post Avatar

Opublikowane 29.10.2020 16:55 przez

redakcja

Kolejny dzień, kolejna odsłona wojenki pomiędzy Robertem Lewandowskim a Cezarym Kucharskim. Choć trzeba przyznać, że słowo „wojenka”, kojarzące się raczej ze słownymi przepychankami na łamach prasy, staje się w tym przypadku coraz mniej adekwatne. Przypomnijmy, że doszło już do zatrzymania byłego agenta Lewandowskiego przez funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji i przeszukania, a wczoraj Prokuratura Regionalna przedstawiła mu konkretny zarzut. Dziś z kolei wypłynęło nagranie, które może byłego współpracownika piłkarza pogrążyć. 

„Taśma” pochodzi z początku tego roku i to jeden z głównych dowodów w sprawie. Znajdziecie ją na stronie businessinsider.com.pl. Panowie rozmawiają o dawnych interesach, a w trakcie fragmentu, który został opublikowany, pada i konkretny powód, przez który Kucharski domaga się pieniędzy od Lewandowskiego i cena jego milczenia. Przez jego większość piłkarz próbuje ustalić, skąd żądanie sięgające 20 milionów euro.

Łapcie zapis tej wesołej pogawędki:

Lewandowski: O jakiej my mówimy emocjonalnie kwocie?

Kucharski: 20 milionów euro, nie?

Lewandowski: No dobra, ale jeśli chodzi o tę drugą?

Kucharski: No nie no, więc teraz musimy jakby ustalić, jaka jest metodologia, tak? Czyli jak ja wniosłem prawo…

Lewandowski: Czyli emocjonalnie 20 milionów…

Kucharski: Euro. 

Lewandowski: Okej, dobra (śmiech)

Kucharski: Tyle jest jakby warty myślę, że twój spokój, nie? To akurat. Tę kwotę rzucił w jednej rozmów Rafael Buschmann. 

Lewandowski: Dobrze. Osoba, która nie ma pojęcia o biznesie, o tym, co się dzieje, tylko z twojej historii usłyszał, to powiedział ci taką kwotę. Nie używaj tego argumentu, Czarek, no proszę cię. 

Kucharski: Dobra, to ja ci mówię, że Rafael był u mnie dwa razy. I wszystko czytał. 

Lewandowski: No dobrze. To ja teraz też mu mogę wszystko pokazać i by powiedział: zero złotych, zero euro. 

Kucharski: No to ja ci tylko mówię, skąd, bo ja nawet nie wiem, ile to jest. Maik powiedział 10 milionów euro, tak?

Lewandowski: Dobrze, Maik. Następny argument. No to ja ci powiem, że kelner ci powiedział zero euro. To jest to samo. Czarek, przestań. 

Kucharski: Więc ty mi musisz powiedzieć, musisz zdecydować, bo widzę, że…

Lewandowski: No ale Czarek, dla mnie, to ja ci mówię: zero euro. Za co? To ja ci mówię teraz. To jest moje emocjonalne podejście do tego. 

Kucharski: Zero euro, tak? 

Lewandowski: Zero euro. Za co ty chcesz tak naprawdę te pieniądze? 

Kucharski: Przeczytaj sobie porozumienie. 

Lewandowski: No ale za co? Podatki? Powiedziałem ci, że tu nie ma. Że w Niemczech? Też nie ma. Za co właśnie te pieniądze? Że byłeś prezesem w firmie? Która miała zero, zero procent?

Kucharski: Za to… W dwóch zdaniach? Za to, że będę krył do końca życia, że jesteś, i twoja żona, oszustami podatkowymi. 

No to sobie panowie emocjonalnie pogadali. W rozmowie padają nazwiska osób trzecich, więc tytułem wyjaśnienia. Rafael Buschmann to niemiecki dziennikarz związany z tygodnikiem „Der Spiegel”, jeden z autorów niedawnych publikacji dotyczących rzekomych nieprawidłowości finansowych związanych z Lewandowskim. W 2017 roku wydał książkę „Brudna piłka. Z archiwum Football Leaks”, w której opisuje niektóre mechanizmy rządzące piłkarskim biznesem, pisząc między innymi o piłkarzach, którzy oszukują na podatkach. Maik Barthel to oczywiście były wspólnik Cezarego Kucharskiego.

Tożsamości kelnera nikt nie zdarza, choć Lewandowski twierdzi, że równie dobrze to on i mógłby wycenić to, ile gracz Bayernu powinien zapłacić swojemu byłemu przedstawicielowi.

Nie wiemy, co jeszcze skrywają nagrania, które są w posiadaniu prokuratury, więc nie ma co ferować wyroków. Na pewno jest tu kilka wątków do wyjaśnienia, czym właśnie zajmuje się prokuratura. Wiemy natomiast, co grozi Cezaremu Kucharskiemu: „kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Były poseł do winy się nie przyznaje. A to oznacza tyle, że szykuje nam się długi serial, do którego rzecz jasna będziemy wracać.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 29.10.2020 16:55 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 42
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei

byl w PO – mafia sedziowska go nie wsadzi. W polsce jak w rosji – sa rowni i rowniejsi. W znacznie wiekszym stopniu niz to by sie moglo zwyklemu, naiwnemu szarakowi ogladajacemu „fakty” i „wiadomosci” wydawac.
Byl w mafii – ma plecy.

poznaniak
poznaniak

Nie mieszaj polityki do sportu PiSowskie scierwo

katan
katan

Ciekawe czy Stano dumny że na jego stronie siedzą PiSowskie trolle i bezmózgi.

Bormann
Bormann

Raczej jest mu przykro, że jesteś ty i ten drugi poznaniak, debile którzy myślą, że jak ktoś jest przeciw PO, to musi być PISowcem, bo tylko debile myślą, że w PL dwie partie…

Kaligula
Kaligula

Sprawa zrobila sie mocno medialna wiec PO zastosuje raczej strategie jak z burmistrzem jednej z warszawskich dzielnic, ktorego zlapano na braniu w łape. Mianowicie od teraz w platformie nik Kucharskuego nie zna i nikt nie wie jakim cudem dostal sie do sejmi z ich listy.

Adwokat
Adwokat

Coś Pan wie, ale jednak nie do końca. Proszę sprawdzić rodzaje/formy groźby, a potem bawić się w prawnika. Co do Pańskiego szacunku, a pewnie jego braku od początku, nie wypowiadam się. Pozdrawiam.

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa

Lewy… ja nikomu nic nie powiem, za zdjęcie z autografem.
Wybierz mnie… proszę.

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa

Rozmowa rozmową, ale to co zrobił potem Kucharski, sprowadza tą rozmowę do szantażu.

Wojciech
Wojciech

Ale tacy drobiazgowi nie byliście jak CBA wpadło do Rudego na herbatkę

Michal Sz
Michal Sz

Pewnie dlatego, że nic tam nie znalazło.

Adrian Józefiak
Adrian Józefiak

Nawet gdyby mu Lewy wycyzelował te 20 melonów, to ten chytrus i tak by go dalej cisnął o pieniądze.

Lech
Lech

Nie masz pojęcia o prawie to się nie wypowiadaj. Jeśli K. jest w posiadaniu wiedzy o rzekomych nieprawidłowościach podatkowych firmy to nawet ich nie ujawniajac działa wbrew prawu. To raz. Dwa że obiecuje milczenie za pieniądze, to jest karalne.

Dla ciebie pewnie groźba to „zajebie Cię” albo „wypierdolę Ci” a słowo ma trochę aż szerszy zakres znaczeniowy

Nie pozdrawiam

Porucznik Qabura
Porucznik Qabura

Do zaistnienia tego przestępstwa konieczne jest spełnienie kilku przesłanek:
+musi zaistnieć groźba rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego (potocznie nazywana szantażem),
+groźba musi wzbudzać w Pani uzasadnioną obawę, że będzie spełniona.
Która z powyższych przesłanek została spełniona?

Jak ktoś powie, że za 1 mln pln nie powiadomi prokuratury, że jesteś pedofilem to czy to stanowić będzie szantaż?

Blizbor
Blizbor

> Jak ktoś powie, że za 1 mln pln nie powiadomi prokuratury, że jesteś pedofilem to czy to stanowić będzie szantaż?

Tak, będzie to szantaż, niezależnie od tego czy będzie pedofilem czy nie.

Placzul
Placzul

Ciekawe jak będą za niedługo wyglądać rozmowy na linii Stanowski-Fundambu. Może: „dawaj 10mln bo Leśny gadał że z ciebie przekrętacz-panisko, takie jest moje stanowisko, kłaniam się nisko”

wra
wra

To jak Kucharski argumentuje te kwoty na nagraniu jest żenujące, a z drugiej strony powoduje, że sprawa faktycznie może być szantażem. Pojąć nie mogę, jak człowiek z takim doświadczeniem biznesowym rzuca milionami euro na podstawie rozmowy z jakimś dziennikarzem. Z drugiej strony zastanawia to, jak on był w stanie negocjować Lewandowskiego kontrakty.
Może pozostałe ‚taśmy’ coś z więcej wyjaśniają.

pkvern
pkvern

O ja pierdole, za samą możliwość nie słuchania tego jąkania zapłaciłbym z miejsca niezłą kwotę. Nie popieram nikogo w tym sporze, ale już od samego słuchania Kucharskiego człowiek się męczy.

Swoją drogą to ciekawią mnie okoliczności powstania tego nagrania. Robert Lewandowski niczym szpieg na robocie poszedł obklejony mikrofonami i uzbrojony w dyktafon? Groteska.

Łukasz Em
Łukasz Em

Poczytaj o aplikacjach na telefon 😉

Blizbor
Blizbor

Dokładnie, jedno kliknięcie i się rozmowa nagrywa. Witamy w 2020 roku.

setup
setup

dlaczego rozmowa jest ucięta w takim momencie? gdzie jest reakcja RL?

Chris
Chris

Lewy może i by się zastanawiał jak to rozwiązać a potem przyszła Ania i mówi pojebało cię?

poznaniak
poznaniak

A czego ty chcesz od Ani koniobojco

poznaniak
poznaniak

Material dowodowy wystarcza aby prokurator zastosowal wobec Kucharskiego srodek zapobiegawczy w postaci tymczasowego areaztowania Kucharz zada na sile 20 baniek od Lewego za ukrywanie przestepstwa ktorego pan Robert nie popelnil Reszta z tasm wystarczy na dlugi pobyt Cezarego w wiezieniu

zenek_ze_wsi
zenek_ze_wsi

Tymczasowy areszt stosuje sąd a nie prokurator. Prokurator tylko wnioskuje. Poza tym nie ma przesłanek do zastosowania tymczasowego aresztowania – ani nie ma prawdopodobieństwa ukrywania się Kucharskiego, ani zacierania śladów (mataczenia), bo dowody (nagrania) prokurator już ma. Nie ma tez prawdopodobieństwa, że Kucharski np. zabije Lewandowskiego. Kucharski zapłaci poręczenie i ewentualnie dostanie dozór. W takiej sytuacji nikogo by nie posadzili, no może ewentualnie jakiegoś recydywistę. Gdyby za takie rzeczy wsadzali do aresztu, trzeba by ich drugie tyle zbudować.

poznaniak
poznaniak

Przepraszam aby prokurator wystapil z wnioskiem do sadu o tymczasowe aresztowanie Prawdopodobna jest obawa matactwa i chodzi o ponad 80 mln zlotych czyli mienie wielkiej wartosci

Michal Sz
Michal Sz

Jakie mienie? Nie ma tu żadnego mienia, nie wiesz o czym mówisz.

Michal Sz
Michal Sz

Szkoda, że rozmowa jest urwana w najciekawszym momencie. Reakcja Lewandowskiego na słowa o oszustach podatkowych wyjaśniła by w sumie całą sprawę.

poznaniak
poznaniak

O czym ty kurwa piszesz oszolomie Wytrzezwiej albo przestan brac kutasie

Pioter
Pioter

I to „W małym kinie” Mietka Fogga w tle xD

łukasz
łukasz

platforma =gang olsena ( marczułajtis , sławomir nowak , rabiej klub colloseum )

normalny
normalny

Najważniejsze zdanie z artykułu , ” były poseł PO”… i wszystko jasne.

rimmtom
rimmtom

Kucharski mogles byc Królem a jestes chujem!!!!

termic
termic

Pan Cezary chyba zagrał „all inn” z dwójką i siódemką na ręku.

Prdl
Prdl

Skończy się ugodą na kwotę nam nie znaną. Tyle

Jakub
Jakub

Sprawa logicznie układa się w całość. Być może Lewy robił jakieś walki na podatkach, na pewno nie sam i z doradztwem lepiej wykwalifikowanych ludzi niż CK. Ale kto by nie robił (tu rozumiem też Messiego i Ronaldo), skoro państwo zabiera ci 50% uczciwie zarobionych pieniędzy, żeby rozdać patologiom w gratisie (ciapaci w Hiszpanii, ciapaci w Niemczech, większość beneficjentów 500+ w Polsce). A Lewemu bardziej opłaca się pójść na jakąś ugodę z niemiecka skarbówka, a w Polsce wsadzić do pierdla i uwolnić się od szantazysty. CK gdyby nie Lewy, to by nie był nawet posłem (chociaż to obraza, bo bardziej cenie pracę kasjerek w Biedronce). Gdyby za czasów Lewego, lat 18 były takie firmy jak teraz, co byłe gnojka sprzedadzą za granicę drożej, niż CK Lewego do Dortmundu, to Lewy przed pandemia by miał zlota piłkę. A wziął się amator…

Sławomir Peszkov
Sławomir Peszkov

Czyli większość polskich rodzin to patola? Jakub zna się na życiu…

Lech
Lech

Weszło kasuje komentarze!!!

Pawel
Pawel

Kucharski to zwykla szuja. Cwaniak . Bez Lewego byłby nikim. Powinien do końca życia kłaniać mu się w pasie bo bez Bobka to anonimowy agent. Ale widać ze mało mu było . Powinien pamiętać dzięki komu wypłynął na szerokie wody . Szantażowanie : ubecka metoda . Jak go kiedyś spotkam to napluje mu ma twarz .

Pan Stanisław rocznik '33
Pan Stanisław rocznik '33

A mnie ciekawi jaka była reakcja, albo odpowiedź Lewandowskiego na ostatni zarzut/propozycję Kucharskiego. Dlaczego tego nie opublikowano? Tylko ot tak skończono nagranie, może w najważniejszym momencie? Manipulacja w najczystszej postaci.

E.Zaraza
E.Zaraza

może jakaś k*** poleciała, ch*** albo inny inwektyw, rażąco wpływający na postrzeganie Lewandowskiego….. ja chyba z 10 razy przesłuchałem ich rozmowe i Kucharski właściwie to na samym koncu mówi tylko złe rzeczy, czemu chce tyle kasy… cep się podjarał i fatalnie poprowadził te rozmowę, bo te 20 mln eurasów to emocjonalnie wymyslił (albo raczej „policzył”) jako swój wkład („.. Czyli jak ja wniosłem prawo..”) w firmę RL9 i zarządzanie tą firmą i to jest ten spokój Lewandowskiego, że Kucharski mógł się zająć sprawnym zarządzaniem biznesem („..Tyle jest jakby warty myślę, że twój spokój, nie?..”), który przynosił jakieś tam zyski, no podawali że po kilka mln zł rocznie – chyba 9, 8 i 7 w trzy lata? więc po kiego grzyba wypalił z tymi oszustami podatkowymi? Lewandowski wyciągnął z niego to co chciał, pewno poszedł z nastawieniem nagrania szantażu i tak pokierował rozmową, że Czarek wygadał o co mu naprawdę chodzi… taki cwaniak a dał się podejść jak dzieciak… a wystarczyło nie paplać o oszustach, każdy nędzny prawnik by go wybronił z reszty wypowiedzi…

Poker
Poker

Wiadomo ze Ania Lewandowska pazerna jest, zbuntowala Robercika bo go dosiada co noc, a Kucharski mimo posiadania w swojej stajni Lewandowskiego nie zaistnial w europejskiej pilce jako agent. Trafil mu sie Lewandowski jak slepej kurze ziarno.
Przypuszczam ze razem oszukiwali fiskusa.

Waclek
Waclek

1. Dość oczywiste jest, że Lewandowski kantował na podatkach. Generalnie nie bardzo rozumiem po co ktoś zarabiający pieniądze z kosmosu chce mieć jeszcze o te 10% więcej ryzykując niepotrzebnie. Głupota, ale nie Lewandowski pierwszy i nie ostatni. Takich ludzi powinno się surowo karać. Pomijam, że takie zarobki za kopanie skóry to jakieś nieporozumienie, a bynajmniej nie jestem człowiekiem o lewicowych poglądach.

2. Kucharski sprawia wrażenie gościa, który po prostu za wszelką cenę chce wycisnąć z Lewandowskiego jak najwięcej. Generalnie propozycja krycia za pieniądze jest obrzydliwa moralnie, a w tym przypadku Kucharski w dodatku nie potrafił tego zrobić „prawidłowo”.

3. 20 mln euro to jak rozumiem była pierwsza propozycja w ramach negocjacji, ale nawet biorą to pod uwagę jest to suma z d***.

4. Lewandowski nie jest jakoś szczególnie inteligentny, ale nie jest też chyba idio*ą, bo musiałby nim być, aby dać 20 mln euro za jakąś obietnicę… Za 5 lat Kucharski mógłby przyjść z kolejną propozycją. Z takimi ludźmi się raczej w ogóle nie dyskutuje, bo to nieracjonalne. Ewentualnie można negocjować jeśli chodzi o jakieś śmiesze pieniądze, które można zaryzykować.

5. Rozbawił mnie ten fragment, gdzie Lewandowski mówi o braku znajomości biznesu. Sam przecież zupełnie się na tym nie zna. Robi biznesy, bo zarobił pieniądze jako piłkarz. Biznesmenem jest gorszym niż właściciel warzywniaka, a z rozmowy wynika, że chyba wierzy w to, że tak nie jest.

Weszło
02.12.2020

Lech ściąga Szweda. Karlstroem jednak nie zastąpi Modera

Jesper Karlstroem podpisał właśnie kontrakt z Lechem, który wejdzie w życie 1 stycznia. Kolejorz – z tego co słyszymy – zapłacił za Szweda około 700 tysięcy euro, a w grę wchodzą jeszcze potencjalne bonusy. Teoretycznie Karlstroem zastąpi zimą Jakuba Modera, który najprawdopodobniej trafi już na stałe do Brighton, ale to pomocnik zdecydowanie bardziej defensywy. Bardziej […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Geniusz życia. Sekret niezwykłości Edinsona Cavaniego

Ma na koncie miliony, a do rodzinnej miejscowości w departamencie Salto tłukł się kilka godzin w zatłoczonym busie w środku zimy. Ścina trawę z kosą w ręku. Strzyże owce. Po nocach chodzi z ojcem na polowania. Pasjonuje się rolnictwem. Studiuje agronomię. Spędza godziny na łowieniu ryb. Ćwiczy balet. Czyta Biblię. Piłkarzem jest świetnym, prawdopodobnie jednym […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Rybus z Łowicza, który nie stał się ligowym dżemem | KOPALNIE TALENTÓW

Nie będzie chyba specjalnie naciąganą teza, według której Maciej Rybus jest jednym z najbardziej niedocenianych reprezentantów Polski. Gdy widzi się Rybusa w składzie kadry, jego obecność jest przyjmowana raczej z rezerwą. Może gdzieś w okolicach 2008 roku, gdy „straszyliśmy” Żurawskim w Larisie, czy Golańskim ze Steauy, byłoby inaczej, ale dziś w erze Juventusów i Bayernów, […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Bartosz Kapustka wreszcie daje sygnały, że może odpalić

Gdy Bartosz Kapustka wracał do Legii, wątpliwości było sporo. Powracał do ESA ewidentnie na tarczy, na odbudowę, a w Legii nigdy tego czasu na odbudowę piłkarzy wiele nie ma, trzeba ciągle robić wynik. Gdyby patrzeć po marce, to jasne, w Polsce wciąż ją miał. Ale gdyby spojrzeć na pozycję w klubie, to za nim były […]
02.12.2020
Włochy
02.12.2020

Gianni Agnelli – ostatni król Włoch

Gianni Agnelli, swego czasu najbogatszy i najpotężniejszy człowiek we Włoszech, był uzależniony od adrenaliny. Nieustannie kusił los, mawiając: – Są różne sposoby, by umrzeć. Śmierć w wypadku nie wydaje mi się wcale najgorsza. Uwielbiał wyskakiwać ze swojego prywatnego śmigłowca wprost do morza, szokując tłumy gapiów. Po stokach narciarskich śmigał w takim tempie, jak gdyby był […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Szachtior Soligorsk mistrzem Białorusi. „Wielkie BATE się skończyło”

Zielona piłkarska wyspa w erze koronawirusa, futbol w cieniu antyrządowych protestów i kolejne zaskakujące rozstrzygnięcia na mecie rozgrywek – sezon 2020 w białoruskiej ekstraklasie będzie z pewnością jednym z najbardziej pamiętnych. Po piętnastu latach po tytuł sięgnął Szachtior Soligorsk, a BATE Borysów drugi raz z rzędu zostało największym przegranym. Przyglądamy się uważniej wydarzeniom za naszą […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Zima zaskoczyła ligowców. „Walkowerów nie będzie. Chcemy grać w tym roku”

Grudzień, godz. 12, mecz pierwszej ligi na stadionie, który nie dysponuje podgrzewaną murawą. Co może pójść nie tak? Wszystko. Pierwszoligowcy znów muszą przekładać spotkania, lecz tym razem nie z powodu koronawirusa, czy meczów reprezentacji. Teraz grać się nie da, bo boisko bardziej przypomina betonową arenę przy szkole niż stadion piłkarski. Mróz na południu Polski sprawił, […]
02.12.2020
Blogi i felietony
02.12.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Od razu ostrzegam – nie będzie o piłce, przynajmniej nie bezpośrednio, proszę nie składać reklamacji, po wczorajszym meczu z Miedzą nie zdobędę się na futbolowe wyznania. W 2010 roku warszawski raper Proceente nagrał album „Dziennik 2010”, zamieszczając przy jego promocji informację, że jego bezpośrednią inspiracją był „Dziennik 1954” autorstwa Leopolda Tyrmanda. To wtedy po raz […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Luka Zahović na razie rozczarowuje. Dziś przełamanie?

Odkąd Adam Buksa wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, Pogoń Szczecin miała wyrwę w ataku, której nijak nie potrafiła zasypać. Nic dziwnego, że klub sięgnął głębiej do kieszeni. Na przełomie września i października sfinalizowano pozyskanie Luki Zahovicia, który miał rozwiązać problem. Minęły jednak dwa miesiące i na razie możemy z całą pewnością stwierdzić, że problem pozostał. Trudno […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Tysiąc Abramowicza. Najważniejsze wydarzenia ery Rosjanina w Chelsea

Roman Abramowicz jest właścicielem Chelsea od 17 lat. Jednakże bardziej imponująca jest inna liczba. Roman Abramowicz jest właścicielem Chelsea od 1000 spotkań. Jubileuszowym było starcie z Tottenhamem. Niezłe, lecz przez te wszystkie dni meczowe działo się na Stamford Bridge zdecydowanie więcej niż 0:0 ze Spurs. Kursy na Sevilla – Chelsea w TotalBet: Sevilla 3.00 – […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Ciro strzela, United wygrywa. Co wy na to? | TYPY NA LIGE MISTRZÓW

Wczorajsze żniwa były udane – trafiliśmy dwa typy, więc idziemy za ciosem. Co słychać w środę w Lidze Mistrzów? Najciekawiej zapowiadają się mecze Borussii Dortmund z Lazio oraz Manchesteru United z PSG. Sporo emocji będzie także w spotkaniu Sevilli z Chelsea, Sprawdźcie, co warto obstawić! Borussia Dortmund – Lazio Rzym Ostatnie mecze Borussii: PWWPW Poprzednie […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Milczenie delegatów i klubów, czyli kulisy zjazdu PZPN i wyborczej gry Bońka

Co dziś słychać w prasie? Najciekawszy wydaje się… felieton, który odsłania kulisy zdalnego zjazdu PZPN. O tym, dlaczego przedłużona kadencja jest na rękę Zbigniewowi Bońkowi, kto milczał i dlaczego niezależny rewident nie jest niezależny pisze Antoni Bugajski. – W milczeniu lojalnych delegatów, dających w istocie ekipie Bońka zielone światło we wszystkich decyzjach, nie było zdroworozsądkowej […]
02.12.2020
Weszło FM
02.12.2020

Środa w Weszło FM – TSW, Estadio Weszło, Dwaj Zgryźliwi Tetrycy i mecze!

Środę na antenie Weszło FM rozpoczniemy tradycyjnie już o godzinie 7:00. W „Dwójce bez sternika” przywitają Was Monika Wądołowska i Michał Łopaciński, a ich rozmowy zdominują mecze Ligi Mistrzów. Gośćmi audycji będą m.in. Rafał Nahorny, Radosław Chmiel i Kamil Rogólski. Nie zabraknie również tematu meczów koszykarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy. Bądźcie z nami! […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Debiutant ratuje Liverpool, Ajax pod ścianą

Liga Mistrzów, Anfield, Liverpool. Niby wszystko się zgadza, ot, Salah i Mane obecni, Robertson gotowy w blokach startowych, Henderson wyprowadza zespół na murawę. Jest kim straszyć, niejeden rywal myślałby w tej chwili o defensywce, ale nie Ajax. Nie, Ajax nie dał się oszukać, wiedział, że z pierwszego garnituru Anglików została co najwyżej górna część garderoby. […]
02.12.2020
Weszło
01.12.2020

Inter zaprosił Borussię na solo za garażami, Borussia podjęła rękawicę

Real Madryt potyka się na Szachtarze i zwycięzca meczu Borussii z Interem będzie miał szansę wykiwać „Królewskich” w walce o awans? Ta dwójka stwierdza więc zgodnie: nie będziemy się bawić w żadne pozwy. Będziemy się napierdalać. Niemcy i Włosi zafundowali nam dzisiaj kawał meczycha. Pięć bramek, anulowany gol ze spalonego, który mógł wszystko zmienić, fatalne […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Pierwsza liga to nadal styl życia

Szukamy elementu, którego w tym meczu nie było. Gra bez młodzieżowca, która wynika z nieklarownie sformułowanych przepisów? No była, ŁKS przez moment grając w dziesiątkę zrezygnował z usług młodych zawodników. Czerwona kartka po dwóch faulach bez piłki dla kudłatego napastnika? Była, Samuel Corral przez cały mecz chodził tak nabuzowany, jakby Miedź reprezentowała wszystkie demony z […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Joao Felix bawił się z Bayernem B, a potem na boisko wszedł Mueller i żarty się skończyły

Bez Lewandowskiego. Bez Muellera, Neuera, Gnabry’ego, Goretzki… Bayern Monachium wyszedł na dzisiejsze starcie z Atletico Madryt niemal zupełnie rezerwowym składem. Gospodarze do pewnego momentu z tego korzystali, spokojnie prowadząc, a chwilami wręcz bawiąc się z Bawarczykami. Problem w tym, że za dużo w ich grze było właśnie tej zabawy, a za mało konkretów. No i […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Real Madryt robi wszystko, żeby nie wyjść z grupy

Żeby zagwarantować sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, Real Madryt musiał swoje spotkanie wygrać. A rywala miał całkiem odpowiedniego, bo ukraiński Szachtar, osłabiony kilkoma znaczącymi nieobecnościami. Co Real zrobił? Ano przegrał. I to całkiem zasłużenie. W pierwszej połowie Królewscy naciskali na gospodarzy, ale nie byli w stanie sfinalizować żadnej z akcji. Sytuacje dwukrotnie zmarnował […]
01.12.2020