co za jełop z tego Patyka.. Chyba zapomniał że kopacz jest od grania jak dupa od srania.. A trener czy kierownik druzyny, asystent itd chyba są wyżej w hierarchii czy się mylę?

Dr Kutanga
Dr Kutanga
14 dni temu

Trener to SZEF zespołu a asystent to jego prawa ręka. Niech się nasi jebani piłkarzyki nauczą że mają być posłuszni a nie stroić fochy i zwalniać trenerów. Zblazowane cipy.

qdlaty81
qdlaty81
13 dni temu
Reply to  Dr Kutanga

Dopoki gowno pilkarzyna zarabia 3x tyle co asystent to mu sie wydaje ze moze 3x wiecej

jesieniarz
jesieniarz
14 dni temu

Małecki to taki swojak, co i na ulicy kogoś od pedałów wyzwie, i święconkę w niedzielę zaniesie. Niektórzy lubią ten klimat. Relikt lat 90.

jesieniarz
jesieniarz
14 dni temu
Reply to  jesieniarz
Torent
Torent
13 dni temu
Reply to  jesieniarz

pokrzywdzony to się odgrywa

dino
dino
13 dni temu
Reply to  jesieniarz

Swieconke to się nosi raczej w sobotę

jesieniarz
jesieniarz
13 dni temu
Reply to  dino

fakt, przepraszam. przez 2 lata nieaktywności na tym polu wyszedłem z wprawy

Emilio Bultragenio
Emilio Bultragenio (@emilio-bultragenio)
13 dni temu
Reply to  jesieniarz

Sugerujesz, że Małecki ma tak zjeb*ną osobowość dlatego, że nosi święconkę w Wielką Sobotę? Akurat ze święconką w ręku jeszcze nikogo nie zwyzywał i nie pobił. A Kościół jest dla grzeszników. Nawet dla takiego zj*ba, jak Małecki.

Torent
Torent
13 dni temu

Na Ekstraklapę jest za małecki w nodze i w bani zrytej chyba na przednówku- pierwszym zaoraniem

Tomek
Tomek
13 dni temu

Powiem tak, kiedyś miałem okazję grać i trenować z Panem Matusiakiem i szczerze to większego dzbana nie znam Pozdrawiam Polonię Bytom 😉

Emilio Bultragenio
Emilio Bultragenio (@emilio-bultragenio)
13 dni temu
Reply to  Tomek

Wzruszyła nas twoje historia. Gdzie wysłać SMS o treści POMAGAM?

Kriso
Kriso
13 dni temu

Trudno sobie w tej sprawie wyrobić zdanie, bo każda strona mówi co innego. Matusiaka pamiętam jako w miarę niezłego defensywnego pomocnika, natomiast Małecki to cała historia piłkarskich skandali. Ten serial Małecki – Matusiak ciągnie się już chyba zbyt długo, jak nie przymierzając Brehmer – Odra.

Cezary K.
Cezary K.
13 dni temu

Jaki to jest hipokryta. Jeszcze na ręce sobie wydziarał Jana Pawła II…

Pawełek Krwaczyk
Pawełek Krwaczyk
13 dni temu
Reply to  Cezary K.

JP2 też tępił konfidentów i chronił swoich ludzi, czego nie rozumiesz

Emilio Bultragenio
Emilio Bultragenio (@emilio-bultragenio)
13 dni temu
Reply to  Cezary K.

To, że sobie wydziarał Papieża, to jedna z lepszych rzeczy, jaką w życiu zrobił. Przynajmniej wie, jakie ma autorytety. Kościół nie jest tylko dla ulizanych pizd*siów, tylko dla grzeszników. Małecki ze swoim posranym charakterem też ma w Nim swoje miejsce.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
12 dni temu

Kościół w Małeckim też zawsze miejsce znajdzie. A przynajmniej któryś z jego namiestników.

RKS Chuwdu
RKS Chuwdu
13 dni temu

Troglodyta Małecki ikona krakowskiej wisły.

bcdgdasgagsasadgsa
bcdgdasgagsasadgsa
13 dni temu

https://typowanieako.blogspot.com/ – Znowu trafili ! wczoraj 167 kurs kuponu i skan maja na blogu! polecam bo zarobilem z nimi 10 tys na tym kuponie wczoraj . Na dzis maja kolejny!

Gmoch
Gmoch
13 dni temu

Małecki miał papiery, by przez długie lata grać w kadrze. Miał. Kto go za młodu oglądał, nie mógł nie zauważyć potencjału, przebojowości, pewności siebie. W dodatku szło to w parze z niezłymi umiejętnościami. A potem gruby zjazd w dół.

I to z prostej przyczyny. To najzwyczajniejszy debil. Mimo wszystko jakaś inteligencja i klasa (albo chociaż jedno z dwóch) jest potrzebne, by grać w piłkę na wysokim poziomie. Jemu zawsze brakowało jednego i drugiego.

qdlaty81
qdlaty81
13 dni temu
Reply to  Gmoch

Dzisiejsza pilka pokazuje ze mental to ponad polowa sukcesu, reszta to praca i na koniec talent.
Na talencie mozna sezon dwa poleciec, potem sie okazuje jak jest. Patrz np Dembele z Barcelony

Gmoch
Gmoch
13 dni temu
Reply to  qdlaty81

To prawda. Musisz mieć kilka zasadniczych cech: mocną psychikę, odporność na presję, pracowitość, nastawienie na cel. Wtedy masz szansę zrobić karierę. Gdy dochodzi do tego geniusz talentu, będziesz jednym z najlepszych.

A sam talent (ja to rozumiem jako łatwość/szybkość nabywania umiejętności i inteligencję boiskową pozwalającą widzieć i robić więcej niż inni) bez ułożonego charakteru i inteligencji to zazwyczaj kończy się mocnym zjazdem w dół. Tutaj dobrym przykładem jest Balotelli. Gość mógł być jednym z najlepszych na świecie.

30 lat, bardzo dobry wiek dla napastnika i serie B. Faktem jednak jest, że na łatce wielkiego talentu zwiedził masę znanych klubów. Wciąż fajna kariera, ale mógł z niej wycisnąć dużo, dużo wiecej.

Gregorio
Gregorio
13 dni temu

Patryk nie radzi sobie z emocjami od lat. Z tego co wiem Matusiak jest jego przełożonym. Jeśli zwyzywał go lub co gorsza uderzył to będzie z nim źle. To nie sejm w końcu tu pracujesz z normalnymi ludźmi a nie z darmozjadami wyłudzającymi pieniądze i doprowadzającymi kraj do bankructwa. Do normalnych ludzi odzywaj się jak człowiek.

Dos Santos
Dos Santos
13 dni temu

Ja nie wypowiem się. Ja mogę tylko polecić wywiad z Patrykiem Małeckim w Foot Trucku. Na YouTube’ie za darmo. Nie odnosi się on do tej sprawy, bo jest z przed kilku miesięcy, ale po jego obejrzeniu można odnieść pewne, może nie opinie, czy poglądy, ale jakieś wrażenia na temat zachowania i stylu bycia, wypowiedzi Małeckiego.

Emilio Bultragenio
Emilio Bultragenio (@emilio-bultragenio)
13 dni temu
Reply to  Dos Santos

Widać, jak Małecki się w tym wywiadzie męczy, jak jest sztuczny i na siłę ugrzeczniony. Widać, że na co dzień nie posługuje się takim słownictwem. To była wersja Małego na pokaz. Widać, jak cedzi słowa, jak nienaturalnie się zachowuje. Bo naturalnie dla niego to jest: “Cześć. Co słychać pedały przecwelone?”

qdlaty81
qdlaty81
13 dni temu

Jakies 10 lat temu (okolice Euro 2012), Adidas robił jakas imprezę na którą zaprosił Patryka Małeckiego. Patryk po krotkiej chwili bełkocze najebany, wiec ktos z organizatorow zapytal:
-Patryk, ty chyba masz rano trening?
-Ta, chyba Maaskant ma trening.

Takze wiele sie nie zmienilo, PM uwazal, uwaza i raczej będzie sie uwazal za lepszego niz klub

gdasgagsaegsagsagsa
gdasgagsaegsagsagsa
13 dni temu

https://demskityper.blogspot.com/ – Trafił kupon z kursem 1630 !! skan ma na blogu ! i ma kolejny kupon juz dostepny na dzis !

Mg75
Mg75
13 dni temu

Przecież tu chodzi o to, żeby pozbyć się Małeckiego. Ma jedną z wyższych pensji w drużynie a sportowo nie daje nic na boisku. Gdy y grał jak taki Wszołek cz Kuzimski, wygrywał mecze samemu to mógłby osikać asystenta podczas odprawy i jakoś zatuszowanoby sprawę

Komentujący
Komentujący
13 dni temu

(Kiedy ktoś ukradnie im samochód, nie idą z tym na policję, by nie wyjść na konfidentów).

Mordomier_Wspanialy
Mordomier_Wspanialy
13 dni temu

Wychodzi niedoświadczenie trenera. Książkowo zawodnik powinien być karny i posłuszny. Iluzja zupełnie jak pomysł że dzieci będą dozgonnie kochać rodziców i zrobią dla nich wszystko. Przecież gdyby Patryk miał choć połowę intelektu i ogłady co ma talentu, byłby kapitanem Wisły i pierwszoplanowym ligowcem. Trenerze chciałeś wariata, masz wariata. Nie pracuj z wariatem jak z wyobrażeniem idealnego podopiecznego, bo zwariujesz. Nie wzbudzaj konfliktów bo zostanie Ci to zapamiętane zamiast wszystkiego dobrego co zrobiłeś. Sztuka jest prowadzić wariata żeby pomagał zespołowi… gdzie on miał na tym słupku w której lini stanąć? No chyba 1 albo drugi… tylko zapomniałem kto komu miał powiedzieć żeby tam stanął… No właśnie…

Suche Info
19.04.2021

James Milner: – Nie podoba mi się to i mam nadzieję, że tak się nie stanie

Piłkarze nie pozostają bierni wobec ostatnich wydarzeń. W krytyczny sposób o Superlidze wypowiedział się Ander Herrera z PSG. Dejan Loveren, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg, także zaprotestował przeciwko pomysłowi powstania nowych rozgrywek. Natomiast po meczu z Leeds James Milner otwarcie wyraził niezadowolenie z faktu przystąpienia The Reds do kontrowersyjnego projektu.  61-krotny reprezentant Anglii jest pierwszym zawodnikiem […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Michał Pazdan otrzymał wstępną propozycję powrotu do Ekstraklasy

Portal meczyki.pl poinformował, że Wisła Płock jest zainteresowana sprowadzeniem 38-krotnego reprezentanta Polski. Michał Pazdan jest obecnie piłkarzem tureckiego MKE Ankaragucu, jednak jego kontrakt z klubem wygasa w czerwcu. Według informacji Tomasza Włodarczyka “Nafciarze” kontaktowali się już w piłkarzem i zaoferowali gotowość do podjęcia poważniejszych rozmów. Ponoć jeszcze nie padły konkretne propozycje ze strony płockiego klubu. […]
19.04.2021
Weszło FM
19.04.2021

Wtorek w Weszło FM: moto-poranek, audycja esportowa i emocje w Ekstraklasie

Wtorek w radiu rozpoczniemy od poranka dla fanów motoryzacji. Potem premiery – między innymi „Tenis Klubu”, „Weszło w esport” czy „Die Qualitat”, a następnie aż cztery mecze Ekstraklasy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – Michał Łopaciński i Adam Kotleszka zapraszają na moto-poranek. Będą też materiały piłkarskie poświęcone Superlidze – o […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Kluby Superligi “przeniosą” swoją historię do nowych rozgrywek

Jeżeli spodziewaliście się, że dziś nic was już nie zaskoczy, to jesteście w dużym błędzie. Otóż kluby Superligi postanowiły pójść krok dalej i według informacji hiszpańskich mediów chcą, by ich triumfy w Lidze Mistrzów były uznawane za zwycięstwa w nowych rozgrywkach. Dobre, prawda? Wychodzi na to, że zanim na dobre ruszyłaby Superliga, to Real Madryt […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Piłkarze Leeds zaprotestowali przeciwko Superlidze

Już wcześniej zrobiło się głośno o sprzeciwie angielskich kibiców. Fani klubów z tzw. TOP6 podjęli wspólne działania mające na celu unicestwienie projektu Superligi. Do grona osób protestujących dołączyli także piłkarze Leeds United, którzy na przedmeczową rozgrzewkę wyszli w okolicznościowych koszulkach. Co ciekawe, ich dzisiejszym przeciwnikiem jest Liverpool, który należy do grona założycieli nowych rozgrywek. Podopieczni […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Selekcjoner kadry Norwegii: – Po jaką cholerę Juve pcha się do tych rozgrywek?

Opiekun reprezentacji Norwegii, Ståle Solbakken, w rozmowie z tv2.no nie miał żadnych skrupułów wyrazić w dosadny sposób swojego zdziwienia decyzją Juventusu o przystąpieniu do Superligi. Stwierdził, że turyńczycy nie mają czego tam szukać, skoro w ostatnich sezonach ponosili spektakularne klęski w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W bardzo otwarty sposób zdeprecjonował ich pozycję w europejskim futbolu. Przesadził? […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

“Wielka Trójka” nie chce opuszczać Serie A

W trybie pilnym zostało zwołane dziś spotkanie przedstawicieli wszystkich klubów Serie A. Ku zaskoczeniu  delegatów pozostałych 17 drużyn pojawili się na nim reprezentanci Juventusu, Milanu i Interu Mediolan. Przedmiotem obrad był udział tych zespołów w Superlidze i propozycje ewentualnego kształtu ligi po ich odejściu. Jednak – jak podaje włoski dziennikarz, Fabrizio Romano – wyżej wymienione […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Jerzy Dudek: – UEFA za późno zareagowała ze zmianami

W rozmowie z “WP Sportowe Fakty” na temat kontrowersyjnego projektu Superligi wypowiedział się Jerzy Dudek. Były reprezentant Polski nie miał także oporów, by skrytykować UEFA za zbyt późno przeprowadzoną reformę Ligi Mistrzów. Choć były zawodnik m.in. FC Liverpool nie jest zwolennikiem Superligi, to rozumie dlaczego część klubów zdecydowała się na podjęcie takich kroków. – Jak […]
19.04.2021
Kanał Sportowy
19.04.2021

Weszłopolscy od 20:00 – Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra, Marcin Węglewski

Od godziny 20:00 kolejne wydanie magazynu Weszłopolscy! Pewnie mimochodem padnie parę zdań o Superlidze i reformie Ligi Mistrzów, ale oczywiście interesują nas Ekstraklasa i I liga. Gośćmi będą trener Wisły Płock Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra z Warty Poznań, opiekun GKS-u Bełchatów Marcin Węglewski oraz Łukasz Grabowski z “Przeglądu Sportowego”. Zapraszamy! 
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Szef Parlamentu Europejskiego: W tym projekcie liczy się tylko władza i pieniądze

Na temat powstania Superligi swoje opinie zaczęli wyrażać także najważniejsi politycy na arenie europejskiej. W rozmowie z francuskim dziennikiem “L’Equipe” David Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, w krytycznym tonie wypowiedział się o nowym przedsięwzięciu z udziałem topowych klubów Starego Kontynentu.  Włoski polityk odpowiedział na pytanie dotyczące tego, czy popiera w tym sporze UEFA. – Tak, jestem […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

UEFA twierdzi, że kluby zostały przekonane ogromną pożyczką

Według Tomasza Włodarczyka z meczyki.pl wśród osób piastujących różne funkcje w UEFA panuje przekonanie, że założyciele Superligi otrzymali gwarancję wielkiej pomocy finansowej ze strony amerykańskiego holdingu bankowego i dlatego zdecydowały się wkroczyć na ścieżkę wojenną. Działacze europejskiej federacji twierdzą, że kluby otrzymały kredyt opiewający na kwotę nawet 400 milionów dolarów. Rzecz jasna wszystkie teorie spiskowe […]
19.04.2021
Fuksiarz
19.04.2021

Early Payout w Fuksiarz.pl? Pokazujemy, że to się opłaca

Już dawno skończyły się czasy, kiedy wynik 2:0 można było uznać za bezpieczny. Futbol stał się bardziej nieprzewidywalny, ale, co najważniejsze, kara tych, którzy myślą o pewnym zwycięstwie jeszcze przed ostatnim gwizdkiem. Karani są oczywiście piłkarze, ale dzięki ofercie Fukasiarza na pewno nie ucierpicie wy. Nie musicie się obawiać, że wasz zespół straci dwubramkowe prowadzenie. […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Bayern nie przystąpi do Superligi [Oficjalnie]

Nie jest to zaskakująca informacja – niemieckie kluby od samego początku otwarcie protestowały przeciwko pomysłowi utworzenia nowych elitarnych rozgrywek. Po tym, jak Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu zastąpił Andrea’e Agnelliego w ECA, podmiocie zrzeszającym europejskie kluby, było już prawie pewne, że Bawarczycy nie wezmą udziału w Superlidze. Oświadczenie sternika “Die Roten” tylko potwierdziło tę informację.  Na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Angielscy fani deklarują wspólną walkę z Superligą

Kilka godzin wcześniej fani Liverpoolu otwarcie zaprotestowali przeciwko powstaniu nowych rozgrywek. Kibice The Reds wywiesili transparenty uderzające we władze klubu, a także postanowili zdjąć z trybun kibicowskie flagi. Nie trzeba było długo czekać na reakcję fanów z innych zespołów. Stowarzyszenia kibiców klubów z tzw. “wielkiej szóstki” wydały wspólny komunikat o zjednoczeniu i podjęciu wspólnych działań […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Dejan Lovren: – Futbol znajdzie się na krawędzi całkowitego upadku

Piłkarze także postanowili zabrać dziś głos w sprawie utworzenia Superligi. Najpierw Ander Herrera otwarcie sprzeciwił się wizji nowego projektu, teraz swoje stanowisko w mediach społecznościowych opublikował Dejan Lovern, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg. Chorwacki piłkarz wyraża zaniepokojenie przyszłością futbolu i jest przekonany, że jego koniec jest bliski. Były gracz FC Liverpoolu w mocnych słowach skrytykował powstanie […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021